بورسیه تحصیلی کانادا + شرایط و مدارک تحصیل رایگان در کانادا

بورسیه تحصیلی کانادا
فهرست مطالب

سالانه دانشجویان بین المللی زیادی برای تحصیل در کانادا به این کشور مهاجرت می کنند. کانادا مقصدی مناسب برای افرادی می باشد که علاقه دارند در دانشگاه های معتبر تحصیل کنند. کانادا با داشتن دانشگاه هایی با کیفیت آموزشی بالا، امکانات عالی و همچنین مدرک معتبر، بسیاری از دانشجویان را از سراسر دنیا مجذوب خود می کند. تحصیل در بعضی رشته های تحصیلی مانند شاخه پزشکی در کانادا، کمی هزینه بر است، اما این مسئله نمی تواند مانعی برای تحصیل افراد در این کشور باشد. دانشجویان می توانند با دریافت بورسیه هایی که توسط دانشگاه های کانادا ارائه می شود، هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور را پوشش دهند. البته نا گفته نماند که به دلیل ظرفیت محدود اعطای بورسیه، همه دانشجویان موفق به دریافت بورسیه نخواهند شد. متقاضیان باید شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی کانادا را داشته باشند تا بتوانند رضایت موسسه آموزشی مورد نظر را جلب کنند که به آن ها بورسیه ارائه دهند. در این مقاله می خواهیم در رابطه با شرایط بورسیه تحصیلی کانادا، انواع بورسیه های این کشور، دانشگاه هایی که بورسیه ارائه می کنند و مراحل دریافت کمک هزینه های تحصیلی در کانادا توضیحاتی ارائه کنیم و به این سوال که  “چگونه بورسیه تحصیلی کانادا بگیریم؟” پاسخ دهیم، پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

آیا تحصیل در کانادا رایگان است؟

در پاسخ به سوال “آیا تحصیل در کانادا رایگان است؟” باید گفت که تحصیل رایگان در کانادا برای شهروندان و اتباع این کشور رایگان می باشد و متقاضیان بین المللی ملزم به پرداخت شهریه و هزینه های تحصیل می باشند. اما متقاضیان بین المللی با دارا بودن شرایط لازم می توانند با برخورداری از بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه های دانشجویی شرایط تحصیل کم هزینه و تا حدودی رایگان را فراهم کنند.

نگاه کلی به بورسیه تحصیلی در کشور کانادا

بورسیه هایی که در دانشگاه های کانادا ارائه شده، بیشتر در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا می باشد و بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع لیسانس خیلی اندک اعطا می شود. به همین دلیل دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی نیز دشوار تر از سایر مقاطع خواهد بود. دریافت کمک هزینه های تحصیلی در همه مقاطع، چه در دبیرستان و چه در دانشگاه مستلزم داشتن شرایطی است که در اینجا به آن ها اشاره می کنیم.

 • داشتن رزومه تحصیلی قوی
 • برخورداری از معدل بالا
 • داشتن مدرک زبان با نمره قابل قبول
 • داشتن فعالیت های علمی و پژوهشی
 • داشتن تمکن مالی: به این معنی که دانشجو بتواند هزینه هایی که توسط بورسیه پوشش داده نمی شود را جبران کند.
 • شایسته محوری: دانشجویان اگر ثابت کنند که واجد شرایط هستند و از سطح علمی بالایی برخوردار باشند، می توانند مشمول دریافت بورسیه کانادا شوند.

معرفی انواع بورسیه تحصیلی کانادا

در دانشگاه های کانادا بورسیه های تحصیلی مختلفی به دانشجویان اعطا می شود که هر کدام از آن ها بسته به وضعیت، سطح علمی، شایستگی و همچنین نیاز مالی متقاضیان به آن ها داده می شود. در این جا انواع بورسیه تحصیلی رایگان کانادا آورده شده است:

 • اسکالرشیپ (شایسته محوری)
 • گرنت و برسری
 • دستیار تدریس
 • دستیار تحقیق
 • وام برای دانشجویان

بررسی انواع بورسیه تحصیلی کانادا

در قسمت قبل عناوین بورسیه های تحصیلی کانادا معرفی شد، حال می خواهیم به شرح و بررسی شرایط بورسیه تحصیلی کانادا رایگان در این قسمت بپردازیم.

اسکالرشیپ یا شایسته محوری (Scholarships)

بورسیه اسکالرشیپ بر اساس شایستگی و وضعیت تحصیلی متقاضیان به آن ها اعطا می شود و دانشگاه ها، شرکت های خصوصی و منابع دولتی، این بورسیه را به دانشجویان ارائه می کنند. برای دریافت بورسیه اسکالرشیپ دانشجویان باید معدل بالا، نمرات زبان خوب، مقالات علمی و تجربه تحقیقاتی داشته باشند. به این نوع بورسیه، بورسیه فلوشیپ نیز گفته می شود.

بورسیه های کانادا در مقطع کارشناسی محدود است و شرایط اخذ آن دشوار می باشد

گرنت و برسری (Grant  و Bursaries) یا نیاز دانشجو

این نوع بورسیه بر اساس نیاز مالی به دانشجویان اعطا می شود، به گونه ای که شرایط مالی و درآمدی که خانواده دانشجو به طور سالیانه دریافت می کنند، بررسی شده و بر اساس آن به متقاضی کمک هزینه ارائه می شود. برای دریافت بورسیه گرنت و برسری، نیازی به داشتن صلاحیت علمی نمی باشد و اصولا دانشجویان خارجی کم تر از این بورسیه برخوردار می شوند.

دستیار تدریس Teaching Assistants (TA)

یکی از روش هایی که دانشجویان می توانند از طریق آن کمک هزینه تحصیلی دریافت کنند، فعالیت در دانشگاه به عنوان دستیار آموزش و تدریس می باشد. دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا می توانند با اساتید خود صحبت کنند و آن ها را در امر تدریس و آموزش یاری دهند و در قبال آن هزینه دریافت کنند. از شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی کانادا با استفاده از روش دستیار تدریس، این است که متقاضی باید در آزمون های معتبری چون آیلتس و تافل نمره بالایی کسب کرده باشد.

دستیار تحقیق Research Assistantships (RA)

شرایط بورسیه تحصیل در کانادا برای دستیار تحقیق این گونه است که، دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا می توانند در فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی دانشگاه شرکت کنند و از کمک هزینه تحصیلی بهره مند شوند. در این نوع بورسیه دانشکده ها یا سازمان های خاصی، دانشجویان را برای فعالیت های ذکر شده انتخاب می کنند و دانشجویان قادر خواهند بود به مدت 15 تا 20 ساعت در هفته فعالیت پژوهشی نمایند.

وام برای دانشجویان (Loans)

متقاضیان می توانند برای پوشش هزینه های تحصیل خود در کانادا از دانشگاه طلب وام کنند. دانشجویان بین المللی نیز با همان شرایط دانشجویان کانادایی می توانند از این وام بهره مند شوند و سود دریافت شده از آن ها با یکدیگر برابر است. لازم به ذکر است دانشجویان بین المللی نمی توانند از دانشگاه وام بگیرند و برای دریافت وام باید به بانک های خصوصی مراجعه کنند.

مدارک لازم برای بورسیه تحصیلی کانادا

برای دریافت بورسیه تحصیلی کانادا لازم است مدارکی ارائه کرد تا بتوان بورسیه را از دانشگاه مورد نظر دریافت کرد. این مدارک به قرار زیر است:

 • فرم تکمیل شده درخواست بورسیه در کانادا
 • مدارک شناسایی به همراه یک برگ کپی از آن ها
 • پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل 6 ماه
 • ترجمه مدارک دانشگاهی به همراه اسکن آن ها
 • ترجمه ریز نمرات دانشگاهی به همراه اسکن آن ها
 • مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی (بسته به نوع دانشگاه)
 • ارائه انگیزه نامه (SOP)
 • مدارک مالی و یا پرینت حساب والدین متقاضی به عنوان پشتوانه مالی
 • ارائه توصیه نامه به تعداد خواسته شده (مدرکی است از سوی استاد مربوطه برای این که چرا فکر می کنید شخص مناسبی برای ادامه تحصیل و گرفتن بورسیه تحصیلی کانادا هستید.)
 • عکس 3.5 در 4.5
 • گواهی پزشکی معتبر
 • داشتن نمره های بالا در آزمون هایی مانند GRE، SAT، GPA و ACT (تاثیر بسیاری دارد.)
 • رزومه و سوابق تحصیلی

ذکر این نکته لازم است که مدارک لازم برای بورسیه تحصیلی کانادا، باید توسط یک دارالترجمه رسمی ترجمه شده باشند و دارای مهر و تائیدیه وزارت دادگستری و امور خارجه باشند. مدارک ذکر شده باید در تاریخ تعیین شده توسط دانشگاه برای آن ها ارسال شود و متقاضی منتظر جواب بماند.

یکی از روش های تامین هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا دریافت وام دانشجویی می باشد

مراحل دریافت بورسیه های تحصیلی کانادا

متقاضی باید برای دریافت بورسیه تحصیلی در کانادا، مراحل زیر را طی کند:

مرحله 1: انتخاب دانشگاه مقصد و استاد مربوطه

اولین قدم برای دریافت بورسیه تحصیلی انتخاب دانشگاهی می باشد که دانشجویان قصد دارند از آن بورسیه بگیرند. افراد باید دانشگاه مورد نظر را بر اساس حوزه تخصصی خود انتخاب کنند، تا در صورت وجود تخصص آن ها در هر کدام از دانشگاه های کانادا، سریعا اقدام به دریافت بورسیه نمایند. متقاضیان باید در حین جست و جو برای دانشگاه مورد نظر، نگاهی به اساتید نیز داشته باشند و استاد هایی که در زمینه پژوهشی آن ها فعالیت دارند را انتخاب نمایند تا مقالات دانشجو نظر آن ها را جلب کرده و موفق به دریافت بورسیه در کانادا شوند. لازم به ذکر است که دانشجویان برای این کار باید مهارت بالایی در مکاتبه رسمی داشته باشند، در این صورت شانس بیشتری برای اخذ بورسیه تحصیلی کانادا خواهند داشت.

مرحله 2: آماده سازی مدارک و ارسال رزومه

پس از انتخاب دانشگاه و استاد و همچنین مکاتبه با استاد مورد نظر، باید فرم های در خواست پذیرش را تکمیل کنید و پس از آن اقدام به ارسال رزومه نمایید. رزومه شما آینه ای تمام نما از تجربیات و مهارت های شما می باشد و تنها دستاویزی است که می تواند استاد و دانشگاه مورد نظر را قانع کند تا به شما بورسیه اعطا کنند، بنابراین در تدوین و نوشتن آن نهایت دقت را به خرج بدهید. برای اطمینان از این که مدارک لازم برای بورسیه تحصیلی  کشور کانادا را به طور کامل آماده می کنید، لازم است که شش ماه تا یک سال قبل، این فرایند را شروع کنید تا مشکل و نقصی در تهیه مدارک نداشته باشید. هر چه رزومه و سابقه تحصیلی شما قوی تر باشد و هر چه مدارک کامل تری برای دانشگاه ارسال کنید، شانس بیشتری برای گرفتن بورسیه تحصیلی کانادا خواهید داشت.

مرحله 3: آماده سازی تقاضانامه و اپلای

در این مرحله متقاضیان به طور رسمی وارد فرایند دریافت بورسیه تحصیلی کشور کانادا می شوند. بعد از آماده سازی مدارک لازم، دانشجویان باید فرم های اپلای را تکمیل کرده و مدارک آماده شده را برای دانشگاه ارسال کنند.

مرحله 4: پرداخت هزینه اپلای

افراد برای هر دانشگاهی که در کانادا اپلای کرده باشند، جهت بررسی مدارک و پرونده خود باید مبلغی حدود 100 تا 200 دلار به حساب دانشگاه واریز کنند. دانشگاه پس از بررسی پرونده نتیجه درخواست متقاضی را اعلام می کند. این مبلغ فارغ از این که دانشجو پذیرفته شود یا نشود، قابل استرداد نبوده و به دانشجو برگشت داده نخواهد شد.

مرحله 5: دریافت ویزا

پس از دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کانادا، نوبت به دریافت ویزای تحصیلی می رسد. برای این کار متقاضیان باید از سفارت کانادا وقت بگیرند و در زمان تعیین شده به سفارت مراجعه کنند. وقت شناس بودن در این مورد اهمیت بسیاری دارد، چرا که در صورت دیر رسیدن به سفارت و از دست دادن وقت تعیین شده، افراد باید مدت زیادی منتظر بمانند تا وقت جدیدی برای آن ها تعیین شود.

مرحله 6: مهاجرت

بعد از انجام تمام مراحل لازم برای دریافت بورسیه، بالاخره وقت مهاجرت به کانادا فرا رسید و شما باید مهیای سفر شوید. این تازه اول راه است و مرحله ای تازه در زندگی شما شروع شده است. پس با قدرت به سمت هدف جدیدتان حرکت کنید!

متقاضیان باید برای بررسی مدارک خود توسط دانشگاه مبلغی حدود 100 تا 200 دلار بپردازند

معرفی بورسیه های تحصیلی دولتی کانادا

بورسیه هایی که در دانشگاه های کانادا به دانشجویان ارائه می شوند، می توانند از طرف نهاد های دولتی یا خصوصی پرداخت شوند. بورسیه های دولتی کانادا بیشتر به دانشجویان بومی این کشور اعطا می شود. بورسیه های دولتی نیز انواع مختلفی دارند. به طور مثال برخی از بورسیه های دولتی به دانشجویانی تعلق می گیرد که از کشور های در حال توسعه مهاجرت تجصیل به کانادا کرده اند، این نوع بورسیه به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می شود. برخی از بورسیه ها فقط مختص مقاطع خاصی هستند که در صورت واجد شرایط بودن متقاضیان به آن ها تعلق می گیرد. بعضی از بورسیه های دولتی نیز برای دانشجویانی است که در زمینه های علوم طبیعی، علوم اجتماعی و یا علوم بهداشتی در مقطع دکترا تحصیل می کنند. با همه این توضیحات با ما باشید تا بورسیه های دولتی کانادا را به شما معرفی کنیم:

 بورسیه ی تحصیلی وانیر کانادا

این بورسیه تحصیلی به دانشجویان بین المللی در مقطع دکترا که در رشته های علوم طبیعی، علوم اجتماعی و انسانی، مهندسی و علوم بهداشت تحصیل می کنند، تعلق می گیرد. مبلغ این بورسیه سالانه 50 هزار دلار کانادا می باشد و به مدت سه سال به دانشجویان ارائه می شود.

بورسیه های تحقیقاتی IDRC

این بورسیه تحقیقاتی از طرف دولت کانادا به دانشجویان بین المللی از کشور های در حال توسعه است که در مقاطع ارشد و دکتری در حال تحصیل در دوره پژوهشی هستند.

بورسیه ی فارغ التحصیلی دکترا گرانت بانتینگ

این کمک هزینه، فلوشیپی از طرف دولت کانادا برای دانشجویانی است که در مقطع دکترا و در رشته های علوم اجتماعی، علوم طبیعت و تحقیقات سلامتی در دانشگاه های کانادا تحصیل می کنند.

بورسیه پس از فارغ التحصیلی NSERC

این نوع بورسیه متعلق به دانشجویانی است که نمرات بالایی دارند و در یکی از دانشگاه های معتبر کانادا در رشته های مهندسی یا علوم طبیعی تحصیل می کنند. بورسیه NSERC از طرف انجمن تحقیقاتی علوم طبیعی و مهندسی کانادا به دانشجویان ارائه می شود.

بورسیه ی آکادمیک سازمان ایالت های آمریکا (OAS)

این بورسیه از طرف سازمان ایالت های آمریکا (OAS) به دانشجویان فارغ التحصیلی اعطا می شود که اهل کشور های عضو سازمان ایالت های آمریکا می باشند. کشور های سازمان ایالت های آمریکا شامل کشور های منتخبی در آمریکای لاتین و جزیره های کارائیب می باشند.

بورسیه فارغ التحصیلی کانادا- مقطع کارشناسی ارشد

این کمک هزینه تحصیلی، برای دانشجویانی که در یکی از مقاطع کارشناسی ارشد و یا دکترا ثبت نام کرده اند، در نظر گرفته شده است.

معرفی بورسیه های تحصیلی غیر دولتی کانادا

بورسیه های غیر دولتی یا خصوصی دانشگاه های کانادا معمولا از طرف شرکت ها و سازمان های خصوصی ارائه می شود. هدف از ارائه بورسیه های غیر دولتی اغلب کمک به کشور های در حال توسعه می باشد و یا در زمینه های تحقیقاتی خاصی اعطا می شوند. در ادامه به معرفی بورسیه های غیر دولتی کانادا می پردازیم:

بورسیه دادخواست کانادا

این بورسیه تمام هزینه های زندگی، تحصیل و سایر هزینه های جانبی افراد را پوشش می دهد و یک بورسیه کامل برای دانشجویان بین المللی انگلیسی زبان که در دانشگاه های معتبر تحصیل می کنند می باشد.

بورسیه های تحصیلی کانادا از طرف ساز مان های دولتی و خصوصی به دانشجویان اعطا می شود

بورسیه فاند بومی Anne Vallee

این کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان بین المللی در مقطع دکترا تعلق می گیرد که در یکی از دانشگاه های معتبر کبک یا بریتیش کلمبیا، در زمینه حیوانات تحقیقات و پژوهش انجام می دهند.

معرفی بورسیه تحصیلی دانشگاه های کانادا

علاوه بر مراکز دولتی و غیر دولتی که بورسیه های تحصیلی را به دانشجویان واجد شرایط ارائه می کنند، دانشگاه ها نیز از طریق همکاری با اساتید، بورسیه های زیادی را ارائه می دهند. گرفتن بورسیه تحصیلی کانادا در همه دانشگاه های این کشور ممکن نیست و تنها بعضی از دانشگاه های کانادا به دانشجویان، بورسیه تحصیلی ارائه می دهند. یکی از شرایط بورسیه تحصیل در کانادا، تحصیل از دوره دبیرستان در کالج های این کشور می باشد. می توان گفت تعداد زیادی از دانش آموزانی که از کالج های کانادا فارغ التحصیل شده اند، موفق به اخذ بورسیه از دانشگاه ها خواهند شد. اغلب بورسیه های تحصیلی در کانادا، به دانشجویان مقطع دکتری تعلق می گیرد. در ادامه به معرفی تعدادی از بورسیه های ارائه شده توسط دانشگاه های کانادا می پردازیم:

اسکالر شیپ  Lester B. Peterson Scholarship

این بورسیه به دانشجویان مقطع کارشناسی در دانشگاه تورنتو ارائه می شود که شهریه های دانشگاهی را پوشش می دهد.

بورسیه UBC International Leader for Tomorrow Award

این بورسیه متعلق به دانشجویان بین المللی دانشگاه بریتیش کلمبیا می باشد. شرایط این بورسیه دانشگاه بریتیش کلمبیا، تحصیل در مقطع کارشناسی می باشد.

فاند دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو کانادا، فاند های زیادی به دانشجویان بین المللی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می دهد. مبلغ این بورسیه برای مقطع کارشناسی ارشد معادل 2 هزار و 45 دلار برای هر ترم می باشد که به مدت 2 سال ارائه می شود. همچنین برای مقطع دکترا نیز برای هر ترم مبلغی حدود 4 هزار و 90 دلار در یک بازه زمانی 3 ساله به دانشجویان پرداخت می شود.

اسکالرشیپ دانشگاه مانیتوبا

دانشگاه مانیتوبا، برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد، بورسیه های متعددی ارائه داده است که مبلغی حدود 4 تا 15 هزار دلار کانادا ارزش دارند.

اسکالرشیپ York University Automatic Entrance Scholarship

دانشجویان کانادا برای دریافت این بورسیه باید دارای مجموع نمرات 80 تا 95 درصدی باشند و حداقل معدل مورد نیاز که دانشگاه تعیین کرده را کسب کنند. ارزش این بورسیه مبلغی حدود هزار تا 4 هزار دلار کانادا می باشد.

اسکالرشیپ بین المللی دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا اسکالر شیپ های تحصیلی زیادی در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی به دانشجویان بین المللی از بعضی کشور ها ارائه می کند که مبالغ متعددی دارند.

فاند SFU Financial Aids and Rewards

این کمک هزینه تحصیلی فقط به دانشجویان دانشگاه سایمون فریزر ارائه می شود و طرح های مختلفی دارد.

اسکالرشیپ بین المللی دانشگاه کلگری

دانشگاه کلگری بورسیه های متعددی را برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد در نظر گرفته است که مبلغی حدود 500 تا 60 هزار دلار کانادا را شامل می شود.

کمک هزینه های دانشگاه کارلتون به دانشجویان بین المللی

این کمک هزینه ها برای دانشجویان بین المللی در تمام مقاطع تحصیلی ارائه می شوند.

اسکالرشیپ بین المللی دانشگاه کوئست

این بورسیه برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی در نظر گرفته شده است که در رشته های مرتبط با علوم و رشته های مشابه تحصیل می کنند. اسکالرشیپ بین المللی دانشگاه کوئست مبلغی حدود 2 تا 8 هزار دلار کانادا را به دانشجویان واجد شرایط پرداخت می کند.

علاوه بر مراکز دولتی و غیر دولتی دانشگاه های کانادا نیز بورسیه های تحصیلی ارائه می کنند

کمک هزینه دانشجویان بین المللی مقطع لیسانس در دانشگاه کنکوردیا

این بورسیه برای دانشجویان مقطع لیسانس کانادا در نظر گرفته شده است.

بورسیه تحصیلات تکمیلی دانشگاه تورنتو انتاریو

این بورسیه و کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان بومی و بین المللی دانشکده تحصیلات تکمیلی تورنتو تعلق می گیرد.

جوایز بین المللی دانشجویان دانشگاه ساسکاچوان

این مجموعه از کمک هزینه های تحصیلی به دانشجویان بین المللی ای که در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه ساسکاچوان تحصیل می کنند، پرداخت می شود.

بورسیه های دانشجویی بین المللی در کالج هامبر کانادا

کالج هامبر کانادا بورسیه های متعددی برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی در نظر گرفته است.

فاند Western University International President’s Entrance Scholarship

این کمک هزینه تحصیلی عالی، به دانشجویانی تعلق می گیرد که دارای رزومه درخشانی هستند و فقط به سه نفر در هر سال ارائه می شود. شرایط بورسیه کانادا در این دانشگاه این است که دانشجو رشد خوبی داشته باشد و فعالیت های فوق برنامه انجام دهد. این موارد تاثیر زیادی برای اختصاص این کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان دارد و مبلغ آن 50 هزار دلار می باشد.

بورسیه تحصیلی کانادا در مقاطع مختلف تحصیلی

به طور کلی شرایط بورسیه تحصیلی کانادا در مقاطع تحصیلی مختلف، متفاوت است و دانشجویان باید حداقل های لازم برای اخذ بورسیه را در هر مقطع فراهم کنند تا موفق به دریافت این کمک هزینه ها از دانشگاه خود شوند. لازم به ذکر است که که دریافت بورسیه در مقاطع پایین تر سخت تر است و هر چه دانشجویان در مقاطع تحصیلی بالاتر تحصیل کنند، تعداد بورسیه ها بیشتر شده و همچنین شرایط اخذ آن ها راحت تر می شود.

بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع فوق دکتری

در مقطع پست داک یا پسا دکتری کانادا، برخی بورسیه ها برای دانشجویان بین المللی ممتازی که در رشته های علوم طبیعی، اجتماعی و یا تحقیقات سلامت تحصیل می کنند، در نظر گرفته می شود. ارائه بورسیه تحصیلی به دانشجویان فوق دکترا، سبب حفظ این استعداد ها و جذب استعداد های جدید و برتر از کشور های خارجی و همچنین خود کشور کانادا می شود. علاوه بر این باعث توسعه و افزایش پتانسیل های هدایت و رهبری دانشجویان خواهد شد. ارائه بورسیه به دانشجویان در این مقطع، آن ها را در مسیر موفقیت به عنوان پیشرو های تحقیق و پژوهش در آینده قرار خواهد داد.

بورسیه تحصیلی کانادا برای مقطع دکتری

بورسیه های تحصیلی کانادا در مقطع دکتری، تنوع بیشتری نسبت به مقاطع پایین تر دارند و به همان نسبت تقاضا هم برای آن ها بیشتر است. شرایط ب