چگونگی اپلای دانشگاه های کانادا

چگونگی اپلای دانشگاه های کانادا
فهرست مطالب

برای متقاضیانی که به دنبال تحصیل در بهترین رشته و بهترین دانشگاه های جهان با امکانات تحصیلی و آموزشی عالی و مدرک معتبر می باشند، بدون شک کشور کانادا از اولین گزینه ها محسوب می شود. بالا بودن سطح کیفیت آموزشی، بالا بودن سطح استانداردهای تحصیلی و بالا بودن سطح علمی مدرک تحصیلی و اعتبار این مدرک در همه کشورهای جهان از مهم ترین دلایل متقاضیان برای انتخاب این کشور برای مهاجرت تحصیلی است.

بر اساس رتبه بندی های جهانی Times Higher Education، Shanghai University و QS بیش از 30 دانشگاه کانادا در بین 300 دانشگاه برتر جهانی رتبه بندی شده اند. بدون شک این رتبه ها و رنکینگ های جهانی نشان دهنده کیفیت کلی آموزش عالی کانادا است.

علاوه بر این بالا بودن استانداردهای زندگی، وجود فرصت های شغلی متنوع و درآمد و حقوق مطلوب از دیگر دلایل متقاضیان برای اپلای دانشگاه های کشور کانادا است. بر این اساس در این مقاله به چگونگی اپلای کالج کانادا، مراحل اپلای دانشگاه های کشور کانادا، انتخاب دانشگاه های کانادا و هزینه اپلای دانشگاه ها و مدارس کانادا می پردازیم.

علاوه بر این مدارک لازم برای اپلای تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی، مدارک لازم برای اپلای تحصیلی در مقطع دکتری، چگونگی تکمیل مدارک و میزان اپلیکیشن فی را ارائه می دهیم.

اگر به دنبال بهترین دانشگاه های کشور کانادا برای اپلای هستید و از مراحل دریافت ویزای تحصیلی پس از اپلای کانادا و نحوه نوشتن استادی پلن اطلاع ندارید، مطالعه این مقاله برای شما بسیار سودمند است. با ما همراه باشید.

 

اپلای کانادا

متقاضیان با اپلای دانشگاه های کشور کانادا و تحصیل در این کشور می توانند از مزیت اخذ مجوز اقامت دائم کانادا پس از فارغ التحصیلان و اشتغال به کار در این کشور برخوردار شوند. در واقع اپلای کانادا و اخذ ویزای تحصیلی کانادا را می توان به عنوان یکی از بهترین راه های مهاجرت به کانادا برشمرد. زیرا متقاضی با کسب مهارت و دانش لازم در دانشگاه ها و کالج های این کشور می تواند کار مرتبط با رشته تحصیلی خود را پیدا کرده و از این طریق هم درآمد کسب کند و هم مقدمات لازم برای اخذ مجوز اقامت دائم کانادا را فراهم کند.

پس از تصمیم به شروع تحصیل و یا ادامه تحصیل در دانشگاه های کانادا نوبت به اپلای دانشگاه های کشور کانادا می رسد. کشور کانادا به دلیل دارا بودن تنوع فرهنگی و امنیت و ثبات اجتماعی و اقتصادی یکی از انتخاب های برتر متقاضیان مهاجرت تحصیلی است. وجود استانداردهای بالای آموزشی مطابق با دانشگاه های بریتانیا و آمریکا و استانداردهای بالای زندگی این کشور را به مکانی مناسب برای تحصیل و اقامت و زندگی تبدیل کرده است.

به منظور اپلای کانادا و تحصیل در دانشگاه های این کشور متقاضی در ابتدا باید دانشگاه مناسب، رشته تحصیلی مورد نظر و یا موسسه و کالج آموزشی را انتخاب کند. برای اپلای کشور کانادا تعیین زمان اپلای دانشگاه های کانادا و هزینه اپلای دانشگاه کانادا و نحوه اپلای گرفتن از دانشگاه های کانادا اهمیت زیادی دارد. از موارد مهم در مورد چگونگی اپلای دانشگاه های کانادا دارا بودن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه است. این دو زبان زبان های ملی کانادا می باشند که اهمیت یکسانی دارند و علاوه بر این گزینه های خوبی برای تقویت مهارت زبان انگلیسی و یا حتی زبان فرانسه برای متقاضیان بین المللی می باشد.

 

اپلای کانادا و اخذ ویزای تحصیلی کانادا به عنوان یکی از بهترین راه های مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم و تابعیت کانادا است.

مراحل اپلای دانشگاه های کشور کانادا

متقاضیان برای انتخاب دانشگاه های کانادا برای اپلای تحصیلی و آشنایی با چگونگی اپلای دانشگاه های کانادا باید مراحل اپلای دانشگاه های کشور کانادا را طی کنند. مراحل اپلای دانشگاه های کشور کانادا شامل موارد زیر است که در ادامه مقاله چگونگی اپلای دانشگاه های کانادا به طور خلاصه به بررسی هر یک می پردازیم:

 • انتخاب دانشگاه های کانادا
 • تکمیل مدارک و الزامات
 • مدارک لازم برای اپلای دانشگاه های کشور کانادا
 • مدارک لازم برای اپلای تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی
 • مدارک لازم برای اپلای تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی ارشد
 • مدارک لازم برای اپلای تحصیلی کانادا در مقطع دکتری
 • پرداخت اپلیکیشن فی
 • هزینه اپلای کانادا در دانشگاه و مدارس
 • هزینه های جانبی
 • میزان شهریه دانشگاه های کانادا
 • بهترین دانشگاه های کشور کانادا برای اپلای
 • مراحل دریافت ویزای تحصیلی پس از اپلای کانادا
 • نحوه نوشتن استادی پلن
 • دریافت ویزای تحصیلی کانادا

 

1-انتخاب دانشگاه های کانادا

مهم ترین مرحله برای اپلای دانشگاه های کشور کانادا و مهاجرت تحصیلی به این کشور انتخاب دانشگاه مناسب است. زیرا انتخاب یک دانشگاه مناسب می تواند در اشتغال و آینده شغلی و زندگی متقاضی نقش زیادی داشته باشد.

برای اپلای دانشگاه های کشور کانادا توجه به دانشگاه و شهر و استان مناسب برای تحصیل و اقامت و زندگی در کانادا حائز اهمیت فراوانی است. مطالعه لیست دانشگاه های کانادا برای اپلای کالج کانادا و دانشگاه های کانادا مانند شرایط اپلای دانشگاه بریتیش کلمبیا و دیگر دانشگاه ها بسیار کمک کننده است.

متقاضی می تواند به وب سایت دانشگاهی هر دانشگاه کانادا مراجعه کند و اطلاعات لازم را در مورد هزینه اپلای دانشگاه کانادا، نحوه اپلای گرفتن از دانشگاه های کانادا و مدارک لازم برای اپلای دانشگاه های کشور کانادا را بررسی کند. راه آسان برای دسترسی به وب سایت های دانشگاه های کانادا مراجعه به وب سایت www.universitystudy.ca است که شامل یک پایگاه داده قابل جستجو از برنامه های تحصیلی کانادا است.

کشور کانادا طیف گسترده ای از دورهای تحصیلی را در همه مقاطع در دانشگاه ها و کالج ها و موسسه های آموزش عالی ارائه می دهد. میانگین زمان مورد نیاز برای تحصیل در مقطع کارشناسی یا لیسانس در حدود 3 سال است که در برخی مواقع تا 4 سال نیز طول می کشد.

کالج های تجارت و بازرگانی، دانشگاه های پزشکی و مهندسی کانادا از محبوب ترین مکان های آموزشی برای متقاضیان بین المللی می باشند که مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را ارائه می دهند.

 

موارد مهم در انتخاب دانشگاه های کانادا

برای انتخاب دانشگاه های کانادا متقاضی باید اطلاعات کافی را جمع آوری کند، با دانشجویان بین المللی مشغول در آن دانشگاه گفتگو کند تا اطمینان نماید که بهترین دانشگاه را انتخاب کرده است. متقاضیان بین المللی مانند متقاضیان ایرانی برای اپلای دانشگاه کانادا باید به دارا بودن کد DLI یا Designated Learning Institution دانشگاه توجه کنند.

زیرا اگر دانشگاهی بدون این کد به عنوان “موسسه آموزشی تعیین شده” انتخاب شده باشد، حتی اگر متقاضی موفق به اخذ پذیرش تحصیلی شود، باز امکان اخذ ویزای تحصیلی کانادا برای وی وجود ندارد. در واقع دانشگاه های بدون این کد را کشور کانادا به عنوان مکان قابل اعتماد برای تحصیل نمی داند و ممکن است متقاضی در معرض خطر کلاهبرداری های آموزشی قرار گرفته باشد.

پس از انتخاب دانشگاه های کانادا در لیست دانشگاه های کانادا برای پذیرش متقاضی باید شرایط پذیرش را در وب سایت این دانشگاه ها پیدا کند و مدارک لازم و نحوه اپلای گرفتن از دانشگاه های کانادا را بررسی کند.

اطلاع از میزان شهریه و هزینه اپلای دانشگاه کانادا و امکان اخذ بورسیه های تحصیلی دانشگاه منتخب اهمیت زیادی دارد. همه دانشگاه های کانادا شرایط اعطای بورسیه های تحصیلی را ندارند. از این لحاظ توجه به اعتبار دانشگاه و بودجه دانشگاه و همچنین اعطای بورسیه های تحصیلی برای متقاضیان با تمکن مالی ناکافی حائز اهمیت است.

 

متقاضیان ایرانی برای اپلای دانشگاه کانادا باید به دارا بودن کد DLI یا Designated Learning Institution دانشگاه توجه کنند.

 

2-تکمیل مدارک و الزامات

پس از مرحله اول و انتخاب دانشگاه های کانادا برای اپلای تحصیلی نوبت به تکمیل مدارک و الزامات می رسد. قبل از این مرحله متقاضی باید به این پرسش جواب دهد که آیا واجد شرایط اپلای برای دانشگاه های کانادا است یا خیر. در واقع هر دانشگاه کانادا دارای شرایط ورودی خاص و نیازمندی ها و الزامات ویژه می باشد.

اما به طور کلی چه مدارک و الزاماتی در نحوه اپلای گرفتن از دانشگاههای کانادا موثر است؟ مدارک و الزامات مورد نیاز در بخش پذیرش تحصیلی وب سایت های هر دانشگاه کانادا ارائه شده است. ممکن است متقاضی نیاز به ارائه سوابق تحصیلی و ریز نمره های تحصیلی دوره دبیرستان داشته باشد. گاهی از الزامات برخی دانشگاه های کانادا ترجمه سوابق و مدارک تحصیلی به زبان فرانسوی است. گرچه ترجمه این مدارک به زبان انگلیسی متداول است. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد تشخیص مدرک تحصیلی می توانید به مرکز اطلاعات کانادا برای اعتبارنامه های بین المللی www.cicic.ca مراجعه کنید.

 

موارد مهم در تکمیل مدارک و الزامات

از جمله موارد مهم مربوط به مرحله دوم چگونگی اپلای دانشگاه های کانادا و تکمیل مدارک و الزامات تحصیلی شرایط مدرک زبان است. متقاضیان بر اساس دانشگاه منتخب برای تحصیل در کانادا باید مدرک زبان مناسب را ارائه دهند. به جز دانشگاه های استان کبک بقیه دانشگاه های کانادا خواستار ارائه مدرک زبان انگلیسی می باشند. دانشگاه های استان کبک بیشتر بر دارا بودن مدرک زبان فرانسه تمرکز دارند.

اگر متقاضی فاقد مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه است و مهارت های زبانی ناکافی دارد، می تواند قبل از اپلای برای دانشگاه های کانادا در کالج ها و موسسه های آموزش خصوصی کانادا در دوره های زبان ثبت نام کند. متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به وب سایت www.languagescanada.ca مراجعه کنند.

 

3-مدارک لازم برای اپلای دانشگاه های کشور کانادا

از مهم ترین مدارک لازم برای اپلای دانشگاه های کشور کانادا گواهی تمکن مالی است. هزینه های تحصیلی متقاضی بر اساس کشور مبدا متفاوت است و از جمله مهم ترین نگرانی متقاضیان برای تحصیل در دانشگاه های کانادا است. مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه بر اساس نوع دانشگاه و شهر منتخب متقاضی اهمیت زیادی دارد. ارائه ریز نمره های تحصیلی مقطع قبل یکی دیگر از مدارک لازم برای اپلای دانشگاه های کشور کانادا است.

برخی از دانشگاه های کانادا به نمره های 70% بالاتر از معدل تحصیلی نیاز دارند. هر چه نمره های متقاضی بالاتر باشد، احتمال اخذ پذیرش و ثبت نام در یک دانشگاه خوب کانادا افزایش می یابد. دیگر مدارک لازم برای اپلای دانشگاه های کشور کانادا سوابق کاری است. اگر متقاضی بیش از 25 سال دارد و دارای گپ تحصیلی 2 ساله می باشد باید مدارک لازم در مورد این وقفه و گپ تحصیلی اعم از سوابق کاری و یا گواهی تحصیل در دوره زبان و یا خدمت سربازی را ارائه دهد.

گرچه مدارک لازم برای اپلای دانشگاه های کشور کانادا بر اساس نوع دانشگاه و مقطع تحصیلی متفاوت است، اما از دیگر مدارک لازم برای اپلای دانشگاه های کشور کانادا موارد زیر را می توان نام برد:

 • گواهی فارغ التحصیلی دوره دیپلم یا کارشناسی
 • تکمیل فرم درخواست پذیرش تحصیلی
 • رزومه تحصیلی و علمی متقاضی
 • گواهی تمکن مالی کافی
 • توصیه نامه های علمی از اساتید مقطع تحصیلی قبل
 • مدرک زبان انگلیسی/ فرانسه
 • پاسپورت با اعتبار کافی

 

اگر متقاضی بیش از 25 سال دارد و دارای گپ تحصیلی 2 ساله می باشد باید مدارک لازم در مورد این وقفه و گپ تحصیلی اعم از سوابق کاری و یا گواهی تحصیل در دوره زبان و یا خدمت سربازی را ارائه دهد.

4-مدارک لازم برای اپلای تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی

متقاضیان برای اپلای در مقطع کارشناسی یا لیسانس دانشگاه های کانادا باید مدارک لازم را ارائه دهند. از جمله مدارک لازم برای اپلای تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی کپی های تایید شده دیپلم دبیرستان و ترجمه شده به انگلیسی می باشد. دانشگاه ها به این مدرک تحصیلی نیاز دارند تا نشان دهد که متقاضی در دوره های آموزشی قبلی شرکت کرده و از آن فارغ التحصیل شده و در حال حاضر واجد شرایط تحصیل در مقطع بالاتر است.

ریز نمره های تحصیلی دوره دیپلم و پیش-دانشگاهی و میانگین یا معدل نمره های تحصیلی GPA و نمره های مدرک فوق دیپلم در صورت وجود نیز از دیگر مدارک لازم برای اپلای تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی است.

هیئت پذیرش دانشگاه مورد نظر در کانادا معدل تحصیلی و ریز نمره های تحصیلی متقاضی را در نظر می گیرند. اگر متقاضی دارای شرایط تحصیلی عالی و ریز نمره های خوب نباشد، می تواند از روش های دیگر احتمال اخذ پذیرش را افزایش دهد. از جمله روش های اخذ پذیرش تحصیلی در صورت پایین بودن نمره های تحصیلی و رضایت بخش نبودن شرایط تحصیلی می توان به انجام فعالیت های داوطلبانه، دارا بودن انگیزه نامه تحصیلی قوی و توصیه نامه های تحصیلی قدرتمند اشاره کرد. برخی دیگر از مدارک لازم برای اپلای تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی عبارتند از:

 • مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره 6 و یا مدرک زبان فرانسه
 • رزومه علمی تحصیلی قوی متقاضی
 • فعالیت های علمی متقاضی در حین تحصیل
 • انگیزه نامه قوی با بیان اهداف تحصیل در کانادا
 • نتایج آزمون های بین المللی مانند GMAT برای برخی رشته های کارشناسی

 

5 -مدارک لازم برای اپلای تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

متقاضیان برای اپلای تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی ارشد نیازمند مدرک تحصیلی مقطع کارشناسی از دانشگاه های کانادا می باشند. اگر متقاضی مقطع کارشناسی را در دانشگاه های خارج از کانادا تحصیل کرده باشد، باید تاییدیه ارزیابی مدرک تحصیلی کارشناسی را از سازمان های معتبر کانادا دریافت کند. از دیگر مدارک لازم برای اپلای تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی ارشد موارد زیر را می توان نام برد:

 • مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره 7 و یا مدرک زبان فرانسه
 • رزومه علمی تحصیلی قوی متقاضی
 • فعالیت های علمی متقاضی در حین تحصیل در مقطع کارشناسی
 • انگیزه نامه قوی با بیان اهداف تحصیل در کانادا
 • مقاله های تحقیقی و پژوهشی
 • نتایج آزمون های بین المللی مانند GMAT و GRE برای برخی رشته های کارشناسی
 • توصیه نامه از اساتید مقطع کارشناسی

 

6-مدارک لازم برای اپلای تحصیلی کانادا در مقطع دکتری

مدارک لازم برای اپلای تحصیلی کانادا در مقطع دکتری بر اساس نوع دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت است. اما به طور کلی بیشتر دانشگاه های کانادا به مدرک تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد و مقاله های تحقیقی و علمی پژوهشی منتشر شده در ژورنال های علمی جهان برای اپلای دکتری نیاز دارند.

متقاضیان برای اپلای تحصیلی کانادا در مقطع دکتری باید از طریق استاد راهنما یا سوپروایزر علمی در دانشگاه کانادا اقدام کنند. اگر سوپروایزر علمی مدارک متقاضی و سطح علمی وی را تایید کند، متقاضی می تواند برای طی مراحل دیگر اقدام کند. به طور کلی مدارک لازم برای اپلای تحصیلی کانادا در مقطع دکتری عبارت است از:

 • تکمیل فرم درخواست اپلای تحصیلی
 • رزومه علمی تحصیلی قوی
 • مدرک مقطع کارشناسی ارشد مرتبط با رشته دکتری
 • اثبات توانایی ها و شایستگی های علمی تحقیقی
 • ریز نمره های تحصیلی از مقطع کارشناسی ارشد
 • انگیزه نامه تحصیلی
 • نتایج آزمون های GRE و GMAT
 • توصیه نامه های تحصیلی از اساتید مقطع کارشناسی ارشد
 • مدرک زبان انگلیسی آیلتس یا تافل/ مدرک زبان فرانسه
 • رسید پرداخت اپلیکیشن فی

 

متقاضیان برای اپلای تحصیلی کانادا در مقطع دکتری باید تاییدیه استاد راهنما یا سوپروایزر علمی در دانشگاه مورد نظر در کانادا را دریافت کنند.

7-پرداخت اپلیکیشن فی Application Fee

یکی از مهم ترین موارد در چگونگی اپلای دانشگاه های کانادا و نحوه اپلای گرفتن از دانشگاه های کانادا ارسال مدارک لازم و پرداخت اپلیکیشن فی است. متقاضیان برای بررسی پرونده مهاجرت تحصیلی به کانادا و اپلای برای دانشگاه های کانادا باید مبلغی را به عنوان اپلیکیشن فی پرداخت کنند. این مبلغ بر اساس نوع دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت است. در واقع پرونده مهاجرتی متقاضی شامل رزومه علمی و تحصیلی و کاری، مدارک تحصیلی و ریز نمره ها، توصیه نامه و انگیزه نامه، اطلاعات هویتی  و مدارک زبان و دیگر مدارک متقاضی در صورتی بررسی می شوند که متقاضی اپلیکیشن فی را پرداخت کرده باشد.

متقاضیان برای پرداخت اپلیکیشن فی با دارا بودن شرایط اپلای دانشگاه های کانادا باید فرم آنلاین اپلیکیشن فی دانشگاه مورد نظر را تکمیل کرده و مبلغ اپلیکیشن فی را پرداخت کنند. مهم ترین موارد در مورد پرداخت اپلیکیشن فی و نحوه اپلای گرفتن از دانشگاههای کانادا عبارتند از:

 • مبلغ پرداختی اپلیکیشن فی در هر دانشگاه متفاوت است و از حدود 100 دلار تا 300 دلار می باشد.
 • مبلغ پرداخت شده به عنوان اپلیکیشن فی در دانشگاه های کانادا قابل بازگشت نمی باشد.
 • برای پرداخت اپلیکیشن فی در دانشگاه های کانادا زمان خاصی وجود دارد.
 • اپلیکیشن فی به صورت های آنلاین، آفلاین و یا با استفاده از کارت های اعتباری قابل پرداخت است.
 • امکان اصلاح یا تغییر اطلاعات و مدارک ارسال شده توسط متقاضی پس از پرداخت اپلیکیشن فی وجود ندارد.

 

8-هزینه اپلای دانشگاه ها و مدارس کانادا

متقاضیان پس از انتخاب دانشگاه های کانادا برای اپلای و آشنایی با نحوه اپلای گرفتن از دانشگاههای کانادا باید هزینه اپلای دانشگاه کانادا را پرداخت کنند. برخی از هزینه اپلای دانشگاه های کانادا مربوط به داخل ایران و قبل از سفر و برخی هزینه اپلای دانشگاه کانادا مربوط به خارج از ایران و بعد از سفر می باشد.

از جمله هزینه اپلای دانشگاه ها و مدارس کانادا قبل از سفر و مربوط به داخل ایران موارد زیر را می توان نام برد:

 • هزینه اخذ مدرک زبان انگلیسی آیلتس یا تافل در حدود 210 تا 350 دلار
 • هزینه انگشت نگاری ویزای کانادا در حدود 170 دلار برای همه اعضای خانواده و برای یک نفر در حدود 85 دلار
 • هزینه سفر به ترکیه یا امارات متحده عربی بر اساس قیمت روزانه بلیط های هواپیما و هتل
 • هزینه صدور پاسپورت در ایران در حدود 300.000 تومان
 • هزینه آزاد سازی مدارک تحصیلی از دانشگاه در حدود 1.000.000 تومان برای هر ترم تحصیلی(برای مقطع کارشناسی در حدود 8.000.000 تومان)
 • هزینه دریافت ریز نمره های تحصیلی از حدود 8.000.000 تا 10.000.000 تومان
 • هزینه اپلای دانشگاه کانادا از حدود 100 تا 300 دلار
 • هزینه ترجمه مدارک تحصیلی و سوابق کاری از حدود 500.000 تومان به بالا

 

9-هزینه های جانبی اپلای کانادا

علاوه بر هزینه های اپلیکیشن فی و هزینه اپلای دانشگاه کانادا متقاضی باید برخی هزینه های جانبی اپلای کانادا را نیز پرداخت کند. از هزینه های جانبی اپلای کانادا می توان به هزینه شرکت در آزمون GRE برای اپلای تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد، هزینه شرکت در آزمون GMAT برای اپلای تحصیلی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و هزینه های شرکت در آزمون های زبان آیلتس و تافل و دولینگو اشاره کرد.

هزینه وثیقه خدمت سربازی برای اپلای کشور کانادا ضمانت بانکی یا پول نقد به ارزش 18.000.000 تومان تا 22.000.000 تومان است که در هر سال تغییر می کند. هزینه پیکاپ ویزای کانادا و هزینه تهیه بلیط و اضافه بار و رزرو هتل نیز از دیگر هزینه های جانبی اپلای کشور کانادا است.

 

هزینه شرکت در آزمون GRE و آزمون GMAT برای اپلای تحصیلی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و هزینه های شرکت در آزمون های زبان آیلتس و تافل و دولینگو از هزینه های جانبی اپلای دانشگاه های کشور کانادا است.

 

10-شهریه دانشگاه های کانادا برای اپلای

انتخاب دانشگاه های کانادا برای اپلای یک انتخاب نسبتاً اقتصادی برای متقاضیانی است که با بودجه کم خود قصد تحصیل در دانشگاه های برتر جهان را دارند. شهریه و هزینه اپلای دانشگاه کانادا و دیگر هزینه های تحصیلی در دانشگاه های کانادا با توجه به ارائه برنامه های مالی و بورسیه های تحصیلی و اسکالرشیپ ها قابل مدیریت است.

گرچه هزینه اپلای دانشگاه و مدارس کانادا و شهریه تحصیلی سهم بسیار زیادی در کل هزینه های تحصیل در کانادا دارد اما هزینه های تحصیل و شهریه تحصیلی در کانادا به اندازه هزینه های تحصیل در کشورهای انگلستان، استرالیا و آمریکا گزاف و گران نیست.

متقاضیان پس از اخذ پذیرش تحصیلی باید شهریه تحصیلی دانشگاه کانادا را برای مدت 2 ترم تحصیلی یا یک سال پرداخت کنند. میزان دقیق شهریه تحصیلی بر اساس نوع دانشگاه، مقطع تحصیلی و رشته تحصیلی متفاوت است، اما به طور کلی شهریه سالانه برخی از رشته ها و مقاطع تحصیلی دانشگاه های کانادا عبارت است از:

 • شهریه سالانه تحصیل پزشکی در کانادا: از حدود 2.500 دلار تا 17.000 دلار
 • شهریه سالانه تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه های کانادا: از حدود 13.000 دلار تا 35.000 دلار
 • شهریه سالانه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های کانادا: از حدود 17.000 دلار تا 15.000 دلار
 • شهریه سالانه تحصیل در کالج های کانادا: از حدود 10.000 دلار تا 15.000 دلار
 • شهریه سالانه تحصیل در مدارس کانادا: از حدود 10.000 دلار تا 25.000 دلار

 

11-بهترین دانشگاه های کشور کانادا برای اپلای

برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا به عنوان دانشجویان آینده انتخاب دانشگاه مناسب در لیست دانشگاه های کانادا برای اپلای اهمیت زیادی دارد. یکی از موارد مهم در چگونگی اپلای دانشگاه های کانادا انتخاب بهترین دانشگاه های کشور کانادا برای اپلای تحصیلی است. متقاضیان با دارا بودن شرایط اپلای دانشگاه های کانادا می توانند از میان تعداد فراوان دانشگاه های این کشور بهترین انتخاب را داشته باشند.

بهترین دانشگاه های کشور کانادا برای اپلای تحصیلی دارای برنامه های تحصیلی متنوع و فرصت های رشد حرفه ای و علمی برای متقاضیان می باشند. در لیست دانشگاه های کانادا برای اپلای 10 دانشگاه برتر زیر در سال 2022 به چشم می خورد:

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو از بهترین دانشگاه های کشور کانادا برای اپلای و در رتبه نخست بهترین دانشگاه کانادا قرار دارد. این دانشگاه که دارای رتبه های جهانی در بین بهترین دانشگاه های جهان نیز می باشد، برنامه های تحصیلی مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری را به متقاضیان بین المللی ارائه می دهد. شهرت دانشگاه تورنتو برای تحقیق و پژوهش و آموزش در سطح عالی، وجود پردیس های مختلف با امکانات پیشرفته، کتابخانه های مجهز، سالن های ورزشی و واحدهای دانشجویی است.

دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک گیل در لیست بهترین دانشگاه های کشور کانادا برای اپلای در شهر مونترال استان کبک قرار دارد. دانشگاه مک گیل که از برترین دانشگاه های کانادا و جهان است به دلیل ارائه برنامه های علمی و پزشکی به متقاضیان بین المللی شناخته شده است. دانشگاه مک گیل با دارا بودن اساتید جهانی، فرصت های تحقیقی و پژوهش و امکانات و تجهیزات آموزشی پیشرفته در سال 2022 بار دیگر در میان بهترین دانشگاه کانادا قرار گرفته است. متقاضیان برای آشنایی با نحوه چگونگی اپلای دانشگاه کانادا این مقاله را به دقت مطالعه کنند.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا در لیست بهترین دانشگاه های کشور کانادا برای اپلای تحصیلی در رتبه سوم کشوری قرار دارد. این دانشگاه به دلیل برخورداری از امکانات آموزشی پیشرفته، ارائه برنامه های متنوع تحصیلی مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری همواره در فهرست 10 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. این دانشگاه دارای پردیس بسیار زیبا در شهر ونکوور است و برای دارا بودن برنامه های تحقیقی و پژوهشی نوین در جهان شناخته شده می باشد. برای اپلای دانشگاه بریتیش کلمبیا توجه به موارد ذکر شده در این مقاله کمک زیادی به متقاضیان می کند.

دانشگاه مونترال

دانشگاه مونترال به عنوان دانشگاه زبان فرانسه در شهر مونترال استان کبک در لیست بهترین دانشگاه های کشور کانادا برای اپلای در رتبه چهارم قرار دارد. دانشگاه مونترال که بزرگترین دانشگاه کانادا است، بالغ بر 45.000 دانشجوی در حال تحصیل دارد. این دانشگاه با دارا بودن امکانات آموزشی و تجهیزات پیشرفته و برنامه های تحصیلی متنوع دارای رنکینگ و رتبه اول دانشگاه های استان کبک کانادا است. نحوه اپلای گرفتن از دانشگاه های کانادا به ویژه دانشگاه مونترال در این مقاله توضیح داده شده است.

دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا در لیست دانشگاه های کانادا برای اپلای تحصیلی در شهر ادمنتون کانادا واقع شده است. این دانشگاه به عنوان موسسه آموزشی پیشگام در سیستم آموزش عالی کانادا در جایگاه برتر قرار دارد. دانشگاه آلبرتا همواره در فهرست 10 دانشگاه برتر جهان است و در حال حاضر میزبان 40.000 دانشجو از سراسر جهان می باشد.

دانشگاه مک مستر

دانشگاه مک مستر در فهرست بهترین دانشگاه های کشور کانادا برای اپلای در همیلتون انتاریو واقع شده است. دانشگاه مک مستر به عنوان پنجمین دانشگاه استان انتاریو در رشته علوم پزشکی و به عنوان اولین دانشگاه سازمان یافته در چارچوب سیستم کالج می باشد. این دانشگاه که دارای تمرکز قوی بر تحقیق و پژوهش است، دارای دپارتمان های آموزشی و علمی مختلفی در حوزه های پژوهشی است. علاوه بر این دانشگاه مک مستر دارای پرد