هزینه زندگی دانشجویی در فرانسه

هزینه زندگی دانشجویی در فرانسه

فرانسه به عنوان یکی از مهمترین مقصد دانشجویان بین المللی به شمار می رود. دانش آموزان در بعضی از بهترین دانشگاه های فرانسه تحصیل می کنند و فرانسوی خود را بهبود می بخشند. هزینه زندگی دانشجویی در فرانسه و اجاره آپارتمان بین 400 تا 700 یورو در ماه بسته به جایی که در فرانسه انتخاب می کنید، متغیر است.

شرایط و هزینه زندگی دانشجویی در فرانسه

یک مزیت عمده که دانشجویان تحصیل در فرانسه از آن برخوردار خواهند بود، سیستم پرداختی کشور است. قیمت مسکن معمولا بالاتر از میانگین بین المللی 200 تا 300 یورو در ماه است. سالن های دانشجویی محل اقامت فرانسه بین 150 تا 600 یورو در ماه با امکانات می باشد. حدود 13٪ دانشجویان بین المللی در خوابگاه های دانشجویی زندگی می کنند. اجاره / تقسیم یک آپارتمان – بین 400 تا 700 یورو در ماه، در حالی که در شهرهای کوچکتر فرانسه شما می توانید آپارتمان کوچک را برای حدود 300 یورو در ماه اجاره کنید.

مسکن دانشجویی در فرانسه

اگر با شریک زندگی یا فرزندتان زندگی می کنید، قیمت آپارتمان در فرانسه برای اجاره 700 تا 1000 یورو در ماه محاسبه می شود، قبض (برق، آب، اینترنت) 200 یورو در ماه می باشد. شما می توانید نرخ های که تنها 200 EUR / month به حدود 800 EUR / month در پاریس پیدا کنید. با این حال، همه آنها شامل حداقل یک وعده غذایی در روز است.

مسکن دانشجویی در فرانسه

براساس یک مطالعه نرخ رضایت دانشجویان بین المللی در مورد شرایط اقامت در فرانسه حدود 58 درصد است که فقط درصد کمی کمتر از 60 درصد است. دانشجویان بین المللی نیز به VISALE دسترسی پیدا می کنند. این اجازه می دهد تا دانش آموزان تضمین پرداخت اجاره و افزایش شانس خود را بالا ببرند.

هزینه اجاره در فرانسه

هنگام انتخاب محل اقامت شما چندین گزینه وجود دارد. هزینه اجاره املاک در فرانسه بالاتر از میانگین بین المللی 200-300 یورو در هر ماه است، اما این به وضوح بسته به جایی که شما هستید و سطح مورد نظر راحتی و حفظ حریم خصوصی متغیر است. ارزانترین محل اقامت در دسترس است و توسط مراکز منطقه ای دانشگاه و خدمات آموزشی (CROUS) اداره می شود.

13٪ از دانشجویان در مسکن CROUS زندگی می کنند، که می تواند به قیمت 150 یورو در هر ماه و به 600 یورو هزینه کند. در هر منطقه آموزشی (به جز یک سازمان جامع) یک محل اقامت CROUS وجود دارد، بنابراین هنگام درخواست برای این مسکن اطمینان حاصل کنید که با اقامت وابسته به موسسه تحصیلی انتخاب شده خود در ارتباط هستید.

خوابگاه دانشگاه های فرانسه

مدارس تخصصی مانند “Grandes Écoles” مسکن خود را به دانشجویان اجاره می دهد. از آنجایی که این مدارس خصوصی هستند، روند برنامه و هزینه ها متغیر می باشد. همچنین گزینه ای برای زندگی در خوابگاه های دانشجویی متعلق به غیر CROUS وجود دارد. هزینه به دلیل خدمات و امکانات رفاهی از CROUS بالاتر است، اما کمتر از یک محل اقامت خصوصی می باشد. شما می توانید یک اتاق یا املاک را از طریق فرد یا نماینده املاک اجاره کنید. خارج از مراکز اصلی شهری شما می توانید آپارتمان را برای حدود 300 یورو در ماه اجاره کنید.

مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) می توانند به شما در پیدا کردن محل اقامت جهت زندگی در فرانسه، به ویژه شهرهای کوچکتر مانند لیل و استراسبورگ کمک کنند.

مقالات مرتبط

ثبت درخواست مشاوره فوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرایط و مزایای ویزای کار

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده