اخذ نوبت و وقت ویزا متریک آلمان

فهرست مطالب

در سال‌های اخیر تقاضا برای انواع مختلف ویزا به‌منظور سفر به آلمان بیشتر شده است. شرکت ویزامتریک به‌منظور تسهیل پروسه اخذ ویزا از سفارت این کشور خدمات خود را به تمامی متقاضیان ارائه می‌کند. درواقع همه افراد باید از طریق این کارگزاری برای گرفتن وقت سفارت آلمان اقدام کنند.

ویزا متریک چیست؟ وقت ویزامتریک + مدارک لازم برای تایید و لیگال

ویزامتریک چیست و چه نقشی در اخذ ویزای کشور آلمان دارد؟  VisaMetricتنها ارائه‌دهنده خدمات سفارت آلمان در ایران برای انجام خدمات پشتیبانی درخواست ویزا است. این کارگزاری با شرکت‌های ای دی تا (iDATA) در ترکیه و وی ام اس (VMS) در امارات همکاری مشترک دارد.

متقاضیان باید از طریق این وب‌سایت تمامی مراحل برای گرفتن وقت سفارت را دنبال و هزینه‌های مربوطه را پرداخت کنند. متقاضیان باید توجه داشته باشند که تصمیم نهایی برای رد یا پذیرش ویزا بر عهده سفارت آلمان خواهد بود و این شرکت هیچ دخالتی در آن ندارد.

درخواست ویزای آلمان از طریق ویزامتریک چگونه است؟

مراحل درخواست ویزا از طریق این کارگزاری به شرح زیر است:

 1. جمع‌آوری مدارک لازم
 2. پرداخت هزینه رزرو قرار ملاقات ویزامتریک
 3. رزرو وقت به‌صورت آنلاین
 4. مراجعه به شعب VisaMetric
 5. تایید مدارک ویزامتریک و انجام بیومتریک در نمایندگی مجاز
 6. پس از اتمام مراحل می‌توانید با ارائه کارت شناسایی، گذرنامه خود را دوباره تحویل بگیرید.

شما عزیزان می‌توانید از خدمات موسسه مهاجرتی اصطهباناتی به‌منظور وقت تایید مدارک ویزامتریک بهره‌مند شوید.

آدرس و ساعات کاری ویزامتریک + آدرس سایت

آدرس ویزامتریک: خیابان بهشتی، خیابان خالد اسلامبولی (خیابان وزرا)، نبش خیابان بیست‌ و‌ یکم، ساختمان شیراز، شماره ۱۳۷، طبقه یک

سایت ویزا متریک: https://www.visametric.com/iran/Germany

ایمیل ویزامتریک: irancustomersupport@visametric.com

کد پستی: 1513933134

ساعت ارسال درخواست ویزا:  08:00 الی 16:30

ساعات تحویل گذرنامه: مجموعه 08:00 – 17:00

شماره تماس: 88700343 – ۲۱ (۰)

انواع ویزای آلمان

انواع مختلف ویزا برای ورود به آلمان وجود دارد که متقاضی بسته به هدف خود از سفر به این کشور باید یکی از آن‌ها را انتخاب و دریافت کند. در این راستا انواع ویزای آلمان به دو دسته زیر تقسیم‌بندی می‌شوند:

 • ویزای کوتاه‌مدت یا شنگن
 • ویزای بلندمدت یا ملی

ویزای کوتاه‌مدت آلمان

این ویزای اقامت کوتاه‌مدت (ویزای دسته C) تا 90 روز در یک دوره 180 روزه در آلمان و کل منطقه شنگن معتبر است. روزی که وارد آلمان یا یکی دیگر از کشورهای شنگن می‌شوید، شروع دوره 180 روزه به‌حساب می‌آید. این ویزا برای موارد زیر صادر می‌شود:

 • گردشگری
 • سفر تجاری
 • سفر به قصد دیدار از خانواده و دوستان
 • سفر برای درمان پزشکی خود
 • سفر به همراه یک فرد بیمار
 • سفر بازدید نمایشگاهی
 • رقابت‌های ورزشی
 • ترانزیت فرودگاهی
 • سفر برای کنگره و سمینار
 • سفر ماموریت کاری

ویزای بلندمدت آلمان

این ویزا برای افرادی مناسب است که می‌خواهند بیش از سه ماه در آلمان بمانند. این ویزا در دسته ویزای ملی قرار می‌گیرد و بیشتر متقاضیان آن برای اهداف آموزشی و کاری درخواست می‌دهند. در زیر انواع اهداف سفر تحت این ویزا توضیح داده شده است.

ویزای برای استخدام طولانی‌مدت

ویزای کار با اقامت طولانی برای نیروی کار ماهری صادر می‌شود که توانایی کمک به اقتصاد آلمان را دارند. این ویزا هرساله به نیروی کار زیادی از سراسر جهان اجازه می‌دهد تا در آلمان کار کنند. مقامات مهاجرت آلمان این نوع ویزا را تنها با هدف استخدام افراد خارجی ایجاد کرده‌اند.

ویزای آلمان برای اتحاد خانواده

خانواده‌های افراد مقیم آلمان که خارج از کشورهای اتحادیه اروپا زندگی می‌کنند برای پیوستن به اعضای خانواده خود در این کشور می‌توانند از این ویزا استفاده کنند. فردی که قرار است در آلمان به وی ملحق شوید باید دارای اجازه اقامت و تمکن مالی کافی باشد.

ویزای تحصیلی آلمان

متقاضیانی که در  شمار دانشجویان غیراتحادیه اروپا هستند و به دریافت ویزای تحصیلی علاقه دارند نیز می‌توانند با بهره‌مندی از ویزای تحصیلی با 2 سال اعتبار، به تحصیل در آلمان بپردازند. این ویزا درصورت درخواست قابل‌تمدید است. فرد برای درخواست باید در دانشگاه ایالتی یا دانشگاه دولتی مورد تایید پذیرفته شود و بتواند در طول دوره تحصیل از خود حمایت کند. همچنین دانشجویان خارجی می‌توانند تا 120 روز کامل یا 240 نیم‌روز در این کشور کار کنند.

ویزای اقامت طولانی آلمان برای محققان

متخصصان با صلاحیت بالا، به‌عنوان ‌مثال دانشمندان، محققان و کارکنان آموزشی یا مدیران اجرایی که مایل به ادامه فعالیت در زمینه کاری خود هستند این امکان را در اختیار دارند که برای اقامت طولانی‌مدت در آلمان درخواست دهند. تسلط به زبان آلمانی برای این دسته از افراد الزامی نیست.

ویزای جست‌وجوی کار آلمان

اگر فردی هنوز در آلمان شغلی پیدا نکرده باشد، شرایطی برای وی فراهم است که بر‌اساس آن می‌تواند برای ویزای جست‌وجوی کار آلمان تا شش ماه درخواست دهد تا در این مدت کار پیدا کند. برای دریافت این ویزا، فرد باید دارای مدرک تحصیلی عالی باشد که در آلمان به رسمیت شناخته شود. متقاضی برای امرارمعاش خود در طول مدت اقامت باید از تمکن مالی کافی نیز برخوردار باشد. درصورت‌ پیدا کردن شغل مناسب می‌توان برای کارت آبی اتحادیه اروپا یا اجازه اقامت در آلمان درخواست داد.

ویزای آلمان برای خوداشتغالی آزاد

اگر فردی بخواهد به‌صورت خوداشتغال در این کشور کار کند باید برای ویزایی تحت همین نام درخواست دهد. این ویزا به متقاضی اجازه می‌دهد برای مدت طولانی‌ در آلمان بماند. فرد مورد نظر باید ابزار لازم برای اثبات پروژه خود، حمایت از خود و مجوز برای انجام آن حرفه را فراهم کند.

ویزای دوره زبان آلمان

همه شهروندان غیراتحادیه اروپا که برای بیش از سه ماه مایل به گذراندن دوره زبان در آلمان هستند به اخذ ویزای اقامت طولانی در آلمان ملزم خواهند بود. این ویزا حداکثر برای یک سال قابل صدور است.

ویزای کارآموزی دانشجویی آلمان

اگر فردی تبعه اتحادیه اروپا نباشد و به گذراندن دوره کارآموزی در آلمان مایل باشد به ویزا نیاز خواهد داشت. متقاضی علاوه‌بر پیشنهاد کارآموزی به تایید آژانس کار فدرال هم نیاز خوهد داشت. کارفرمای فرد کسی است که باید در اسرع‌ وقت برای این درخواست اقدام کند.

اگر مدارک دو مورد فوق را دارید پس می‌توانید برای دریافت ویزای کارآموزی اقدام کنید. دوره کارآموزی نمی‌تواند بیش از 12 ماه طول بکشد.

ویزای درمان پزشکی آلمان با اقامت طولانی‌مدت

مقامات مهاجرت آلمان برای افرادی که به‌دنبال درمان پزشکی در آلمان هستند و برای دریافت درمان کافی باید بیش از شش ماه در این کشور بمانند این ویزا را صادر می‌کنند.

مدارک موردنیاز برای درخواست ویزای آلمان

اطلاعات لازم برای مدارک ویزای آلمان در ادامه بیان شده است. ما در موسسه مهاجرتی اصطهباناتی عملا شاهد این هستیم که متقاضیان در بسیاری از موارد اشتباهات مشابهی در ارائه مدارک خود دارند. همین امر منجر به رد / عدم‌ پذیرش درخواست ویزای آن‌ها خواهد شد. بنابراین برای کمک به شما و تکمیل درخواست ویزایی بدون عیب و نقص با مشاوران ما ارتباط برقرار کنید.

الف – مدارک عمومی

 • اصل پاسپورت حاوی دو صفحه خالی و یک کپی از مشخصات گذرنامه
 • فرم پرشده درخواست ویزا همراه با عکس که در یک سال گذشته با زمینه سفید و ابعاد 45 در 35 میلی‌متر گرفته شده باشد.
 • پرسشنامه امنیتی تکمیل و امضا شده که در صفحه آخر درخواست قرار دارد.
 • گواهی بیمه مسافرتی
 • کپی از تمام ویزاهای متقاضی در 5 سال گذشته با مُهر

ب- مدارکی که متقاضیان باید در ایران ارائه دهند

 • تایید سفر: رزرو بلیت هواپیما یا پرواز
 • مدارک مربوط به محل سکونت و تامین هزینه‌های زندگی در طول سفر: رزرو هتل یا تایید محل سکونت یا تایید قبولی هزینه‌ها توسط دعوت‌کننده، فرستنده یا شخص حقیقی با ارائه اصل و رونوشت دعوت‌نامه رسمی دعوت‌کننده.
 • پرینت تراکنش‌های بانکی سه ماه اخیر یا سایر اسناد تمکن مالی برای پوشش هزینه‌های سفر با اعتبار بین‌المللی
 • مدارکی برای اثبات اینکه متقاضی قصد ترک قلمرو کشورهای عضو شنگن قبل از پایان دوره ویزای خود را دارد. برای این منظور تمامی متقاضیان باید تراکنش‌های بانکی سه ماه آخر حساب بانکی خود را نزد یکی از بانک‌های ایرانی به زبان لاتین چاپ کنند. درصورت وجود سند ملکی در ایران یا چاپ تراکنش‌هایی باید ارائه شوند که نشان‌دهنده افزایش شدید موجودی نزدیک به تاریخ ارسال درخواست است
 • تمامی متقاضیان: شناسنامه برای نشان دادن وابستگی خانوادگی.

ج – مدارک مرتبط با هدف سفر

بیماران درهنگام سفر برای درمان بیماری خود باید مدارک خاصی را ارائه دهند، مانند:

 • اصل گواهی بیمارستان آلمانی که قرار است در آن درمان شوند با ذکر مدت‌زمان درمان.
 • درمان و اقدامات پزشکی که باید انجام شود
 • به همراه گواهی پرداخت هزینه‌های پزشکی.

در سفرهای توریستی به ارائه مدارک زیر نیاز خواهید داشت:

 • تایید رزرو بلیت سفر
 • رزرو هتل یا سایر اسناد مربوط به محل اقامت برای کل دوره اقامت.

مدارک مورد نیاز برای سفرهای تجاری عبارت‌اند از:

 • دعوت‌نامه شرکت مقصد عضو شنگن به شکلی که دلیل و تاریخ سفر و مدارک مربوط به ارتباطات تجاری، قراردادها، فاکتورها، مکاتبات، گواهی واردات و غیره در آن ذکر شده باشد.

مدارکی که برای سفر شخصی یا ملاقات با خانواده و اقوام مورد نیاز است:

 • دعوت‌نامه خانواده میهمان که به‌عنوان تعهدنامه تنظیم شده و در زمان ارائه درخواست ویزا بیش از شش ماه از صدور آن نگذشته باشد.
 • تعهدنامه ملاقات با اعضای خانواده و بستگان
 • گواهی روابط خانوادگی (به‌عنوان‌مثال، شناسنامه) یا هر گواهی و سندی که در آن نسبت فامیلی ذکر شده باشد.

متقاضیان برای کار در آلمان به ارائه دعوت‌نامه کاری از کارفرمای آلمانی نیاز خواهند داشت.

و مدرک مورد نیاز برای تحصیل هم ارائه نامه پذیرش از موسسه یا دانشگاه معتبر در آلمان است.

گرفتن وقت سفارت آلمان از ویزامتریک

برای گرفتن ویزامتریک وقت سفارت باید مراحل زیر را دنبال کنید:

1: پرداخت هزینه تایید مدارک و رزرو ویزامتریک وقت

2: یک روز کاری پس از پرداخت هزینه، بسته به روش انتقال استفاده‌شده، می‌توانید قرار ملاقات خود را تنظیم کنید. در روش پرداخت از طریق حواله‌های بانکی و نقدی باید رسید آن به نشانی الکترونیکی زیر ایمیل و برای آن‌ها ارسال شود: irancustomersupport@visametric.com.

برای پرداخت به‌صورت کارت الکترونیک یا از طریق موبایلی باید شماره کارت و تاریخ پرداخت را در قسمت مربوطه سامانه نوبت‌دهی آنلاین وارد کنید.

3: در مرحله بعد اطلاعات شخصی مانند نام، نام خانوادگی، شماره شناسایی، تاریخ تولد، شماره پاسپورت، آدرس ایمیل و شماره‌تلفن خود را بنویسید.

4: پس از تایید اطلاعات شخصی خود، می‌توان با توجه ‌به دردسترس‌ بودن، یک قرار ملاقات را در سیستم تقویم انتخاب کرد.

5: پس از تایید تاریخ انتخاب‌شده، یک ایمیل به آدرس ایمیلی که از سوی متقاضی اعلام شده ‌است، ارسال خواهد شد.

6: دو روز قبل از قرار ملاقات، متقاضی ایمیل یادآوری دریافت خواهد کرد.

7: امکان تغییر نوبت یک ‌بار و رایگان تا ۷۲ ساعت قبل از ساعت نوبت وجود دارد.

8: توجه داشته باشید که دیگر امکان لغو قرار مورد نظر وجود ندارد و در نتیجه هزینه‌های پرداخت‌شده قابل‌استرداد نخواهد بود.

هزینه خدمات ویزامتریک و هزینه ویزا

خرید وقت ویزامتریک به‌ازای هر نفر 10 میلیون ریال است. هزینه رزرو برای ویزای ملی – دانشجویی و شنگن نیز برای هر نفر 13 میلیون ریال محاسبه خواهد شد. برای گرفتن وقت ویزا متریک به‌صورت خانوادگی/گروهی حداکثر برای 6 نفر می‌توان اقدام کرد. لطفا توجه داشته باشید که کل مبلغ برای خانواده‌ها یا گروه‌ها باید در یک تراکنش واریز شود.

تا 72 ساعت قبل از نوبت ویزامتریک می‌توانید یک ‌بار به‌صورت رایگان وقت ویزامتریک خود را تغییر دهید. پس از بررسی اطلاعات افراد، هزینه رزرو نوبت به شماره بانکی که مشخص کرده‌اید، واریز می‌شود. لطفا توجه داشته باشید که بازپرداخت ممکن است حداکثر 5 روز کاری طول بکشد.

هزینه‌های ویزا منحصرا به یورو است. سکه و همچنین اسکناس‌های 200 و 500 یورویی پذیرفته نمی‌شوند. امکان پرداخت از طریق کارت نیز وجود ندارد.

هزینه ویزا (نقد به یورو)0-6 سال6-12 سال12+ سال
برای شهروندان ایران0 €(40 €)(80 €)
برای شهروندان کشورهای دیگر0 €(40 €)(80 €)
*سایر افراد06-12 سال12+ سال

 

*سایر افراد: شهروندان کشورهای آذربایجان، ارمنستان، آلبانی، مقدونیه، گرجستان بوسنی، کیپ ورد، مولداوی، صربستان، مونته‌نگرو، روسیه و اوکراین

 

هزینه خدمات – (نقد به یورو)
(29.4 یورو)

مدت‌زمان بررسی مدارک توسط سفارت آلمان

زمان پردازش و بررسی مدارک از زمان ‌پذیرش درخواست تا بازگشت پاسپورت به مرکز درخواست ویزا معمولا حدود سه هفته طول می‌کشد. اگر قصد دارید در این مدت به خارج از کشور سفر کنید، درخواست بدون پاسپورت قابل ‌پذیرش خواهد بود. مدارک مربوطه مانند بلیت هواپیما، رزرو هتل، دعوت‌نامه و… باید در زمان درخواست ارائه شوند.

صدور گذرنامه باید بلافاصله پس از بازگشت از طریق مرکز درخواست ویزا صورت بگیرد. پس از صدور پاسپورت، زمان پردازش حدودا 14 روز پیش‌بینی می‌شود. معمولا پس از دریافت پاسپورت توسط سفارت امکان صدور گذرنامه وجود ندارد. لذا برای گرفتن visametric وقت باید به‌موقع اقدام کنید.

تصمیم برای تایید یا رد درخواست‌ها فقط توسط هیئت دیپلماتیک اتخاذ خواهد شد، بنابراین از شما می‌خواهیم ارسال درخواست خود را به‌موقع انجام دهید.

در اینجا لازم به ذکر است که نمایندگی‌های دیپلماتیک از طریق پست الکترونیکی اسناد مفقود یا اضافی را درخواست خواهند کرد. بنابراین باید به‌طور مدام و با فاصله‌های زمانی نزدیک به بررسی ایمیل‌های خود بپردازید.

خدمات اضافی ویزامتریک

برای اینکه بتوانید امکان ارسال درخواست خود را در دفتر VisaMetric به دست بیاورید باید رزرو قرار ملاقات خود را از طریق مراجعه به سایت ویزامتریک پیگیری کنید. علاوه‌بر این کارگزاری خدمات اضافی را نیز در دفتر خود ارائه می‌دهد. ازجمله خدمات دیگر این گروه می‌توان خدمات VIP، عکاسی بیومتریک، خدمات پر کردن فرم درخواست، تحویل پاسپورت با پیک، خدمات اطلاع‌رسانی (پیامک، ایمیل، تلفن)، گرفتن فتوکپی و فکس را نام برد. اطلاعات بیشتر درمورد این خدمات اضافی در جدول زیر بیان شده است.

خدمات اضافی ویزامتریک وقت شینگنتوضیحات
روند درخواست ویزا به‌صورت VIPاگر می‌خواهید درهنگام ارسال درخواست خود محیطی راحت‌تر و خدمات انحصاری در اختیار داشته باشید، استفاده از خدمات VIP در شعب VisaMetric به شما کمک خواهد کرد.
سرویس پر کردن فرم درخواست

(هر نفر 10 یورو)

شما در این شعبات می‌توانید از خدمات فرم پرکردن نیز بهره‌مند شوید.
عکس بیومتریک

(8 یورو به ازای هر نفر)

متقاضیان برای اطمینان از انطباق عکس بیومتریک با مشخصات مورد نظر سفارت آلمان می‌توانند عکس خود را در این شعبات تهیه کنند.
خدمات فتوکپی، فکس، چاپ

(30 سنت برای هر صفحه)

امکان تهیه فتوکپی، فاکس و پرینت در شعب مجاز VisaMetric وجود دارد.
خدمات اطلاع‌رسانیدرصورت برگشت پاسپورت به ویزامتریک از طریق پیامک، ایمیل یا تلفن به متقاضی اطلاع‌رسانی خواهد شد. از عدم بسته‌ بودن آگهی‌های تبلیغاتی سرویس پیامک خود اطمینان حاصل کنید.
بیمه درمانی بین‌المللیپوشش بیمه 30 هزار یورو تا 100 هزار یورو در منطقه شنگن

 

هزینه خدمات VIP ویزا متریک

افرادی که به دریافت خدمات VIP ویزامتریک شنگن مایل هستند، علاوه‌بر هزینه ویزا و هزینه خدمات معمولی باید مبلغ 75 یورو پرداخت کنند. لطفا توجه داشته باشید که درصورت عدم رزرو وقت قبلی یا رزرو مجدد قرار ملاقات، هزینه رزرو نوبت ویزا مسترد نخواهد شد. می‌توانید 72 ساعت قبل از قرار ملاقات، یک‌بار به‌صورت رایگان نوبت خود را رزرو کنید. همچنین توجه داشته باشید با درخواست خدمات مذکور امکان دریافت نوبت زودتر وجود ندارد. خدمات وی آی پلی شامل موارد زیر می‌شود:

 • فتوکپی و فکس (رایگان)
 • اس‌ام‌اس (1 یورو برای هر متقاضی)
 • ایمیل (رایگان)
 • تلفن (3 یورو برای هر متقاضی)
 • پرکردن فرم (10 یورو برای هر متقاضی)
 • عکس بیومتریک (8 یورو برای هر متقاضی)
 • ارسال پاسپورت از طریق پست (9 یورو به‌ازای هر نفر)
 • بیمه سلامت سفر (هزینه به ریال پرداخت می‌شود و طبق سن و تعداد روزهای صفر محاسبه می‌شود)

چه کشورهایی با ویزامتریک همکاری می‌کنند؟

این کارگزاری تا به امروز توانسته است بیش از 10 میلیون درخواست ویزا را در کشورهای مختلف پردازش کند. گروه VisaMetric بیش از 110 مرکز درخواست ویزا را در کشورهای زیر اداره می‌کند:

 1. ارمنستان
 2. آذربایجان
 3. ایران
 4. عراق
 5. قزاقستان
 6. قرقیزستان
 7. جمهوری خلق چین
 8. فدراسیون روسیه
 9. ترکیه
 10. تاجیکستان
 11. ترکمنستان
 12. اوکراین
 13. ازبکستان

انجام خدمات بیومتریک توسط شرکت ویزامتریک

تمامی متقاضیان عزیز می‌توانند براساس قوانین نمایندگی دیپلماتیک مربوطه، عکس‌های بیومتریک مورد نیاز را در مراکز درخواست ویزامتریک تهیه کنند. هزینه این خدمت به‌ازای هر نفر 8 یورو در نظر گرفته شده است.

سیستم VIS کشورهای شنگن را قادر می‌سازد تا داده‌های ویزا را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. هدف این کار، ساده‌سازی فرآیند ارسال روادید و همچنین تسهیل فرآیندهای کنترل مرزی در مرزهای خارجی شنگن است.

از 13 اکتبر 2011 این سیستم اطلاعاتی اجرا شد و کم‌کم در سایر مراکز ویزای کشورهای مختلف عضو منطقه شنگن به تصویب رسید.

نمایندگی‌های دیپلماتیک آلمان در 13 ژانویه 2013 در ایران به پایگاه مرکزی VIS ملحق شدند. از این تاریخ به بعد تمامی متقاضیان باید اطلاعات بیومتریک خود را به ثبت برسانند.

پذیرش سیستم (VIS)

متقاضیان باید اولین درخواست خود را شخصا ارسال کنند تا اطلاعات بیومتریک آن‌ها ازجمله اثر انگشت و عکس ثبت شود.

داده‌های بیومتریک فوق در پایگاه‌داده VIS ذخیره می‌شوند و تا پنج سال پس از آن قابل‌دسترسی هستند. درنتیجه متقاضیان به درخواست حضوری پس از اولین‌بار نیازی نخواهند داشت.

هنگام ورود به منطقه شنگن، مقامات کنترل مرزی می‌توانند با استفاده از سیستم VIS هویت مسافران را دوباره بررسی کنند.

ثبت اثر انگشت برای موارد زیر لازم نیست:

 • کودکان زیر 12 سال
 • کسانی که از نظر فیزیکی ثبت اثر انگشت برایشان غیرممکن است.
 • رئیس دولت، اعضای یک دولت ملی ازجمله همسر و اعضای هیئت آن‌ها، درصورت دعوت رسمی توسط دولت‌های یکی از کشورهای عضو یا توسط یک سازمان بین‌المللی.

حضور شخصی اجباری است، مگر اینکه اثر انگشت قبلا توسط سفارت آلمان یا هر کشور شنگن دیگری جمع‌آوری شده باشد. متقاضیان باید برای ارسال درخواست خود وقت سفارت ویزامتریک رزرو کنند.

ایام تعطیلات ویزا متریک

در جدول زیر اطلاعات مربوط به تعطیلی ویزامتریک و تاریخ باز شدن ویزا متریک در سال 2023 آورده شده است.

قوانین تعطیلات سال 2023 در شعبه های ویزامتریک و سفارت ویزامتریکسفارت آلمان
1401/10/11سال نو میلادیتعطیلتعطیل
1401/11/22پیروزی انقلاب اسلامیتعطیلتعطیل
1401/12/11تعطیل(بسته)تعطیل
1401/12/17ولادت حضرت مهدی تعالی فرجه(نیمه شعبان)تعطیلتعطیل
1401/12/29روز ملی شدن صنعت نفت ایرانتعطیل
1402/1/1عید نوروزتعطیلتعطیل
1402/1/2عید نوروزتعطیلتعطیل
1402/1/3عید نوروزتعطیل
1402/1/13روز طبیعتتعطیلتعطیل
1402/1/20عید پاکتعطیلتعطیل
1402/1/23شهادت حضرت علی علیه السلامتعطیل
1402/2/3عید فطرتعطیل
1402/2/21تعطیل(بسته)تعطیل
1402/2/26شهادت امام جعفر صادق علیه السلامتعطیل
1402/2/28ممعراج مسیحتعطیلتعطیل
1402/3/7یکشبه سفیدتعطیلتعطیل
1402/3/8دوشنبه سفیدتعطیلتعطیل
1402/3/14رحلت حضرت امام خمینیتعطیل
1402/3/15قیام 15 خردادتعطیل
1402/4/8عید سعید قربانتعطیل
1402/5/5تاسوعای حسینیتعطیل
1402/5/6عاشورای حسینیتعطیل
1402/6/15اربعین حسینیتعطیل
1402/6/16تعطیل(بسته)تعطیل
1402/6/23رحلت رسول اکرم/شهادت امام حسن مجتبی علیه السلامتعطیل
1402/7/2شهادت امام حسن عسکری (ع)تعطیل
1402/7/11روز وحدت آلمان /میلاد حضرت محمد و امام جعفر صادق (ع)تعطیلتعطیل
1402/8/25تعطیل(بسته)تعطیل
1402/9/26شهادت حضرت فاطمه سلام الله علیهاتعطیل
1402/10/3شب کریسمستعطیلتعطیل
1402/10/4کریسمستعطیلتعطیل
1402/10/5کریسمستعطیلتعطیل
1402/10/10سال نو میلادیتعطیلتعطیل

 

خدمات موسسه اصطهباناتی جهت رزرو وقت ویزامتریک

انگیزه سفر شما به آلمان هر چه باشد، مشاوران اصطهباناتی راه‌حل‌های جامع و تجربه‌های مهاجرتی بی‌نقصی را برای شما و خانواده‌تان ارائه خواهند داد. ما راهنمایی‌ها و خدماتی را ارائه می‌کنیم که برای استفاده از فرصت‌های جهانی، به حداکثر رساندن پتانسیل و به‌حداقل‌رساندن ریسک به آن‌ها نیاز دارید.

در پروسه ویزامتریک ویزای شنگن عدم ارائه اطلاعات ناقص باعث خواهد شد زمان خود را از دست بدهید و مهم‌تر از همه هزینه‌های بالایی را متحمل شوید. کارشناسان ما خواهند توانست در این پروسه شما را یاری رسانند و در جمع‌آوری مدارک لازم به شما کمک کنند.

جمع‌بندی

درحال‌حاضر متقاضیان برای دریافت ویزای کوتاه‌مدت یا بلندمدت خود برای سفر به آلمان باید جهت رزرو وقت ویزامتریک اقدام کنند. این کارگزاری همانند یک واسطه بین مشتریان و سفارت آلمان عمل خواهد کرد.

سوالات متداول

 1. آیا با درخواست خدمات VIP ویزامتریک امکان رزرو نوبت زودتر از موعد وجود دارد؟

خیر با درخواست خدمات VIP این امکان وجود ندارد.

 1. هزینه ویزامتریک وقت تایید مدارک به‌ازای هر متقاضی چقدر است؟

به‌منظور هزینه ویزامتریک تایید مدارک باید به‌ازای هر یک متقاضی مبلغ یک میلیون تومان پرداخت کرد.

 1. انواع ویزا برای ورود به آلمان کدام است؟

انواع ویزا برای ورود به این کشور بسته به هدف سفر به دو دسته کوتاه‌مدت و بلندمدت تقسیم می‌شود.

 1. مدت‌زمان لازم برای بررسی مدارک توسط سفارت آلمان چقدر طول می‌کشد؟

بررسی مدارک از سوی سفارت آلمان حدود سه هفته زمان خواهد برد.

 1. آیا بعد از رزرو وقت ویزامتریک امکان تغییر نوبت وجود دارد؟

بله تا 72 ساعت قبل از موعد مورد نظر امکان تغییر نوبت به‌صورت رایگان برای یک ‌بار وجود خواهد داشت.

مقالات مرتبط