بررسی اجمالی ویزای EB3 یا نیروی کار غیر ماهر آمریکا

بررسی اجمالی ویزای EB3

وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) شیراز میتوانند به شما در اخذ ویزای EB3 کار کمک کنند. همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه دیگر راه های مهاجرت به آمریکا به صورت تضمینی می توانند به مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایند.

 طبقه بندی ویزای EB3

  • اخذ مشاغل با در اختیار داشتن مدرک کارشناسی (یا مدرک معادل خارجی اما لزوما مرتبط با تجربه)؛
  • کارگران ماهر با حداقل دو سال تجربه (بدون نیاز به مدرک).
  • کارگران غیر ماهر که کمتر از دو سال آموزش دیده اند یا تجربه کسب کرده اند.
  • صدور گواهینامه کار (PERM) مورد نیاز، به جز برای پرستاران و درمانگران فیزیکی

مهاجرت کاری و شریط اخذ ویزای EB3 در آمریکا

یکی از راه های مهاجرت به آمریکا از طریق کار می باشد، که پس از اخذ اقامت از طریق کار نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی میتوانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت می باشد روش های دیگر نظیر اخذ ویزای تحصیلی جهت مهاجرت تحصیلی در آمریکا و سرمایه گذاری نیز وجود دارند. تابعیت آمریکا از طریق تولد فرزند در این کشور وجود ندارد. جهت اطلاع از شرایط مهاجرت، هزینه زندگی و شرایط ویزای کار، حقوق کار و شرایط اقامت از طریق کار یا تخصص میتوانید با موسسات مهاجرتی مراجعه کنید.

قانون کار آمریکامختص این کشور می باشد و قبل از شروع به کار بایستی راجع به آن و همچنین شرایط کار در آمریکا تحقیق کرد. کار دانشجویی در آمریکاامکان پذیر است اما باید قبل از شروع  اجازه کار آمریکارا دریافت کرد. بسته به مقطع تحصیلی به شما اجازه کار تمام وقت یا اجازه کار نیمه وقت داده می شود.

 دو مورد استثنا، متقاضیان ویزای EB3 ملزم به اخذ گواهینامه کار، که PERM (برنامه الکترونیکی مدیریت نظر) نامیده می شود از وزارت کار ایالات متحده (DOL) خواهند بود. دیگر موارد استثنایی برای پرستاران و درمانگران فیزیکی خواهد بود، که در این صورت سازمان DOL کفایت کارگران موجود در ایالات متحده را تعیین خواهد کرد. افرادی که واجد شرایط می باشند، با صلاحیت  و توانا می باشند قادر به اخذ مشاغلی چون درمانگر فیزیکی و یا مشاغل پرستاری خواهند بود.
پیدا کردن کار حقوقی در آمریکا و دیگر کشور های اروپایی بسیار مشکل می باشد، کار حسابداری و کار رشته IT در جزو مشاغلی است که نسبت به دیگر مشاغل دارای فراوانی بیشتری می باشد. شرایط کار مهندسی و کار فنی در این کشور نسبت به دیگر رشته ها مناسب تر می باشد. به طور کلی دانشجویان پس از اخذ پذیرش و اقامت تحصیلی میتوانند اجازه کار تمام وقت یا اجازه کار نیمه وقت را در کنار تحصیل خود داشته باشند. بایستی الزاما  قبل از مهاجرت به یک کشور از شرایط و وضعیت بازار کار در آن کشور با تحقیقات گسترده مطلع شوید.

دلیل صدور گواهینامه کار این است که یک شرکت مجاز به استخدام یک کارگر خارجی و یا استخدام کارگر ایالات متحده واجد شرایط برای انجام این کار خواهد بود. در این نرم افزار صدور گواهینامه کار، بایستی صورت گیرد. کارفرما آینده نگر بایستی این گواهی را بررسی نماید و افراد را در بازار مورد ارزیابی قرار دهد. بخاطر داشته باشید که شهروندان واجد شرایط و توانا در ایالات متحده، دارندگان کارت سبز و پناهجویان در دسترس برای ورود به بازار کار به صدور گواهینامه کار نیازی نخواهند داشت. با تصویب دادخواست PERM، گواهی DOL افراد قادر به اخذ شغل مورد نظر خواهند بود. کارگران ایالات متحده واجد شرایط (شهروندان ایالات متحده، دارندگان کارت سبز، و پناهجویان) بایستی در منطقه اشتغال و برای پر کردن فرم دادخواست و استخدام نیز حاضر شوند. سپس کارفرما ممکن است در ادامه به پرونده دادخواست مهاجران و کارگران خارجی مراجعه نماید و نسبت به استخدام کارگران خارجی مبادرت ورزد. پیشنهاد می شود که افراد اطلاعاتی راجع به مشاغل پرستاری و یا درمانگران فیزیکی بدست آورند.

شرایط و قوانین اخذ ویزای EB3 آمریکا یا نیروی کار غیر ماهر

کسانی که علاقه مند به قرار گرفتن در موقعیت پرستاری و اخذ ویزای خارجی ویزای EB3 به صورت دائم می باشند در ابتدا به عنوان افراد بیگانه نامیده خواهند شد.
برای اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید.
کسانی که علاقه مند قرار گرفتن در موقعیت ویزای EB3 فیزیوتراپیست می باشند باید برای اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک نمایند.

متقاضیان EB-3
بخاطر داشته باشید که شرایط مورد نیاز برای طبقه بندی ویزای EB3 کمتر جدی تر از طبقه بندی های EB-1 و EB-2 خواهد بود، آگاه باشید که مدت زمان طولانی تری برای طبقه بندی ویزای EB3 وجود دارد. برای دیدن بولتن ویزا و تاخیر در زمان ها اینجا را کلیک کنید.

ویزای EB3 مورد نیاز
بخاطر داشته باشید که برای اغلب حرفه های موجود در آمریکا افراد بای مدرک کارشناسی ایالات متحده یا معادل مدرک خارجی آن را در اختیار داشته باشند. بخاطر داشته باشید که ترکیبی از آموزش و تجربه جایگزین مدرک مورد نظر نخواهد شد. معمولا وجود حداقل مدرک کارشناسی برای اخذ شغل مورد نظر ضروری خواهد بود. علاوه بر این، کارگر بایستی به عضویت آن حرفه درآمده باشد.
موضع  نیروهای متخصص به صورت فصلی و یا موقت نخواهد بود علاوه بر این آنان به دو سال تجربه و آموزش نیاز خواهند داشت. افرادی که  فاقد مدرک کارشناسی می باشند و مدرک کارشناسی در اختیار ندارند صلاحیت آنان بر اساس مهارتشان مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. مشاغلی که تحت پوشش ویزای EB3 می باشند توسط سازمان USCIS تصمیم گیری خواهند شد و بر اساس الزامات شغلی ذکر شده صدور فرم گواهینامه کار ضروری خواهد بود.
موقعیت کارگران غیر ماهر که نیاز به کمتر از دو سال آموزش و یا تجربه دارند نمی تواند به صورت فصلی و یا موقتی باشد. حتی اگر کارگر بیش از دو سال در شغل خود آموزش و یا تجربه دیده باشند، به دو سال آموزش و یا تجربه نیاز نخواهد داشت.

مراحل درخواست ویزای EB3

به منظور بدست آوردن اقامت دائم از طریق ویزای EB-3، متقاضی باید یک گواهینامه کار صادر نماید تا فرد کارفرما بتواند از آن حمایت نماید. تمامی I-140 (دادخواست مهاجرت کارگر بیگانه)؛ کسانی که درخواست برای EB-3 داده اند به جز پرستاران و درمانگران فیزیکی بایستی مجوز کار (دائم و یا پاره وقت) را در اختیار داشته باشند. لطفا توجه داشته باشید که فرد کارفرما مجوز استخدام کارگر در صورتی که درخواست وی رد شده باشد را نخواهد داشت. پس از اینکه I-140 تایید شد، تا زمانی مشخص شده ویزای کاری شما نیز اعتبار خواهد داشت. از نظر قانون موجود در ایالات متحده آمریکا (می تواند برخی از استثنا به “از نظر قانونی در ایالات متحده آمریکا” قانون وجود دارد)، ممکن است افراد برای اصلاح وضعیت از طریق درخواست 485 اقدام نمایند. علاوه بر موارد ذکر شده در فوق تمامی اطلاعات افراد در شورا مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

شرایط اعضای خانواده ویزای EB3

همسرانی که دارنده ویزای EB3 می باشند بایستی برای ایالات متحده درخواست E34 (همسر یک کارگر حرفه ای و یا ماهر) و یا EW4 (همسر دیگر کارگر) را برای پذیرش ارسال نمایند. در طول فرآیند زمانی که متقاضی و همسر او برای اقامت دائمی قانونی (LPR) وضعیت (سبز وضعیت کارت) در خواست می دهد همسر واجد شرایط به ارسال سند مجوز اشتغال (EAD) خواهد بود. کودکان صغیر (زیر 18 سال) که ویزای EB3 را در اختیار دارند ممکن است به عنوان E35 (فرزند کارگری حرفه ای و یا ماهر) و یا EW5 (فرزند یک کارگر دیگر) پذیرفته شوند.

در نهایت موسسه حقوقی توسعه گران مهر از بهترین موسسات حقوقی کشور آماده پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد.

علاقه مندان به کار در آمریکا برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط اخذ ویزای کار به صورت تضمینی در این کشور می توانند مراجعه به موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی واقع در شهر تهران و شیراز به راحتی و در کمترین زمان ویزای کار در آمریکا را دریافت کرده و به کار بپردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین آگاهی از قوانین جدید مهاجرت به آمریکا می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

برای اطلاعات بیشتر نحوه مهاجرت به  آمریکا و همچنین مواردی نظیر شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق کار یا تخصص با موسسه یا سفارت کشور مورد نظر تماس حاصل فرمایید.

مقالات مرتبط

ثبت درخواست مشاوره فوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرایط و مزایای ویزای کار

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده