تحصیل در روسیه دانشگاه پزشكي سن پترزبورگ پاولوف

تحصیل در روسیه دانشگاه پزشكي سن پترزبورگ پاولوف

دانشگاه دولتی علوم پزشکی سن پترزبورگ پاولوف St Petersburg I.P.  یکی از دانشکده ها پزشکی پیشرو در روسیه است. 110 سال پیش در سال 1897 به عنوان موسسه پزشکی برای اولین بار در روسیه برای زنان تاسیس شد. بیش از 60 سال این دانشگاه در سراسر جهان به عنوان نخست لنینگراد I.P. شناخته شده بود.  نام فعلی موسسه پزشکی پاولوف St Petersburg I.P. دانشگاه علوم پزشکی پاولوف، در سال 1994 با تصمیم دولت فدراسیون روسیه به این دانشگاه داده شد.

تحصیل پزشکی در روسیه دانشگاه پزشكي سن پترزبورگ پاولوف

دانشگاه، بطور قابل توجهی منجر به توسعه علوم پزشکی و خدمات بهداشت و درمان در روسیه و جهان شده است و به عنوان یک مرکز بزرگ برای متخصصان آموزش در زمینه های مختلف پزشکی شناخته شده است. این دانشگاه دارای یک بخش علمی بزرگ برای آموزش و دارای روابط خوب بالقوه با بسیاری از مدارس پزشکی و موسسات در کشورهای مختلف جهان است. دانشجویان در دانشگاه دولتی پزشکی St Petersburg امکان مطالعه بر روی جدیدترین سطح و بهترین سنت های قدیمی دانشکده ها پزشکی روسی است.
این دانشگاه یک سازمان آموزشی دولتی و دارای مجوز دولتی و مجوز رسمی از وزارت امور خارجه فدراسیون روسیه بهداشت است.  دانشگاه، در کنترل یک شخصیت حقوقی و دارای املاک و حساب های بانکی است. این دانشگاه ممکن است اموال شخصی غیر حقوقی را با موافقت اشخاص حقوقی تغییراتی ایجاد کند. دانشگاه دارای یک تمبر دور با آرم و مشخصات ناشر فدراسیون روسیه ، رهبری خود و دیگر نمادهای دانشگاه است.

تحصیل در روسیه دانشگاه پزشكي سن پترزبورگ پاولوف

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ، آموزش عالی در این کشور، درخواست جهت پذیرش در دانشگاه، اخذ ویزا و شناخت بهترین مکان برای اقامت دانشجویان این مقاله را مطالعه نمایید.

وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی میتوانند به شما در اخذ پذیرش تحصیل در دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ که یک دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران  برای متقاضیان تحصیل در پزشکی سن پترزبورگ کمک میکنند. همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه شرایط اعزام دانشجو به دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ به صورت تضمینی می توانند به مشاورین موسسه در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل فرمایند.

ویدئو و فیلم دانشگاه پاولوف سنت پترزبورگ روسیه

در این قسمت فیلم کوتاهی از دانشگاه پاولوف را می توانید مشاهده فرمایید.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ

بسیاری افراد جهت مهاجرت به سن پترزبورگ معمولا از طریق تحصیل در دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیل در دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ میتوانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت به این کشور می باشد.

تاریخچه مختصر دانشگاه پاولوف

دانشگاه دولتی علوم پزشکی سن پترزبورگ پاولوف (موسسه پزشکی سابق لنینگراد اول پس از نام I.P.  پاولوف) در سال 1897 به عنوان موسسه پزشکی سن پترزبورگ زنان، اولین دانشکده پزشکی عالی روسیه برای زنان تاسیس شد.
از زمان تأسیس به یکی از مدارس علمی پزشکی پیشرو در روسیه تبدیل شد. متخصصان شناخته شده در شاخه های مختلف پزشکی و علوم زیستی اساسی در این موسسه به کار می پردازند. در میان آنها می توان فیزیولوژیست معروف جهانی I.P. پاولوف ، therapeutists G.F. و K.G. Chernorutsky، جراح J.J. Janelidse و F. Uglov، G. Fedoseev، L. Potachov.  را نام برد. در حال حاضر این دانشگاه یک مرکز آموزشی، علمی و بالینی عمده در شمال غرب روسیه است. هر سال 600 دانش آموز جدید وارد این دانشگاه می شوند.
در حال حاضر دانشگاه موقعیت پیشرو در آموزش پزشکی روسیه و جهان را دارد ، حفظ استانداردهای غربی علم (آمریکا و اروپا) ، درمان و آموزش و همچنین بهترین سنت های دانشکده های پزشکی قدیمی روسیه و اتحاد جماهیر شوروی را در خود دارد. با توجه به نظرات فردی استادان، معلمان، پزشکان و  فن آوری های مدرن به طور گسترده ای در تدریس استفاده می شود. از زمان تأسیس این دانشگاه نزدیک به 50،000 پزشک در این دانشگاه آموزش دیده اند. بیش از 600 متخصص از دانشگاه در هر سال فارغ التحصیل میگردند ، و درجه M.D. را به دست می آورند.

اولین اطلاعات در مورد آموزش شهروندان خارجی از سال 1910 است. در اتحاد جماهیر شوروی، آموزش دانشجویان خارجی در سال 1945 شروع شد. از آن زمان حدود 2000 شهروند از 65 کشور اروپا، آسیا، آفریقا و امریکا لاتین برای دیپلم واجد شرایط شدند، و بیشتر از 400 پزشک از کشورهای خارجی یک دوره کار عملی، تخصصی، مطالعات بالینی یا پژوهشی تحصیلات تکمیلی برای درجه دکتری را در این دانشگاه دریافت کردند (دکتر علوم در پزشکی).

این دانشگاه می تواند برنامه فوق لیسانس آموزشی (کارآموزی، دوره های فوق تخصصی) برای فارغ التحصیلان پزشکی در بیش از 40 رشته های پزشکی ارائه دهد. هر سال بیش از 300 پزشک تحت آموزش کارشناسی ارشد در این دانشگاه می باشند.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ بستگی به دانشگاه انتخابی شما در این کشور دارد. معمولا اخذ پذیرش در دانشگاه های خصوصی راحت تر از دانشگاه های دولتی است، اما حتما دقت فرمایید دانشگاه انتخابی مورد تایید وزارت علوم باشد. شهریه دانشگاه های دانشگاه پزشکی مسکو سن پترزبورگ معمولا پایین می باشد.

اهداف دانشگاه پاولوف سنت پترزبورگ

 • آموزش پزشکی: MD، تحصیلات تکمیلی، از جمله دکتری و برنامه های علوم پزشکی را شامل می شود. این برنامه ها در دسترس هر دو نوع شهروندان روسی و خارجی هستند. آموزش پزشکی با توجه به استانداردهای دولتی فدراسیون روسیه انجام شده است. کتاب های درسی برای دانش آموزان، آثار روشمند به طور منظم توسط تمام ادارات منتشر شده و در کتابخانه در دسترس هستند.
 • کار بالینی: تمام بخش های بالینی در درمانگاه و یا در بیمارستان شهرستان برگزار می شوند. همه اساتید و معلمان این بخش به عنوان درمان پزشکان و یا مشاوران کار بالینی را در کلینیک تجهیزات مدرن پزشکی برای تشخیص و درمان استفاده می کنند. در بخش جراحی عملیات مدرن (از جمله cardiosurgery و جراحی مغز و اعصاب) انجام می شود. به طور کلی، در حدود 2800 پزشک و پرستار در کلینیک دانشگاه کار می کنند، ارائه مراقبت های پزشکی بسیار عالی است.
 • کار علمی: همه اساتید و معلمان در همه گروه ها به انجام کار علمی با توجه به موضوع پژوهش اصلی بخش های خود می پردازند.

بورسیه تحصیلی در دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ معمولا به افرادی با رزومه های بالا تعلق می گیرد در صورت پذیرش از دانشگاه های دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ شرایط تحصیل رایگان دردانشگاه پزشکی سن پترزبورگ برای شما امکان پذیر می گردد.

 معمولا بورسیه برای تحصیل در مقاطع بالاتر مانند دکتری PHD و کارشناسی ارشد تعلق می گیرد و شرایط تحصیل در دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ در مقطع دکترا یا PhD و شرایط تحصیل در دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس را آسان تر می کند.

تاریخچه دانشگاه پاولوف

پردیس اصلی متشکل از 63 ساختمان، از جمله درمانگاه، بخش، آزمایشگاه های علمی، کتابخانه، مرکز کامپیوتر، و 4 خوابگاه برای دانش آموزان و متخصصان است.
بیمارستان Philatov  و برخی از ادارات در خارج از محوطه دانشگاه (تروما و Ortopedics، کودکان، بیماری های عفونت، سرطان و غیره) واقع شده است و این بیمارستان در شهرستان، از جمله اولین بیمارستان تخصصی برای بیماری های عفونی در اروپا می باشد. (بیمارستان Botkin)، اولین بیمارستان کودکان (دیگر بیمارستان سنت پترزبورگ) می باشد.

بخش های بالینی و موسسات بالینی علمی، واقع در محوطه دانشگاه، کلاس های خود را در بیمارستان و دانشکده گروه درمانی، گروه Propedeutics بیماری های داخلی، بخش جراحی عمومی، بیمارستان و دانشکده گروه جراحی، بخش چشم پزشکی، گروه گوش و حلق، زنان و بخش های زنان و زایمان و غیره برگزار می کند.
به طور کلی، بیش از 43 بیمارستان به عنوان آموزش برای دانش آموزان استفاده می شود. همه درمانگاه ها، گروه ها و مراکز تحقیقاتی با تجهیزات مدرن پزشکی ارائه می شود.

مراکز تحقیقاتی پاولوف سن پترزبورگ

دانشگاه زیر به پژوهش های علمی موسسه وابسته است:

 • موسسه تحقیقات علمی آسیب شناسی قلب عروقی
 • موسسه علمی پژوهشی ریه
 • موسسه تحقیقات علمی نفرولوژی
 • موسسه تحقیقات علمی فارماکولوژی
 • موسسه تحقیقات علمی پیوند مغز استخوان

فعالیت های تحقیقاتی نیز توسط همه افراد با به کار گیری 48 آزمایشگاه علمی و بیش از 20 آزمایشگاه بالینی انجام می شود (تحقیقات فیزیولوژی، قلب و عروق و بررسی سیستم فیزیولوژی، بیوشیمی بالینی و غیره (دانشگاه به طور منظم سازماندهی کار کنفرانس های علمی محلی (بیشتر برای آموزش پزشکان عملی) می باشد، موسسه های بین المللی روسیه ؛ متخصصان این موسسات در کنفرانس های علمی خارج از کشور برگزار می شود شرکت می کنند کشورهای (ایالات متحده آمریکا، کشورهای اروپایی و غیره) در قسمت های مختلف بالینی (برای بخش های بالینی) و فعالیت های علمی تدریس می گردد.
برخی بخش های بالینی کار دانشگاهی با سایر موسسات تحقیقاتی بالینی و مراکز بزرگ بالینی سنت پترزبورگ، به طور مستقیم در حال انجام کار تحقیقاتی با دانشگاه می باشد:

 • موسسه تحقیقات بالینی برای درمان شکستگی
 • موسسه تحقیقات بالینی آنفلوانزا
 • موسسه انکولوژی
 • مرکز سنت پترزبورگ روماتولوژی
 • درمانگاه سنت پترزبورگ برای بیماری های عفونی (بیمارستان Botkin)

امکانات دانشگاه پاولوف سنت پیطرزبورگ

 • مجموعه کتابخانه این دانشگاه شامل بیش از 1000000 کتاب ها و مجلات می باشد، در میان آنها می توان کتاب های درسی پزشکی، رساله های موضوعی (پایان نامه در مورد یک موضوع خاص) پیدا کنید، که در مورد آخرین مشکلات پزشکی در این کتابخانه کتاب و رساله موجود است. کتاب های جدید به طور منظم به این مجموعه گسترده ای اضافه می شوند.
 • مرکز کامپیوتر با کلاس های کامپیوتر و منابع اینترنتی
 • آزمایشگاه و مراکز علمی
 • خوابگاه شبانه روزی: 4 خوابگاه برای اقامت دارای دو اتاق (اتاق دونفره).  2 خوابگاه در پردیس دانشگاه واقع شده است. 2 خوابگاه در خارج از دانشگاه در نزدیکی ایستگاه های مترو می باشد.
 • امکانات ورزشی: رایگان (مرکز تناسب اندام، بخش ورزشی) و کلاس های تربیت بدنی در دسترس برای دانشجویان هستند. در حومه شهر در محوطه دانشگاه محلی برای استراحت “Vaskelovo” واقع شده است و دریاچه ای در نزدیک آن وجود دارد.

اطلاعات و شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه پاولوف

برای پذیرش مدارک زیر را بایستی به کمیسیون پذیرش دانشکده دانشجویان خارجی تحویل داده شود:

 • پاسپورت با ترجمه تایید شده به زبان روسی (نسخه اصلی). اسناد موقت در برخی از کشورها به افراد زیر 18 سال داده می شود، پذیرفته نیست (برای این افراد پاسپورت ملی است را بایستی دریافت کنید).
 • سند آموزش عالی ثانویه با حضور اجباری نمرات برای دروس زیر: زیست شناسی، شیمی، فیریک و ریاضی

اسناد و مدارک لازم برای روش nostrification:

 • نسخه از ترجمه از سند آموزشی (تایید notarially)
 • کپی از ترجمه گذرنامه (تایید notarially)
 • اصل پاسپورت و مدرک

دروس دانشگاهی هر رشته متفاوت می باشد. تحصیل در این کشور بدون مدرک زبان ممکن است، تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی نیز در برخی از دانشگاه ها مقدور است. شرایط تحصیل در این کشور در مقطع کارشناسی یا لیسانس مانند دیگر کشور های می باشد اما مسلما تفاوت هایی وجود دارد که قبل از اقدام بایستی از آنها آگاه گردید. زبان تحصیل در این کشور به زبان روسی و انگلیسی می باشد.

دانشگاه ایالتی پزشکی پاولوف نخست سنت پترزبورگ دارای مراکز موسسه و تحقیقات به شرح زیر است:

 • موسسه تحقیقات بیماری­های کلیوی
 • موسسه تحقیقات ریه
 • موسسه تحقیقات بزرگداشت ها Raisa Gorbacheva برای کودکان انکولوژی، هماتولوژی و پیوند
 • موسسه تحقیقات دندانپزشکی جراحی فک و صورت
 • موسسه Valdman فارماکولوژی
 • موسسه تحقیقات عروق قلبمراکز تحقیقاتی:
  مرکز پژوهش های علمی
  مرکز پزشکی
  مرکز تحقیقات منطقه ای اعتیاد و داروهای روان گردان
  مرکز علمی و پزشکی مولکولی فدراسیون روسیه
  مرکز مراحل اولیه آزمایش های بالینی

هزینه دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ MBBS روسیه (پاولوف)

هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ، روسیهشهریه دانشگاه هر سالهزینه خوابگاه 1 سالهزینه کلی بری 1 سالهزینه کلی برای 6 سال
هزینه MBBS  به دلار آمریکا4500 USD600 USD5100 USD30,600 USD
هزینه ها به روپیه هند2,95,000 Rupees/yr.50,000 Rupees/yr.3,45,000 Rupees/yr.20,70,000 Rupees (approx.)( for 6 years)
(دوره مقدماتی ) مدت زمان 10 ماه2500 US Dollars600 US Dollars3100 US Dollars200,000 Rupees

علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط مهاجرت و شرایط اعزام دانشجو و اخذ ویزای تحصیلی به صورت تضمینی در این کشور می توانند با کمک  وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی از موسسات اعزام دانشجو به راحتی و در کمترین زمان ویزای تحصیل در دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ را دریافت کرده و به ادامه تحصیل در دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ بپردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید.

مقالات مرتبط

ثبت درخواست مشاوره فوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرایط و مزایای ویزای کار

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده