تحصیل داروسازی در چین

تحصیل داروسازی در چین

کشور قدرتمند و پهناور چین در سال های اخیر به یکی از مقاصد مهم تحصیل علوم پزشکی و داروسازی تبدیل شده است. در این راستا در این مقاله به بررسی موارد مهم در تحصیل داروسازی این کشور چشم بادامی ها می پردازیم. در این مقاله می خوانید:

 • چرا تحصیل داروسازی کشور چین؟
 • شرایط تحصیل داروسازی در چین
 • شرایط پذیرش داروسازی در چین
 • مدارک لازم برای اخذ پذیرش داروسازی چین
 • برنامه تحصیل داروسازی چین
 • شرایط اخذ بورسیه تحصیلی داروسازی چین
 • اهمیت دانشگاه های داروسازی چین
 • تحصیل رایگان داروسازی چین
 • تحصیل داروسازی چین به زبان انگلیسی
 • هزینه های تحصیل و زندگی در چین
 • دانشگاه های داروسازی چین مورد تائید وزارت بهداشت ایران ۲۰۲۰۲۰۲۱
 • مزایای تحصیل داروسازی چین
 • سخن آخر
 • سوال های متداول در مورد تحصیل داروسازی چین

چرا تحصیل داروسازی در کشور چین؟

پایین بودن هزینه های تحصیل در چین و بالا بودن کیفیت فضای آموزشی و دانشگاهی این کشور موجب شده است تا هر روز به تعداد مهاجران تحصیلی به این کشور کهن آسیایی اضافه شود. دانشگاه های این کشور دارای امکانات آموزشی پیشرفته وآزمایشگاه های مدرن و سیستم های آموزشی نوین می باشد. خبر خوب برای متقاضیان ایرانی که قصد تحصیل در این کشور را دارند این است که ۱۹۰ دانشگاه کشور چین مورد تائید وزارت علوم و بهداشت ایران قرار دارد. در واقع این موضوع یکی از دغدغه های متقاضیانی است که خواستار بازگشت به کشور خود پس از تمام شدن دوره تحصیلی می باشند.یکی از مهم ترین دلایل تحصیل در رشته داروسازی چین بورسیه ای است که دولت چین به دانشجویان اعطا می کند. دولت چین هر سال در حدود ۴۰۶۰۰ دانشجوی بین المللی را بورسیه می کند. امکان اشتغال پس از فارغ تحصیلی در رشته داروسازی را شاید بتوان یکی از مهم ترین مزیت های تحصیل داروسازی در چین دانست. در سال های اخیر در حدود ۹۹.۵ درصد دانشجویان فارغ تحصیل داروسازی در این کشور مشغول کار و اشتغال شده اند. از مجموع دانشجویان مشغول به تحصیل در رشته داروسازی چین در حدود ۶۰۰۰ نفر موفق به اخذ مدرک لیسانس داروسازی BS، در حدود ۸۰۰ نفر موفق به کسب مدرک فوق لیسانس داروسازیMS و در حدود ۲۹۰ نفر نیز دوره دکترا خود را به پایان رسانده اند. دولت چین به فارغ تحصیلان دوره کارشناسی ارشد و دکترای داروسازی مدرک Pharm D ایالات متحده آمریکا را اعطا می کند.

بر این اساس مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی در این مقاله به بررسی تحصیل داروسازی در کشور چین پرداخته اند. اگر قصد تحصیل داروسازی در چین را دارید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید و با ما همراه باشد.

شرایط تحصیل داروسازی در چین

متقاضیانی که قصد تحصیل در یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان با کم ترین هزینه های تحصیل را دارند، کشور چین گزینه مناسبی است. اگر متقاضی قصد تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان چین را داشته باشد، نیاز به ارائه مدرک مهارت زبان انگلیسی دارد. اگر متقاضی فاقد این مدرک باشد، می تواند در دوره های آزمون زبان انگلیسی در کالج ها و دانشگاه های کشور چین شرکت کند و پس از اخذ مهارت و نمره لازم تحصیل در دانشگاه های این کشور را شروع کند.اگر متقاضی قصد تحصیل در دانشگاه های کشور چین را دارد که به زبان چینی تدریس می کنند، نیاز به ارائه مدرک مهارت زبان چینی دارد. بدین منظور متقاضی باید در آزمون مهارت زبان چینی(Chinese Proficiency Test) شرکت کند. این آزمون در کشورهای مختلف برگزار می شود و الزامی به سفر به کشور چین برای شرکت در این آزمون وجود ندارد. حداقل نمره لازم برای قبولی در این آزمون ۱۱ می باشد اما برخی دانشگاه برای پذیرش به نمره های متفاوتی (از ۳ تا ۸ ) نیاز دارند.در کشور چین تحصیل رایگان وجود ندارد و دانشجو ملزم به پرداخت شهریه و هزینه های تحصیل می باشد. اما دانشجویان با برخورداری از بورسیه تحصیلی چین و کمک هزینه های دانشجویی و همچنین اخذ مجوز کار پاره وقت دانشجویی می توانند بخش زیادی از هزینه های زندگی و تحصیل خود را تامین کنند. دانشجویان با اخذ مجوز کار دانشجویی مجاز به کار هفتگی از ۱۰ تا ۳۰ ساعت می باشند.

شرایط تحصیل داروسازی در چین
شرایط تحصیل داروسازی در چین

شرایط پذیرش داروسازی چین

پایین بودن هزینه های تحصیل داروسازی و اعتبار مدارک تحصیلی دانشگاهی و دانشگاه های کشور چین موجب شده است تا متقاضیان فراوانی از سرتاسر جهان برای تحصیل روانه این کشور شوند. مهم ترین موردی که موجب ترغیب متقاضیان به تحصیل در این رشته در کشور چین می شود، این است که متقاضیان الزامی به شرکت در آزمون ورودی و یا شرکت در دوره پیش پزشکی مانند دوره پیش پزشکی پادفک روسیه ندارند. البته برای تحصیل داروسازی چین در مقطع لیسانس متقاضیان باید زیر ۳۰ سال و برای مقطع فوق لیسانس و دکترا کمتر از ۴۰ سال داشته باشند.متقاضی به منظور تحصیل در رشته داروسازی چین نیازمند دو مدرک مهم می باشد: مدرک دیپلم دبیرستان و مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس و یا تافل. از آن جا که دانشجویان پس از تمام شدن دوره آموزشی باید دوران کارآموزی خود را در داروخانه های چین بگذرانند، مهارت و تسلط به زبان چینی حائز اهمیت می باشد. اگر متقاضی قصد تحصیل داروسازی در دانشگاه های چینی زبان را دارد، ارائه مدرک مهارت زبان چینی HSK مقدماتی الزامی است.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش داروسازی چین

متقاضی اخذ پذیرش در دوره کارشناسی داروسازی چین باید مدارک لازم را ارائه دهد. ذکر این نکته ضروری است که مدارک زیر برای اخذ پذیرش در دوره کارشناسی داروسازی است و در صورتی که متقاضی قصد ادامه تحصیل در این رشته را در مقطع  کارشناسی ارشد و قصد تحصیل دکترای در چین داشته باشد، باید مدرک مهارت زبان چینی را ارائه دهد. از جمله مهم ترین مدارک متقاضی موارد زیر را می توان برشمرد:

 • مدرک دیپلم و ریزنمره های دوره دبیرستان با ترجمه انگلیسی
 • مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمره های آن با ترجمه انگلیسی
 • مدرک زبان انگلیسی
 • گواهی و فرم معاینه پزشکی
 • انگیزه نامه تحصیلی و شرح اهداف تحصیلی به زبان انگلیسی
 • یک قطعه عکس
 • پاسپورت عکس دار
 • گواهی عدم سوپیشینه
مدارک لازم برای اخذ پذیرش داروسازی چین
مدارک لازم برای اخذ پذیرش داروسازی چین

برنامه تحصیل داروسازی چین

متقاضیان تحصیل در رشته داروسازی چین می توانند در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد داروسازی و دکترا تحصیل کنند. طول مدت کارشناسی در حدود ۴ سال می باشد. متقاضی در این دوره باید دروس شیمی آلی، شیمی فیزیک، بیوشیمی، شیمی دارویی، فارماکولوژی، میکروبیولوژی و ایمونولوژی، تجزیه و تحلیل دارویی و اقلام دارویی را فرا بگیرند. دانشجویان باید در دو سال اول داروسازی به فراگیری دروس پایه بپردازند. دروس پایه شامل ریاضیات پیشرفته، آمار و احتمال و جبر، زبان چینی، مبانی کامپیوتر و مبانی قوانین است. در سال دوم دانشجویان باید به فراگیری دروس شیمی غیرآلی، شیمی فیزیک، بیوشیمی، زیست شناسی مولکولی و شیمی تحلیلی بپردازند.دانشجویان پس از اخذ مدرک کارشناسی می توانند در دوره کارشناسی ارشد داروسازی مشغول تحصیل شوند. مدت زمان تحصیل در این دوره در حدود ۲ تا ۵ سال است. دانشجویان برای اخذ مدرک دکترای داروسازی در چین باید در حدود ۳ تا ۴ سال تحصیل کنند و در کل برای این دوره دانشجویان نیازمند هزینه بیشتر و زمان طولانی تری برای تحصیل می باشند.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی داروسازی چین

متقاضیان تحصیل در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترای داروسازی چین می توانند از بورسیه های تحصیلی این کشور برخوردار شوند. دانشجویان با دریافت بورسیه می توانند هزینه تحصیل و هزینه زندگی در چین و بیمه های درمانی را تامین کنند. میزان بورسیه تحصیلی برای دوره کارشناسی داروسازی ماهانه در حدود ۲۰۰۰ دلار، دوره کارشناسی ارشد و دکترا داروسازی ماهانه در حدود ۳۰۰۰ دلار می باشد. دانشجویان برای دریافت بورسیه های تحصیلی داروسازی چین مدارک زیر را باید ارائه دهند:

 • آخرین مدرک تحصیلی دانشگاهی
 • ریزنمره های آخرین مدرک تحصیلی دانشگاهی
 • گواهی عدم سوپیشینه
 • گواهی سلامت پزشکی
 • مدرک زبان تافل و یا آیلتس
 • ۲ توصیه نامه علمی از اساتید
 • مقاله های علمی تحقیقی منتشر شده

اهمیت دانشگاه های داروسازی چین

برخورداری از اساتید مجرب و با پشتوانه علمی بالا موجب شده است تا دانشجویان بین المللی کشور چین را محل مناسبی برای تحصیل داروسازی بدانند. کالج ها و دانشگاه های داروسازی این کشور با ارائه امکانات آموزشی پیشرفته و مدرن و آزمایشگاه های مجهز زمینه لازم در جهت مهارت ورزی و کسب تجربه و علم و دانش را برای دانشجویان فراهم می کنند.تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های این کشور و بهره مندی دانشجویان از کتابخانه های بزرگ و تجهیزات کامپیوتری مدرن و ارائه دوره های آموزش کامپیوتر به منظور استفاده دانشجویان بر اساس استاندرادهای بین المللی و وجود کتاب های مرجع و کتاب های درسی به زبان انگلیسی از دیگر مزایای تحصیل در دانشگاه ها و کالج های داروسازی این کشور محسوب می شود.در حال حاضر در حدود ۴۵ دانشگاه در چین دروس خود را به زبان انگلیسی تدریس می کنند که این امر موجب رشد گرایش دانشجویان بین المللی برای تحصیل در دانشگاه های این کشور شده است. در آخرین رتبه بندی و رنکینگ جهانی QS در سال ۲۰۱۸ شش دانشگاه این کشور در رتبه زیر ۱۰۰ دانشگاه های برتر جهان قرار گرفته اند.

تحصیل رایگان داروسازی چین

متقاضیان تحصیل در رشته داروسازی چین از روش های گوناگون می توانند هزینه های زندگی و تحصیل خود در این کشور را کاهش دهند. به طور کلی هزینه های شهریه تحصیل در رشته داروسازی چین از پایین ترین شهریه های داروسازی جهان محسوب می شود، اما دانشجویان با اخذ بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه های دانشجویی می توانند امکان تحصیل رایگان در چین را فراهم کنند.بورسیه های تحصیلی هزینه های شهریه، خوابگاه و محل اقامت دانشجویی، هزینه بیمه دانشجویی و هزینه های زندگی دانشجو را پوشش می دهد. بورسیه های تحصیلی دانشگاه های چین را انجمن کنفسیوس به دانشجویان ارائه می دهد. دانشجویان با دریافت بورسیه ها و کمک هزینه های دانشجویی می توانند هزینه های زندگی و تحصیل خود در کشور چین را تامین کنند. در برخی موارد علاوه بر این بورسیه ها، ماهانه مبلغی نیز به عنوان حقوق به دانشجو اعطا می شود.در کشور چین تحصیل رایگان وجود ندارد و دانشجو ملزم به پرداخت شهریه و هزینه های تحصیل می باشد. اما دانشجویان با برخورداری از بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه های دانشجویی و همچنین اخذ مجوز کار پاره وقت دانشجویی می توانند بخش زیادی از هزینه های زندگی و تحصیل خود را تامین کنند. دانشجویان با اخذ مجوز کار دانشجویی مجاز به کار هفتگی از ۱۰ تا ۳۰ ساعت می باشند.دانشجویان پس از فارغ تحصیلی در چین می توانند برای اخذ اقامت این کشور به کار و اشتغال بپردازند و با یافتن کار ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند. دانشجویان با تجربه و مهارت کاری کسب شده در دوران دانشجویی به واسطه اشتغال دانشجویی می توانند زمینه لازم را در اشتغال پس از فارغ تحصیلی فراهم کنند. دانشجویان از روش های دیگر مانند ازدواج با تبعه چین، سرمایه گذاری و ثبت شرکت نیز اقامت این کشور را اخذ کنند.

تحصیل رایگان داروسازی چین
تحصیل رایگان داروسازی چین

تحصیل داروسازی چین به زبان انگلیسی

برخی از دانشگاه های داروسازی کشور چین به زبان انگلیسی تدریس می کنند. متقاضیانی که قصد تحصیل در این رشته ها را دارند، باید به زبان انگلیسی مسلط و دارای مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس ۵.۵ تا ۶ باشند. اگر متقاضی فاقد این مدرک مهارت زبانی باشد، می توانند در دوره های آمادگی زبان انگلیسی شرکت کند که در کالج های کشور چین برگزار می شود و با کسب نمره و مهارت لازم تحصیل در رشته داروسازی این کشور را شروع کند. هزینه تحصیل در رشته داروسازی به زبان انگلیسی در چین برای دوره کارشناسی در حدود ۲۹۰۰ دلار، دوره کارشناسی ارشد در حدود ۴۰۰۰ دلار و دوره دکترا در حدود ۸۰۰ دلار می باشد.علی رغم زبان تدریس در این دانشگاه ها که انگلیسی می باشد و طبعا مهارت در این زبان به عنوان یک امتیاز مثبت برای تحصیل داروسازی چین محسوب می شود، اما فراگیری زبان چینی برای دانشجویان امری ضروری به نظر می رسد چرا که دانشجویان ناگزیر از حضور در اجتماع مردم و کارآموزی در داروخانه ها و ارتباط با مردم این کشور می باشد.

هزینه های تحصیل و زندگی در چین

علی رغم هزینه های زیاد زندگی در شهرهای شانگهای و پکن چین، دانشجویان مشغول به تحصیل در این کشور می توانند با مدیریت مالی هزینه های زندگی خود در این کشور را تامین کنند. البته هزینه های زندگی هر فرد به سبک زندگی و الگوی مصرف و چگونگی مدیریت زندگی وی بستگی دارد. اما در این کشور گران نیز دانشجویان می توانند با مدیریت مالی درست هزینه های خود را تامین کنند.

 • هزینه تحصیل در مقطع لیسانس داروسازی سالانه در حدود ۲۷۰۰ دلار تا ۳۶۰۰ دلار می باشد.
 • هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد سالانه در حدود ۳۶۰۰ دلار تا ۴۶۰۰ دلار می باشد.
 • هزینه تحصیل در مقطع دکترا داروسازی سالانه در حدود ۵۲۰۰ دلار می باشد.
 • دانشجویان برای هزینه خوابگاه دانشجویی باید در حدود ۱۵۰ دلار تا ۴۰۰ دلار را هزینه کنند.
 • دانشجویان باید هر ۶ ماه در حدود ۶۰ دلار برای بیمه سلامت پزشکی خود بپردازند.
 • هزینه های دیگر مانند هزینه خرید کتاب و لوازم تحصیل در حدود ۵۰ دلار تا ۸۰ دلار است.
 • هزینه های زندگی در شهرهای بزرگ چین مانند پکن، شانگهای و گوانجو ماهانه در حدود ۷۵۰ تا ۸۵۰ دلار می باشد که طبعا این میزان در شهرهای کوچک تر کاهش می یابد و به حدود ۲۵۰ دلار تا ۵۰۰ دلار می رسد.
 • در شهر گران پکن، دانشجویان به هزینه ماهانه ۱۰۰۰ دلار برای تامین هزینه های زندگی خود نیاز دارند. در شهر شانگهای این مبلغ تا حدودی کاهش یافته و به ۸۵۰ دلار در هر ماه می رسد.

دانشگاه های داروسازی چین مورد تائید وزارت بهداشت ایران۲۰۲۰۲۰۲۱

دانشگاه های کشور چین به دلیل بالا بودن کیفیت آموزشی همواره در فهرست دانشگاه های برتر جهان قرار دارد. از میان برترین دانشگاه های داروسازی این کشور، ۱۰ دانشگاه زیر در رتبه بندی و رنکینگ موسسه QS در بالاترین فهرست رتبه بندی قرار دارند:

 • دانشگاه پکن با رتبه جهانی ۳۲
 • دانشگاه فودان با رتبه جهانی ۳۳
 • دانشگاه داروسازی چین با رتبه جهانی ۵۱۱۰۰
 • دانشگاه نانجینگ با رتبه جهانی ۵۱۱۰۰
 • دانشگاه جیائو تونگ شانگهای با رتبه جهانی ۵۱۱۰۰
 • دانشگاه سیچوان با رتبه جهانی ۵۱۱۰۰
 • دانشگاه سان یات سن چین با رتبه جهانی ۵۱۱۰۰
 • دانشگاه چینهوا با رتبه جهانی ۵۱۱۰۰
 • دانشگاه ژجیانگ با رتبه جهانی ۵۱۱۰۰
 • دانشگاه هاست با رتبه جهانی ۱۵۱۲۰۰

مزایای تحصیل داروسازی در چین

متقاضیانی که مشغول به تحصیل در رشته داروسازی چین می باشند، از مزایای فراوانی برخوردار می شوند. از جمله مهم ترین این مزایا موارد زیر را می توان برشمرد:

 • مورد تائید بودن برخی از برترین دانشگاه های این کشور از نظر وزارت بهداشت و علوم ایران،
 • بالا بودن کیفیت آموزشی، بسیاری از دانشگاه های کشور چین در میان برترین دانشگاه های جهان قرار دارند. در رتبه بندی و رنکینگ های جهانی برترین دانشگاه های جهانQS در سال ۲۰۲۰ برخی از دانشگاه های این کشور دارای رتبه های زیر ۳۰۰ می باشند.
 • تحصیل به زبان انگلیسی
 • اخذ سریع ویزای تحصیلی چین
 • عدم نیاز به آزمون ورودی برای پذیرش در رشته داروسازی چین
 • مشابه بودن کتاب های مورد تدریس دانشگاه های داروسازی چین با کتاب های کشورهای اروپایی و آمریکا
 • پایین بودن هزینه های زندگی و خورد و خوراک
 • امکان دریافت بورسیه تحصیلی
 • امکان کار پس از فارغ تحصیلی به دلیل کمبود داروسازان بالینی در چین
 • وجود امنیت اجتماعی بالا و حمایت دولت چین از دانشجویان بین المللی
مزایای تحصیل داروسازی در چین
مزایای تحصیل داروسازی در چین

سخن آخر

در این مقاله تحصیل داروسازی چین مورد بررسی مستند و علمی قرار گرفت. از مجموع موارد شرح داده شده می توان نتیجه گیری کرد که تحصیل داروسازی در چین به دلیل پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی و همچنین اعتبار بالای مدارک و مورد تائید بودن دانشگاه های چین از نظر وزارت بهداشت ایران یکی از بهترین گزینه های تحصیل داروسازی می باشد.

اگر هنوز با مطالعه این مقاله نیازمند اطلاعات بیشتر می باشید، می توانید از خدمات مشاوره مهاجرتی موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی بهره مند شوید. مشاوران برجسته و مجرب موسسه ما در شعبه های تهران، شیراز، اصفهان، تبریز و مشهد با سابقه صدها پرونده مهاجرت تحصیلی و شغلی بهترین گزینه مهاجرتی را بر اساس شرایط زندگی، سن، تحصیلات و بودجه به متقاضیان ارائه می دهند.

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”1- دو شرط مهم تحصیل داروسازی چین به زبان انگلیسی چیست؟” answer-0=”دارا بودن مدرک دیپلم دبیرستان و مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”2- آیا برای تحصیل داروسازی چین باید در آزمون ورودی شرکت کرد؟” answer-1=”خیر” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”3- آیا تحصیل رایگان داروسازی چین امکان پذیر است؟” answer-2=”بله با برخورداری از بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه های دانشجویی و همچنین اخذ مجوز کار پاره وقت دانشجویی” image-2=”” headline-3=”h2″ question-3=”4- شرایط تحصیل دانشجویان داروسازی چین بدون مدرک زبان چگونه است؟” answer-3=”شرکت در دوره های آمادگی زبان انگلیسی در کالج های کشور چین” image-3=”” headline-4=”h2″ question-4=”5- آیا دانشجویان داروسازی چین الزام به فراگیری زبان چینی دارند؟” answer-4=”دانشجویان ناگزیر از حضور در اجتماع مردم و کارآموزی و ارتباط با مردم این کشور می باشد. تدریس زبان چینی در دانشگاه های چین اجباری است.” image-4=”” headline-5=”h2″ question-5=”6- هزینه تحصیل داروسازی چین چقدر است؟” answer-5=”هزینه تحصیل لیسانس داروسازی سالانه ۲۷۰۰ دلار تا ۳۶۰۰ دلار و کارشناسی ارشد سالانه در حدود ۳۶۰۰ دلار تا ۴۶۰۰ دلار و دکترا داروسازی سالانه در حدود ۵۲۰۰ دلار” image-5=”” headline-6=”h2″ question-6=”7- میزان بورسیه تحصیلی داروسازی چین چقدر است؟” answer-6=”دوره کارشناسی داروسازی ماهانه در حدود ۲۰۰۰ دلار، دوره کارشناسی ارشد و دکترا داروسازی ماهانه در حدود ۳۰۰۰ دلار می باشد.” image-6=”” headline-7=”h2″ question-7=”8- از چه لحاظ شرایط تحصیل در چین برای ایرانیان مناسب است؟” answer-7=”وجود نداشتن آزمون پذیرش و پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی و اعتبار مدارک دانشگاهی” image-7=”” headline-8=”h2″ question-8=”9- مهم ترین مدارک تحصیلی برای اخذ پذیرش داروسازی چین چیست؟” answer-8=”مدرک دیپلم و ریزنمره های تحصیلی دبیرستان ارائه مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمره های آن” image-8=”” headline-9=”h2″ question-9=”10- محدودیت سنی برای تحصیل داروسازی چین چگونه است؟” answer-9=”مقطع لیسانس متقاضیان باید زیر ۳۰ سال و برای مقطع فوق لیسانس و دکترا کمتر از ۴۰ سال داشته باشند.” image-9=”” headline-10=”h2″ question-10=”11- متوسط هزینه های زندگی در چین چقدر است؟” answer-10=”در شهرهای بزرگ پکن، شانگهای و گوانجو ماهانه در حدود ۷۵۰ تا ۸۵۰ دلار و در شهرهای کوچک حدود ۲۵۰ دلار تا ۵۰۰ دلار” image-10=”” count=”11″ html=”true” css_class=””]

مقالات مرتبط

ثبت درخواست مشاوره فوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرایط و مزایای ویزای کار

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده