اخذ اقامت سوئد

اخذ اقامت سوئد

کشور پیشرفته و صنعتی سوئد به دلایل فراوانی مورد توجه مهاجران قرار دارد. این کشور مرفه با قوانین اجتماعی و رفاه و بالاترین کیفیت و استاندارد زندگی همواره در فهرست مقاصد مهاجرت تحصیلی و شغلی و سرمایه گذاری متقاضیان قرار داشته است. بر این اساس در این مقاله به بررسی چگونگی و روش های اخذ اقامت سوئد می پردازیم. در این مقاله می خوانید:

 • چرا اقامت سوئد؟
 • اقامت سوئد از طریق تحصیل
 • اقامت سوئد از طریق کار
 • اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت سوئد از طریق ثبت شرکت
 • اقامت سوئد از طریق خرید شرکت فعال
 • اقامت سوئد از طریق خودحمایتی
 • اقامت سوئد از طریق ازدواج
 • اقامت سوئد از طریق تولد
 • اقامت سوئد از طریق ویزای هنرمندان
 • اقامت سوئد از طریق پناهندگی
 • شرایط اخذ اقامت طولانی مدت سوئد
 • مزایا و معایب اقامت و زندگی در سوئد
 • اقامت سوئد و اخذ تابعیت سوئد
 • سخن آخر
 • سوال های متداول در مورد اقامت سوئد

چرا اقامت سوئد؟

کشور پادشاهی سوئد سومین کشور وسیع و پهناور اتحادیه اروپا و از گران ترین ترین کشورهای جهان محسوب می شود، اما به دلیل بالا بودن امنیت و رفاه اجتماعی و بالا بودن سطح درآمد، بالا بودن کیفیت زندگی، وجود طبیعت بکر و دست نخورده، مکان های تاریخی قرون وسطایی و عدالت و برابری اجتماعی و مدنی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی می باشد. زبان رسمی این کشور سوئدی است اما زبان تحصیل در برخی دانشگاه های این کشور انگلیسی می باشد.

میزان حقوق و دستمزد دریافتی در این کشور بالاترین میزان حقوق در کشورهای اروپایی است. در واقع با مشغول به کار شدن یک عضو خانواده، هزینه های زندگی همه اعضا خانواده تامین می شود. بر اساس آمار کشورهای حوزه اسکاندیناوی و از جمله سوئد دارای بهترین شرایط برای زندگی از لحاظ پایین بودن جرو و جنایت و بالا بودن رفاه و امنیت اجتماعی و پایین بودن نرخ بیکاری می باشند.این کشور زمستان های بسیار طولانی دارد و گاهی اوقات در هر شبانه روز فقط ۳ تا ۴ ساعت هوا روشن است. فرهنگ برابری حقوق انسان ها یکی از ویژگی های فرهنگی مردم سوئد است و خانواده در سوئد اهمیت فراوانی دارد.یکی از مزیت های زندگی در این کشور این است که پدر و مادر از زمان به دنیا آمدن کودک خود می توانند از ۱۸ماه مرخصی باحقوق خود استفاده کنند.

عدم تبعیض و برابری مذهب در این کشور موجب شده است که دین اسلام یکی از بزرگترین مذهب های موجود در کشور سوئد باشد. مردم سوئد دارای نظم و ترتیب و دقت فراوانی در زندگی هستند. خوب است بدانید که در معامله های ملکی کشور سوئد فقط ساختمان و بنای خانه و ملک خرید و فروش می شود و زمین آن متعلق به دولت می باشد.کشور سوئد از مهاجرپذیرترین کشورهای اروپایی است و حدود ۱۰۰.۰۰۰ مهاجر ایرانی در این کشور زندگی و کار می کنند. متقاضیان ایرانی همواره از مهاجران تحصیلی و شغلی کشور سوئد محسوب می شود.

بر این اساس مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی در این مقاله به بررسی روش های اخذ اقامت کشور سوئد پرداخته اند. اگر قصد اخذ اقامت کشور سوئد را دارید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید و با ما همراه باشید.

اقامت سوئد از طریق تحصیل

وجود دانشگاه های برتر جهانی، بالا بودن کیفیت آموزشی و امکان اخذ ویزای کار پس از فارغ تحصیلی از مهم ترین دلایل مهاجرت تحصیلی متقاضیان به کشور سوئد می باشد. متقاضیان با تحصیل در سوئد در دانشگاه های معتبر با رنکینگ های جهانی و همکاری با محققان و پژوهشگران مطرح بین المللی و همچنین تدریس به زبان انگلیسی یک فرصت بی نظیر برای تحصیل و زندگی در یکی از برترین کشورهای جهان را در اختیار دارند.دانشجویان بین المللی می توانند با کار دانشجویی، میزان زیادی از هزینه های زندگی و تحصیل خود را تامین کنند. دانشجو می تواند پس از تمام شدن دوره تحصیلی خود با فرصت ۶ ماهه تا یک سالی که برای جست و جوی کار در اختیار دارد، در این کشور کار مناسب پیدا کند و ویزای کار را دریافت کند.

متقاضی با دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی ۵.۵ و بدون نیاز به مدرک مهارت زبان سوئدی می تواند از دانشگاه های این کشور پذیرش بگیرد. مدت تحصیل در مقطع کارشناسی سوئد در حدود ۳ سال می باشد. متقاضی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد این کشور باید دارای مدرک مهارت زبان انگلیسی ۶.۵ باشد. مدت تحصیل در این مقطع در حدود ۲ سال می باشد.مقطع دکترا سوئد در حدود ۴ سال می باشد. دانشجویان در مقطع دکترا سوئد به تحقیق و پژوهش علمی می پردازند. دانشجویان مقطع دکترا در سوئد می توانند برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کنند.

متقاضیان با اخذ پذیرش از دانشگاه های سوئد می توانند برای همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود درخواست ویزای همراه کنند و در طول تحصیل آن ها را در سوئد همراه خود داشته باشند. هزینه تحصیل دانشگاهی در سوئد بسیار زیاد است. شهریه دانشگاه های این کشور هر ترم مبلغی در حدود ۴۰۰۰ یورو تا ۷۰۰۰ یورو است.مهم ترین شرایط اخذ پذیرش تحصیلی در سوئد دارا بودن تمکن مالی ۱۱۲۵۰.۰۰ تومان در حدود ۸.۳۵۰ کرون سوئد و همچنین دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی یا سوئدی می باشد. متقاضیان تحصیل در سوئد می توانند با برخورداری از کمک هزینه های تحصیلی و بورسیه ها و فاندهای دولتی بخش زیادی از هزینه های تحصیل خود در این کشور را تامین کنند.

اقامت سوئد از طریق کار

متقاضی اخذ اقامت سوئد از طریق ویزای کار باید با یک کارفرمای سوئدی قرار داد کاری امضا کند و مدارک و سابقه کاری و تحصیلی خود را برای این کارفرما ارسال کند. متقاضیانی که تبعه کشورهای اتحادیه اروپا هستند، برای کار در سوئد نیازمند مجوز کار نمی باشند. در صورتی که این افراد قصد اقامت طولانی مدت را در سوئد داشته باشند، باید به اداره مهاجرت سوئد مراجعه کنند.کارفرما سوئدی می تواند از طریق پیشنهاد کار Job Offer برای شغلی در سوئد به متقاضی پیشنهاد کار بدهد. متقاضی باید دارای مهارت زبان سوئدی و همچنین تخصص حرفه ای و سوابق کاری مرتبط با شغل پیشنهادی باشد. دارا بودن سوابق کاری حرفه ای و رزومه قوی و ارائه اطلاعات دقیق در مورد تخصص کاری متقاضی نقش ویژه ای در استخدام متقاضی در سوئد دارد. دارا بودن سوابق کاری اجرایی به عنوان یک امتیاز مثبت در نظر گرفته می شود.کارفرما باید از ۳ تا ۶ ماه برای این شغل در کشور سوئد و کشورهای اتحادیه اروپا آگهی کند. در صورتی که در کشورهای اتحادیه اروپا فرد مورد نظر برای پر کردن این موقعیت شغلی پیدا نشد، درصورت تائید مدارک متقاضی با وی قراداد منعقد می کند.

اقامت سوئد از طریق کار
اقامت سوئد از طریق کار

متقاضی برای اخذ ویزای کار سوئد باید دارای یک پیشنهاد شغلی رسمی و قانونی از طرف یک کارفرمای سوئدی باشد. در این پیشنهاد شغلی باید حداقل حقوقی که کارفرما می تواند به متقاضی پرداخت کند، ذکر شده باشد. به طور معمول حداقل حقوق ماهانه در حدود ۱۳.۰۰۰ کرون سوئد می باشد. علاوه بر این موارد متقاضی باید دارای پاسپورت معتبر باشد.متقاضی پس از ۳ تا ۵ سال کار می تواند برای اخذ اقامت دائم سوئد اقدام کند. متقاضی با اخذ ویزای کار سوئد می تواند ویزای اقامت خانوادگی را برای همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود درخواست کند. طبق قانون برابری سوئد، همه افراد صرف نظر از نژاد، مذهب، سن، جنسیت و معلولیت از لحاظ کاری به صورت برابر در نظر گرفته می شوند.در حال حاضر پزشکان و پرستاران ایرانی از طریق معادل سازی واحدهای دانشگاهی می توانند اقامت این کشور را اخذ کنند. شغل های مورد نیاز کشور سوئد مهندسی IT و نرو افزار می باشد. در صورتی که متقاضی از تخصص کاری ویژه در این حرفه برخوردار است و مسلط به زبان انگلیسی می باشد، می تواند برای اخذ اقامت این کشور اقدام کند.

از مهم ترین دلایل متقاضیان برای کار در سوئد می توان قانون برابری و عدم تبعیض را نام برد. قانون برابری در این کشور بر این اساس است که هر فردی صرف نظر از جنس و نژاد و مذهب و معلولیت دارای حق برابری در کار و اشتغال می باشد و نسبت به دیگر افراد دارای ارجحیت نمی باشد. بالا بودن حقوق و دستمزد کارگران، حمایت دولت سوئد از طرح ها و ایده های جدید و خلاق و برخورداری از خدمات اجتماعی و بیمه درمانی به طور رایگان این کشور موجب شده است تا مهاجران با آرامش و امنیت در این کشور به کار و اشتغال بپردازند.اتخاذ سیاست های حمایتی از خانواده های متقاضی اخذ ویزای کار در سوئد و ارزش و اهمیت برای خانواده و اتحاد خانواده زیربنای اعطای ویزای همراه خانواده به متقاضیان کار در این کشور می باشد. بر این اساس متقاضی با اخذ ویزای کار و اقامت در این کشور می تواند برای اقامت همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود اقدام کند. همسر و فرزندان متقاضی با اخذ اقامت می توانند از خدمات اجتماعی و تحصیل در این کشور برخوردار شوند.

اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری

متقاضیانی که قصد سرمایه گذاری در سوئد را دارند، با این کار نه تنها می توانند اقامت این کشور را اخذ کنند، بلکه با سرمایه گذاری در یک کشور قدرتمند از لحاظ اقتصادی و اقتصاد پررونق می تواند به سوددهی مطلوبی برسد. به طور کلی مدت زمان اعتبار مجوز اقامت برای سرمایه گذار در سوئد ۲ سال می باشد. سرمایه گذار می تواند این مجوز را به مدت ۲ سال دیگر تمدید کند. پس از گذشت ۴ سال فعالیت اقتصادی و تجاری، متقاضی می تواند اقامت دائم سوئد را اخذ کند و برای دریافت پاسپورت سوئد اقدام کند. در صورتی که متقاضی با ارائه مدارک و اسناد مالی اثبات کند که این شرکت از درآمد کافی برخوردار است، می تواند پس از ۲ سال برای اخذ ویزای همراه خانواده خود اقدام کند و آن ها را در سوئد به همراه خود داشته باشد.متقاضی سرمایه گذاری در سوئد می تواند از طریق ثبت شرکت تجاری ، خریداری شرکت فعال و روش خودحمایتی در این کشور سرمایه گذاری کند. در ادامه به بررسی هر یک از روش های ذکر شده می پردازیم:

اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری
اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری

اقامت سوئد از طریق ثبت شرکت

متقاضی اخذ اقامت این کشور با سرمایه گذاری در ثبت شرکت در سوئد می تواند اقامت این کشور را اخذ کند. متقاضی باید دارای مهارت و تخصص حرفه ای و دارای مدرک مهارت زبان سوئدی یا انگلیسی باشد و توانایی تامین هزینه های زندگی خود و خانواده خود در مدت اقامت در این کشور را داشته باشد. متقاضی باید در طی مدت ۲ سال طرح تجاری برای ثبت شرکت را راه اندازی کند. بدین منظور متقاضی نیازمند سرمایه گذاری ۱۵۰ هزار دلار می باشد.یکی از شرایط تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم در سرمایه گذاری در این کشور فعالیت مداوم و اقتصادی شرکت تجاری می باشد. در صورتی متقاضی می تواند درخواست اقامت دائم کند که این شرکت تجاری به سوددهی مطلوبی رسیده باشد و از گردش مالی خوبی برخوردار باشد.متقاضی برای ثبت شرکت نمی تواند همه سهام شرکت را به نام یک شخص کند. از ۱۰۰ درصد سهام شرکت تجاری، ۵۱ درصد آن باید در مالکیت تبعه و شهروند این کشور باشد. متقاضی برای ثبت شرکت باید طرح تجاری خود را به دولت سوئد ارائه دهد، در صورتی که دولت سوئد با این طرح موافقت کند، متقاضی مجوز ثبت شرکت تجاری را دریافت خواهد کرد.

اگر متقاضی در مدت زمان ۲ سال بتواند فعالیت اقتصادی و کسب و کار خوبی راه اندازی کند و مالیات را نیز بپردازد، می تواند اقامت را تا ۲ سال دیگر تمدید کند. پس از ۴ سال از اخذ اقامت متقاضی می تواند برای اخذ پاسپورت سوئد اقدام کند. درصورتی که متقاضی دارای تمکن مالی بسیار بالایی باشد و تمکن مالی و توانایی تامین هزینه های زندگی خود و خانواده خود در طی مدت اقامت در این کشور را اثبات کند، می تواند برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کند.متقاضی علاوه بر دارا بودن تمکن مالی باید دارای تخصص حرفه ای و همچنین مدرک مهارت زبان انگلیسی یا سوئدی نیز باشد. حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در سوئد در حدود ۱.۴۲۸.۹۲۲.۰۰۰ تومان یا در حدود ۱۰۰.۰۰۰ یورو می باشد.

اقامت سوئد از طریق خرید شرکت فعال

متقاضی سرمایه گذاری در سوئد می تواند از طریق خریداری یک شرکت تجاری ثبت شده و فعال در این کشور اقامت سوئد را اخذ کند. بدین منظور متقاضی باید حداقل ۵۱ درصد سهام این شرکت ثبت شده را خریداری کند. خریداری حداقل ۵۱ درصد از سهام این شرکت به معنای آن است که متقاضی می تواند برای هزینه ها و موارد مربوط به شرکت تصمیم گیری کند. متقاضی باید قبل از خرید شرکت این موارد را در نظر بگیرد که این شرکت بدهی مالیاتی نداشته باشد و در طول فعالیت کار خلاف قانون و مقررات سوئد انجام نداده باشد.متقاضی باید برای این کار در حدود ۱۵۰.۰۰۰ دلار سرمایه گذاری کند و دارای ۲ سال سابقه کاری مرتبط با سرمایه گذاری در سوئد باشد. علاوه بر این موارد متقاضی باید دارای تحصیلات دانشگاهی مطابق با حوزه کاری و سرمایه گذاری باشد.

اقامت سوئد از طریق خودحمایتی

روش دیگر برای سرمایه گذاری بدون ارائه سرمایه در کشور سوئد، خودحمایتی و یا دارا بودن تمکن مالی می باشد. در این نوع سرمایه گذاری بدون سرمایه، متقاضی با ارائه گواهی و اسناد مالی باید ثابت کند که توانایی تامین هزینه های زندگی خود در مدت اقامت در سوئد را دارد. در صورتی که متقاضی بتواند توانایی مالی خود را اثبات کند، می تواند برای اخذ اقامت دائم سوئد درخواست دهد.

اقامت سوئد از طریق ازدواج

متقاضی اخذ اقامت سوئد با ازدواج با یک شهروند سوئدی می تواند اقامت این کشور را اخذ کند. متقاضی و شهروند و تبعه سوئد باید برای ازدواج واجد شرایط باشند. مهم ترین این شرایط عبارت است از:

 • متقاضی توانایی تامین هزینه های زندگی مشترک خود در مدت زندگی مشترک را داشته باشد.
 • متقاضی دارای محل اقامت و زندگی مناسب برای زندگی مشترک در سوئد باشد.
 • هر دو طرف ازدواج باید به مدت دو سال با هم زندگی کرده و با هم رابطه عاطفی داشته باشند و در یک مکان زندگی کنند تا واجد شرایط اخذ اقامت دائم شود.
 • پس از دریافت اقامت دائم سوئد، متقاضی می تواند برای دریافت پاسپورت سوئد اقدام کند.
 • با دریافت پاسپورت کشور سوئد، متقاضی به عنوان شهروند و تبعه این کشور از همه حقوق مدنی و اجتماعی شهروندی برخوردار می شود.
اقامت سوئد از طریق ازدواج
اقامت سوئد از طریق ازدواج

اقامت سوئد از طریق تولد

سوئد در مورد اعطای تابعیت از قانون خون تبعیت می کند. بر این اساس کودکی که در این کشور متولد می شود و دارای پدر و مادر تبعه و شهروند سوئد می باشد، تابعیت این کشور را اخذ می کند.

 • در صورتی که پدر و مادر کودکی دارای حق شهروندی و تابعیت کشور سوئد باشند، کودک نیز شهروندی و تابعیت این کشور را اخذ خواهد کرد.
 • در صورتی که کودکی در سوئد متولد شود اما پدر و مادر وی فاقد تابعیت این کشور باشند و در کشور سوئد زندگی کنند، تابعیت به کودک منتقل نمی شود.
 • در صورتی که شهروند و تبعه سوئد با یک زن خارجی ازدواج کند، کودک آن ها تابعیت سوئد را دریافت می کند. در صورتی که این کودک در خارج از کشور سوئد به دنیا آمده باشد، این تابعیت را دریافت خواهد کرد.
 • در صورتی که کودکی از مادر تبعه سوئد متولد شود، این کودک تابعیت سوئدی را دریافت خواهد کرد. در صورتی که این کودک در خارج از کشور سوئد به دنیا آمده باشد، این تابعیت را دریافت خواهد کرد.

اقامت سوئد از طریق ویزای هنرمندان

در این روش متقاضی هنرمند با اثبات درآمد کافی از طریق فروش آثار هنری و ادبی می تواند برای اخذ اقامت سوئد اقدام کند. متقاضی باید ثابت کند که دارای درآمد کافی از راه فروش آثار هنری و دارای سرمایه لازم برای فعالیت اقتصادی در هنر مورد نظر می باشد. در این روش متقاضی نیاز به داشتن تحصیلات دانشگاهی و مدرک مهارت زبان ندارد.

اقامت سوئد از طریق پناهندگی

یکی از روش های اخذ اقامت سوئد پناهندگی است. متقاضی در بدو ورود به این کشور باید درخواست پناهندگی را از طریق اداره مهاجرت مطرح کند. در صورتی که پس از بررسی با این درخواست موافقت شود، متقاضی می تواند از همه خدمات شهروندی سوئد بهره مند شود و به کار و تحصیل بپردازد. بر اساس کنوانسیون پناهندگی سازمان ملل، اداره مهاجرت کشور سوئد مسول حفاظت از حقوق انسانی و اجتماعی افراد پناهنده است.

موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی به هیچ عنوان گزینه پناهندگی را به متقاضیان مهاجرت به کشورهای جهان پیشنهاد نمی دهند و ذکر این مطلب در این مقاله صرفا در جهت آگاهی و اطلاع متقاضیان از روش های اخذ اقامت دائم این کشور می باشد و هدف دیگری ندارد.

شرایط اخذ اقامت طولانی مدت سوئد

اقامت طولانی مدت سوئد با اقامت دائم این کشور متفاوت است. افرادی می توانند اقامت طولانی مدت سوئد را اخذ کنند که به دلایل مختلف نتوانسته اند اقامت دائم این کشور را اخذ کنند. متقاضی با اخذ اقامت طولانی مدت سوئد می تواند از امکان تحصیل رایگان برخوردار شود و همچنین امکان یافتن کار برای وی راحت تر می شود. متقاضی با دریافت اقامت طولانی مدت سوئد می تواند تا ۶ سال در دیگر کشورهای اروپایی اقامت داشته باشد. متقاضیان دریافت اخذ اقامت طولانی مدت سوئد باید واجد شرایط باشند. از جمله مهم ترین این شرایط موارد زیر را می توان برشمرد:

 • متقاضی به مدت ۵ سال در کشور سوئد اقامت داشته باشد و از این کشور خارج نشده باشد. اگر متقاضی قصد خروج از کشور سوئد را دارد، مدت اقامت متقاضی در خارج از کشور سوئد باید به طور مداوم کمتر از ۶ ماه باشد. در واقع در مدت اقامت ۵ ساله مستمر در این کشور متقاضی کمتر از ۱۰ ماه را در خارج از این کشور اقامت داشته باشد.
 • متقاضی در مدت ۵ سال به طور قانونی و رسمی در کشور سوئد اقامت داشته باشد. دانشجویان مقطع دکترا مشمول این شرط می شوند اما این امکان برای دانشجویان مقاطع دیگر و توریست ها وجود ندارد.
 • متقاضی در مدت اقامت در کشور سوئد دارای تمکن مالی کافی باشد و توانایی تامین هزینه های زندگی خود در مدت اقامت در این کشور را داشته باشد.
شرایط اخذ اقامت طولانی مدت سوئد
شرایط اخذ اقامت طولانی مدت سوئد

مزایا و معایب اقامت و زندگی در سوئد

متقاضی اخذ اقامت کشور سوئد با روش های ذکر شده در این مقاله می تواند از مزیت های فراوان زندگی در این کشوربرخوردار شود. علاوه بر مزایا هر کشوری دارای معایبی نیز می باشد. از جمله مهم ترین مزیت ها و معایب اقامت در سوئد موارد زیر را می توان برشمرد:

 • دارای اقتصاد قدرتمند و بالاترین میزان درآمد در بین کشورهای اروپایی
 • بالا بودن امید به زندگی مردم سوئد، بر اساس آمار بانک جهانی میزان امید به زندگی زنان سوئدی ۸۳/۷ و مردان سوئدی ۸۰/۱ می باشد.
 • پایین بودن نرخ بیکاری و وجود تعطیلات طولانی مدت در تقویم این کشور
 • امکان برخورداری از مزایای شهروندی کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شینگن
 • بالا بودن امنیت اجتماعی و رفاه و بالا بودن استانداردهای زندگی
 • عدم تبعیض نژادی و رعایت برابری و عدالت اجتماعی
 • رواج زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم مردم
 • امکان زندگی در کشوری پیشرفته با بالاترین سرعت اینترنت، دارای رتبه پنجم در جهان
 • بالا بودن میانگین جهانی از لحاظ کیفیت محیط زیست
 • وجود تعادل میان کار و زندگی و وجود ساعت های کاری انعطاف پذیر و دریافت حقوق در تعطیلات
 • امکان برخورداری مهاجران از بیمه ها و خدمات اجتماعی
 • زندگی در اجتماع مردم صلح طلب و ورزش دوست سوئد
 • برابری و عدالت در محیط کار و عادت مردم به سفرهای تفریحی و کشتی سواری شبانه
 • مرخصی برای والدین و مرخصی های با حقوق تا ۵ هفته در سال
 • دارا بودن سیستم حمل و نقل منظم و دقیق
 • وجود جاذبه های طبیعی بکر و فوق العاده

معایب اقامت و زندگی در سوئد

 • سردی آب و هوا و همچنین سردی و عدم صمیمیت مردم سوئد
 • دشواری و سختی های فراگیری زبان سوئدی
 • زندگی در یکی از گران ترین کشورهای جهان و بالا بودن سطح مالیات
 • الزام به پرداخت شهریه و هزینه دانشگاه برای متقاضیان خارجی و رایگان نبودن تحصیل
 • بالا بودن شهریه دانشگاه ها و پایین بودن دستمزدها( هر یک ساعت حدود ۵ تا ۸ یورو)

اقامت سوئد و اخذ تابعیت سوئد

متقاضیان اخذ اقامت سوئد که از طریق روش های ذکر شده در این مقاله موفق به دریافت اقامت این کشور شده اند، می توانند با لحاظ شرایطی تابعیت و شهروندی این کشور را اخذ کنند. از مهم ترین شرایط اخذ تابعیت سوئد، زندگی و اقامت به مدت ۵ سال در این کشور و پرداخت به موقع مالیات می باشد. متقاضیان برای اخذ شهروندی و تابعیت سوئد باید دارای مدرک مهارت زبان سوئدی باشند.

اقامت سوئد و اخذ تابعیت سوئد
اقامت سوئد و اخذ تابعیت سوئد

متقاضی در صورت اخذ شهروندی و تابعیت سوئد به دلیل اعتبار پاسپورت سوئد در میان دیگر کشورهای جهان که دارای رتبه چهارم می باشد، می تواند بدون نیاز به اخذ ویزا به ۱۲۷ کشور جهان سفر کند. دانشجویان با تمام شدن دوره تحصیلی خود و یافتن کار و تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری می توانند پس از ۵ سال کار و اشتغال تابعیت این کشور را دریافت کنند. متقاضیانی که از طریق ازدواج با تبعه سوئدی اقامت این کشور را اخذ کرده اند، پس از ۵ سال زندگی مشترک با همسر سوئدی می توانند برای تابعیت و شهروندی سوئد اقدام کنند.

سخن آخر

در این مقاله همه روش های اقامت سوئد مورد بررسی قرار گرفت. از مجموع موارد شرح داده شده می توان نتیجه گرفت که بهترین روش اخذ اقامت سوئد اقامت تحصیلی و کاری می باشد. کشور سوئد به دلیل بالا بودن امنیت و رفاه اجتماعی و بالا بودن سطح درآمد، بالا بودن کیفیت زندگی، وجود طبیعت بکر و دست نخورده، مکان های تاریخی و عدالت و برابری اجتماعی و مدنی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی می باشد.میزان حقوق و دستمزد دریافتی در این کشور بالاترین میزان حقوق در کشورهای اروپایی است. اگر دارای تخصص کاری در زمینه مهندسی کامپیوتر و برنامه نویسی و دارای مدرک مهارت زبان آیلتس ۶ می باشید، از طریق اخذ ویزای کاری می توانید اقامت سوئد را دریافت کنید. در حال حاضر بهترین و کم هزینه ترین روش اخذ اقامت سوئد از طریق اخذ ویزای کاری می باشد.

اگر قصد اخذ اقامت کشور سوئد را دارید و نمی دانید از کجا شروع کنید، می توانید با مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی وکلای برجسته اصطهباناتی تماس بگیرید. این موسسه در شعبه های تهران، شیراز، اصفهان، تبریز و مشهد با بهترین و مجرب ترین کارشناسان راهکارهای مفید و کاربردی در جهت اخذ اقامت تحصیلی و شغلی سوئد به شما ارائه می دهند و از ابتدای تشکیل پرونده تا رسیدن به مقصد در کنار شما خواهند بود تا این مسیر سخت و ناهموار را سهل و هموار کنند.[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”هزینه تحصیل در دانشگاه های سوئد چقدر است؟” answer-0=”هر ترم ۴۰۰۰ یورو تا ۷۰۰۰ یورو می باشد.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”اعطای اقامت سوئد بر اساس قانون خاک است یا خون؟” answer-1=”قانون خون. بر این اساس کودکی که در این کشور متولد می شود و دارای پدر و مادر تبعه و شهروند سوئد می باشد، تابعیت این کشور را اخذ می کند.” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”روش اخذ ویزای کار برای اقامت در سوئد چیست؟” answer-2=”پیشنهاد کاری Job Offer از کارفرمای سوئدی. متقاضی باید دارای مهارت زبان سوئدی و همچنین تخصص حرفه ای و سوابق کاری مرتبط با شغل پیشنهادی باشد.” image-2=”” headline-3=”h2″ question-3=” شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری برای اقامت سوئد چیست؟” answer-3=”متقاضی نیازمند سرمایه گذاری ۱۵۰ هزار دلار می باشد. از ۱۰۰ درصد سهام شرکت تجاری، ۵۱ درصد آن باید در مالکیت تبعه و شهروند این کشور باشد. متقاضی باید دارای طرح تجاری باشد.” image-3=”” headline-4=”h2″ question-4=”اقامت سوئد از طریق ویزای هنرمندان چگونه است؟” answer-4=”متقاضی باید ثابت کند که دارای درآمد کافی از راه فروش آثار هنری و دارای سرمایه لازم برای فعالیت اقتصادی در هنر مورد نظر می باشد.” image-4=”” headline-5=”h2″ question-5=”آیا با ویزای ازدواج می توان اقامت سوئد را اخذ کرد؟” answer-5=”بله متقاضی باید دارای محل زندگی برای زندگی مشترک در سوئد باشد. هر دو طرف ازدواج باید به مدت دو سال با هم زندگی کرده و با هم رابطه عاطفی داشته باشند و در یک مکان زندگی کنند تا واجد شرایط اخذ اقامت دائم شود.” image-5=”” headline-6=”h2″ question-6=” اقامت سوئد از طریق ویزای تحصیلی چگونه است؟” answer-6=”دانشجو پس از فارغ تحصیلی با یافتن کار و تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری می تواند پس از چند سال اقامت سوئد را اخذ کند.” image-6=”” headline-7=”h2″ question-7=”تمکن مالی برای اخذ اقامت سوئد از طریق ثبت شرکت چقدر است؟” answer-7=”حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در سوئد در حدود ۱.۴۲۸.۹۲۲.۰۰۰ تومان یا در حدود ۱۰۰.۰۰۰ یورو می باشد.” image-7=”” headline-8=”h2″ question-8=”مهم ترین شرایط اخذ پذیرش تحصیلی سوئد چیست؟” answer-8=”دارا بودن تمکن مالی ۱۱۲۵۰.۰۰ تومان در حدود ۸.۳۵۰ کرون سوئد و همچنین دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی یا سوئدی می باشد.” image-8=”” headline-9=”h2″ question-9=”معایب اقامت و زندگی در سوئد چیست؟” answer-9=”سردی آب و هوا و عدم صمیمیت مردمدشواری فراگیری زبان سوئدیزندگی در گران ترین کشورهای جهان و بالا بودن سطح مالیاترایگان نبودن تحصیلبالا بودن شهریه دانشگاه ها” image-9=”” headline-10=”h2″ question-10=”مزایای اقامت و زندگی در سوئد چیست؟” answer-10=”اقتصاد قدرتمند و بالاترین میزان درآمد در بین کشورهای اروپایی پایین بودن نرخ بیکاری و وجود تعطیلات طولانی مدت در تقویم این کشوربرخورداری از مزایای شهروندی کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شینگن” image-10=”” count=”11″ html=”true” css_class=””]

مقالات مرتبط

ثبت درخواست مشاوره فوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرایط و مزایای ویزای کار

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده