تحصیل تخصص پزشکی در اتریش

تحصیل تخصص پزشکی در اتریش

یکی از راه ­های مهاجرت به این کشور اقدام از طریق اقامت تحصیلی است. این روش در کنار روش ­های دیگر اعزام مثل سرمایه­ گذاری و اخذ ویزای کار اتریش می ­باشد. در همه روش­ های فوق شخص پس از مهاجرت به اتریش باید نسبت به اخذ اقامت و نهایتا تابعیت یا شهروندی این کشور اقدام نماید. این مقاله در رابطه با تخصص پزشکی در اتریش می باشد.

امروزه افراد بسیاری در سراسر جهان خواهان مهاجرت به کشورهای اروپایی و پیشرفته می باشند. یکی از سریع ترین و البته کم هزینه ترین روش های مهاجرت به کشورهای اروپایی، مهاجرت تحصیلی می باشد.اتریش یکی از پرطرفدارترین کشورهای اروپای مرکزی می باشد که همه ساله افراد بسیاری از سراسر دنیا جهت تحصیل و زندگی به این کشور زیبا و پیشرفته مهاجرت می نمایند.

اتریش با کشور های: آلمان چک اسلواکی اسلوونی مجارستان ایتالیا لیختنشتاین و سوئیس همسایه است و پایتخت آن شهر وین می باشد. اتریش از نظر فرهنگی، اقتصادی و علمی پیشرفت های چشمگیری داشته و مدارک دانشگاهی آن دارای اعتبار بین المللی می باشند همچنین یکی از امن ترین کشورهای اروپایی شناخته شده است از این رو افراد بسیاری در سراسر جهان این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب می نمایند.­ دانشگاه های اتریش ارائه دهنده تمامی رشته های دانشگاهی با کیفیت و استاندارد جهانی می باشد. از بین انبوه رشته های ارائه شده توسط دانشگاه ها، تخصص پزشکی در اتریش طرفداران بیشتری دارد. تحصیل در این کشور بدون مدرک زبان ممکن می باشد.

وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) با دفاتر تهران و شیراز می توانند به شما در اخذ پذیرش تحصیل از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران  برای افرادی که تمایل به تحصیل در اتریش کمک کنند. همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه شرایط اعزام دانشجو به این کشور به صورت تضمینی می توانند به مشاورین موسسه یا سفارت اتریش تماس حاصل فرمایند.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل تخصص پزشکی در اتریش

بسیاری افراد جهت مهاجرت به اتریش معمولاً از طریق تحصیل اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیلی نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی میتوانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت می باشد روش های دیگر نظیر ویزای کار و سرمایه گذاری نیز وجود دارند. تابعیت اتریش از طریق تولد فرزند در این کشور وجود ندارد. زبان تحصیل در این کشور بستگی به دانشگاه انتخابی شما دارد.

تحصیل تخصص پزشکی در اتریش

دروس تخصص پزشکی در اتریش به زبان آلمانی ارائه می شوند اما دانشجویان خارجی الزامی جهت ارائه مدرک زبان ندارند زیرا دانشگاه های اتریش برای دانشجویان خارجی دوره های آموزشی زبان آلمانی برگذار می نماید البته جهت رفاه حال دانشجویان بهتر این است که متقاضیان تحصیل تخصص پزشکی در اتریش پیش از رفتن به این کشور دوره های آموزشی زبان آلمانی را سپری نمایند سپس جهت تسلط بیشتر به زبان آلمانی در کالج های زبان اتریش ثبت نام نمایند. یکی دیگر از مزایای تحصیل تخصص پزشکی در اتریش امکان ثبت نام در دانشگاه های معتبر پزشکی این کشور بدون امتحان ورودی می باشد. دانشجویان تخصص پزشکی در اتریش پس از اخذ پذیرش از دانشگاه مد نظر خود از بیمه درمانی برخوردار می شوند که کلیه خدمات درمانی برای دانشجو به صورت رایگان و یا با پرداخت هزینه هایی جزیی انجام می شود. هزینه بیمه درمانی برای دانشجویان در ماه حدود 23 یورو می باشد.

بورسیه تحصیلی تخصص پزشکی در اتریش به افرادی که دارای رزومه قوی تحصیلی باشند تعلق می گیرد. هزینه زندگی و هزینه تحصیل در اتریش به نسبت مقرون به صرفه می باشد و شهریه هر ترم به صورت تقریبی ۳۸۰ یورو می باشد.

هزینه تحصیل تخصص پزشکی در اتریش در مقایسه با دیگر کشورهای پیشرفته ای همچون: انگلیس، آلمان، فرانسه و … کمتر و به صرفه تر می باشد و دانشجویان می توانند با هزینه هایی بسیار مقرون به صرفه در برترین و معتبرترین دانشگاه های پزشکی این کشور به تحصیلات خود ادامه دهند و مدارک تحصیلی معتبر در سطح بین المللی اخذ نمایند. هزینه تحصیل تخصص پزشکی در اتریش سالانه حدود 50000یورو می باشد که البته دانشجویان تخصص پزشکی در اتریش در ماه مبلغی حدود 2500 یورو حقوق دریافت می نمایند. یکی دیگر از دلایلی که افراد بسیاری خواهان تحصیل تخصص پزشکی در اتریش هستند امکان اخذ اقامت دائم این کشور برای فارغ التحصیلان می باشد؛ به این صورت که دانشجویان پس از اخذ مدرک تخصص پزشکی از دانشگاه های معتبر این کشور می توانند مشغول کار شوند و پس از گذشت 2 سال از اشتغال به کار در این کشور و پرداخت مالیات و بیمه و البته در صورت تسلط به زبان انگلیسی و آلمانی و داشتن شرایط سنی مورد نظر دولت این کشور می توانند تقاضای اخذ اقامت دائم اتریش را بدهند.

یکی از معتبرترین و بزرگ ترین دانشگاه پزشکی این کشور که ارائه دهنده ی دوره های تخصصی پزشکی می باشد، دانشگاه علوم پزشکی وین نام دارد که بیش از 600 سال قدمت دارد. بیشترین دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی وین را پزشکیان ایرانی که متقاضی اخذ تخصص پزشکی از اتریش هستند تشکیل می دهد. دانشگاه علوم پزشکی وین با داشتن حدود 1800 محقق و حدود 1500 پزشک و البته بیمارستانی پیشرفته و مدرن یکی از بزرگ ترین دانشگاه بیمارستان های اروپا می باشد.

متقاضیات تحصیل تخصص پزشکی در اتریش جهت سکونت می توانند به صورت شخصی منزلی را اجاره نمایند و یا می توانند در خوابگاه های دانشجویی سکونت نمایند که البته مرسوم ترین مکان جهت سکونت دانشجویان بین المللی خوابگاه های دانشجویی می باشد. هزینه ی خوابگاه های دانشجویی در این کشور با توجه به محل خوابگاه و امکاناتی که در اختیار دانشجویان قرار می گیرد حدود 180 تا 300 یورو در ماه می باشدو آن دسته از دانشجویانی که به صورت شخصی منزلی را اجاره می نمایند با توجه به متراژ منزل میبایست به ازای هر 10 متر 100 یورو پرداخت نمایند که به این مبلغ هزینه های مربوط به آب، برق، گاز و شارژ آپارتمان نیز اضافه می شود.

مدارک لازم جهت صدور ویزای تحصیلی اتریش

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی این کشور برای علاقه مندان به تخصص پزشکی در اتریش :

  • ارائه مدارک شناسایی متقاضی
  • ارائه گذرنامه معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار
  • ارائه آخرین مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات
  • معرفی یک حساب بانکی معتبر جهت اثبات پشتوانه مالی
  • ارائه کارت عضویت پزشکی
  • ارائه مدارک مربوط به سوابق کار

لازم به ذکر است که تمامی مدارک ارائه شده می بایست به زبان آلمانی یا انگلیسی ترجمه شده باشند.

در نهایت موسسه حقوقی اعزام دانشجو به این کشور توسعه گران مهر از بهترین موسسات حقوقی کشور آماده پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد.

علاقه مندان به تحصیل در اتریش برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط مهاجرت و شرایط اعزام دانشجو و اخذ ویزای تحصیلی به صورت تضمینی در این کشور می توانند با کمک  وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) واقع در تهران و شیراز از موسسات اعزام دانشجو به راحتی و در کمترین زمان ویزای تحصیل در اتریش را دریافت کرده و به ادامه تحصیل در اتریش بپردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

کانال تلگرام تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در خارج از کشور

شرایط تحصیل در کشورهای دیگر

مقالات مرتبط

ثبت درخواست مشاوره فوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرایط و مزایای ویزای کار

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده