تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اسپانیا

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اسپانیا

بیش از 70 دانشگاه در اسپانیا وجود دارد که از این تعداد،50 دانشگاه دولتی و بقیه خصوصی هستند. اغلب این دانشگاه ها در مادرید، بارسلونا و والنسیا واقع شده اند، البته دانشگاه های بسیاری در دیگر شهرهای اسپانیا  وجود دارند که از معتبرترین دانشگاه ها محسوب می شوند. لذا هر یک از این دانشگاه ها شما را در اخذ مدرک کارشناسی ارشد یاری می نمایند و مدت زمان اخذ این مدرک برایشان اهمیتی ندارد. در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اسپانیا پرداخته شده است.

 دانشگاه های اسپانیا انجمن بزرگ دانشجویان بین المللی که موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد خود شده اند را معرفی می کند. این دانشگاه ها به طور شگفت اوری امکان ملاقات با افراد جدید در سراسر جهان و اشنایی با فرهنگ و تجارب جدید را برای شما میسر می سازند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اسپانیا به تمامی دانشجویان خواهان تحصیل در کشورهای خارجی پیشنهاد می گردد.

وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) شیراز میتوانند به شما در اخذ پذیرش تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اسپانیا از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران  برای متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اسپانیا کمک کنند. همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه شرایط اعزام دانشجو به اسپانیا به صورت تضمینی می توانند به مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایند.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اسپانیا

بسیاری افراد جهت مهاجرت به اسپانیا معمولا از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اسپانیا اقدام می کنند، به طور کلی میتوان پس از اخذ اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیلی در اسپانیا نسبت به اخذ شهروندی یا تابعیت اسپانیا میتوانند اقدام کنند، البته این روش یکی از روش های مهاجرت به اسپانیا می باشد روش های دیگر نظیر ویزای کار در اسپانیا و سرمایه گذاری در اسپانیا نیز وجود دارند . تابعیت اسپانیا از طریق تولد فرزند در اسپانیا جزو این روش ها نمی باشد و مورد پذیرش اسپانیا نیست.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اسپانیا

اطلاعات لازم پیرامون تحصیل مقطع کارشناسی ارشد اسپانیا

آنچه که شما میبایست در رابطه با تحصیل کارشناسی ارشد در اسپانیا بدانید :

مسائل بسیار مهمی در رابطه با تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های اسپانیا وجود دارند که میبایست از انها اگاهی داشته باشید. دانشگاه های بسیاری در اسپانیا وجود دارند که شانس یادگیری و افزایش مهارت ها را به شما می دهند. لذا امکان تحصیل در رشته های هنر، علوم انسانی، علوم، علم سلامت، علم جامع شناسی، حقوق، مهندسی، کشاورزی و .. در این دانشگاه ها وجود دارد. اجازه دهید نگاهی کلی به برنامه های تحصیل و مدارک کارشناسی ارشد موجود در اسپانیا داشته باشیم.

 • روزنامه نگاری/گزارشگری
 • انگلیسی پیشرفته
 • اقتصاد
 • تبلیغات
 • باستان شناسی
 • تاریخ هنر پیشرفته
 • علوم هوا فضا
 • کلام بشری
 • حسابداری
 • پردازش کلام
 • کارشناسی مدیریت خانواده
 • میکروبیولوژی
 • شیمی
 • کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی بین المللیMBA))
 • بیو تکنولوژی
 • حقوق تجارت
 • علوم اعصاب و روان
 • محیط زیست
 • علوم اغذیه
 • هوش بری
 • مهندسی
 • رفتار درمانی
 • بازاریابی

بخاطر داشته باشید علاوه بر موارد ذکر شده مدارک کارشناسی ارشد دیگری در اسپانیا وجود دارد واین موارد تنها نمونه ای از مدارک موجود در این دانشگاه ها هستند. در اسپانیا شانس بسیاری برای یافتن دانشگاهی که مربوط به مدرک و رشته تحصیلی شما باشد وجود دارد.

مدت زمان تحصیل مقطع کارشناسی ارشد اسپانیا

مدت زمان مورد نیاز جهت اخذ مدرک کارشناسی ارشد به شرح ذیل می باشد:

اخذ مدرک کارشناسی ارشد در اسپانیا دو سال به طول می انجامد. ارقام اعتبار جهت اخذ این مدرک متفاوت است و حدود 60 تا 120 یورو در هر ترم می باشد. لذا مدرک اخذ شده در تمامی کشور های جهان معتبر می باشد.

مدرک دکترای دانشگاه اسپانیا به دو بخش متفاوت تقسیم می گردد : بخش اول که مربوط به اخذ اعتبار60 درکلاس درس می باشد و بخش دوم تحقیق در رابطه با مدرک مورد نظر می باشد. حداکثر زمان مجاز برای اخذ مدرک دکترای اسپانیا 3 سال است اما دانشجوی متقاضی تحصیل پاره وقت می تواند این دوره را طی 5 سال بگذراند.

شرایط حضور در کلاس فوق لیسانس اسپانیا

بسیاری از دانشگاه های اسپانیا در سال دو ترم تحصیلی دارند. اغاز ترم در بسیاری از دانشگاه ها از اواسط سپتامبر یا اوایل اکتبر است، پایان ترم در دسامبر یا اوایل ژانویه است که امتحان پایان ترم در این ماه برگزار می شود. ترم دوم در اوایل فوریه بعد از اتمام امتحان اغاز می گردد. ازمون دیگری وجود دارد که بعد از اتمام این ترم در ژوئن برگزار می گردد.

البته تمامی تعطیلات فدرال از جمله تعطیلات کریسمس در نظر گرفته می شود و فعالیت های فوق برنامه بسیاری همانند اجرای تئاتر، اشپزی، ورزش و … در این دانشگاه ها پیشنهاد می شود.

در دانشگاه های این کشور جهت تحصیل در مقطع کارشناسی اسپانیا بورسیه تحصیلی به دانشجویان خارجی تعلق نمیگیرد. بنابراین تحصیل رایگان نیست. و دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی این کشور جزو دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران نیست. زبان تحصیل در دانشگاه های این کشور بستگی به دانشگاه دارد که انگلیسی و اسپانیایی می باشد. تحصیل در مقطع کارشناسی اسپانیا بدون مدرک زبان انگلیسی ممکن است.

شرایط پذیرش مقطع کارشناسی ارشد اسپانیا

 برای اخذ پذیرش و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اسپانیا فرد میبایست شرایط ذیل را داشته باشد :

مدرک کارشناسی که ان را از کشور های مجاور یا اسپانیا اخذ کرده و یا مدرکی که معادل مدرک کارشناسی اسپانیا باشد.

 • در خواستی در خصوص رسیدگی به امور شما میبایست به دانشگاه داده شود. این در خواست شامل همکاری انجمن با شماست و میبایست در درخواست های ارسالی گنجانده شود.
 • برای ورود به برنامه های دکترا دانشجو میبایست اعتبار60 در کلاس درسی را اخذ کرده باشد.
 • در صورت اقامت بیشتر از 3 ماه در اسپانیا، شما نیاز به اخذ ویزا و یک کپی از ان در دانشگاه خود دارید، لذا اگر دانشجویی بیش از 6 ماه در کشور اسپانیا اقامت داشته باشد موظف به اخذ ویزا و کارت اقامت می باشد.
 • تمام اطلاعات شما میبایست در اختیار دانشگاه قرار گیرد. اگر شما متعلق به کشوری غیراسپانیایی هستید اطلاعات شما میبایست در دارالترجمه ای به اسپانیایی ترجمه شود، در صورت تحویل مدارک به زبان غیر اسپانیایی پذیرش شما در دانشگاه با تاخیر مواجه می شود.
 • مطمئن باشید که تمامی اطلاعات شما ( درخواست برای پذیرش، مدارک مورد نیاز برای در خواست ویزا، نسخه رو نوشت، ترجمه و …) به موقع و به درستی توسط سفارت مورد بررسی قرار می گیرد.

هزینه متوسط جهت اخذ مدرک کارشناسی ارشد در اسپانیا بین 120 تا 140 یورو در سال می باشد. البته به خاطر داشته باشید که مبلغ شهریه دانشگاه با توجه به موقعیت دانشجو متفاوت می باشد، لذا قبل از هر گونه اقدام میبایست هزینه ها ی مربوط به لوازم مدرسه، اجاره و نیاز های شخصی را در نظر بگیرید. بنابراین مدت زمان اخذ مدرک و تمامی هزینه ها را در ذهن داشته باشید.

 مدرک کارشناسی ارشد در اسپانیا امکان کسب تجارب جدید زندگی را به شما می دهد. بنابراین این فرصت ها را غنیمت شمرده و ان ها را از دست ندهید.

علاقه مندان به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اسپانیا برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط مهاجرت و شرایط اعزام دانشجو به اسپانیا و اخذ ویزای تحصیلی به صورت تضمینی در این کشور می توانند با تحویل مدارک خود که شامل: کپی از همه صفحات گذرنامه و ترجمه مدارک و ریزنمرات دبیرستان، پیش دانشگاهی و دانشگاهی و مدرک زبان و عکس پاسپورتی به وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) واقع در شهر شیراز از موسسات اعزام دانشجو به راحتی و در کمترین زمان ویزای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اسپانیا را دریافت کرده و به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اسپانیا بپردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

مقالات مرتبط

ثبت درخواست مشاوره فوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرایط و مزایای ویزای کار

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده