شرایط زندگی در آرژانتین

شرایط زندگی در آرژانتین

کیفیت زندگی در کشور آرژانتین در مقایسه با سایر کشور های آمریکای جنوبی و آمریکای لاتین، یکی از بهترین ها محسوب می شود و زندگی در این کشور می تواند یکی از منحصر به فرد ترین تجربه های زندگی شما محسوب شود. بوئنس ایرس به «پاریس آمریکای لاتین» شهرت دارد و زندگی در آن مشابه زندگی در یک کشور اروپاییست. خیابان های این شهر وسیع و سرسبز اند، معماری بسیار چشم نوازی دارد و گوشه به گوشه ی آن در تعطیلات آخر هفته محلی برای دور هم جمع شدن خانواده هاست.

شرایط زندگی در آرژانتین چگونه است

در کشور آرژانتین از پایین بودن هزینه های زندگی لذت ببرید. هرچند که این شهر شباهت زیادی به پاریس دارد ، تفاوت بزرگی که بین آنها وجود دارد و باید بابت آن شکرگذار باشید تفاوت قیمت هاست! شاید یکی از دلایل مهاجرت به آرژانتین نیز همین موضوع باشید. آرژانتین یکی از مقاصد اقتصادی به حساب می آید و میتوانید با مبلغ نسبتا پایینی زندگی خوبی در این کشور داشته باشید. علت پایین بودن هزینه های زندگی ارزش کم واحد پولی آرژانتین، پزو، است. قیمت های پایین این کشور باعث شده است که مردم بسیاری از کشور ها برای خرید به این کشور سفر کنند و از شرایط اقتصادی استفاده کنند.

فرهنگ آرژانتین: هنر بخش مهمی از زندگی در این کشور به حساب می آید. با وجود رکود اقتصادی در آرژانتین، دولت همچنان برای هنرمندان بودجه هایی را در نظر می گیرد. با زندگی در این کشور می توانید از موزه های هنری، اوپراهای کلاسیک، تئاتر، موسیقی و … لذت ببرید.

غذای فوق العاده:زندگی در آرژانتین به معنی چشیدن طعم غذاهای بی نظیر است! کشور آرژانتین به خاطر غذاهایی که دارد به خصوص گوشت گاو، معروف است و تنها با زندگی کردن در این کشور می توانید درک کنید که غذاهای ان تا چه حد فوق العاده اند! این کشور در زمینه غذایی خود کفاست و رکود اقتصادی تاثیری بر عادات غذایی مردم این کشور نداشته است.

وضعیت سیستم سلامت عمومی: نظام پزشکی کشور آرژانتین تا حد قابل قبولی پیشرفته است و از 3 بخش تقسیم شده است که بخش اول آن شامل خدمات سلامت و پزشکی عمومی است که از جانب دولت در اختیار عموم مردم قرار می گیرد. از آنجایی که بوئنوس ایرس می تواند بسیار آلوده شود ، باید در صورت داشتن بیماری های تنفسی اقدامات لازم را انجام دهید.

سیستم آموزشی این کشور از کیفیت بالایی برخوردار است اما باید گفت که زبان تدریس در اکثر مدارس و دانشگاه ها اسپانیایی است و تنها در مدارس بین المللی به زبان های دیگر نیز تدریس صورت می گیرد. در کل باید گفت که زندگی در آرژانتین علی رغم بالا بودن نرخ تورم و رکود اقتصادی، برای افراد خارجی، به منزله ی داشتن یک زندگی راحت است.

مزایا و معایب زندگی در آرژانتین

مزایا و معایب و مشکلات زندگی در آرژانتین

مزایا:

تعداد زیادی مهاجر در بوئنوس آیرس زندگی می کنند. مردم از سراسر دنیا و در تمامی سنین به دلایل مختلف در بوئنوس آیرس هستند. برخی از کالج فارغ التحصیل شدند، برخی از طریق بورسیه تحصیلی آرژانتین به این کشور مهاجرت کرده اند، برخی برای کار به اینجا آمدند و حتی برخی هم بای بازنشستگی به بوئنوس آیرس آمدند. البته  تحصیل در آرژانتین شاید گزینه مناسبی برای ایرانیان نباشد.

 • محله های امن

بوئنوس آیرس دارای محله های مشخص امنی می باشد، به ویژه بیرون شهر در زونا نورت یا در نواحی مثل رکولتا.

 • یافتن شغل

از آنجایی که بوئنوس آیرس دارای جمعیت بالایی از افراد آموزش دیده و تحصیل کرده می باشد، بسیاری از شرکت های بین المللی دارای دفاتر اصلی در شهر هستند. این به این معنی است که شغل برای افراد واجد شرایط و کسانی که به دنبال کار می گردند وجود دارد. زبان بومی انگلیسی ویژگی عالی در رزومه شخص می باشد اما به یاد داشته باشید که سطح پیشرفته یا دو زبانه اسپانیایی در هر کار تمام وقتی مورد نیاز است. همچنین تقاضای زیادی برای معلمان زبان بومی انگلیسی در شهر وجود دارد اما تنها کسانی که دارای مدرک TEFL می باشند یا تجربه تدریس دارند، واجد شرایط می باشند. این گزینه ای عالی برای افرادی است که هنوز اسپانیایی صحبت نمی کنند.

 • حمل و نقل عمومی ارزان

حمل و نقل عمومی در بوئنوس آیرس فوق العاده ارزان است ـ هم اتوبوس و هم مترو. بنابراین گزینه ای ارزان برای گشتن در اطراف می باشد. سایر خدمات ویژه نیز ارزان تر از سایر شهر ها مس یاشد مانند درمان های آب گرم (اسپا) یا زیبایی.

معایب :

 • بوئنوس آیرس (پایتخت آرژانتین) بسیار بزرگ است

برای افرادی که به دنبال شهری می گردند که تعداد کمی خارجی در آن باشد، بوئنوس آیرس مناسب نیست. اگرپه در بسیاری از مکان ها انگلیسی استفاده نمی شود اما هنوز هم مهاجران و توریست های زیادی در بیشتر بخش های این شهر دیده می شود. هنگامی که از خیابن های اصلی رد می شوید، زبان های دیگر را به خصوص انگلیسی و پرتغالی می شنوید.

 • جرایم کوچک

از زمان بحران های اقتصادی، دزدی و سرقت در یوئنوس آیرس افزایش یافته است. همیشه در محلات امن بمانید و میزان زیادی پول، تمام کارت های اعتباری با هم یا مدارک مهمی مثل پاسپورت را زمانی که نیاز ندارید با خود به همراه نداشته باشید. جیب بری نیز در خیابان های شلوغ رایج است پس از پوشیدن کوله پشتی که دارای زیپ های قابل رویت و قابل دسترس است خودداری کنید.

 • ضمانت ویزای کار

مهاجرانی که میخواهند از طریق مهاجرت کاری به آرژانتین وارد شوند، برای کسب و کار قانونی در آرژانتین باید از یک شرکت ضمانت یا ویزا بگیرند و حداقل برای یک سال کاری متعهد شوند. این کار یافتن شغل قانونی را دشوار و گاهی غیر ممکن می کند بنابراین برخی به دنبال شغل های زیر میزی (بدون مالیات، مخفیانه) می روند مانند تدریس زبان انگلیسی یا کار در کافه و بار.

 • املاک و مستغلات گران

املاک و مستغلات در بوئنوس آیرس بسیار گران است به ویژه برای افرادی که نمی توانند اجاره نامه دو ساله را با مالکیت خصوصی دیگری به عنوان وثیقه امضا کنند. این اساساً به این معنی است که هر خارجی که به دنبال اجاره کوتاه مدت می باشد باید بیشتر از چیزی که انتظار دارند بپردازند. همچنین املاک و مستغلات با دلار آمریکایی معامله می شود که این می تواند معضلی برای افراد خارج از آمریکا باشد.

وضعیت اقتصاد آرژانتین

امتیاز 52.3 آزادی اقتصادی آرژانتین، این کشور را در رده 144 ام آزادترین اقتصاد در شاخص سال 2018 قرار داده است. امتیاز کلی آن 1.9 درجه افزایش یافته است که منجر به بهبود شاخص ها در کارایی قضایی، بار مالیاتی و هزینه های دولتی شده است. آرژانتین در میان 32 کشور در منطقه آمریکا در رده 26 ام قرار دارد و امتیاز کلی آن پایین تر از میانگین منطقه ای و جهانی قرار دارد.

دولت موریسیو ماکری گام های متعددی را جهت بهبود چارچوب قانونی برای تسهیل در ایجاد کسب و کار و افزایش رقابت برداشته است. سایر اقدامات ترقی خواهی مفید شامل افزایش کنترل سرمایه، گردش پزو (واحد پول بین المللی)، حذف کنترل صادرات از برخی کالاهای کشاورزی، کاهش برخی از یارانه های انرژی، اصلاح آژانس آمار رسمی و تضمین خروج نهایی از کوتاهی در پرداخت وام دولتی کشور در سال 2001 می باشد. اقتصاد بر پایه قوی تری قرار گرفته است اما برای بازسازی آرژانتین به سطوح قبلی آزادی اقتصادی به اصلاحات سازمانی و ساختاری بیشتری نیاز می باشد.

تورم ملی آرژانتین 

یکی از عواملی که آرژانتین را آسیب پذیر تر از سایر بازارهای در حال ظهور کرده است تا سرمایه گذارن جهانی را از دارای های پر خطر دور کند، نرخ بالای تورم در این کشور است. سال هاست که دولت های پوپولیستی (توده گرایی) پول های زیادی را برای تأمین مالی کسری بودجه چاپ می کنند که موجب افزایش قیمت برای مصرف کنندگان می شود. دولت مکرو این عمل را کاهش داده است اما این افزایش قیمت خود به عنوان بخشی از تلاش برای کاهش یارانه ها و تعطیلی کسری بودجه باعث افزایش تورم شده است. افت سریع نرخ ارز موجب افزایش تورم در ماه های أخیر شده است.

فعالیت اقتصادی آرژانتین 

افزایش تورم و نرخ بهره بر اقتصاد تأثیر می گذارد اما آرژانتین علاوه بر طوفان مالی همچنین از سوی برخی از بد شانسی ها فراتر از کنترل ماکری ضربه خورده است. بدترین خشک سالی در دهه های گذشته سبب کاهش برداشت سویا و ذرت، ستون اقتصادی آرژانتین شد. در حال حاضر اقتصاد برای سه ماه متوالی با بخش کشاورزی قرارداد بسته که منجر به راهی می شود که اقتصاد دانان آن را رکود اقتصادی می نامند. اقتصاد در ژون 6.7 درصد کاهش یافت که بدترین افت ماهانه از زمان بحران مالی جهانی سال 2009 می باشد.

آمار بیکاری کشور آرژانتین

آمار بیکاری کشور آرژانتین

آمار بیکاری در کشور آرژانتین هر سه ماه یک بار محاسبه و اعلام می شود. در سال 2018، نرخ بیکاری این کشور از 9.6 درصد گزارش شده در سه ماه دوم سال، به 9.0 درصد کاهش یافته است. در مقایسه با سال گذشته، آمار بیکاری به 8.3 درصد افزایش پیدا کردده است. این آمار در بخش های مختلف کشور آرژانتین متفاوت بوده است و بیشترین حد آن در گرن بونس ایرز (Gran Buenos Aires ) گزارش شده است که معادل 10.5 درصد است. رتبه های بعدی به ترتیب متعلق به پامپینا (Pampenia) با 8.8 درصد، نوروئست (Noroeste) با 6.6 درصد، پاتاگونیا (Patagonia) با 5.6 درصد ، کویو (Cuyo) با 4.7 درصد و نورست (Noreste) با 4.0 درصد می باشد. آمار بی کفایتی در کار به 11.8 درصد افزایش یافته است.

به طور کلی باید گفت که نرخ بیکاری در کشور آرژانتین از سال 2002 تا سال 2018 مورد بررسی قرار گرفته است و به طور میانگین آمار بیکاری مردم این کشور در طول این سالها 9.41 درصد بوده است. آمار بیکاری در سال 2002 با 20.80 درصد به بالاترین حد خود رسید و پایین ترین میزان آن در سال 2015 بوده است که 5.90 درصد از جامعه را تشکیل می داده است. جمعیت این کشور در سال 2018 44.05 میلیون نفر گزارش شده است. میزان درآمد هر خانوار به طور متوسط 14400 پزو معادل 383.25 دلار گزارش شده است و بر اساس آمار موجود تنها 42.50 درصد از شهروندان این کشور به کار مشغول اند و 1168.00 هزار نفر از شهروندان آرژانتین بیکارند. ضریب مشارکت نیروی کار در آرژانتین 46.70 درصد می باشد. لازم به ذکر است که طبق تعریف سازمان جهانی کار، آمار بیکاری شامل افرادی میشود که جزو نیروی کار یک جامعه محسوب می شوند ( افرادی که بین 15 تا 64 سال دارند و از لحاظ جسمانی سالم قلمداد می شوند) ، تمایل به کار کردن دارند و به صورت جدی در جست و جوی کار بوده اند اما موفق به یافتن کار نشده اند.

هزینه زندگی در آرژانتین

باید گفت که هزینه زندگی در آرژانتین نسبت به هزینه های زندگی در ایران 7.56 % کمتر است. هزینه اجاره مسکن در آرژانتین 43.79 % کمتر از اجاره در ایران می باشد. ( اطلاعات ارائه شده میانگینی از هزینه های تمام شهرهاست.)

رستوران:

 • یک وعده غذا در یک رستوران معمولی : 5.92 یورو
 • وعده غذا برای دو نفر در یک رستوران متوسط : 18.93 یورو
 • McMeal در مکدونالدز : 4.56 یورو
 • 300 سی سی آبجو وارداتی : 1.89 یورو
 • کاپوچینو : 1.44 یورو
 • نوشابه 300 سی سی : 0.90 یورو
 • بطری آب 300 سی سی : 0.72 یورو

سوپرمارکت :

 • یک لیتر شیر : 0.70 یورو
 • یک قرص نان سفید ( نیم کیلو) : 0.97 یورو
 • یک کیلو برنج : 0.81 یورو
 • 12 عدد تخم مرغ : 1.28 یورو
 • یک کیلو پنیر محلی : 4.72 یورو
 • یک کیلو سینه مرغ بدون استخوان : 3.15 یورو
 • یک کیلو گوشت گوساله : 4.48 یورو
 • یک کیلو سیب : 1.25 یورو

حمل و نقل :

 • بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی) : 0.31 یورو
 • تردد ماهانه (قیمت معمولی) : 14.20 یورو
 • کرایه ورودی تاکسی (تعرفه عادی) : 0.83 یورو
 • کرایه تاکسی به ازای هر یک کیلومتر (تعرفه عادی) : 0.51 یورو
 • کرایه تاکسی به ازای هر یک ساعت انتظار (تعرفه عادی) : 4.63یورو

خدمات رفاهی :

 • هزینه (آب، برق ، گاز، ، سیستم های سرمایشی ، جمع آوری زباله ) برای یک آپارتمان 85 مترمربع : 70.89 یورو
 • تعرفه محلی یک دقیقه مکالمه با تلفن همراه : 0.11 یورو
 • اینترنت ( 60 Mbps یا بیشتر ، نامحدود، ADSL/ کابل) : 29.26v یورو

ورزش و اوقات فراغت :

 • هزینه یک ماه باشگاه فیتنس برای بزرگسالان : 25.31 یورو
 • اجاره زمین تنیس ( یک ساعت در آخر هفته ) : 8.63 یورو
 • بلیط سینما ، پخش بین المللی : 4.73 یورو

مراقبت از کودکان:

 • پیش دبستانی یا مهدکودک خصوصی ، تمام روز ، ماهانه برای هر کودک : 132.57 یورو
 • دبستان بین المللی ، سالیانه برای هر کودک : 2278.07 یورو

اجاره ماهانه :

 • آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر : 251.56 یورو
 • آپارتمان یک خوابه غیر از مرکز شهر : 195.05 یورو
 • آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر : 464.64 یورو
 • آپارتمان سه خوابه غیر از مرکز شهر: 376.04 یورو

قیمت خرید آپارتمان :

 • قیمت هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر : 2137.90 یورو
 • قیمت هر متر مربع آپارتمان غیر از مرکز شهر : 1530.82 یورو

حقوق :

 • متوسط حقوق ماهیانه خالص( پس از کسر مالیات) : 481.07 یورو

برخورد و رفتار مردم آرژانتین با مهاجرین و خارجی ها

در حالی که آرژانتین خود را به عنوان یک ماهی تابه داغ با انواع نژادها در نظر گرفته است، اخیرا خود را به عنوان یک جامعه چند فرهنگی و چند نژادی می داند. دولت آرژانتین گام های رسمی قابل توجهی در جهت حذف تبعیض نژادی طی دهه گذشته گرفته است.

بیشتر منابع گزارش می دهند که جمعیت آرژانتین به میزان 97 درصد سفید (بیشتر از تبار اسپانیایی و ایتالیایی) و سه درصد متیسو (آمریکایی و اروپایی)، آمریکایی یا سایر گروه های غیر اجتماعی است. یکی از مشکلات در ارزیابی و رسیدگی به اشکال ماندگار تبعیض نژادی در آرژانتین، عدم اطلاعات کافی در مورد جمعیت، به ویژه جوامع بومی و مهاجر است.

تبعیض نژادی همچنان در برابر مردم بومی، مهاجران افریقایی، آرژانتین، یهودیان و اعراب است.

به گفته اتاق بازرگانی عرب و آرژانتین، در حال حاضر بیش از 3.5 میلیون آواره عرب در آرژانتین وجود دارد (نشان دهنده شاخص فقدان تبعیض)، از جمله کارلوس منم (Carlos Menem)، رئیس جمهور پیشین. که خود سوری تبار بود ولی این موضوع مانع از انتخاب او نشد، او در سال 1989 (که این پیش شرط از آن است لغو شد) به کاتولیک ها تبدیل شده بود و انتقادات غیر رسمی از وی در طول سال حاکمیت گاهی اوقات رادیکالیزه شد.

علی رغم تلاش هایی که در سال های اخیر برای کاهش این سوء استفاده ها صورت گرفته است، خشونت و تبعیض علیه زنان مشکلات آرام در آرژانتین است. شاخص های فقر و بیکاری، به خصوص در زمینه بحران اقتصادی اخیر، نگرانی قابل توجهی دارند. متوسط ​​دستمزد برای زنان 23.8 درصد است، درحالیکه مردان کم درآمد 11.3 درصد هستند. بیکاری 14.2 درصد برای زنان و 11.4 درصد برای مردان است. زنان بومی و زنان متعلق به دیگر گروه های قومی اقلیت به ویژه از تبعیض در استخدام رنج می برند. قاچاق بین المللی در زنان شامل ترغیب زنان مهاجر با شغلی پرسود و فریبنده است و آن ها را وادار به تجارت جنسی آرژانتین می کند.

در سال های اخیر، دولت آرژانتین پیشرفت های قابل توجهی را در زمینه حذف تبعیض و نژادپرستی به دست آورد. اکثر این مراحل رسمی توسط دولت رئیس جمهور کارلوس منم (1999-1989) انجام شد. با این حال، سازمان های حقوق بشر، احزاب سیاسی مخالف و کلیسای کاتولیک برای مبارزه علیه زنا و مبارزه با برنامه های حقوق بشر، به شدت مورد انتقاد قرار گرفتند. انتقال دمکراتیک قدرت به حزب ائتلاف آلانیا تحت رهبری پرزیدنت فرناندو د لا روا در دسامبر 1999، برنامه های مبارزه با تبعیض دولت را تقویت کرده است، اما به دلیل تغییر رهبری، اجرای سیاست های مربوطه نیز به تعویق افتاده است.

تبعیض علیه مهاجران، جمعیت های بومی، و دیگر اقلیت های نژادی ادامه دارد و دولت باید بودجه را برای نهاده ای مبارزه با تبعیض افزایش دهد، داده های سرشماری را جمع آوری کند، و برنامه های آموزشی عمومی را برای اطمینان از این که اقدامات قانونی به آسودگی واقعی برای جمعیت های بدخیم آرژانتین کمک می کند، افزایش می دهد.

مقالات مرتبط

ثبت درخواست مشاوره فوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرایط و مزایای ویزای کار

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده