ویزای H1B یا نیروی کار مختصص آمریکا

ویزای H1B یا نیروی کار مختصص آمریکا

مقاله مذکور به کمک همکاران موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) مهیا شده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر  در زمینه ویزای H1B می توانید با مشاورین موسسه در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید.

شرایط و قوانین ویزای H1B یا نیروی کار متخصص آمریکا

ویزای H1B برای غیر مهاجر در ایالات متحده و تحت قانون مهاجرت و ملیت و با توجه به بخش 101 (الف) نیز خواهد بود. دسته غیرمهاجرتی H-1B برای کارگران خارجی که قصد کار کردن در “مشاغل تخصصی” ، مدل و مد را دارند و از “شایستگی برجسته و توانایی” برخوردارند خواهد بود. “اشغال تخصصی” از نوع A توسط قانون مهاجرت و ملیت (INA) به شرح ذکر شده در ذیل تعریف خواهد شد:
ارزیابی دانش نظری و عملی بدن و یا دانش های بسیار تخصصی.
در اختیار داشتن مدرک کارشناسی و یا درجه ای بالاتر در تخصص خاص (یا معادل آن)، با در نظر گرفتن حداقل تخصص برای ورود به بازار کار ایالات متحده.

طبقه بندی H-1B برای یک دوره نه ماهه و یا در مجموع دوره بیش از شش سال می باشد و برای کارگران خارجی به شرح ذکر شده در ذیل خواهد بود:

چه کسانی در موقعیت های موقت نیز قرار خواهند داشت؟ (بخاطر داشته باشید که اخذ ویزای ذکر شده در فوق به صورت موقت خواهد بود و به صورت دائمی تعریف  نخواهد شد).

چه مشاغلی به تخصص بالایی نیز نیاز خواهند داشت؟ (باید بدانید که اکثر مشاغل حرفه ای به عنوان “مشاغل تخصص” نیز نام گذاری خواهند شد).

علاوه بر این فرد کارفرما بایستی درخواست فرد را تایید نماید و وضعیت کار وی به صورت LCA نیز باشد. (A نوعی وضعیت کاری درخواستی می باشد و در این راستا فرد بایستی اطمینان حاصل نماید که دستمزد وی کمتر از دستمزد غالب پرداخت نخواهد شد).

لطفا توجه داشته باشید، کارگران در این گروه ممکن است برای اقامت دائم درخواست دهند لذا لازم نیست برای حفظ اقامت خارجی در طول دوره اشتغال  در ایالات متحده است نیز تلاش نمایند.

ویزای H1B یا نیروی کار مختصص آمریکا

در دسترس بودن H1B

مبلغ سالانه در نظر گرفته شده برای H-1B سالانه در حدود 65000 نیز خواهد بود. به طور کلی مبلغ  H-1B برای افراد متعلق به ایالات متحده و شیلی و ایالات متحده و سنگاپور و کسانی که موافقتنامه تجارت آزاد (FTAS) را به امضاء رسانیده اند کمتر خواهد بود چرا که به طور کلی این مبلغ حدود 6800 برای کارگران یکی از این دو کشور به صورت سالانه کاهش خواهد یافت. بعضی از ویزاهای FTA ممکن است مجددا گرفته شود و در شش هفته اول سال مالی نیز به افراد بازگردد.

در سال 2004 قانون گذاران معافیت از کلاه در اختیار داشتن مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی را به 20000 فارغ التحصیل در ایالات متحده نیز پیشنهاد کردند. بخاطر داشته باشید که سازمان USCIS حدود 20000 نفر از افراد را که مدرک کارشناسی ارشد و یا بالاتر از یک موسسه در ایالات متحده آموزش عالیدر اختیار داشتند را معاف کرد. پس از آنکه ظرفیت 20000 نفر تکمیل شد، سازمان USCIS برای کارگران H-1B با مدرک کارشناسی ارشد و یا بالاتر در برابر 65000 نیز درخواست داد.

روش پر کردن فرم H1B

گام اول
تعیین دستمزد

شما بایستی نسبت به مشخص کردن نرخ  دستمزد رایج از یک منبع نظرسنجی دستمزد قابل قبول و یا از اداره کار محلی که صلاحیت بیش از اندازه ای در منطقه جغرافیایی خود دارد نیز مبادرت ورزید. پس از بدست آوردن نرخ دستمزد رایج شما بایستی یک LCA آنلاین برای وزارت کار نیز فهرست نمایید.

دادن درخواست به وزارت کار ایالات متحده

یک LCA یک برنامه کاری به وزارت کار ایالات متحده ( “DOL”) نیز خواهد بود که به موجب آن یک کارفرما می تواند اطمینان حاصل نماید که DOL (استخدام یک کارگر خارجی) نمی تواند برای کارگران ایالات متحده که در موقعیتی مشابه قرار دارند مضر باشد. اگر گواهی کار LCA ارائه شد؛ سپس بایستی درخواست H1B نیز برای سازمان خدمات مهاجرت ایالات متحده و شهروندی همراه با دادخواست نیز ارسال گردد.

مرحله دو
پر کردن فرم در سازمان خدمات مهاجرت و شهروندی ایالت متحده ( “USCIS“)
پر کردن اطلاعات در سازمان USCIS مستلزم ارسال اطلاعات کافی و اثبات صلاحیت خود و اثبات در اختیار داشتن کار مطابق با معیارهای تعیین در محل کار نیز خواهد بود. علاوه بر این، شما بایستی اشکال خاصی از توصیف کار و تأمین اطلاعات عمومی خاص در مورد کارگران خارجی و کارفرما را در نظر داشته باشید. در زیر، یک لیست از فرم ها و اسناد به شرح ذکر شده در ذیل خواهد بود:

 1. امضا و (در زمینه پردازش حق بیمه) تکمیل فرم I-907؛
 2. امضا و تکمیل فرم G-28
 3. فرم امضا شده و تکمیل I-129، تکمیل H، و I-129 H-1B ؛جمع آوری تمامی داده ها و مکمل ها.
 4. امضا و گواهی درخواست وضعیت کار
 5. ارائه یک کپی از آخرین کارگر خارجی I-94
 6. اگر کارگر خارجی در وضعیت F-1 قرار داشت ارائه یک کپی از I-20 و شواهد مجوز کار نیز ضروری خواهد بود.
 7. اگر کارگر خارجی در وضعیت H یا L قرار داشته باشد، نسخه های فعلی و قبلی H / L و تصویب شواهد موجود از درآمد نیز ضروری خواهد بود.
 8. اگر کارگر خارجی در وضعیت J-1 قرار دارد ارائه نسخه هایی از IAP-66 و شواهد J-1 و یا دادن درخواست برای چشم پوشی نیز الزامی می باشد.
 9. اخذ نامه ای از کارفرما در حمایت از درخواست H-1
 10. ارائه شواهد و مدارک از سوی کارگر خارجی (مانند ارزشیابی آموزشی، گواهی مدرک، ریز نمرات، نامه تجربه و رزومه).
  این آخرین مرحله در فرآیند طبقه بندی H-1B خواهد بود. در موارد خاصی ممکن است اسناد USCIS بیشتری مورد نیاز باشد چرا که بایستی عناصر مختلفی در طبقه بندی H-1B نیز به اثبات برسند.

شرایط کارفرما در ویزای H1B

حفظ مستندات

روند LCA مستلزم آن است که یک کارفرما نسبت به حفظ دفتر خود، یک فایل که حاوی اسناد و مدارک از اظهارات مختلف که کارفرما در برنامه LCA ساخته است مبادرت ورزد. به عنوان مثال، تعیین دستمزد که از یک منبع نظرسنجی دستمزد قابل قبول و یا اداره کار محلی بایستی در این فایل نگه داشته شود. لطفا توجه داشته باشید، شما نیاز به ارسال این اسناد به DOL، تنها جهت حفظ آنان خواهید داشت. شکست کارفرما در صورتی که مطابق با این روش ها نمی باشد می تواند منجر به مجازات پولی و ممنوعیت توانایی کارفرما به استخدام کارگران دیگر H-1B نیز شود.

شکایت در صورت ادعای نادرست در LCA و یا عدم تطابق LCA با شرایط ممکن است با استفاده از فرم WH-4 , اداره اشتغال استاندارد، گروه کار ایالات متحده می تواند صورت گیرد. یک فهرست از دفاتر دستمزد و ساعت کاری را می توان در : www.dol.gov.esa نیز مشاهده کرد.

انطباق شرایط  با I-9
USCIS به تشریح چگونگی کارفرمایان که به استخدام بیگانگان با ویزای H1B با استفاده از مقررات و مطابق با I-9 مبادرت می ورزند خواهد پرداخت. قوانین و مقررات جاری در 8 C.F.R. 274A.12 (ب) (20) پس از درخواست برای تمدید وضعیت H-1B نیز به اجرا خواهد درآمد. بخاطر داشته باشید که فرایند مجوز اشتغال با کارفرما می باشد. فرد بیگانه قادر به اخذ مجوز اشتغال نیز خواهد بود، اما تکمیل فرم I-9 شامل هیچ مقرراتی برای این مجوز کار نخواهد بود. کارفرمایان بایستی روش و نوع استفاده از اسناد و مدارک را نیز دنبال نمایند. به طور معمول، این می تواند شامل ارائه یک کپی از اطلاعات دریافتی برای دادخواست به همراه یک کپی از I-94 و I-9 بر روی فایل نگهداری شده نیز باشد.

ارسال LCA در وب سایت مشتریان
اگر یک کار اتحادیه ندارد، کارفرما باید دو نسخه از “اطلاعات پر شده  از LCA” را که به شرحذکر شده در ذیل می باشد ارائه دهد:
– اعلامیه بایستی با گذشت بیش از 30 روز و قبل از فایل بندی LCA ارسال شود.
– اعلامیه های مورد نیاز بایستی بر روی دو مکان آشکار (مانند تخته اطلاعیه شرکت) نیز نوشته شود.
– اعلامیه ها نبایستی به مدت طولانی نگه داشته شود و این بایستی برای کمتر از 10 روز نیز باشد.

قضاوت مجاز نیست

لطفا توجه داشته باشید که کارفرما بایستی نسبت به پرداخت دستمزد کارگران خارجی در زمان وضعیت خلط (زمان نیمکت) نیز مبادرت ورزد مگر این که کارگر خارجی خود به دلایل شخصی از این امر ممانعت نماید.

تصدیق LCA
LCA شامل چندین attestations خواهد بود که فرد کارفرما آن را با توجه به قوانین و قبل از DOL تعیین خواهد کرد. این attestations عبارتند از:
• کارفرما ملزم به پرداخت نرخ دستمزد مورد نیاز به کارگران H-1B به موجب LCA نیز خواهد بود.

نرخ دستمزد مورد نیاز بایستی بیشتر از سطح تعیین شده باشد:
– سطح دستمزد واقعی بایستی به همه کارکنان دیگر توسط کارفرما و در محل کار پرداخت شود. البته در این راستا تجارب افراد و ارائه مدارک خاص برای اشتغال نیز ضروری خواهد بود.
– سطح دستمزد برای اشغال در منطقه اشتغال بایستی در نظر گرفته شود.
• کارفرما بایستی مزایای مشابهی را برای کارگران خارجی همانند کارگران ایالات متحده در نظر بگیرد. معیارهای واجد شرایط بودن و مشارکت بایستی برای همه کارگران یکسان باشد. کارگران با ویزای H1B قادر به انکار مزایای در نظر گرفته شده نخواهند بود.
• استخدام کارگران با ویزای H1B نبایستی تاثیرات منفی بر شرایط کار کارگران به طور مشابه و در یک منطقه از اشتغال نیز بگذارد.
• در زمان پر کردن LCA مواردی نظیر: اعتصاب، تحریم و یا توقف کار در این دوره و در محل کار نیز وجود نخواهد داشت. اگر یک اعتصاب یا توقف کار پس از ارسال LCA رخ دهد، فرد کارفرما بایستی ظرف سه روز از این امر واقف شود و پس از آن LCA در حمایت از دادخواست ویزای H1B نیز استفاده نخواهد شد، تا زمانی که DOL مشخص کند که اعتصاب و یا توقف کار به چه علتی بوده است.
• ارائه یک کپی از LCA برای هر کارگر H-1B و به موجب قانون کار LCA و کارفرما نیز ضروری خواهد بود. بخاطر داشته باشید که این فرم بایستی در محل کار کارفرما و به صورت حضوری نیز تکمیل گردد.
با این حال، لطفا توجه داشته باشید، کارفرمایان مجاز به پرداخت پاداش به کارکنان خاص و بر اساس عملکرد، مهارت فنی و غیره و به صورت اختیاری خواهند بود.

قرار دادن H-1 کارگران در سایت های دیگر از فهرست اصلی در LCA

اگر کارگر H-1B در مکان های اضافی و در خارج از حوزه های اشتغال در نظر گرفته شده قرار گرفته است، قاعده کلی این است که کارفرما بایستی یک فایل جدید از LCA برای یافتن کار در مکان های جدید را برای وی ترتیب دهد. واقعیت این عمل این است که فرد بایستی مطمئن شود که آیا این منطقه از اشتغال در LCA اصلی ذکر شده است و یا خیر. قوانین LCA الزام می داند که کارفرما برای مکان های جدید اشتغال دستمزد تعیین نماید و اطلاع کافی از تشکیل پرونده LCA جدید نیز بدست آورد. بر اساس قاعده کلی موارد استثنایی در دسامبر سال 2000 به این شرح خواهد بود: (1) سفر برای فعالیت های توسعه یافته، (2) سفر به “غیر محل کار” (3) سفر برای انجام تکالیف کوتاه مدت.

مقررات دقیق و حاکم بر جنبش کارگران H-1B در زیر مورد بحث خواهد بود:

ایجاد محل های کار جدید نیازمند تصویب و اخذ مجوز نیز خواهد بود. اگر کارگر H-1B در مکان های اضافی در یکی از زمینه های اشتغالی مشغول به کار شود بایستی در اسامی اصلی LCA نیز قرار گرفته شود. تنها گام اضافی که کارفرما بایستی بردارد زدن اعلامیه از LCA در هر مکان جدید و قبل از اعلام روز کارگران H-1B نیز خواهد بود. این قانون به رفتن به سفرهای یک روزه برای مشاهده مناطق کاری جدید منجر خواهد شد.

محیط های کارگری فراتر از حد مشخص شده توسط نقشه که نیازمند LCA جدید و متمم H-1 می باشد.
اگر کارگر H-1B در مکان های اضافی و یا در خارج از یکی از حوزه های اشتغال مشغول به کار شده است بایستی در فهرست اصلی LCA نیز قرار گیرد، قاعده کلی این است که کارفرما بایستی یک LCA را برای پوشش دهی مناطق جدید تشکیل دهد. کشورهای مستقل و مشترک المنافع همچنین این دیدگاه را که یک درخواست بایتی اصلاح و ثبت شود و مورد تایید قرار گیرد را مد نظر دارند.

 استثنا هنگامی که یک LCA جدید و یا H-1 متمم مورد نیاز نباشد
به طور کلی چند استثنا برای پوشش دهی قاعده DOL وجود دارد: (1) برای فعالیت های توسعه سفر، (2) سفر به “غیر محل کار” (3) سفربرای انجام تکالیف کوتاه مدت


استثنا – فعالیت های توسعه یافته

سفرهای مربوط به فعالیت های توسعه یافته کارکنان شامل مسافرت برای شرکت در کنفرانس مدیریت، سمینار کارکنان و کنفرانس آموزش رسمی (این استثنا برای کارمند H-1B که یک مربی می باشد و به طور منظم به انجام وظایف خود در مکان مشخص شده می پردازد در نظر گرفته نخواهد شد) نیز خواهد بود.


استثنا – سفر به مکان های غیر محل کار

سفر به “غیر محل کار” شامل سفر به: (1) این امر به عنوان بخشی از وظایف شغلی کارکنان H-1B به حساب خواهد آمد، یعنی کار کارمند به سفر از یک محل به محل دیگر(در این راستا عنوان “کارگر مشاء” به افراد داده خواهد شد) نیز خلاصه خواهد شد. (2) بخشی از وظایف کارگر نیاز به کارکردن کارمند در یک مکان خواهد داشت، اما گاهی اوقات فرد ملزم به سفر کردن به دیگر نقاط نیز خواهد بود. سفر می تواند به صورت پنج روز کاری متوالی برای یک کارگر مشاء و یا ده روز کاری متوالی برای هر بازدید توسط یک کارگر که بیشتر زمان کار خود را صرف یک مکان و سفر به مکان های دیگر کرده است باشد.


نمونه هایی از سفر به مکان های غیر محل کار

 • یک مهندس کامپیوتر که برای عیب یابی و اختلال در عملکرد نرم افزار به مکان های دیگر نیز سفر می نماید.
 • نماینده فروشی که خواستار مشتریان بالقوه و یا مشتریان در یک قلمرو فروش دفتر خانه می باشد.
 • یک مدیر که قصد نظارت بر عملکرد کارکنان مستقر را دارد.
 • حسابرسی که نیاز به ارائه مشاوره و یا انجام بررسی در مراکز خاصی دارد.
 • یک درمانگر فیزیکی که قصد ارائه خدمات به بیماران در خانه و یا در منطقه اشتغال  را دارد.
 • یک فرد شاغل در دادگاه
 • یک فرد رستوران دار که رستورانش نمایندگی در دیگر اماکن دارد.
 • یک فرد که در حال انجام تحقیقات در بخش کتابخانه می باشد.

نمونه هایی از وضعیت های استثنایی که تحت پوشش نمی باشد؛

 • یک مهندس کامپیوتر که بر روی پروژه هایی کار می کند و برای یک هفته و یا یک ماه بایستی به مکان های دیگری برود.
  – نماینده فروشی که بر اساس ادامه کار در خارج از منطقه / دفتر خانه سفر می نماید.
 • حسابرسی که برای مدت طولانی در دفاتر مشتری کار می کند.
 • یک درمانگر فیزیکی که به عنوان کارکن تمام وقت و برای ارائه خدمات مراقبت های بهداشتی برای مدتی کار می نماید.
 • یک درمانگر فیزیکی که برای یک پیمانکار که نیاز به نیروی انسانی دارد کار می نماید. در صورت لزوم این فرد در بیمارستان ها، خانه های سالمندان و یا کلینیک ها مشغول به کار خواهد شد.

استثنا – کارگماری کوتاه مدت
در نهایت، با استفاده از قوانین DOL یک فرد کارفرما ممکن است یک قرارداد کاری “کوتاه مدت”  با یک کارگر با ویزای H1B ببندد و یا اینکه فرد را در هر محل کار و یا ترکیبی از محیط های کارگری به کار گمارده نماید.. بخاطر داشته باشید که قرار داد کاری ممکن است  از 30 روز کاری (در یک دوره یک ساله 60 روز کاری) گسترش یاید این در حالیست که فرد کارفرما تشخیص دهد که کارگر قادر به حفظ ایستگاه کاری در دفتر خانه، صرف مقدار قابل توجهی از زمان که در دفتر خانه است خواهد بود. در این راستا هم تقویم سال یا سال مالی کارفرما ممکن است نیز استفاده شود. توجه داشته باشید که با گذشت 30/60 روز فرد کارما قادر به تشخیص عملکرد کارکنان در خارج از محل کار و به دور از خانه نیز خواهد بود. بخاطر داشته باشید که محدودیت تعداد روز کارگران می تواند در یک منطقه خاص از اشتغال و برای اهداف کاری در طول دوره یک ساله نیز مشخص گردد. ناگفته نماند که 30/60 روز گاری جدای از کل کار در نظر گرفته خواهد شد.هنگامی که یک کارگر H-1B بیش از محدودیت روز کاری درطول  یک دوره یک ساله مشغول به کار شده است، کارفرما مجاز به دور کردن وی از اشتغال در محل کار و یا به دور از خانه تا زمان پایان این دوره و تا سال آینده نخواهد بود.

برای روشن شدن این امر، یک مثال زده شده است: کارگری که خانه اشتراکی در نیویورک دارد می تواند به فیلادلفیا و به مدت 30 روز سفر نماید؛ همچنین بدون دراختیار داشتن LCA در فایل او قادر به رفتن 30 روزه در هر دو منطقه Minneapolis نیز خواهد بود از سوی دیگر، همان کارگر نمی تواند به سنت پل پس از اقامت 30 روزه در مینیاپولیس برود، زیرا سنت پل در همان منطقه از اشتغال است. برای عزیمت کردن به مینیاپولس افراد ملزم به ثبت نام در LCA خواهند بود. منطقه پل قبل از ورود هر کارگر به عنوان منطقه ای اشغال زا نیز در نظر گرفته خواهد شد. همانطور که می دانید میزان کار کارگر H-1B در طول یک دوره یک ساله مشخص شده است و محدوده کاری وی نیز تعیین شده است، لذا فرد کارفرما مجاز به اجبار کردن کارگران به اضاف کاری و فرستادن آنان برای ماموریت به دیگر مناطق قبل از گذشت یکسال نخواهد بود و این برنامه می بایست برای سال آینده وی نیز در نظر گرفته شود.

به خاطر داشته باشید که DOL مجوز انتقال یک کارمند به مکان جدید در خارج از منطقه اشتغال ذکر شده در LCA به کارفرما را خواهد داد. اگر کارفرما در حال حاضر دارای یک LCA مصوب در منطقه جدید از اشتغال می باشد این امر بایستی برای سایر کارگران با ویزای H1B که در موقعیت یکسانی قرار دارند نیز در نظر گرفته شود. DOL این سیاست را برای پوشش دهی LCA در محل های جدید اشتغال و برای دیگر کارگران با ویزای H1B نیز در نظر گرفته است. در رابطه با مورد دومی، باید بدانید که کارفرما نیاز به ارسال فایل LCA پس از انتقال  و یا تغییر وضعیت کارگران نخواهد داشت. احتمالا، کارفرما نیز می بایست نسبت به اصلاح درخواست با استفاده از USCIS (به دلیل ثبت LCA جدید) نیز مبادرت ورزد. معافیت از عزیمت کردن به منطقه جدید در صورت در اختیار داشتن یک LCA معتبر و در فایل اشتغال نیز امکان پذیر نخواهد بود. در نتیجه، کارفرما نیاز به استفاده از اسلات های موجود در LCA برای منطقه اشتغال نیز خواهد داشت. علاوه بر این فرد کارفرما به یک فایل LCA اضافی نیز نیاز خواهد داشت.

همچنین، به یاد داشته باشید که کارفرما بایستی کارمند را برای همه هزینه های مربوط به کسب و کار مسافرت تامین نماید و یا اینکه بخشی از هزینه ها را به وی بازپرداخت نماید.

شرایط اخراج
در نهایت، تحت قوانین و مقررات، اگر یک کارفرما به اخراج کارگر خارجی در طول وضعیت وی و طبقه بندی ویزای H1B مبادرت ورزد؛ کارفرما مسئولیت پرداخت هزینه بازگشت به آخرین مکان کار وی را بر عهده خواهد داشت. لطفا توجه داشته باشید که این مسئولیت تنها در طول وضعیت ویزای H1B همچنان ادامه دارد. تغییر وضعیت به اقامت دائم و یا هر وضعیت دیگر، به منظور معاف کارفرما از این مسئولیت خواهد بود.

در رابطه با H1B
حداکثر مدت اعتبار اولیه درخواست ویزای H1B سه سال است و اغلب برای به دست آوردن پسوند اقامت لازم است. بخاطر داشته باشید که تمدید اقامت تا سه سال دیگر نیز امکان پذیر است. برای به دست آوردن تمدید ویزا، کارفرما و یا نماینده وی بایستی یک برنامه تحت نظارت سازمان USCIS و در فرم I-129، H ارسال نماید. علاوه بر این تکمیل فرم ویزای H1B I-129 H-1B ؛جمع آوری داده ها و دیگر مکمل ها ، برای درخواست اولیه H-1B ضروری خواهد بود. لطفا توجه داشته باشید که مدارک بایستی مجددا ارسال شود، زیرا USCIS قادر به بازگشت به عقب و بازیابی اطلاعات و یا بررسی اسناد و درخواست اولیه ویزای H1B نخواهد بود.

تمدید ویزا فراتر از شش سال و در وضعیت ویزای H1B تحت شرایط ذکر شده در ذیل امکان پذیر خواهد بود:
مقررات ارائه شده مجوز در اختیار کردن یک فرمت فراتر از حد مجاز شش سال را به اشخاص خواهد داد. تمدید ویزا پس از یک سال در صورتی مقدور می باشد که فرد گواهینامه کارش را به ثبت رسانیده باشد و برای حداقل 365 روز در انتظار باشد. در مقابل آن ویزای سه ساله در صورتی قابل تمدید است که I-140 به نمایندگی از ذینفع تایید شده باشد. به طور کلی فرایند تمدید در صورت تصمیم  سازمان ویزای مهاجرت نیز امکان پذیر خواهد بود.

نقل و انتقالات H1B
هنگامی که یک کارگر خارجی با ویزای H1B می خواهد برای تغییر کارفرما و حفظ وضعیت فعلی ویزای H1B خود اقدام نماید، دادخواست I-129 بایستی برای USCIS و توسط کارفرما جدید و یا نماینده وی ارسال گردد. بخاطر داشته باشید که این اشکال بایستی به عنوان یک درخواست جدید در نظر گرفته شود ودر این راستا به هزینه تشکیل پرونده نیاز خواهد بود. لطفا توجه داشته باشید که زمانی که کارگر خارجی H-1B برای تغییر کارفرمایان H-1B مبادرت می ورزد هیچگونه اقدامی برای اعضای خانواده H-4 نیاز نخواهد بود. به این دلیل که-4 H و همچنین خانواده وی در وضعیت غیرمهاجرتی معتبر باقی خواهند ماند. H-4 نوعی طبقه بندی برای غیر مهاجران خواهد بود که در آن اعضای خانواده در وضعیت معتبری حتی اگر کارگر خارجی H-1B تغییر کارفرما نماید باقی خواهند ماند.

تمدید ویزای H1B
به طور معمول ویزای یک کارگر خارجی با ویزای H1B برای مدت زمان اعتبار و برای تایید درخواست ویزای H1B نیز صادر خواهد شد. در برخی موارد، ممکن است ویزا برای یک دوره کوتاه مدت صادر گردد. در هر دو مورد، کارگر خارجی H-1B به احتمال زیاد نیاز به یک تجدید ویزای خود در صورتی که قصد ماندن بیش از شش سال در ایالات متحده را دارد خواهد بود. اگر کارگر خارجی H-1B هرگز از ایالات متحده در طول دوره شش ساله بیرون نرفته باشد، اخذ ویزای جدید نیاز نخواهد بود. با این حال اگر کارگر خارجی نیاز به سفر کردن به خارج از کشور پس از انقضای ویزای H-1B اصلی خود داشته باشد ؛ برای ورود مجدد به ایالت متحده به ویزای جدید نیز نیاز خواهد داشت.
فرآیند دستیابی به تجدید یک ویزای غیرمهاجرتی متفاوت از روش صدور ویزای اولیه خواهد بود. به این منظور کارگر خارجی می تواند به کنسولگری ایالات متحده (ترجیحا برای اخذ یکی از ویزا های اصلی) مراجعه نماید و اسناد و مدارک خود را ارائه دهد. در حالی که بهتر است برای بازگشت کارگران خارجی به ایالت متحده افراد برای درخواست تمدید ویزا به کنسول نیز مراجعه نمایند؛ همچنین برای اخذ ویزای جدید در کنسولگری ایالات متحده در یک کشور ثالث، مانند کانادا یا مکزیک، کارگران خارجی  قادر به اخذ ویزای برای ورود به کشور سوم خواهند بود. توجه داشته باشید که صدور ویزا ممکن است به مدت شش تا هشت هفته به طول بیانجامد. در اغلب موارد زمان کمتری برای به تکمیل این امر در نظر گرفته خواهد شد. در برخی از موارد، در اختیار داشتن گواهی عدم سوء پیشینه امنیتی ممکن است این فرایند را کوتاه تر نماید.
لطفا توجه داشته باشید، که وزارت امور خارجه برنامه پذیرش را برای اخذ ویزای revalidation در 17 جولای سال 2004 نیز در نظر گرفته است. این برنامه revalidation داخلی به دلیل افزایش نیاز برای مصاحبه nonimmigrants و همچنین اخذ ویزای بعد از 26 اکتبر ، 2004 نیز خواهد بود، بخاطر داشته باشید که افراد ملزم به شناسایی بیومتریک (اثر انگشت و اسکن صورت) نیز خواهند بود.

طبقه بندی H-4
اعضای خانواده و کارگر خارجی H-1B ایالات متحده در رده H-4 نیز قرار خواهند گرفت. بخاطر داشته باشید که همراه به منظور همسر و فرزندان مجرد زیر 21سال سن نیز خواهد بود.برای وابستگان H-4  مدت زمان مشابهی ( پذیرفتن کارگران خارجی با ویزای H1B ) نیز در نظر گرفته خواهد شد. H-4 وابستگان ممکن است در دیگر دسته بندی غیرمهاجرتی که برای افراد واجد شرایط می باشد قرار بگیرند.

پردازش حق بیمه
برای موارد ویزای H1B و در زمینه پردازش حق بیمه بایستی بدانید که سازمان USCIS بایستی آن را تصویب نماید.، اطلاع از مقاصد انکار، درخواست برای شواهد، اطلاع و انجام تحقیقات درخصوص کلاهبرداری و یا ارائه اطلاعات نادرست در عرض 15 روز صادر خواهد شد. انتظار می رود که در این رویداد یک درخواست برای شواهد، اطلاع از قصد به انکار و یا اطلاع از تحقیقات نیز داده شود. این خدمات اضافی؛ 15 روز زمان در نظر گرفته شده برای رسیدگی به پرونده را در بر خواهد داشت. پس از آن که اطلاعات مورد نظر دریافت شد افراد قادر به اقدام کردن خواهند بود. پردازش حق بیمه از زمانی که سازمان USCIS به صورت فیزیکی دادخواست و یا تقاضا را دریافت خواهد کرد آغاز خواهد شد. علاوه بر اگر درخواست و یا وضعیت برای پردازش بیمه امکان پذیر نباشد، وجه پرداختی به افراد باز خواهد گشت و تمامی این موارد تحت قوانین پردازش خواهد شد.

موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی از موسسات برتر و معتبر حقوقی کشور خدمات ویزای H1B را به صورت تضمینی برای افراد انجام می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل ، کار اقامت و مهاجرت به کشور آمریکا با تیم وکلا، همکاران و مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره بهره مند شوید.

مقالات مرتبط

ثبت درخواست مشاوره فوری