اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری

اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری

امروزه سرمایه گذاری یکی از روش های معتبر برای مهاجرت با هدف اخذ اقامت و تابعیت اروپا است. روش سرمایه گذاری یکی از روش های مهاجرتی با ریسک بسیار بالا می باشد که نیاز به دانش و اطلاعات جامع دارد. کسب اطلاعات نادرست می تواند منجر به اتخاذ تصمیم نابجا و از دست رفتن منابع مالی و زمانی شما شود، لذا باید در انتخاب این روش بسیار محتاطانه عمل کنید. وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) از معتبرترین موسسات مهاجرتی کشور می توانند شما را زمینه اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری راهنمایی کنند.

شرایط اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری

کشورهای اروپایی گزینه های زیادی را در اختیار سرمایه گذاران و کار آفرینانی که قصد اخذ اقامت و یا تابعیت دوم دارند، قرار می دهند. سرمایه گذاران می توانند با توجه به قوانین کشور مورد نظر و نوع سرمایه گذاری، اقامت موقت، دائم و یا تابعیت آن کشور را دریافت کنند. آنچه باعث می شود سرمایه گذاران به کشورهای اروپایی بیشتر مهاجرت و در آنجا سرمایه گذاری کنند، تحرک و پویایی اقامت و شهروندی اروپایی است.

به دلیل قوانین و توافقاتی که بین کشورهای اروپایی وجود دارد، با اقامت در هر یک از کشورهای اروپایی از طریق سرمایه گذاری (investment immigration programs ) می توان بدون ویزا به اکثر کشورهای اروپایی سفر کرد. علاوه بر این کسانی که شهروندی یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا را بدست آورند، می توانند در هر یک از کشورهای اروپایی کار و زندگی کنند.
از سه طریق می توان در کشورهای اروپایی سرمایه گذاری کرد:

 • سرمایه گذاری در ملک
 • سرمایه گذاری در بیزنس
 • سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی

سرمایه گذاری در بیزنس به دو گروه سرمایه گذاری غیر مستقیم ( passive investment) و سرمایه گذاری فعال (active investments) تقسیم می شود. passive investments به سرمایه گذاری هایی گفته می شود که سرمایه گذاری در یک شرکت موجود انجام می شود و نیازی به تاسیس و راه اندازی یک شرکت جدید نیست. active investments به سرمایه گذاری هایی گفته می شود که سرمایه گذار و یا کارآفرین باید طرحی دقیق از بیزنس خود ارائه دهد و بیزنس مورد نظر را راه اندازی کنند.

معمولا برای این نوع سرمایه گذاری ها به مدارک و سوابق بیزنسی نیاز است. مزایا و پیشنهادات ارائه شده هر کشور با توجه به نوع سرمایه گذاری و مبلغ سرمایه متفاوت است. به عنوان مثال برای اخذ اقامت کشور پرتغال از طریق سرمایه گذاری در ملک باید مبلغ 500000 یورو سرمایه داشته باشید. در حالی که برای اخذ اقامت انگلیس باید حداقل مبلغ 2 میلیون پوند در اوراق قرضه دولتی سرمایه گذاری کنید، گزینه های دیگری برای سرمایه گذاری های بیشتر نیز وجود دارد. برای اخذ تابعیت کشور مالتا می توان از طریق سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی، املاک و سهام غیر قابل بازگشت اقدام کرد.

سرمایه گذاران پیش از تعیین کشور مورد نظر برای سرمایه گذاری باید نتیجه سرمایه گذاری خود (اقامت یا شهروندی)، نوع سرمایه گذاری، پروسه زمانی، تعهدات بلند مدت و محدودیت های تابعیت دوگانه را در نظر بگیرند. در اکثر کشورهای اروپایی برای سرمایه گذاری نیاز به اقامت شخص سرمایه گذار در آن کشور نیست، اما همچنان می توانند از مزایا و حقوق قانونی اقامت در آن کشور بهره مند شوند.

همچنین سرمایه گذاران برای اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در بسیاری از کشورهای اروپایی به مهارت زبان نیاز ندارند ، اما در برخی از کشورها داشتن مهارت زبان برای اخذ اقامت و یا شهروندی الزامی است. همچنین سرمایه گذاران باید کشوری را انتخاب کنند که یکی از اعضای شهروندی اتحادیه اروپا و یا عضو منطقه شنگن باشد.

شرایط اخذ ویزاهای سرمایه گذاری اروپا

مجارستان از همه کشورهای اروپایی، موثرترین راه حل را ارائه می دهد. در اینجا، برای سرمایه گذاری EUR 300،000 که در پایان دوره سرمایه گذاری پنج ساله قابل استرداد است، سرمایه گذاران اجازه اقامت دائم خود و خانواده هایشان (سرمایه گذار، همسر و فرزندان کوچک) را دریافت می کنند. هزینه این برنامه فقط هزینه پردازش دولت EUR 60،000 (و منافع مجموع سرمایه گذاری شده) است.

لتونی یک ویزای سرمایه گذار مهاجر را برای اتباع خارجی که حداقل سرمایه گذاری 150،000 یورو را داشته باشند، ارائه می دهد. با ایجاد این سرمایه گذاری، ملی خارجی اجازه اقامت موقت دریافت می کند که برای پنج سال معتبر است و می تواند در پنج سال افزایش یابد. پس از تامین موارد مورد نیاز اقامت ، ممکن است تبعه خارجی برای شهروندی لتونی درخواست دهد.

شرایط اخذ ویزاهای سرمایه گذاری اروپا

پرتغال یک برنامه ویزای طلایی برای اتباع خارجی که حداقل 500،000 یورو را در این کشور سرمایه گذاری کرده است تهیه کرده است. ویزای طلایی برای یک سال معتبر است، اما ممکن است تا دو سال افزایش یابد. پس از آن دوره منقضی شده است، مهاجرت خارجی می تواند برای اقامت دائم و بعد از آن برای شهروندی درخواست دهد. این کشور همچنین گزینه دیگری را ارائه می دهد که به اتباع خارجی اجازه سرمایه گذاری 1.000.000 یورو یا ایجاد یک شرکت بازرگانی جدید را می دهد که 10 کارمند پرتغالی را به منظور واجد شرایط بودن برای شهروندی استخدام می کند.

قبرس ویزای سرمایه گذاری خود را در سال 2012 ایجاد کرده است. با سرمایه گذاری حداقل 300،000 یورو، اتباع خارجی یک ویزای اقامت موقت دریافت می کنند که برای مدت سه سال معتبر است. در پایان مدت اقامت واجد شرایط، سرمایه گذار می تواند برای شهروندی درخواست دهد. علاوه بر این، این کشور همچنین یک گزینه شهروندی سریع تر ارائه می دهد که اجازه کاهش نیاز به اقامت را می دهد اگر کشور به 10،000،000 یورو در کشور سرمایه گذاری کند.
یونان
برنامه ویزای سرمایه گذاری در کشور یونان حتی جدیدتر از قبرس است زیرا یونان برنامه خود را در سال 2013 باز کرد. یونان نیازمند حداقل سرمایه گذاری 250 هزار یورو به ویژه به اموال یونان به منظور دریافت ویزای پنج ساله است. برنامه ویزای سرمایه گذاری اسپانیا نیز در سال 2013 تأسیس شد و حداقل نیاز 500،000 یورو به ملک و یا نیاز به 2،000،000 یورو که باید به اوراق قرضه دولتی اسپانیا اعطا شود.

از آنجایی که گزینه های مختلفی برای سرمایه گذاران خارجی برای ایجاد شهروندی اتحادیه اروپا وجود دارد، سرمایه گذاران علاقه مند به تماس با وکیل های مهاجرت هستند که می توانند به آنها کمک کنند تصمیم بگیرند که کدام طرح سرمایه گذاری بهتر برای آنها باشد.

برنامه ویزای سرمایه گذاری در اتریش

بیایید با اتریش شروع کنیم، یکی از محبوب ترین مقصد های توریستی در سراسر اروپا است. یکی از مزایای بزرگ برنامه ویزا و مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری این است که آن را به کشور خارجی هدایت می کند تا شهروندی اتریشی باشد. به طور معمول، اتباع خارجی باید برای اقامت دائم اتریش برای ده سال قبل از اینکه بتوانند برای شهروندی واجد شرایط باشند – اما یک سرمایه گذار خارجی بلافاصله واجد شرایط دریافت شهروندی است و نیازی به رعایت شرایط اقامت ندارد.

برای واجد شرایط بودن، مهاجرت خارجی باید به سرمایه گذاری فعال در کشور بپردازد، بیشتر به شکل گیری یک کسب و کار جدید که در اتریش مستقر خواهد شد. سرمایه گذاری های غیر فعال مانند اوراق قرضه دولتی یا املاک و مستغلات واجد شرایط نیستند. در حالی که اتریش حداقل مبلغ سرمایه گذاری نیاز ندارد، معمولا سرمایه گذاری باید حداقل 2،000،000 یورو باشد تا برنامه مورد تایید قرار گیرد. مهم این است که هنگامی که پول ملی به پول سرمایه گذاری می کند، نمی تواند در هر لحظه ای از آن عقب نشینی کند.

ویزای سرمایه گذاری ایرلند

برنامه ویزای سرمایه گذار ایرلند دارای دو بخش است: برنامه سرمایه گذاران مهاجر و برنامه کارآفرینی شروع کار. بر اساس برنامه سرمایه گذار، دولت ایرلند امیدوار است که سرمایه گذاری را به اوراق قرضه دولتی کم سرمایه ای ملت تشویق کند. سرمایه گذاران که این گزینه را انتخاب می کنند باید حداقل 1،000،000 یورو را به اوراق قرضه سرمایه گذاری کنند. یکی دیگر از گزینه های برای شهروندان خارجی که انتخاب می کنند وجود دارد، ترجیح می دهند پول خود را در اوراق قرضه دولتی نگذارند.

اتباع خارجی ممکن است حداقل 500000 یورو را در یک شرکت یا شرکت های بیشتری سرمایه گذاری کنند، در صورتی که تمام شرکت ها در ایرلند مستقر هستند. گزینه دیگری تحت برنامه نویس سرمایه گذار اجازه می دهد که خارجی به سرمایه گذاری در اموال. مهاجرت خارجی می تواند حداقل 450،000 یورو را به یک ملک مسکونی و 500،000 یورو سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی سرمایه گذاری کند.

به طور مشخص، سرمایه گذاری در مناطق فرهنگی، ورزشی، آموزشی و یا بهداشتی نیز به منظور منافع مهاجرت در نظر گرفته می شود و برای این نوع سرمایه گذاری ها ثابت نیست. با این حال، دولت ایرلند اعلام کرده است که مبلغ قابل قبول معمولا از 500000 یورو به 2،000،000 یورو می رسد. برنامه کارآفرینی شروع کار ایرلندی به سرمایه گذاران خارجی که “ایده کسب و کار خوب” را خواهند داد، اقتصاد را شروع خواهند کرد و همچنین 70،000 یورو را به منظور ایجاد و اداره یک کسب و کار جدید به ایرلند انتقال می دهند. مهم این است که تحت این گزینه، سرمایه گذار برای ایجاد حداقل تعداد شغل های جدید برای کارگران ایرلندی نیازی ندارد.

ویزای سرمایه گذاری ایرلند

شرایط اخذ پاسپورت کشورهای اروپایی از طریق سرمایه گذاری

شهروندی اقتصادی چیست؟ شهروندی اقتصادی به این معنی است که وقتی یک فرد فرآیند قانونی را برای به دست آوردن تابعیت (به نام ملی شدن) یا اقامت دائم در یک کشور دوم به دلیل سرمایه گذاری فردی در اقتصاد کشور، تکمیل می کند، اشاره می کند.

شهروندی اقتصادی می تواند بسیار مفید باشد، زیرا این امر منجر به توانایی فرد برای کسب پاسپورت دوم می شود که به طور معمول درب را برای راحت تر شدن سفرهای بین المللی باز می کند. به عنوان مثال، اگر فردی شهروندی ایالات متحده را بدست آورد، فرد بلافاصله واجد شرایط برای سفر بدون ویزا به همه کشورهایی است که ایالات متحده معاهده سفر خود را مانند آلمان، کره جنوبی، ایرلند، ایتالیا، انگلستان، اسپانیا ، فرانسه و استرالیا.

علاوه بر این، مزایای مالی قابل توجهی برای شهروندی اقتصادی نیز وجود دارد. به عنوان مثال، برخی کشورها تنها به شهروندان اجازه دسترسی به تمام بازار سرمایه گذاری کشور را می دهند. علاوه بر این، بسیاری از کشورها به شهروندان خود که قبلا سرمایه گذاران خارجی بوده اند، از جمله معافیت مالیات بر درآمد، مالیات بر دارایی، مالیات هدیه و مالیات بر ارث می گذارند. سرانجام، تمام برنامه های شهروندی اقتصادی به سرمایه گذار خارجی اجازه می دهد همسر و فرزندان کوچک خود را به عنوان وابسته به خانواده سرمایه گذار به کشور بفرستد.

چگونه می توانم شهروندی اقتصادی بگیرم

مهم است که تأکید کنیم که تنها تعداد کمی از کشورها اجازه می دهند که شهروندان خارجی بلافاصله پس از ورود سرمایه گذاری به اقتصاد کشور شهروندان شوند. به طور كلي كشورها نيازمند آن هستند كه اولويت هاي اوليه ساكنين اوليه به صورت دائم درآيند و سپس در آن كشور به عنوان ساكنين دائمي در يك دوره زماني خاصي زندگي كنند و پس از آن مي توانند پس از آن براي شهروندي درخواست دهند.

در حال حاضر کشورهای زیر اجازه اتباع خارجی را پس از سرمایه گذاری مورد نیاز برای شهروندی می دهند: مونته نگرو، سنت کیتس و نوویس، گرانادا، دومینیکا و آنتیگوا و باربودا. برعکس، برخی از کشورهای محبوب که در آن اتباع خارجی به دنبال شهروندی اقتصادی هستند که قبل از تبدیل شدن به یک شهروند به یک دوره اقامت دائم نیاز دارند، شامل ایالات متحده، انگلیس، استرالیا، پاناما و بلیز است. هرچند برنامه شهروندی هر کشور کمی متفاوت است، شرایط شایع تر که تقریبا همه کشورها به آن نیاز دارند عبارتند از، مقدار حداقل سرمایه گذاری که ملل خارجی باید به آنها کمک کند، وجود دارد:

در حالی که حداقل مقدار از کشور به کشور متفاوت است، از 100،000 دلار (برای برنامه دومینیکا) و یا به اندازه 1000000 دلار (برای یکی از برنامه های ایالات متحده)، هر ملتی نیاز دارد تا ملیت خارجی مبلغی را سرمایه گذاری کند – یا قول داده اند مبلغ سرمایه گذاری کنند – قبل از درخواست شهروندی تایید شود. اکثر کشورها نیاز دارند که مهاجرت خارجی ثابت کند که صندوق های سرمایه گذاری از یک منبع قانونی استخراج شده است، دلیل این نیاز، دلیل آن است که کشورها نمی خواهند افراد ثروتمند را که ممکن است پول خود را از فعالیت های تروریستی مانند سرقت و پولشویی تهیه کرده و به شهروندان خود ملحق شوند، تشویق کنند.

به منظور اثبات ادعای منبع قانونی، مهاجرت خارجی معمولا کشور را با کپی از بازپرداخت مالیات، اشتباهات اشتغال، بیانیه های بانکی، وام های مسکن و غیره فراهم می کند. سرمایه گذار خارجی معمولا باید تجربه کسب و کار یا کارآفرینی قبلی داشته باشد: بسیاری از کشورها، کسب و کار مستقل یا موفقیت کارآفرینی را پیش شرط برنامه های اقتصادی شهروندی خود می دانند. این موفقیت معمولا در قالب کسب و کارهای گذشته صورت می گیرد که سرمایه گذار خارجی تاسیس و اداره می شود یا سرمایه گذاری های گذشته که در طی سال های سودآور بوده است.

همانطور که گفته شد، این الزامات فقط چند مورد از شرایط برنامه های اقتصادی شهروندی را نشان می دهد. از آنجایی که گزینه های مختلفی وجود دارد که یک خارجی می تواند دنبال کند، و برنامه های هر کشور دارای مزایا و معایب خاص خود است، سرمایه گذاران علاقه مند به صحبت با یک وکیل شناخته شده است که می تواند در مورد این گزینه های متعدد توضیح و مشاوره.

بهترین فرصت های سرمایه گذاری ها در اروپا

اگر سرمایه ای دارید و قصد دارید آن را جایی به کار بگیرید، این امکان وجود دارد که تابعیت شهروندی کشوری غیر از کشور کنونی خود را خریداری کنید. داشتن یک پاسپورت دوم، و تابعیت دوگانه، میتواند فواید بیشماری داشته باشد اما باید کشور دومی که قصد گرفتن شهروندی آن را دارید هوشیارانه انتخاب کنید. شاخص جهانی شهروندی یا GCPI اطلاعات خوبی در مورد ارزش و فواید اخذ شهروندی کشورهای مختلف دنیا را در اختیار شما می گذراد. هم جنین برنامه ی شاخص جهانی اقامت GRPI نیز در مورد اینکه کدام کشور های دنیا در زمینه ی اقامت برای شما سود و فواید بیشتری خواهد داشت اطلاعات خوبی ارائه می کند.

یک وکیل مهاجرتی با تجربه می توان در مورد شیوه ی اخذ اقامت و یا دریافت پاسپورت دوم شما را راهنمایی کند و جزییات مربوط به آن را در اختیار شما بگذارد هم چنین می تواند در طول روند انتخاب کشور و دریافت اقامت کشور نیز به شما کمک کند. بهترین راه این است که در اسرع وقت با یک وکیل مشورت کنید تا بتوانید تصمیم های اگاهانه ای بگیرید و بررسی کنید که ایا این کار قانونیست یا خیر و اینکه اخذ اقامت یا شهروندی یک کشور به خصوص برای شما سودمند خواهد بود یا خیر.

بهترین کشور ها برای خرید پاسپورت دوم، شاخص GCPI شهروندی کشور های مختلف را ارزش گذاری کرده است به این شکل که هرچقدر امتیاز یک کشور بالاتر باشد فواید بیشتری خواهد داشت. در سال 2015، مالت در این جدول رتبه بندی بالاترین امتیاز را کسب کرده بود و برنامه ی سرمایه گذاری فردی آن امتیاز 76 را کسب کرد. در مقایسه با آن، کشور قبرس امتیاز 63، اتریش امتیاز 61، آنتیگوا و باربادوس هر دو امتیاز 60 و سنت کیتس و نویس هردو امتیاز 59 را کسب کرده اند. در بین سایر مقصد های محبوب برای کسب تابعیت دوم،میتوان از گرندا و دومینیکا نام برد که هر کدام امتیاز 48 و 45 را کسب کرده اند.

بهترین فرصت های سرمایه گذاری ها در اروپا

GCPI برای تعیین ارزش و امتیاز دهی به این کشور ها گستره ی عظیمی از معیار ها از جمله شرایط سرمایه گذاری برای خرید پاسپورت دوم، کیفیت زندگی هرکدام از مقاصد، شرایط مالیاتی تابعیت دوگانه، مدت زمان اخذ شهروندی، شرایط شهروندی، هزینه های کلی اخذ تابعیت و کشورهایی که بدون ویزا می توان به انها سفر کرد را مورد بررسی قرار داده است.

برنامه ی سرمایه گذاری مالت، بالاترین امتیاز را کسب کرده است. سایر کشور ها در زمینه های دیگر امتیازات خوبی کسب کرده اند. برای مثال کشور اتریش شرایط سرمایه گذاری بالا و دشورای دارد اما در زمینه ی کیفیت زندگی، شهرت و اعتبار و دسترسی به کشور های مختلف بدون نیاز به ویزا رتبه ی اول را کسب کرده است. از طرفی دیگر، کشور قبرس، در زمینه ی انعطاف پذیری در زمینه ی جابجایی و تغییر محل زندگی هم کشور مالت و هم اتریش را کنار زده است و رتبه اول را دارد.

جدای از برنامه های تابعیت و اخذ شهروندی، در زمینه ی برنامه های اقامتی پرتغال بالا ترین امتیاز را کسب کرده است و رتبه های بعد از آن به ترتیب مربوط به اتریش و بلژیک است. پرتغال در زمینه ی هزینه ها بالاترین امتیاز را دارد چرا که مقیم کشور پرتغال شدن در مقایسه با شرایط سرمایه گذاری کشور های دیگر بسیار ارزان تر است. برای اینکه اقامت پرتغال را به دست بیاورید کافیست که ملکی به ارزش 350000 یورو در این کشور خریداری کنید.

این کار نه تنها به شما اجازه ی زندگی در کشور پرتغال را می دهد بلکه به شما این توانایی را می دهد که به سایر کشور های اروپایی بدون نیاز به ویزا سفر کنید. پس از شش سال زندگی در کشور پرتغال می توانید برای شهروندی آن درخواست بدهید. با اینکه شاخص های GCPI و GRPI اطلاعات بسیار مفیدی را در زمینه ی تعیین کشور مد نظرتان برای اقامت و یا تابعیت در اختیار شما می گذارند اما باید گفت که این اطلاعات در تصمیم گیری نمیتوانند جایگزین مشاورین قانونی این امر بشوند. بنابراین بهتر است اگر قصد سرمایه گذاری و خرید یک پاسپورت دوم را دارید بهتر است که همین امروز با یک وکیل مهاجرت درباره ی گزینه های پیش روی خود مشورت کنید.

شرایط اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری در املاک و خرید ملک

چندین کشور اروپایی وجود دارند که اقامت در کشور ثانویه را به اتباع خارجی و متقاضیان و علاقمندان به مهاجرت ساکن در اروپا را ارائه می دهند و یا به سادگی با پاسپورت دوم در آنجا می توانند کار کنند. حتی ممکن است ویزای اقامت اروپا را بدون نقل مکان و اقامت در این کشورهابا روش‌های خاصی به دست آورد. در اینجا به رایج ترین و متداول ترین گزینه ها اشاره خواهیم کرد که به شرح زیر می باشند:

کشور پرتغال رقم سرمایه گذاری € 500،000 یورو، در اوج رکود اقتصادی جهانی، کشور پرتغال تصمیم گرفت تا درهای خود را برای مهاجران چینی و عربی باز کند تا بازار راکد  وبحران زده  املاک و مستغلات را ثابت نگه دارند. در نتیجه، برنامه ویزای طلایی پرتغال  آن بود که هر شهروند غیربومی و اتباع خارجی در  اتحادیه اروپا می تواند با سرمایه گذاری در املاک و مستغلات با ارزش 500.000 یورو یا بیشتر، ویزای اقامت پرتغال را بدست آورد.

این برنامه کارآمد بوده است : قیمت املاک و مستغلات در پرتغال بیش از 80 درصد در طی چند سال افزایش یافته است، که  اصول و زیر سازهای  منسجم تری  را درکشور پرتغال در مقایسه با همسایه اش ( اسپانیا) نشان می دهد. برنامه اقامت پرتغال به روش های مختلفی منحصر به فرد است. اول از همه، هیچ موردی برای خرید ملک وجود ندارد؛ شما می توانید  یک یا چند  ملک یا ویلای خاص  را خریداری کنید، اگر شما آستانه خرید بالغ بر 500،000 یورویی را رعایت کنید. این بدان معناست که شما می توانید ویلا لوکس مشرف به دریا یا ده آپارتمان کوچک و دنج در یک محله ی آینده دار در لیسبون خریداری کنید.

برنامه ویزای طلایی نیز منحصر به فرد است که در آن الزامات و شرایط حضور فیزیکی بسیار آسان و راحت است. برای حفظ اقامت دومتان، شما باید در پرتغال فقط 7 روز صرف یک سال و چهارده روز در هر سال  اقامت داشته باشید. پس از شش سال اقامت، شما می توانید برای شهروندی کشور پرتغال بدون دریافت اقامت دائم  برای بار اول درخواست ارائه کنید. نتیجه نهایی این است که برنامه ویزای طلایی  به شما اجازه می دهد تا شهروندی خود را در اتحادیه اروپا بدون نیاز مالی به مالیات بر درآمد صفر یا حداقل و بدون نیاز به جابجایی و اقامت بدست آورید. باید یاد بگیرید که چگونه کد را وارد کنید و به طور قانونی مالیات خود را در طول سفر به نقاط مختلف جهان پرداخت کنید.

سرمایه گذاری خرید ملک در ایرلند

سرمایه گذاری: مبلغ سرمایه گذاری حداقل € 950،000یورویی، ایرلند یکی از کشورهای مورد علاقه من در اروپا و یک کشور  راحت برای گویشگران انگلیسی زبان است که سعی دارند به این کشورمهاجرت  کنند. این کشور همچنین سابقه طولانی از   مهاجرت را دارند.مخصوصاسابقه طولانی  نوجوانانی که  برای پیدا کردن کار در خارج از کشوربه این کشور مهاجرت کردند. یک  شوخی در دوبلین این است که بزرگترین صادرات کشور ایرلند، افراد مختلف جامعه هستند.

با این حال، ایرلند یک مکان عالی برای زندگی است و یکی از بهترین و معتبر ترین پاسپورت های جهان را دارد که پس از 5 سال اقامت واقعی  افراد می توانند آنرا بدست آورند. برای به دست آوردن اقامت موقت در ایرلند،  اتباع خارجی باید سرمایه گذاری  بالغ بر 950،000 €  یورویی را در گروه های تلفیقی از اوراق قرضه دولتی و املاک و مستغلات برای استفاده شخصی خود انجام دهند، که مبلغ  450،000 € یورویی  باید  در حوزه  املاک و مستغلات سرمایه گذاری کنند. تعدادی از گزینه های دیگر برای به دست آوردن اقامت سرمایه گذاری در کشور ایرلند وجود دارد، اما املاک و مستغلات یکی از محبوب ترین هاست، حتی در حال حاضر بازار املاک ایرلند تا حدودی از رکود اقتصادی  نجات یافته است.

کشور ایرلند قطعا گزینه ای مناسب  برای سرمایه گذارانی است که در واقع می خواهد در آنجا زندگی کند، گرچه نیازی به انجام چنین کاری نیست. برنامه املاک و مستغلات برای خرید خانه گران قیمت تک خانواده  ای طراحی شده است. پس از پنج سال زندگی در ایرلند، شما می توانید طبق قانون درخواست  اقامت کنید. شما باید انتظار داشته باشید که قبل از ارائه درخواست اقامت، باید مالیاتمحل سکونت  خود را به کشور  ایرلند پرداخت کنید . قیمت املاک ومستغلات  برای برخی از  اتباع کشور پرتغال تقریبا 100٪ در چند سال پس از معرفی برنامه ویزای سرمایه گذار طلایی  افزایش یافته است

خرید ملک در اسپانیا و لاتویا

سرمایه گذاری: مبلغ سرمایه گذاری معادل با € 250،000 یورو، در اواخر دهه 2000، لتونی  بنابر مشروحات در مطبوعات  ومجلات مختلف در اوج رکود اقتصادی جهانی قرار گرفته بود که  این مسئله به شدت به شرق اروپا ضربه زد. دولت با اجازه دادن به  اتباع خارجی –  مخصوصاً روس های متمول و ثروتمند  ساکن در کشور  دیگر  – به خرید املاک در لتونی  مبادرت ورزیدند و  از مزایای اقامت نیز بهرهمند  شدند.

دولت برای سرمایه گذاری خارجی  آنچنان باز بود که  هزینه پرداخت پروسه سرمایه گذار سرمایه 100 دلار بود. بارها این هزینه ها  تغییر کرده اند (هزینههای دولتی اکنون حدود 28000 دلار است) و اکنون  کشور لتونی در حال رشد از لحاظ اقتصادی است و از جمله کشورهای جهان با روند  رشد بسیار قابل ملاحظه میباشد. این برنامه ارزانترین برنامه ویزای سرمایه گذاری  را در سراسر اروپا ارائه می دهد.

برای یک سرمایه گذاری 250،000 یورویی مقرون به صرفه در املاک و مستغلات در لتونی، شهروندان غیر بومی و اتباع خارجی در اتحادیه اروپا می توانند مجوز اقامت به لاتین را بدست آورند. ویزا به عنوان یک مجوز اقامت موقت محسوب می شود که باید سالانه برای مدت زمان پنج سال تمدید شود. اگر اکثر وقت خود را در کشور لتونی صرف کنيد و ماليات خود را پرداخت کنید، می توانيد پس از پنج سال اقامت دائم و بعد از پنج سال ديگر شهروندی  خود را با ارائه درخواست  دریافت کنید.

خرید ملک در اسپانیا و لاتویا

کشور لتونی انتخاب خوبی برای سرمایه گذاران  علاقمند به  شهروندی در کشور ثانی بدون زندگی در اروپا است، اما برای ساکنان محلی و بومیان این کشور و علاقمندان به اقامت اروپا بدون خرید ملک شخصی، اقامت خوبی را نیز تهیه می کند. تا زمانی که اموال خود را نگه داشته باشید، می توانید اقامت خود را  نیز حفظ کنید.

سرمایه گذاری: سرمایه گذاری مبلغی بالغ بر € 500،000 یورویی، کشور اسپانیا شیوه های اخذ ویزای خود را برای رقابت با  کشور پرتغال  یه علاقمندان ارائه کرده است، اما این روشها رواج و محبوبیت زیادی نداشته و همچنین به عنوان یک  روش معتبر برای گرفتن پاسپورت دوم  محسوب نمی شود. همانند کشور پرتغال، برنامه ویزای طلای اسپانیا به مهاجران  الزاما نیازمند  آن است تا  مهاجران املاک و مستغلات را با ارزش نیم  میلیون یورو خریداری کنند.

اکثر سرمایه گذاران از این برنامه برای سرمایه گذاری در حوزه املاک لوکس استفاده می کنند، هرچند این تعداد کمی دچار اختلال شدند و بدلیل اینکه  تعداد کمی ازعلاقمندان برای اخذ گذرنامه این برنامه  را شروع می کنند. به همین دلیل است که قبل از ارائه درخواست اقامت، تبدیل شدن به یک شهروند اسپانیایی نیاز به ده سال اقامت دارد. از آنجا که، این فرآیند می تواند دو سال زمان ببرد، برنامه ویزای طلایی اسپانیا یک گزینه سریع و راحت برای سرمایه گذاران ارائه نمی دهد. یک سرمایه گذار با سرمایه زیاد همان دوره ده ساله را  برای اقامت نیاز دارد که یک کارمندبرای اخذ ویزای کار بدان نیاز  دارند.

کشور اسپانیا در مورد صدور مدارک  شهروندی نه تنها برای اتباع خارجی بسیار ناکارآمد است و بلکه برای سرمایه گذارانانی که تصمیم می گیرند که در شش ماه یا بیشتر در املاک خود زندگی کنند، از میزان مالیات برابر با ایالات متحده برخوردارند؛این دلایل و عوامل  دقیقا دلیلی مناسب  برای دریافت اقامت دوم نیستند.

سرمایه گذاری املاک و مستغلات در یونان و قبرس

سرمایه گذاری: میزان سرمایه گذاری بالغ بر € 250،000یورویی، کشور یونان با  کشور لتونی به عنوان گزینه های مناسب از   ارزانترین کشور ها از لحاظ سرمایه گذاران در زمینه املاک و مستغلات در اروپااست ، با تمام مزایای مالیات بر دارایی هایی  موقعیت سیاستمداران  را تحت تاثیر قرار می دهد. هیچ کدام از مزیت های شهروندی آتی را در بر ندارند. در سال های اخیر، یونان بیش از هرکور به طور جداگانه تفکیک شده است، نه تنها در تلاش های شگفت انگیز خود برای متعهد شدن به بدهی های خود و یا تقاضای  کشور آلمان برای پرداخت غرامت و مجازات  ناشی از جنگ جهانی دوم نیز نقش بسزایی ایفا می کنند.

یونان نیز سیاست و خط مشی خاصی  را اتخاذ کرده است که باعث می شود افراد و اتباع خارجی غیر  یونانی به شهروندان بومی تبدیل نشوند وباید برنامه ی “طلای ویزا یونان” را به عنوان یک برنامه اقامت  صرف در نظر بگیرند. اقامت بدون چشم انداز شهروندی آینده ممکن است برای بعضی افراد مفید باشد، اما من شک دارم که بسیاری از سرمایه گذاران چشم انداز مالیات بر دارایی را تا 700 درصد از  ارزش آن افزایش دارند. اگر یک کشور برای تعهد ات خودش “هرگز برای خرید یک موز سبز در” اقدام نمیکند، یونان در راس جدول بیان می شود. اگر می خواهید به اروپا سفر کنید، گزینه های دیگری نیز پیش رو دارید .

کشور قبرس مبلغ سرمایه گذاری بالغ بر  € 300،000یورویی، اگر شما خواستار اقامت و زندگی در جزیره مدیترانهای  هستید و در واقع می خواهیددر  یک  محل سکونت زندگی کنید، بنا با سرمایه و داراییم، قبرس را در مقایسه با یونان ترجیحا انتخاب می کنم. در حالی که قبرس جزء سرزمین حوزه شینگن نیست، اما بخشی از اتحادیه اروپا است و اینروزها به خاطر شرایط نامطلوب مالی  در جهان شناخته شده است. این امر به ویژه برای شهروندان اروپایی  علاقمند به پایه مالیاتی مناسب بسیار مهم است.

با این حال، شما همچنین می توانید شرایط اقامت خود را با سرمایه گذاری املاک و مستغلات راحت تر کنید. قوانین اقامت در  قبرس نیاز به خرید ملک جدید دارد و  به این معنا است که گزینه های فروش مجدد ممکن نیست. حداقل سرمایه گذاری مبلغی بالغ بر  € 300،000 یورو  معقول است، اما شما همچنین باید مالیات بر ارزش افزوده را پرداخت کنید.

اگر قصد دارید وقت خود را در قبرس صرف کنید و ملک خود را اجاره نکنید، مالیات بر ارزش افزودهبا خرید ملک 5٪ است؛ در غیر این صورت این مالیات  19٪ خواهد بود. پرداخت 57،000 یورویی علاوه بر اینکه اساسا یک وظیفه مهم است به مراتب برایم جذاب نیست. برای اقامه  دعاوی جهت اخذ کارت اقامت، شما همچنین باید یک سپرده  سه ساله  بالغ بر 30،000 یورو را در یک بانک قبرس قرار دهید و به درآمد سالیانه ی 30،000 یورو را دست نزنید اگر مجرد هستید.

کمترین مبلغ سرمایه گذاری در اروپا جهت اخذ اقامت

اتحادیه ی اروپا یک نهاد سیاسی و اقتصادی متشکل از 28 کشور و ایالت است که قدرت مند ترین و تاثیر گذارترین کشور های اروپایی مثل اتریش، بلژیک، بلغارستان، کرواسی، قبرس ، استونی، فرانسه، یونان، پرتغال، هلند و دانمارک را در بر میگیرد.
اتحادیه اروپا در آغاز جنگ جهانی دوم بر اساس این پیش فرض که سیاست های تجاری ازاد تنش های درون کشوری را کاهش می دهد و در نتیجه تعاملات اقتصادی، ثبات سیاسی و روابط صلح جویانه را بهبود می بخشد شکل گرفت.

به منظور ایجاد زیرساخت های لازم برای کسب یکپارچگی و افزایش تعامل با خارج از مرز ها، اتحادیه اروپا، اقداماتی را انجام داد: پارلمان اروپایی ای را پایه گذاری کرد، ارز مشترکی را برای این کشور ها تعیین گرد، انجمن های چندگانه ای را ایجاد کرد و بانک مرکزی اروپا را تاسیس کرد. یکی از بزرگترین منافعی که عضویت در اتحادیه اروپا به همراه دارد این است که دارندگان پاسپورت کشور های اروپایی حق دارند به صورت آزادانه و قانونی در تمامی کشور های عضو این اتحادیه، به سفر، کار، و زندگی بپردازند.

این سیاست فرصت های تجارت محور زیادی را به افراد خارجی ای که توان کسب شهروندی یکی از کشور های اروپایی را دارد ارائه می دهد. از آنجایی که افراد خارجی علاقه ی زیادی به کسب شهروندی کشورهای عضو اتحادیه اروپا دارند و از انجایی که سرمایه گذاری خارجی فواید زیادی را برای کشور های اروپایی به ارمغان می آورد، تعدادی از کشور های دنیا اخیرا ویزا های مهاجرتی سرمایه گذاری محوری برای تجار و سرمایه گذاران به وجود اورده اند که انها می توانند از این فرصت برای مهاجرت به کشور های عضو اتحادیه اروپا استفاده کنند.

بهترین انتخابی که در این زمینه وجود دارد کشور لتونی است. لتونی به افراد خارجی ای که حداقل مبلغ 150000 یورو در این کشور سرمایه گذاری کنند ویزای سرمایه گذاری می دهد. با این سرمایه گذاری، اتباع خارجی می توانند مجوز اقامت کوتاه مدت این کشور را که برای مدت 5 سال اعتبار خواهد داشت، کسب کنند. امکان تمدید این مجوز پس از پنج سال وجود دارد. درصورتی که بتوانید شرایط مربوط به حداقل مدت زمان اقامت را به دست آوردید ، میتوانید برای کسب شهروندی کشور لتونی اقدام کنید.

مزایا و معایب سرمایه گذاری در اروپا

مزایا و امتیازات: شهروندان دوگانه می توانند مزایا و امتیازات ارائه شده توسط هر کشور را دریافت کنند. به عنوان مثال، آنها به دو سیستم خدمات اجتماعی دسترسی دارند، می توانند در هر دو کشور رای دهند و ممکن است  بنابر قانون، بتوانند در هر دو کشور مشغول به کار شوند. آنها همچنین مجاز به کار در هر دو کشور بدون نیاز به اجازه کار یا ویزا هستند و می توانند در  دانشکده ها و دانشگاه هادر هر کشور  بنا بر مزایای شهروندی شرکت کنند.

داشتن دو گذرنامه: به عنوان یک شهروند دوگانه، شما مجاز به حمل و داشتن گذرنامه از هر دو کشور هستید. به عنوان مثال، اگر شما یک شهروند آمریکایی و همچنین یک شهروند نیوزیلند هستید، می توانید به این دو کشور به راحتی سفر کنید. داشتن گذرنامه شهروندی نیاز به ویزای طولانی مدت را از بین می برد و بازخواست مسوولان را نیز راجع به هدفتان از سفر محو می کند. این مسئله نیز حق ورود به هر دو کشور را تضمین می کند، و اینکه فرد می تواند برای بازدید و ملاقات اعضای خانوادهاش یا برای ادامه تحصیل یا کسب و کار در هر دو کشور اقامت داشته باشد.

مزایا و معایب سرمایه گذاری در اروپا

مالکیت املاک: یکی دیگر از مزایای تابعیت دوگانه، توانایی  خرید و داشتن ملک در هر دو کشور است. برخی از کشورها مالکیت زمین را فقط به شهروندان و اتباع همان کشور  محدود می کنند وبنابراین شما به عنوان یک شهروند قانونی از دو کشور، می توانید ملک را در یکی از  هر دو کشور یا هر دو کشور خریداری کنید. اگر به طور متناوب بین دو کشور سفر می کنید، این مسئله(داشتن ملک ) ممکن است مفید باشد زیرا احتمالا مالکیت اموال یک روش ارزان تر برای زندگی در دو مکان می باشد.

آموزشهای فرهنگی: به عنوان یک شهروند دوگانه شما مزایای غوطه ور شدن در فرهنگ دو کشور را خواهید داشت. بعضی از مقامات دولتی همچنین شهروندی دوگانه را دوست دارند و آن را به عنوان راهی برای تبلیغ و ایجاد یک تصویر از  کشور به عنوان یک مقصد اصلی برای گردشگران می بینند. شاید بهترین پیشرفت، رضایت فردی  از یادگیری در مورد تاریخچه هر دو کشور، یک زبان جدید و شیوه زندگی متفاوت است.

معایب شهروندی دوگانه:

تعهدات دوگانه: به عنوان یک شهروند دوگانه، شما تحت تاثیر قوانین هر دو کشور قرار می گیرید. به عنوان مثال، اگر شما یک شهروند ایالات متحده و یک کشور با خدمات اجباری نظامی هستید، می توانید شهروندی ایالات متحده خود را در شرایط خاصی از دست بدهید، مثلا اگر شما به عنوان افسر ارتشی  و تبعه خارجی در جنگ علیه ایالات متحده شرکت کنید.

به طور کلی، سیاست و خط مشی های  ایالات متحده  زمانی به رسمیت شناخته شده است که شهروندان دوگانه از نظر قانونی مجبور به انجام وظایف نظامی در خارج از کشور باشند، و بسیاری از آنها می توانند بدون اینکه به وضعیت شهروندی ایالات متحده خود آسیب برسانند، به این امر مبادرت ورزند. مهم است که هر وضعیت را با دقت مورد بررسی قرار دهیم.

مالیات دوگانه: ایالات متحده برای شهروندان خود بنابر درآمد کسب شده در هر نقطه از جهان مالیاتی را تعیین و  اعمال می کند. اگر شما یک شهروند دوگانه در خارج از کشور هستید، ممکن است  به ایالات متحده و کشورهاییمحل کسب  درآمد مالیاتتان را  بدهکارباشید. با این حال، معاهدات مالیاتی درآمد، در واقع بین ایالات متحده و بسیاری از کشورهای دیگر است که بدهی مالیاتی شهروندان ایالات متحده را در ایالات متحده کاهش می دهد یا آن را از بین می برد.

برای مثال، معاهده بین ایالات متحده و نیوزیلند، قوانین مالیات بر درآمد هر کشور را به سوی  جلوگیری از مالیات دوگانه سوق می دهد. با این وجود، شهروندان دوگانه ممکن است مجبور شوند ادعاهای مالیاتی ایالات متحده را تأیید کنند. از آنجا که قوانین مالیاتی پیچیده هستند و می توانند هر سال  تغییر کنند، مطمئن شوید که با حسابدار مالی معتبر مشورت می کنید. (برای برخی از اخبار مالی شادتر، ببینید آیا دولت ایالات متحده آمریکا U.S. مالیات را از  مالکین خارجی  املاک و مستغلات در خارج از کشور دریافت می کند؟

تضمین امنیت: بنابر موقعیت  شغلی شما، شهروندی دوگانه می تواند معایب زیادی نیز داشته باشد. اگر به دنبال موقعیتی مرتبط  با دولت ایالات متحده آمریکا یا U.S هستید  یابه اطلاعات طبقه بندی دسترسی دارید، داشتن تابعیت دوگانه می تواند مانع از دسترسی شما به تأیید امنیتی در این زمینه شود. افرادی که با  تابعیت  دوگانه متولد شده اند، ممکن است مشکلات کمتری نسبت به کسانی که به طور فعال آن را دنبال می کنند و خواهان ان هستند روبرو شوند.

فرآیندها و پروسه های  پیچیده: گاهی اوقات شهروندی و تابعیت دوگانه به طور خودکار اتفاق می افتد، همانطور که در مورد زمانی که یک کودک در ایالات متحده از  والدین خارجی  وغیر بومی متولد می شود. با این حال، بار دیگر، این روند می تواند چندین سال  به طول  انجامد  و می تواند بسیار گران باشد.

برای تبدیل شدن به یک شهروندیا تبعه ایالات متحده، شما باید در ایالات متحده به عنوان یک  فرد مقیم با اقامت دائم به مدت پنج سال (یا سه سال اگر شما با یک شهروند آمریکایی ازدواج کرده و زندگی می کنید) اقامت داشته باشید و شما باید با پرداخت هزینه ای  به مبلغ 1225 دلار برای ارائه درخواست اقامت دائم و سپس مبلغ 725 دلار دیگر برای  ارائه درخواست پرونده تابعیت یا  شهروندی از سال 2017 اقدام کنید. این  مخارج شامل هزینه یک وکیل مهاجرتی نمی شود، یک  متخصص و فردی حرفه ای که می تواند در دستیابی به تابعیت و شهروندی مفید و کارامد باشد.

اخذ اقامت یا شهروندی در اروپا از طریق سرمایه گذاری در کدام کشور ها امکان پذیر است؟

سرمایه گذاران پیش از تعیین کشور مورد نظر برای سرمایه گذاری باید دلیل سرمایه گذاری خود (اقامت یا شهروندی) ، نوع سرمایه گذاری، پروسه زمانی، تعهدات بلند مدت و محدودیت های تابعیت دوگانه را در نظر بگیرند. در اکثر کشورهای اروپایی برای سرمایه گذاری نیاز به اقامت شخص سرمایه گذار در آن کشور نیست، اما همچنان می توانند از مزایا و حقوق قانونی اقامت در آن کشور بهره مند شوند.

همچنین سرمایه گذاران برای اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در بسیاری از کشورهای اروپایی به مهارت زبان نیاز ندارند ، اما در برخی از کشورها داشتن مهارت زبان برای اخذ اقامت و یا شهروندی الزامی است. سرمایه گذاران باید کشوری را انتخاب کنند که یکی از اعضای اتحادیه اروپا و یا عضو منطقه شنگن باشند.

رایج ترین دلیل سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی از طریق (investment immigration program) اخذ اقامت آن کشور است. برای این کار ممکن است ابتدا اقامت موقت را دریافت و از طریق آن اقامت دائم را نیز کسب کرد و یا ممکن است از همان ابتدا اقامت دائم را اخذ کرد. معمولا برای برنامه هایی که ابتدا اقامت موقت ارائه می شود، سرمایه گذاران باید سرمایه خود را در یک فاصله زمانی مشخص در آن کشور حفظ کنند تا بتوانند اقامت خود را تمدید نمایند . این کار باعث می شود سرمایه گذار بتواند پس از گذشت مدت زمان مشخص شده و دارا بودن معیارهای تعیین شده برای اقامت دائم درخواست دهد.

برای برنامه هایی که به طور مستقیم اقامت دائم ارائه می شود، همچنان سرمایه گذاران باید سرمایه خود را در یک فاصله زمانی مشخص در آن کشور حفظ کنند اما بازه زمانی مشخصی برای آنها وجود ندارد. معمولا افرادی که از ابتدا اقامت دائم را دریافت کرده اند ،می توانند برای تابعیت کشور سریعتر اقدام کنند.

به عنوان مثال در اسپانیا ، ابتدا اقامت موقت از طریق ویزای طلایی(golden visa) اعطا می شود و سرمایه گذاران پس از پنج سال می توانند اقامت دائم این کشور را بدست آورند. پس از این مدت افراد می توانند سرمایه گذاری خود را به فروش برسانند، اما همچنان مقیم دائم این کشور خواهند بود. در کشورهای زیر اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری امکان پذیر است :

 • بلغارستان
 • قبرس
 • یونان
 • مجارستان
 • لتونی
 • هلند
 • کشور پرتغال
 • اسپانیا
 • انگلستان

اعطای تابعیت به طور مستقیم از طریق سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی بسیار نادر است.معمولا تابعیت از طریق سرمایه گذاری نسبت به اقامت از طریق سرمایه گذاری پرهزینه تر است و ممکن است به مبالغ غیر قابل بازگشت به کشور نیاز باشد. سرمایه گذاران با سرمایه گذاری های بسیار زیاد می توانند به سرعت از مزایای شهروندی بهره مند شوند. تمام کشورهایی که تابعیت را از طریق سرمایه گذاری اعطا می کنند، عضو اتحادیه اروپا هستند؛ در نتیجه پس از اخذ تابعیت کشور می توان در هر یک از کشورهای عضو اتحادیه اروپا کار و زندگی کرد. در کشورهای زیر اخذ اقامت و تابعیت از طریق سرمایه گذاری امکان پذیر است :

بهترین کشورهای اروپایی برای سرمایه گذاری در املاک و خرید ملک

اگر تمایل به خرید ملک در اروپا را داشته باشید ممکن است با این چالش مواجه شوید که اولین ملک خود را در کدام کشور اروپایی خریداری کنید. البته باید گفت که در صورتی که هدف شما از این کار تنها تفریح و گذراندن اوقات فراغت است، میتوانید یک دهکده کوچک و زیبا را انتخاب کنید و آن را به مقصد تعطیلاتی خود تبدیل کنید.

در هر صورت، اگر به خرید ملک به چشم یک سرمایه گذاری نگاه می کنید که قرار است ارزش سرمایه شما را افزایش دهد و سودی به شما برساند، می بایست دیدگاه خود را در این زمینه تغییر دهید و انتخاب های خود را به کشور هایی محدود کنید که طبق بررسی های صورت گرفته، در سالهای اخیر سرمایه گذاران بهترین نتایج را از سرمایه گذاری در آنها کسب کرده اند. علاوه بر آن، یکی از قدم های مهم پیش از تصمیم گیری در مورد کشور مقصد سرمایه گذاری، در نظر گرفتن و پیش بینی آینده ی خرید ملک در هر کدام از کشور ها است.

از آنجایی که مقایسه ی تمام 50 کشور اروپایی به صورت جداگانه برای اکثر افراد امکان پذیر نیست، لیست کشور های زیر میتواند  ایده ای کلی در مورد وضعیت سرمایه گذاری به این افراد بدهد. هشت کشور برتر اروپایی در زمینه ی سرمایه گذاری ملک عبارت اند از:

مالت: کشور کوچک و جزیره ای مالت برخی از زیباترین خانه های جهان را در خود جای داده است و منظره های طبیعی بسیار زیبایی دارد. به عنوان یک کشور توسعه یافته و انگلیسی زبان یا یک اقتصاد رو به رشد و صنعت گردشگری پر رونق، مالت یکی از بی نقص ترین مکان ها برای شروع سرمایه گذاری در اروپا است. با وجود اینکه قیمت ملک در این کشور نسبتا ارزان و معقول است، یک خانه در کشور مالت ، اگر در مکان مناسبی واقع شده باشد و به صورت هفتگی یا روزانه به توریست ها اجاره داده شود، می تواند به شکل یک ماشین پول ساز عمل کند! علاوه بر آن آب و هوا، غذاهای محلی و جشن های این کشور باعث می شوند که مالت برای گذراندن تعطیلات در خارج از کشور نیز مقصد بسیار مناسبی باشد.

بهترین کشورهای اروپایی برای سرمایه گذاری در املاک و خرید ملک

آلمان: در طی چند سال گذشته، اقتصاد کشور آلمان در مقایسه با سایر کشور های اروپایی در جایگاه بسیار خوبی قرار دارد. این مساله باعث شده است که کشور آلمان سرمایه گذاران خارجی زیادی را به سمت خود جذب کند و در نتیجه بازار خرید خوبی داشته باشد. از سال 2013 تاکنون، خرید ملک در کشور آلمان به اندازه ی لندن طرفدار پیدا کرده است. قدرت اقتصادی مستقل کشور آلمان به علاوه ی اثر زنجیره ای آن باعث شده است که افراد زیادی به تقلید از دیگران به خرید ملک در این کشور بپردازند و از فرصت های سرمایه گذاری موجود در این کشور استفاده کنند.

ایتالیا: کشور ایتالیا نه تنها در زمینه های آب و هوا، مناظر طبیعی، غذا و صمیمیت یک بهشت مدیترانه ایست، بلکه یکی از کمترین قیمت های مسکن را در کل محدوده ی اروپا دارد. با داشتن تعداد بسیار زیادی اثر ثبت جهانی یونسکو در مقایسه با سایر کشور ها، ایتالیا معماری تاریخی و فرهنگی بسیار غنی دارد.

ایرلند: قیمت مسکن در کشور ایرلند رو به افزایش است، نرخ اجاره ی مسکن در شهر هایی مثل دبلین نیز روند رو به رشدی دارد. این مساله باعث شده است که کشور ایرلند، مقصدی ایده آل برای یک خانه ی اجاره ای در محدوده ی اروپا باشد. افرادی که در این کشور صاحب خانه ای باشند و تمایل داشته باشند در خانه ی خود زندگی کنند می توانند یکی از اتاق های خانه را اجاره بدهند و تا زمانی که درآمد سالیانه صاحب خانه از اجاره ی اتاق بیشتر از 12000 ( 1000 درماه) نشود، این درامد شامل مالیات نمی شود.

انگلیس: از آنجایی که واحد پول پوند در مقایسه با سال های گذشته، ارزش کمتری پیدا کرده است، برای سرمایه گذاران خارجی، فرصت بسیار خوبی به حساب می آید که از قدرت واحد پولی کشور خود نسبت به پوند استفاده کنند و یک ملک در بریتانیا خریداری نمایند. در حال حاضر، خرید ملک در لندن با در نظر گرفتن پیشرفت های جدیدی که صورت گرفته است، و هم چنین مجموعه هایی که در حال ساخت می باشند، حرکت بسیار خوبی به حساب می آید. از آنجایی که پایتخت فرهنگی و تجاری جهان به حساب می آید، لند شهریست که هر سرمایه گذاری که قصد خرید ملک را داشته باشد باید آن را مورد بررسی قرار دهد.

فرانسه: با داشتن 77 میلیون بازدید کننده در طول سال، کشور فرانسه بیشتر از هر کشور دیگری در دنیا افراد خارجی را به خود جذب می کند. ملک های بخش جنوبی کشور فرانسه، در کل دنیا جزو محبوب ترین ها به حساب می آیند. این خانه ها دسترسی راحتی به رستوران ها و مرکز های خرید استثنایی دارند و نزدیک آنها واقع شده اند. علاوه بر آن در طول بیشتر ماه های سال، آب و هوای به نسبت معتدلی دارد. البته بخش شمالی فرانسه، جاییست که پاریس و شهرک های فرانسه در آن واقع شده اند. به همین علت اگر سرمایه گذاری متقاضی خرید ملک در بخش شهری و پیشرفته تر این کشور است می تواند در این بخش شهر به جست و جوی ملک بپردازد.

یونان: کشور یونان علاوه بر اینکه ملک ها و خانه های تعطیلاتی بسیار ارزانی دارد، یکی از مقصدهای افسانه ای و توریست پذیر محسوب می شود! قوانین دولتی و محدودیت های قانونی ای که در این کشور وجود دارد از شلوغ شدن بیش از حد آن جلوگیری میکند به همین علت، زیبایی تاریخی و طبیعی آن همواره حفظ شده است. مردم محلی بسیار خونگرم و غذاهای بی نظیر از جمله جذابیت های این کشور هستند که ارزش ذکر کردن را دارند!

اسپانیا: کشور اسپانیا، جدای از زیبایی های طبیعی و فرهنگ جالبی که دارد، یکی از کشور های اروپایی به حساب می آید که کسب اعتبار در آن بسیار راحت است، هم چنین نرخ بهره ی رهن و اجاره در این کشور در مقایسه با سایر کشور های این محدوده از بهترین هاست. قیمت ملک در این کشور ، در شرایط پس از بحران و رکود اقتصادی کنونی بسیار پایین است اما پیش بینی می شود که در طی یک دهه آینده، ارزش ملک در آن افزایش پیدا کند.

همین مساله باعث می شود که این کشور بازار خرید ایده آلی داشته باشد. اسپانیا هم چنان در بین شهروندان بریتانیا یکی از مقاصد محبوب برای گذراندن تعطیلات به حساب می آید و افرادی که علاقه مندند تعطیلات خود را در کشوری با آب و هوای گرم تر بگذرانند، می توانند اسپانیا را انتخاب کند. به همین علت کشور اسپانیا فرصت ها و انتخاب های زیادی در زمینه ی ملک برای ارائه دارد.

ویزای طلایی اروپا یا ویزای سرمایه گذاری در اروپا چیست؟

ویزای طلایی در واقع نوعی اجازه ی اقامت است که برای دارندگان آن امکان زندگی آزادانه در کشور اروپایی را فراهم می کند  و به آن ها اجازه می دهد که مطابق قوانین شهروندی  و بر اساس زمان بندی معمول آن کشو، در آنجا مشغول به کار شوند. آنچه که ویزای طلایی را از سایر ویزا ها متمایز می کند حذف دیگر شرایط مورد نیاز دریافت ویزای کشورهای اروپایی است. اگر شرایط مهاجرت به بسیار از کشور های انگلیسی زبان ثروتمند را مطالعه کرده باشید حتما متوجه شرایط سخت و دست و پاگیر دریافت ویزای این کشور ها شده اید.

با داشتن ویزای طلایی دیگر نیازی به داشتن پیشنهاد شغلی از طرف کشور اروپایی ، شروع یک کسب و کار ( کسب وکاری که با برنامه های کاری پیچیده ،پرداخت مالیات های امنیت اجتماعی و دیگر موارد عذاب آور همراه است) یا حتی ازدواج با شهروند اروپایی یا مقیم اروپا، نمی باشد. این نوع ویزا درد سر ها را کم می کند. همچنین در اغلب اوقات شرط داشتن مهارت زبانی را نیز حذف ی کند.برای مثال اگر شما زبان پرتغالی بلد نباشید باعث ایجاد وقفه درمهاجرت شما نخواهد شد.

در شرایط معمول بدون آنکه زبان پرتغالی بلد باشید امکان کار کردن در این کشوربرای شما چندان وجود نخواهد داشت اما با داشتن ویزای طلایی یا دیگر انواع برنامه های اقامت از طریق سرمایه گذاری این امکان برایتان فراهم می شود که تمام شرایط لازم را دور بزنید. به همین دلیل است که این برنامه ها به نوعی بلیط طلایی برای آن دسته از افرادی که سرمایه ی کافی و مورد نیاز این کشور ها را دارند، می باشد. همان طور که تا این لحظه احتمالا متوجه شده اید بیشترین ویزا های طلایی در اروپا و مخصوصا دراتحادیه ی اروپا صادرمی شوند. در حال حاضر تمام این شش کشور نوعی از ویزای سرمایه گذاری ارائه می دهند :

 • پرتغال
 • اسپانیا
 • لتویا
 • یونان
 • بلغارستان
 • ایرلند

ویزای طلایی برای چه کسانی مناسب است؟ شهروندان کشور های جهان سوم که پاسپورت بدی دارند و می خواهند به مدارس کشور های اروپایی، فرصتی برای فرزندانشان، امنیت، ثبات و هر آنچه که برای آن ها مهم است، دسترسی داشته باشند.کسانی که می خواهند در اروپا زندگی کنند و در نهایت شهروند آنجا شوند.

صاحبان کسب و کار و سرمایه گذارانی که به دنبال سپری کردن تمام وقتشان در اروپا هستند. در بعضی از انواع ویزای طلایی برای دریافت شهروندی، لازم است که شما در آن کشور زندگی کنید اما در بعضی دیگر چنین نمی باشد. در تمام برنامه های ویزای طلایی شما دسترسی نامحدود به کشورهای اروپایی خواهید داشت. در نتیجه اگر هدف شما امکان زندگی، کار کردن و سفر به کشور های اروپایی بیش از 90 یا 180 روز می باشد، اجازه ی اقامت اروپا این امکان را برای شما فراهم خواهد کرد.

مقایسه برنامه های مالتا، مجارستان و پرتغال برای سرمایه گذاری در اروپا

کدام برنامه های اقامتی اروپا را انتخاب کنید؟ خیلی از کشورهای اروپایی برنامه های اقامتی برای سرمایه گذاران ارائه می کنند؛ همه آنها شبیه به هم هستند زیرا همه در مقابل سرمایه گذاری اقامت اروپا را ارائه می دهند، با این حال برنامه ها متفاوت هستند و هر کدام مزایا و معایبی دارند. به عنوان یک سرمایه گذار، قبل از اینکه برای سالهای طولانی متعهد کاری شوید باید بدانید مهم است که تمام اطلاعات مورد نیاز را جمع آوری کنید.

چقدر پول باید سرمایه گذاری کنید؟ آیا هزینه های پنهانی وجود دارد؟ آیا سرمایه گذاری سودمندی است؟ مقایسه برنامه های اقامت اروپا به شما کمک کند که تصمیم آگاهانه ای بگیرید. ما سه برنامه محبوب را انتخاب کردیم، مجارستان، مالتا و پرتغال. با دقت مطالعه کنید و ببینید کدام یک با نیازهای شما هماهنگ است. میزان سرمایه گذاری

 • برنامه اقامت مجارستان: 300.000 یورو
 • برنامه اقامت جهانی مالتا : قابل اجرا نیست ، زیرا هیچ هزینه ابتدایی برای سرمایه گذاری وجود ندارد، اما مالیات سالانه باید از قبل پرداخت شود: حداقل 15.000 یورو
 • ویزای طلایی پرتغال: 500.000 یورو
 • کارمزدها و هزینه ها
 • برنامه اقامت مجارستان: 60000 یورو برای کل پروسه برای تمام اعضای خانواده(همسر و فرزندان زیر سن قانونی)
 • برنامه اقامت مالتا: هزینه غیر قابل بازگشت 6.000 یورو برای شروع پروسه درخواست

ویزای طلایی یا سرمایه گذاری در پرتغال: بسته به اینکه کدام کارگزار به شما در فرایند ویزا کمک میکند هزینه پردازش بین % 5  تا %20  متغیر است؛ بعلاوه مبلغ 80.04 یورو برای هر عضو خانواده و هزینه ابتدایی ویزای طلایی 5.137.50 یورو . هزینه ویزای طلایی برای اعضای خانواده نیز 5.137.50 یورو است. شرایط الزامات ماندن در کشور برای دریافت اقامت:

 • برنامه اقامت مجارستان: مقرراتی وجود ندارد
 • برنامه اقامت مالتا: 183 روز در سال
 • ویزای طلایی پرتغال: 7 روز در سال اول و 14 روز در سال دوم و سال سوم
 • زمان پردازش، برنامه اقامت مجارستان:14 روز
 • برنامه اقامت مالتا: 3-4 ماه
 • ویزای طلایی پرتغال: 30 روز

برنامه اقامت مجارستان: اگر سرمایه گذار هیچ درآمدی از منابع محلی کسب نکند و بیشتر از 183 روز در مجارستان اقامت نداشته باشد مالیات شامل آن نمی شود. برنامه اقامت مالتا: حداقل 15000 یورو در سال ، %15 مالیات به تمام درآمدی که وارد مالتا کرده اید تعلق می گیرد. ویزای طلایی پرتغال: اگر سرمایه گذار بیشتر از 183 روز در پرتغال نباشد شامل پرداخت مالیات نمیشود اما به درآمد اجاره و درآمد حاصل از سرمایه گذاری در املاک و مستغلات %28 مالیات تعلق می گیرد. الزامات تمدید ویزا و اجازه کار به صورت قانونی، زمان مورد نیاز برای دریافت اقامت دائم:

 • برنامه اقامت مجارستان:بعد از پنج سال
 • برنامه اقامت مالتا: بعد از پنج سال
 • ویزای طلایی پرتغال: در سال اول و بعد از آن هر دو سال
 • برنامه اقامت مجارستان: بدون مجوز کار هم مجاز است.
 • برنامه اقامت مالتا: با مجوز کار مجاز است.
 • ویزای طلایی پرتغال: مجاز است.
 • برنامه اقامت مجارستان: 30 روز
 • برنامه اقامت مالتا: 5 سال
 • ویزای طلایی پرتغال: 5 سال

زمان مورد نیاز برای دریافت تابعیت:

 • برنامه اقامت مجارستان: 8 سال
 • برنامه اقامت مالتا: 10 سال
 • ویزای طلایی پرتغال: 6 سال

همانطور که از اطلاعات بالا متوجه شدید برنامه اقامت مجارستان از چند جنبه بهتر از بقیه است. برنامه اقامت مجارستان ارزانترین، سریع ترین و سودمندترین برنامه اقامت در اتحادیه اروپاست علاوه بر این اگر شما تصمیم دارید برنامه سرمایه گذاری مجارستان را انتخاب کنید در طول کل پروسه از کمک های VIP بهره مند می شوید که یک تجربه خوشایند و همچنین سودمندی است. اطلاعات بیشتر را از مشاورین تلفنی رایگان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) بخواهید.

مقالات مرتبط

ثبت درخواست مشاوره فوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرایط و مزایای ویزای کار

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده