ثبت شرکت در خارج از کشور

ثبت شرکت در خارج

مقاله مذکور درباره شرایط کلی و عمومی ثبت شرکت در خارج پرداخته شده است، یکی از دلایل تمایل افراد به ثبت شرکت در خارج اخذ اقامت و دیگری افتتاح حساب بانکی و راه اندازی بیزنس و تجارت است، موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی می تواند راهنمای شما در زمینه ثبت شرکت در خارج از کشور باشد.

شرایط ثبت شرکت در خارج از کشور

در این قسمت ابتدا به بررسی موارد مهمی که باید برای ثبت شرکت در خارج در نظر گرفته شود، می پردازیم، این نکات معمولاً کلی و به صورت عمومی برای همه کشورها باید لحاظ شود؛

  1. گردش مالی، منابع و بودجه بندی: تأمین مالی برای گسترش شما موضوع با اهمیتی است و باید برای آن بودجه ای در نظر گرفت. تا زمانی که طی عملیات جدید پول وارد شود، استراتژی برای کاهش هزینه نقدی نیز بسیار مهم است. ممکن است نیاز به سرمایه گذاری خطر پذیر باشد. در صورتی که این موضوع مد نظر باشد، بهتر است با مدیر ارتباطات AIB خود و نیز هیئت مدیره شرکت محلی صحبت کنید، کسی که می تواند برای شرکت هایی که به دنبال گسترش در خارج از کشور هستند، تأمین بودجه کنند.
  2. مالیات، شرایط موافقت و گزارش: هنگامی که انتخاب حوزه قضایی از الزامات گزارش و مالیات است، یک عامل مهم باید در نظر گرفته شود. همیشه باید در مورد نرخ مالیات شرکت تحقیق کنید، بسته به اینکه ممکن است نیاز به اجرای قانون مالیات در حوزه قضایی، مدیریت و کنترل شرکت در داخل کشور باشد. اگر این طور باشد و شما از قبل برای حضور فیزیکی فوری خود در کشور برنامه ریزی نکرده باشید، انتصاب یک مدیر ساکن محلی به عنوان هیئت مدیره ارزشش را دارد. تصمیم برای ایجاد یک شرکت هلدینگ (نگهداری) یا شرکت فرعی نیز دارای استلزام مالیاتی است و هرگونه انتقال بالقوه مسائل مربوط به قیمت گذاری مورد توجه قرار می گیرد.
  3. فرآیند تشکیل و ثبت: روند تشکیل شرکت در هر کشور در سراسر جهان متفات است. برون سپاری این مورد به تشکیل شرکت بین المللی یا دفتر مشاوره شرکت اغلب به نفع شماست زیرا می توانند فرآیند را ساده تر کنند و به شما در اجتناب از هر گونه اشتباه پر هزینه کمک کنند. یک متخصص با تجربه، با قوانین و الزامات محلی در کشور انتخابی شما آشنایی دارد. روش، هزینه و مدت زمان در سراسر کشورهای مختلف – حتی در اتحادیه اروپا متفاوت می باشد.
  4. ریسک ارزی: شرکت هایی که در سطح بین المللی کار می کنند نسبت به ریسک و نوسانات ارز آسیب پذیر هستند. از آنجایی که نوسانات ارز به طور کلی غیر قابل پیش بینی است، سروکار داشتن با آن به معنای مدیریت خطر ارز می باشد.در صورتی که بخواهید کمترین تماس با نوسانات ارزی داشته باشید، ایجاد حساب های چند ارزی ایده خوبی می باشد. این کار به کسب و کار شما اجازه می دهد تا پرداخت ارز خارجی را بدون نیاز به تبدیل منابع مالی به یورو وارد و دریافت کنید.
  5. تحقیقات بازار و دانش محلی: اگر در حال گسترش به یک بازار جدید هستید، باید نگاهی به تجزیه و تحلیل عادات محلی خرج کردن در کشور انتخابی خود بیندازید. در هنگام مطالعه در مورد بازار، به تعصبات تکیه نکنید. در عوض به دنبال محصول یا خدماتی باشید که به نفع بازار شما باشد.

ثبت شرکت در خارج از کشور

مزایا و معایب ثبت شرکت در خارج از کشور

یک دفتر محلی در این راه فرصتی برای شناسایی و بهره برداری از فرصت ها در بازار به شما ارائه می کند. همچنین انعطاف پذیری برای کنترل عملکردتان و در صورت لزوم امکان گسترش را به شما اعطا می دهد. مزایای دیگر عبارتند از:
در حالی که واسطه ها ممکن است برای فروش کوتاه مدت انتخاب شوند، به این ترتیب می توانید برای طولانی مدت برنامه ریزی کنید.
اگر پایه محلی داشته باشید، مشتریان شما را به صورت جدی تر در نظر می گیرند. این امر به خصوص زمانی صادق است، که محصولات تان به خدمات پس از فروش تخصصی نیاز دارد.
اگر از سرمایه گذاری مشترک استفاده می کنید، می توانید این ریسک را شریک شوید. شما همچنین می توانید از اطلاعات و شهرت شریک محلی بهره بگیرید.
اگر به تنهایی کار می کنید، تمام سود از این شرکت برای شما است.
اگر مشکلی پیش بیاید، یک شرکت تابعه محلی، مسئولیت محدودی را ارائه می دهد. همچنین از توسعه یک دفتر محلی ساده تر است.
این امر فرصتی را برای گسترش حقوق مالکیت معنوی و ثبت در دیگر بازارها فراهم می کند.

معایب ثبت شرکت در خارج از کشور

این گزینه ممکن است به منابع قابل توجهی نیاز داشته باشد و شامل هزینه های اداری و مدیریتی بیشتر نسبت به سایر روش ها برای ورود به بازارهای خارج از کشور می باشد:
شما باید با قوانین شرکتی، اشتغال و مالیات در کشور جدید آشنا باشید و از متخصصان محلی برای کمک استفاده کنید.
ممکن است لازم باشد به منظور جذب توجه محلی، کسب و کار را تغییر نام دهید، یا اگر نام تجاری شما در قلمرو جدید معنای دیگری داشته باشد.
اگر همه چیز خراب شود، هزینه ها بالا خواهد بود.
شما باید تمام خطرات را بپذیرید (اگر با یک شریک محلی کار نمی کنید). این می تواند شامل عدم پرداخت یا مشکلات مربوط به پیروی از قوانین باشد.

بهترین کشور برای ثبت شرکت در خارج از کشور

در کشور نیوزیلند، با توجه به وجود یک روش آنلاین (برخط) ساده برای شروع یک کسب و کار، تنها چند ساعت از وقت فرد کارآفرین، صرف انجام این کار می شود. در چند دهه گذشته، کشور نیوزیلند از یک اقتصاد زراعتی، به یک رهبر جهانی در میان اقتصادهای صنعتی و بازار آزاد تبدیل شده است که به میزان بسیار زیادی به بازارانگلستان وابسته می باشد.

از سال 2009 که یک رکود اقتصادی در این کشور ظهور پیدا کرده است، تا کنون این کشور به حدود 3-2 % رشد اقتصادی سالانه دست یافته است. گزارش بانک جهانی نشان می دهد که کشور نیوزیلند بهترین کشور برای حفاظت از سرمایه گذاران با سرمایه اندک می باشد و بهترین کشور برای شروع یک کسب و کار است. توافقنامه تجارت آزاد، مقررات حمایت از رقابت، قوانین مالیاتی کارآمد و یک سیستم سیاسی باز، عوامل مؤثر در رتبه بندی بالای این کشور می باشند.

شرایط اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در خارج از کشور

در طول 3 ماه اول اقامت در کشور جدید، شما نمی توانید برای یک سند اقامت که تأیید کننده حق اقامت شما در آنجا است، درخواست کنید- اگر چه در برخی کشورها ممکن است مجبور شوید حضور خود را پس از ورود گزارش دهید.

پس از 3 ماه در کشور جدید، ممکن است لازم باشد که محل اقامت خود را نزد مقامات مربوطه (اغلب شهرداری یا ایستگاه پلیس محلی) ثبت کنید و یک گواهی ثبت شده برای شما صادر می شود. هنگامی که شما ثبت نام می کنید، یک گواهی ثبت دریافت خواهید کرد. این گواهی حق زندگی شما را در کشوری جدید تأیید می کند.

گواهی ثبت شما باید بلافاصله صادر شود و هزینه آن بیشتر از هزینه کارت های هویت ملی اتباع نیست. این گواهی ثبتی باید به طور نامحدود معتبر باشد (لازم نیست تمدید شود)، هرچند تغییر آدرس ممکن است لازم باشد به مقامات محلی گزارش شود.

اگر شما ملزم به ثبت هستید، ممکن است برای عدم انجام این کار جریمه شوید، اما ممکن است همچنان در کشور زندگی کنید و برای انجام ندادن تنها این کار نمی توانید اخراج شوید.

در بسیاری از کشورها، شما باید همیشه این گواهی و کارت هویت ملی یا گذرنامه خود را حمل کنید. اگر آنها را در خانه بگذارید، ممکن است جریمه شوید اما برای این کار نمی توانید اخراج شوید.

در اکثر کشورهای اروپایی، می توانید پس از 5 سال اقامت موقت برای اقامت دائمی درخواست کنید، البته، استثنائات وجود دارد که براساس مقدار سرمایه گذاری می توانید گذرنامه منظم را ظرف شش ماه تا یک سال دریافت کنید.

هم اکنون یکی از بهترین کشورها جهت اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت، کشور لهستان می باشد، واقع شدن این کشور در کشورهای حوزه شینگن و اتحادیه و شرایط راحت صدور اقامت بدون دردسر از مزایای این کشور است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص راه اندازی بیزنس و شرکت در خارج از کشور می توانید با مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در دفاتر تهران، شیراز و اصفهان تماس حاصل فرمایید.

مقالات مرتبط

ثبت درخواست مشاوره فوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرایط و مزایای ویزای کار

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده