اعزام نیروی کار به آلمان

اعزام نیروی کار به آلمان

بازار کار در آلمان برای اعزام نیروی کار به آلمان ، این کشور یکی از پایین ترین نرخ بیکاری در اتحادیه اروپا را دارد و تنها 5.9 درصد از افراد آن بیکار هستند (ژانویه 2017) و در برخی از نقاط جنوب آلمان، مانند بایرن، نرخ بیکاری به طور قابل توجهی پایین تر است. در یک مطالعه توسط موسسه فدرال آلمان برای تحقیقات جمعیت نشان داد که یک سوم از مهاجران غیر اتحادیه اروپا در آلمان در ظرف 12 ماه کار پیدا کردند. اگر شما واجد شرایط اشتغال در آلمان هستید و تجربه کاری و دانش پایه از زبان آلمانی دارید، فرصت آن را دارید که از طریق موسسات اعزام نیروی کار به آلمان برای اشتغال در آلمان اقدام کنید.

مشاغل موجود در آلمان برای اعزام نیروی کار به آلمان

کمبود کارگران ماهر در بسیاری از مشاغل در آلمان وجود دارد. این مشاغل عبارتند از مهندسین مجرب (مکانیک، خودرو، برق و ساختمان)، دانشمندان، ریاضی دانان، متخصصان IT و پزشکان و هم پرستاران می باشد. برای دیگر حرفه ها نیز می توانید در اینترنت جستجو کنید. با افزایش جمعیت فزاینده مسن تر، کارگران سالمند، حرفه بهداشت و پرستاری نیز دچار کمبود نیروی ماهر شده است. از معلمان آموزش زبان انگلیسی نیز استقبال میگردد.

اعزام نیروی کار به آلمان

محیط کار آلمانی و فرهنگ مدیریت

متوسط ​​ کار در هفته در آلمان بیش از 38 ساعت است و حداقل 18 روز تعطیلات در سال را افراد شاغل در آۀمان دارند. فرهنگ سازمانی آلمان سلسله مراتبی، با مدیریت قوی است. کار در آلمان و انجام وظایف با دقت و برنامه ریزی و تصمیم گیری بر اساس حقایق سخت است. جلسات منظم و کارآمد هستند و یک دستور کار سخت و برنامه را دنبال میکنند. در محیط های کاری بحث هایی با هدف رسیدن به انطباق و تصمیم نهایی برگزار می شود. در آلمان زمان یک مفهوم به خوبی تعریف شده است و مردم بسیار وقت شناس هستند، و شما باید بیش از حد در هر محیط کار حرفه ای باشید. حداقل دستمزد تعیین شده توسط دولت 8.50 EUR در ساعت در سال 2014 به تصویب رسید.

ویزای کار و اقامت آلمان برای اعزام نیروی کار به آلمان

اگر شما فردی از اتحادیه اروپا (EU) ، منطقه اقتصادی اروپا (EEA) یا سوئیس هستید ، شما نیاز به یک مجوز کار در آلمان دارید و اگر از مناطق دیگری هستید علاوه بر مجوز کار شما نیاز به گذرنامه یا کارت شناسایی معتبر نیز دارید.

شهروندان استرالیا، اسرائیل، ژاپن، کانادا، نیوزیلند، کره جنوبی و ایالات متحده می توانند در آلمان بدون ویزای کار آلمان و درخواست اقامت و اجازه کار به کار در این کشور مشغول گردند.

هر شخص دیگری به جز موارد یاد شده نیاز به دریافت ویزای جست و جو کار آلمان و اجازه اقامت به منظور کار دارد. دریافت اجازه کار و اقامت در آلمان ممکن است سخت باشد اما به علت تبعات ناشی از  کار غیر قانونی در آلمان هرگز برای ورود و کار غیر قانونی در این کشور وسوسه نشوید.

زبان جهت کار در آلمان

شما برای کار در این کشور باید قادر به صحبت به زبان آلمانی در حد روزمره حداقل باشید (حتی اگر آموزش و کار شما به زبان انگلیسی صورت میگیرد)، و بعید است که شما بتوانید یک کار حرفه ای را بدون مهارت های زبان آلمانی پیدا کنید.

مدارک و مراجع برای اعزام نیروی کار به آلمان

حدود 60 حرفه کاری در آلمان وجود دارد که نیاز به اخذ نیروی کار دارد، از جمله معلمان، پزشکان و بینایی سنج و … جزو این موارد می باشد. اگر شما یکی از این موارد هستید، شما نیاز به مدرک تحصیلی به رسمیت شناخته شده توسط مقامات آلمانی داشته باشید و دارای سابقه کار مرتبط همراه با مدرک باشید. تمام موسسات معتبر و قانونی اعزام نیروی کار به آلمان می توانند شما را در فراهم کردن تمام مدارک لازم یاری رسانند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید.

مقالات مرتبط

ثبت درخواست مشاوره فوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرایط و مزایای ویزای کار

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده