AMU دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان ،یکی از بزرگترین و مهمترین مراکز آموزشی در کشور می باشد که در سال 1930 تاسیس شده است. بیشتر از 7000 دانشجو در 7 دانشکده (پزشکی عمومی، کودکان، پیشگیری های پزشکی و زیست شناسی پزشکی، دندانپزشکی، پزشکی نظامی و داروسازی) در AMU مشغول به تحصیل هستند.این دانشکده مورد تایید وزارت علوم ایران است.

تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان

دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان پایه و اساس قوی نظام آموزشی را به عهده دارد و همچنین دانشمندان برجسته ای (بیش از 63000 پزشک، داروساز و دندانپزشک متخصص) را تقدیم به جامعه پزشکی در سراسر جهان کرده است. شاخص های کمی و کیفی AMU در مورد آماده سازی پزشکان ماهر و دانشمندان پزشکی قابل مقایسه با برخی از کشورهای پیشرو است. دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان دارای یک ساختمان اداری، 6 ساختمان آموزشی، مرکز تحقیقات علمی، پذیرایی و بوفه، استراحتگاه، انتشارات و روزنامه، مجموعه ورزشی بزرگ با استخر شنا، کتابخانه و آزمایشگاه های بنیادی است.

دانشجویان بین المللی در دانشگاه آذربایجان

1200 دانشجوی بین الملی از 12 کشور متفاوت در این دانشکده تحصیل می کنند. برنامه های تحصیل در آذربایجان به زبان انگلیسی ارائه می شوند. طول دوره تحصیلی پزشکی در این دانشگاه 6 سال می باشد و همچنین این دانشکده دارای بیمارستان است. آموزش پزشکی در آذربایجان با تمرکز ویژه بر سیستم آموزشی MBBS آذربایجان در سراسر جهان بسیار مشهور است.برنامه 6 ساله شامل دوره زبان روسی است، در حالیکه ورودی نیازمند گواهینامه مهارت انگلیسی IELTS با حداقل نمره 5.5 برای پذیرش دارد که این برنامه شامل 1 سال کارآموزی در باکو است.

دانشکده های پزشکی آذربایجان

 • پزشکی عمومی: در طی 10 سال گذشته، 2768 اثر علمی کارکنان دانشکده در بسیاری مجلات، پایان نامه و مقالات منتشر شده است
 • تحصیل پزشکی دندانپزشکی آذربایجان (پزشکی بیماری های دهان و دندان): هدف از تشکیل این دانشکده، فراهم نمودن جمعیت جمهوری آذربایجان با متخصصان دندانپزشکی با مهارت بالا بود.
 • داروسازی: چندین دکتر از علوم شیمی و زیست شناسی که در آکادمی ملی علوم آذربایجان کار می کنند فارغ التحصیل گروه فارماکولوژی این دانشگاه هستند.

هزینه تحصیل در دانشگاه های آذربایجان

هزینه زندگی آذربایجان در مقایسه با دیگر کشورها بسیار پایین است. پروسه پذیرش آنلاین بسیار ساده و بدون آزمون ورودی است. کیفیت بالای تحصیلی آموزش MBBS در آذربایجان با زبان انگیسی باعث شده است که این دانشکده در میان رتبه بندی جهانی قرار بگیرد.کل هزینه تحصیلی 6 ساله MBBS در آذربایجان، 36.60.000 Rs(ریال.واحد پول آذربایجان) است.بهترین زمان درخواست به دانشگاه، قبل از 15 جولای در هر سال است. حدود 2 ماه طول می کشد تا دعوت نامه و ویزا از وزارت آموزش و پرورش و کنسولگری آذربایجان صادر شود ویزا تنها بر اساس دعوت نامه صادر می شود. طبق قوانین دانشگاه، دانشجویان قبل از عزیمت باید هزینه های کامل دانشگاه را پرداخت کنند.

تحصیل و پذیرش پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه آذربایجان

MBBS در آذربایجان یک دوره پزشکی معتبر است. این به عنوان مدرک MD ارائه میشود که معادل MBBS کشورهای دیگر است. برنامه درسی MBBS و سیستم آموزشی آن به طور گسترده ای شناخته شده است. مدت دوره 6 سال و مطالعه زبان روسی به عنوان بخشی از برنامه درسی دوره پزشکی الزامی است که برای دانشجویان بین الملل در کالج های پزشکی روسیه رایج است . آذربایجان بخشی از USSR( جماهیر شوروی)بوده است و از سیستم مشابه روسیه تبعیت می کند. از طرف دیگر یک سال دوره انترنی برای دانشجویان الزامی است.

برای پذیرش در دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان سه مرحله وجود دارد:

مرحله اول: نحوه دریافت دعوت نامه

برای دریافت دعوت نامه از دانشگاه پزشگی آذربایجان (AMU)باید مدارک زیر را ارائه دهید

 • کپی پاسپورت
 • کپی مدرک تحصیلی
 • هزینه دعوت نامه ( 30 دلار)
 • هزینه پیک ( 100 دلار)
 • مدرک دیپلم دبیرستان به همراه نمره های مناسب در دروس شیمی، زیست، فیزیک  به همراه سطح متوسط زبان انگلیسی ، IELTS 5.5( TOEFL 550)
 • شما میتوانید مدارک را توسط ایمیل یا فکس ارسال کنید
 • شما میتوانید هزینه ها را از طریق حواله بانکی یا WESTERN UNION  انتقال دهید

بعد از اینکه دانشگاه مدارک و هزینه را دریافت کرد دعوت نامه، نامه پذیرش و نامه پشتیبانی برای ویزا توسط پیک برای شما ارسال میشود.

تحصیل و پذیرش پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه آذربایجان
تحصیل و پذیرش پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه آذربایجان

مرحله 2: ویزا

بعد از اینکه دعوت نامه را از دانشگاه پزشکی آذربایجان دریافت کردید با نزدیکترین سفارت یا کنسولگری آذربایجان تماس بگیرید. باید مدارک زیر را به سفارت آذربایجان ارائه کنید

 • اصل دعوت نامه
 • اصل پاسپورت(برای یک سال معتبر باشد)
 • مدرک دوره دبیرستان( به زبان روسی ترجمه شده باشد)
 • گواهی تولد( به زبان روسی ترجمه شده باشد)
 • گواهی پزشکی که نشان دهد به ایدز یا HIV مبتلا نیستید ( به زبان روسی ترجمه شود)
 • گواهی پزشکی که نشان دهد از لحاظ فیزیکی و ذهنی سالم هستید( به زبان روسی ترجمه شود)
 • 8 قطعه عکس اندازه عکس پاسپورت

مرحله 3: ورود

بعد از دریافت ویزا از سفارت یا کنسولگری آذربایجان دانشجویان باید جزئیات پرواز به همراه تاریخ و زمان  ورود را به دانشگاه اطلاع دهند یکی از نمایندگان دانشگاه دانشجویان را در فرودگاه تحویل میگیرد. در صورتی که دانشجویان در مورد ورود خود اطلاع ندهند به کشور خود بازگردانده میشوند.

رتبه و رنکینگ دانشگاه پزشکی آذربایجان

بیش از هفت هزار دانشجو در 7 دانشکده ( در رشته های پزشکی عمومی 1 و 2 ، پزشکی اطفال،طب پیشگیری،پزشکی بیولوژیکال ، دندانپزشکی ، داروشناختی و پزشکی نظامی ) تحصیل می کنند.

بیش از 1000 دانشجوی خارجی از 21 کشور در این رشته ها تحصیل میکنند. بخش کارکنان آموزشی دانشگاه شامل 3 عضو آکادمی علوم ، 4 عضو دستیاران علوم، 128 دکترای علوم ( MD) ، 1150 دکترا، 18 کارمند علمی افتخاری، 22 پزشک متخصص  و 5 کارمند افتخاری دانشکده میشود. تمام آنها در فعالیت های علمی و آموزشی 75 دپارتمان دانشگاه پزشکی شرکت می کنند.

آموزش به سه زبان( آذری، انگلیسی و روسی) انجام میشود. دانشگاه پزشکی آذربایجان یکی از اعضای کشورهای اروپای مرکزی ، اروپای شرقی و آسیای شرقی در برنامه TEMPUS در بخش آموزش عالی و TEPSA(همکاری ترانس اروپا) است.

 • رتبه دانشگاه پزشکی آذربایجان در سطح جهانی: 11156
 • رتبه داخلی:8
 • رتبه بندی دانشگاه های جهان UNIPAGE11156
 • رتبه بندی WEBOMETRICS 11139

برای اطلاع دقیق شرایط مهاجرت به آذربایجان و همچنین هزینه پزشکی دانشگاه باکو آذربایجان، با مشاورین ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهلباناتی (توسعه گران مهر) تهران و شیراز تماس حاصل نمائید.

مقالات مرتبط

ثبت درخواست مشاوره فوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرایط و مزایای ویزای کار

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده