بازار کار و شغل در هلند

بازار کار در هلند

چه مواردی را در مورد بازار کار و شغل در هلند بایستی بدانید؟ آیا من می توانم در هلند مشغول به کار شوم؟ برای یافتن شغل مناسب چه کارهایی را بایستی انجام دهم؟ باید بدانید که پاسخ تمامی سوال های شما در زیر ذکر شده است.

فرصت های شغلی افراد خارجی بازار کار در هلند

از سال 2003 نرخ متوسط بیکاری در هلند به 8/5 درصد قبل از رکود اقتصادی رسید این در حالی بود که این نرخ در سال 2014 به 8 درصد نیز رسید. علاوه بر این شهر آمستردام بالاترین نرخ بیکاری را نسبت به دیگر شهر های اصلی کشور هلند به خود اختصاص داده است. اما مهاجرت کاری به هلند می تواند برای شما انتخاب خوبی باشد.

در حال حاضر مشاغل بسیاری برای افراد ناتوان در نظر گرفته شده است. (افرادی که از نظر پزشکی قادر به کارکردن نمی باشند و مزایایی دریافت نمی نمایند). در حال حاضر سیاست های دولت در جهت افزایش مزیت هایی برای افراد شاغل بوده است. افزایش بازارهای کار بدین معناست که افراد بسیاری برای شکار مشاغل مورد نظر تلاش می نمایند.

بازار کار در هلند

برای افراد خارجی شرایط دشوارتری در نظر گرفته شده است. چرا که اخذ بسیاری از مشاغل مستلزم فراگیری زبان هلندی خواهد بود. علاوه براین قوانین و مقررات محدودی برای استخدام افراد خارجی (شهروندان غیر از اروپا / منطقه اقتصادی اروپا) در نظر گرفته شده است. اگر شما بدنبال اخذ مشاغل خرده فروشی؛ رستوران، بار و یا آموزش زبان های خارجی (به ویژه انگلیسی) می باشید پیشنهاد می باشد که مسئله را کمی آسان تر بگیرید.

مقاله مذکور به کمک همکاران موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در دفاتر تهران و شیراز (توسعه گران مهر) مهیا شده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر  در زمینه بازار کار و شغل در هلند می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

مجوز کار و فرایند درخواست شغل

شهروندان متعلق به اروپا / منطقه اقتصادی اروپا که قصد کار و زندگی در هلند را دارند قادر به کارکردن بدون اخذ مجوز کار خواهند بود. مخفف EEA به منطقه اقتصادی اروپا اطلاق خواهد شد و علاوه بر اروپا مواردی نظیر: آیسلند، لیختن اشتاین، نروژ و سوئیس را در بر خواهد گرفت. پس از گذشت 8 روز اقامت در این کشور شما ملزم به ثبت ورود خود در اداره پلیس بومی  ( Vreemdelingenpolitie) خواهید بود. چرا که آنان شما را در این جهت یاری خواهند کرد.

برای افراد متعلق به دیگر کشورها آنان ملزم به دادن درخواست برای اخذ مجوز اقامت (MVV) و مراجعه به سفارت و یا کنسولگری کشور خود قبل از اینکه فرایند درخواست صورت گیرد خواهند بود. ناگفته نماند که پس از آن امکان سفر به ایالت های شینگن تا زمانی که فرایند درخواست انجام نشود برای شما وجود نخواهد داشت. شرکت مورد نظر بایستی نسبت به شرح توانایی های خاص خود مبادرت ورزد.

باید بدانید که  افراد متعلق به اروپا و یا منطقه اقتصادی اروپا از موقعیت برتری جهت اخذ مشاغل مورد نظر برخوردارند. اگر شما مجوز کار برای کار کردن در شرکت را در اختیار دارید و یا اینکه می خواهید شغل خود را تغییر دهید پیشنهاد می شود که برای اخذ مجوز کار جدید اقدام نمایید.

موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی از موسسات برتر و معتبر حقوقی کشور خدمات کار در هلند را به صورت تضمینی برای افراد انجام می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل ، کار اقامت و مهاجرت به هلند با تیم وکلا، همکاران و مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره بهره مند شوید.

مقالات مرتبط

ثبت درخواست مشاوره فوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرایط و مزایای ویزای کار

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده