راه های مهاجرت به فنلاند

راه های مهاجرت به فنلاند

فنلاند عضو اتحادیه ی اروپا، هم مرز با سوئد در غرب و روسیه در شرق است.  برای مهاجرت به فنلاند ، اتباع خارجی باید برای اجازه ی اقامت در بسیاری از موارد درخواست دهند. این مجوزها در شرایط مختلف در دسترس هستند، چه برای اشتغال، تحصیل و یا پناهندگی سیاسی، هر کدام با ملزومات کمی متفاوت.

مهاجرت به فنلاند از طریق کار و تخصص

یک شهروند غیر اتحادیه ی اروپا که به دنبال کار و زندگی در فنلاند می باشد باید برای اجازه ی اقامت جهت استخدام در هر گونه فعالیت پر سود درخواست دهد. این حکم ها صرف نظر از این است که آیا فرد به کار مشغول است و یا خود اشتغال است.  برای درخواست مجوز، یک فرد باید فرم درخواست را کامل کند، هزینه ی پردازش را بپردازد و یک کارفرمای مشخص در فنلاند، داشته باشد که اطلاعات بیشتر در مورد شرایط کار را ارائه دهد. برنامه های کاربردی ممکن است به تایید سفارتخانه و یا کنسولگری فنلاندی در خارج از کشور و یا به ادارات پلیس در شهرهای اصلی در فنلاند برسد. با این حال، در اکثر موارد، شهروندان غیر اتحادیه ی اروپا باید منتظر مجوز بمانند در حالی که در خارج از کشور هستند. مجوزهای اقامت برای متقاضیان خود اشتغالی باید شامل یک طرح مربوط به کسب و کار، و همچنین جزئیات مربوط به اجرا و مقدار کسب و کار و می باشد.

در روش های مختلف مهاجرت شخص می تواند پس از کسب شرایط لازم نسبت به اخذ تابعیت و اقامت در فنلاند اقدام نماید.

مهاجرت به فنلاند

مهاجرت تحصیلی به فنلاند

شهروندان غیراتحادیه ی اروپا به دنبال زندگی در فنلاند هستند در حالی که به دنبال یک دوره ی تحصیلی نیز باید برای مجوز اقامت، درخواست دهند. همچون مورد اجازه ی اقامت برای کارگران، شما ممکن است در سفارتخانه ی فنلاندی، کنسولگری و یا ایستگاه های پلیس درخواست دهید. متقاضیان باید پذیرش تحصیل در فنلاند خود را به یک موسسه ی آموزشی فنلاندی نشان دهند، و البته دوره باید در مقطع کارشناسی که منجر به اخذ مدرک و یا یک مدرک فنی و حرفه ای شود، باشد. متقاضیان باید خلاصه ی کار قبلی و تجربه ی تحصیلی که آنها را برای دوره ی در نظر گرفته شده ی تحصیلی واجد شرایط کرده است را ارائه دهند. علاوه بر این، آنها باید منبع مورد نظر خود را ازنظر درآمد و پوشش بیمه ی درمانی در طول زمان خود در فنلاند نشان دهند. در نهایت، متقاضیان باید هر سابقه ی کیفری را افشا کنند.

شرایط مهاجرت به فنلاند از طریق پناهندگی و شرایط اعضای خانواده

در برخی موارد، یک فرد ممکن است بدون شرط اجازه ی اقامت در یک پیشنهاد کاری و یا پذیرش در یک دوره ی تحصیلی، به فنلاند مهاجرت کند. افرادی که می توانند اصل و نسب فنلاندی یا یک ارتباط نزدیک با این کشور نشان دهند ممکن است برای اجازه ی اقامت درخواست دهند. فرزندان مستقیم از شهروندان فنلاندی و از فینهای اینگریا از مناطق اتحاد جماهیر شوروی سابق ممکن است درخواست دهند. کسانی که به دنبال پناهندگی به علت آزار و اذیت در کشورهای خود هستند نیزممکن است بدون هیچ کار یا تحصیلی مهاجرت کنند. سهمیه ی پناهندگان، تعداد افرادی را که ممکن است به عنوان پناهنده در هر سال مهاجرت کنند را محدود میکند. گروه سوم، افراد با روابط خانوادگی، ممکن است مجوزهای اقامت بر مبنای اعضای مستقیم خانواده که در حال حاضر در فنلاند، زندگی می کنند را دریافت کنند، که “میزبان.” هستند. مهاجران با استفاده از پایه و اساس “روابط خانوادگی” جهت ورود باید با اعضای خانواده ی میزبان خود زندگی کنند.

شهروندان غیر اتحادیه ی اروپا: مجوزهای اقامت – اطلاعات عمومی

شخص درحال حرکت به فنلاند باید در ابتدا برای اجازه ی اقامت از میسیون دیپلماتیک فنلاندی در کشور خود و یا از میسیون دیپلماتیک یک کشور شنگن به نمایندگی فنلاند، درخواست دهد. نرم افزارها با فایل های پیوست همچنین می توانند به صورت آنلاین  atenterfinland.fi.  تایید گردند. در موارد استثنایی، نرم افزار برای اجازه اقامت می تواند در فنلاند تایید گردد.
یک اجازه ی اقامت یا موقت یا دائم (P) است. بسته به ماهیت اقامت، اجازه ی اقامت موقت به عنوان یک مدت ثابت (B) و یا اجازه ی اقامت مستمر اعطا می شود.

مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی می توانند شرایط مهاجرت به فنلاند را برای شما شرح دهند.

مقالات مرتبط

ثبت درخواست مشاوره فوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرایط و مزایای ویزای کار

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده