بورسیه تحصیلی ونزوئلا

بورسیه تحصیلی ونزوئلا

 کشور ونزوئلا برای برخی از افراد زیاد شناخته شده نیست اما می تواند یکی از گزینه های مناسب برای تحصیل و زندگی به شمار برود. موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) تلاش نموده است تا با بررسی بورسیه تحصیلی ونزوئلا شما را با زندگی و تحصیل در خارج از کشور آشنا سازد. برای تحصیل در ونزوئلا موسسات عالی بین 23 دانشگاه عمومی و 24 دانشگاه خصوصی در چندین ایالت پخش می شوند. دانشگاه ها، دوره های آموزشی و بورسیه ها در موضوعات مختلف را ارائه می دهند، که در این مقاله به بعضی از آنها اشاره شده است.

شرایط انواع بورسیه های تحصیلی ونزوئلا

دولت فدرال برای دو بورسیه ی قابل توجه از نظر مالی تامین بودجه می کند تا دانشجویانی که آرزوی تحصیل در ونزوئلا را دارند از آن استفاده نمایند. بورسیه های تحصیلی David L.Boren برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد که علایق شغلی آنها شامل امنیت ملی و موضوعات سیاسی مربوط به آمریکا باشد، ارائه می شود. دانشجویانی که بر روی برنامه های تحصیلی جامع در ونزوئلا برنامه ریزی می کنند، در صورتی واجد شرایط می شوند که اساتید آنها برجسته باشد و لیست های دیگر از معیارهای دانشگاهی را برخوردار باشند.

متقاضیان واجد شرایط باید قادر به تجربه کردن فرهنگ و زبان ونزوئلایی در سطح قوی باشند به طوری که پس از اتمام تحصیلا ت، فرهنگ و زبان برای انها ماندگار شود و توانایی استفاده از آنها را داشته باشند. آنها همچنین بایدمایل باشند که پس از فارغ التحصیلی حداقل بورسیه ها ی تحصیلی خود را از طریق خدمت در وزارت دفاع و امنیت کشور باز پرداخت کنند. لازم به ذکر است که در اعطای این بورسیه ها، الویت با افرادی است که برنامه های شغلی دراز مدتشان آنها را در مسیر هدایت کنند. بورسیه های تحصیلی ممکن است تا مبلغ 25000 دلار باشد.

بورسیه ها ی تحصیلی Benjamin A. Gilman به دانشجویان محروم فرصتی می دهد تا بتوانند در خارج ازکشور خود در ونزوئلا و در دیگر کشور های دولت فدرال که بر اساس این لایحه هست, تحصیل نمایند. فدرال امید وار است که نسل جدید ملت ها از رهبری جهانی متنوع تر و با تعادل تر بهرمند شوند و این بودجه ی مالی را برای توسعه ی ان ایجاد کرده است. برای این هدف , جوایز سخاوتمندانه ی گیلمن به متقاضیانی که لزوما کم درامد هستند، اعطا می شود. الویت با افرادی است که اقلیت هستند و کسانی که در موسساتی هستند که جزو دانشگاه های هنر های سنتی لیبرال نباشد. تا مبلغ 5000 دلار به 700 دانشجوی سراسر کشور در این رقابت بسیار پرشور اعطا می شود.

بورسیه دانشگاه های ونزوئلا

دانشگاه Richmond، دانشجویان آمریکای لاتین و دانشجویان برنامه ی تحصیلی به زبان ایبری یا دانشجویان عضو دپارتمان فرهنگ و ادبیات مدرن که قصد تحصیل در ونزئلا را دارند، برای بورسیه ی تحصیلی Don Quixote مناسب هستند، که حمایت مالی آن به عهده ی دانشگاه ریچموند در ویرجینیا می باشد. جوایز که یکی از چند جوایزی است که در دپارتمان هست، به دانشجویانی اعطا می شود که اساتیدشان آن ها را بالاتر از همتایانشان قرار دهند و دانشجویانی که میل زیادی به تحصیل در ونوزئلا داشته باشند.

بورسیه های تحصیلی کمی بیشتر از 3000 دلار هستند، که قابل استفاده برای برنامه ی تحصیلی در خارج از کشور در طول یک سال تحصیلی می باشد. دانش پیشرفته ی اسپانیایی مورد نیاز است و دانشجو باید حداقل معدل 3.5 GPA در دوره های تحصیلی اسپانیایی در کالج را کسب کند.

بورسیه دانشگاه های ونزوئلا

دانشگاه Wisconsin Madison با کالج VENUSA، کالج تحصیلات بین الملل و زبان های مدرن در مادرید-ونزوئلا همکاری دارد تا برای دانشجویان فرصتی ویژه برای تحصیل زبان و فرهنگ ونزوئلایی در قله ی کوهای اندس ایجاد کند. این برنامه دارای چندین ابعاد مختلف است که شرکت کنندگان موافق با زندگی با خانواده های بومی میزبان هستند تا طریقه ی زندگی آنها را یاد بگیرند. دانشجویان این امکان را دارند که برای یک ترم یا یک سال، تحصیل در کالج VENUSA را انتخاب کنند و همزمان کلاس های کسب و کار بین الملل و دروس اسپانیایی و آمریکای لاتین و یا علوم طبیعی را بردارند.

هیچ پیش نیاز زبانی برای این برنامه ی تحصیلی وجود ندارد و همین باعث ایده آل شدن آن برای دانشجویان با علاقمندی جدید به زبان اسپانیایی می شود. دانشجویان این امکان را دارند که برای بورسیه ی تحصیلی از طریق دانشگاه Wisconsin درخواست دهند و دیگر لازم نیست هر ساله بیش از یک میلیون دلار برای تحصیل در خارج از کشور خرج کنند و فهرست کاملی از فرصت هارا از طریق وبسایت آنها می توانید دریافت کنند.

دفتر برنامه ریزی بین المللی در دانشگاه James Madison در ویرجینیا یک حامی بزرگ برای دانشجویانی است که در خارج از کشور تحصیل میکنند و تعدادی فرصت های بورسیه ی تحصیلی برای آنها دارند. این بودجه های مالی به خوبی با برنامه ی تحصیل در خارج از کشور متناسب است که دارای عنوان “El Sistema : برنامه ی سمفونی و کر جوانان ملی در ونزوئلا ” می باشد.

دانشجویانی که در این دوره ی تحصیلی پذیرفته شوند، یک ماه از فصل بهار را در Caracas و Merida می گذرانند تا خود را غرق در روش های برنامه ی موسیقی ویژه ی ونزوئلا کنند که برنامه ی تحصیلی کر برای دانشجویان جوان به صورت رایگان ارائه می دهد. دانشگاه James Madison ارائه دهنده ی برخی کمک ها برای سفر کوتاه به ونزوئلا، طبق شایستگی و نیاز های اقتصادی، از طریق مفید ترین دپارتمان بورسیه ی تحصیلی آنها می باشد.

به دلیل اینکه این برنامه بسیار کوتاه تر از بقیه ی برنامه ها است – کمتر از یک ماه – در نتیجه ارزان تر است و دانشجویان این امکان را دارند که از طریق دپارتمان بورسیه ای پیدا کنند که تمامی هزینه هارا پوشش دهد .علاقمندان به رشته های موسیقی و همین طور کسانی که تحصیلات جامعه شناسی و تحصیلات اسپانیایی می کنند، برای ثبت نام در این برنامه ی ویژه تشویق می شوند.

دوره ی تحصیلی دریا SEA Semester، دوره ی تحصیلی دریا سفرهای اقیانوسی برای دانشجویان دوره ی لیسانس که تمرکز تحصیلی آن ها بر روی زیست شناسی دریایی و دیگر تحصیلات مربوط به دریا میباشد، ارائه می دهد.اگر شما علاقه مند به شرکت در تحصیلات بین المللی هستید که وابسته به مناطق اقیانوسی در اطراف و نزدیکی ونزوئلا می باشید، شما می توانید این گزینه ی موجود و مناسب برای تحصیلات بیشتر مربوط به زیر آب ها را در نظر بگیرید.

برنامه ی تحصیلی دریا پی به این حقیقت برده است که بسیاری از دانشجویان زمانی که حرف از شهریه ی ثابت به میان می آید , از نظر مالی دچار مشکل می شوند، حتی بدون در نظر گرفتن سفر های بین المللی. به همین دلیل سازمان اقدام به کاهش مبلغ شهریه و در نظر گرفتن بورسیه های تحصیلی بر اساس نمره ها ی تحصیلی و نیاز مالی کرده است. بورسیه ی رییس دانشگاه برای دانشجویان ممتاز سخاوتمندانه بوده و مبلغ آن 5000 دلار می باشد. بورسیه ی ریاست جمهوری حتی بیشتر از 7000 دلار برای بیشتر دانشجویان ممتاز تحصیلی برای هر سفر تحصیلی به دریا می باشد.

خوشبختانه، این فهرست به هیچ عنوان یک فهرست کامل از تمام بورسیه های تحصیلی موجود برای تحصیل در خارج از کشور در ونزوئلا نیست. این فقط یک نمونه است، ممکن است بتوانید تعداد بیشتری را در دفتر کمک های مالی دانشگاه مربوطه، دفتر تحصیلا ت در خارج از کشور، دپارتمان تحصیلی آمریکای جنوبی / اسپانیا بیابید. منابعی نظیر LIVFund، که ارائه دهنده ی بورسیه ها ی تحصیلی برای یاد گیری فردی، کارآموزی در آمریکای جنوبی و آمریکای لاتین می باشد، دارای پایگاه اطلاعاتی عالی و به روزترین بورسیه های تحصیلی برای دانشجویانی است که از طریق آنها درخواست می دهند.

شرایط تحصیل رایگان در ونزوئلا

این کشور که از سال 1999 به نام جمهوری بولیواری ونزوئلا نامگذاری شده، در سواحل شمالی آمریکای جنوبی قرار دارد. این کشور شامل یک خشکی قاره ای و جزایر متعدد در دریای کارائیب است. این کشور از شرق با گویانا، از جنوب با برزیل و از غرب با کلمبیا همسایه است. ارز رایج ونزوئلا فورتای بولیواری (BSF) می باشد و یک BSF معادل حدود 16 سنت آمریكا است. این نرخ به این معنی است که زندگی در ونزوئلا برای خارجی ها بسیار مقرون به صرفه می باشد، اما افراد خارجی باید تغییرات در شرایط زندگی را انتظار داشته باشند.

برای تحصیل در ونزوئلا موسسات عالی بین 23 دانشگاه عمومی و 24 دانشگاه خصوصی در چندین ایالت پخش می شوند. دانشگاه ها، دوره های آموزشی در موضوعات مختلف را ارائه می دهند. جالب توجه است، بسیاری از دانشگاه های ونزوئلا دانشجویان بین المللی را در جریان سفر به ونزوئلا، فراهم کردن حمل و نقل به فرودگاه و از فرودگاه و همچنین اطلاعات مربوط به مسکن دانشجویی حمایت خواهد کرد. در برخی موارد، دانشگاه به شما کمک می کند که یک اتاق با خانواده ی میزبان اجاره کنید که این روند، کار را آسان تر می کند. برای اطلاعات بیشتر، شما باید به طور مستقیم در مورد چگونگی انجام این کار با دانشگاه تماس بگیرید.

هزینه ی تحصیلات دانشگاهی برای دانشجویان بین المللی به طور معمول شامل هزینه ی تحصیل، مسکن، بیمه ی درمانی، کتاب ها و هزینه های زندگی است. دانشجویانی که ویزای F-1 یا J-1 دارند یا به آن ها نیاز دارند، باید حمایت مالی خود را براساس هزینه های برآورد شده ی یک سال تحصیلی نشان دهند. این کار در اسناد اعتباری فرم پشتیبانی مالی انجام می شود. ویزای دانشجوی ونزوئلا برای غیر مهاجرینی که مایل به تحصیل در این کشور هستند، در دسترس می باشد. این را می توانید از طریق کنسولگری یا سفارت محلی خود دریافت کنید.

هیچ دانشگاه رایگانی در ونزوئلا وجود ندارد، هزینه ی تحصیل، کتاب ها و مواد آموزشی را پوشش نمی دهد. همان زمان می توانید درخواست کمک هزینه ی تحصیلی بگیرید. مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) می توانند شما عزیزان را در راستان هزینه زندگی در ونزوئلا به صورت کامل آشنا کنند، کافیست که با ما در ارتباط باشید.

مقالات مرتبط

ثبت درخواست مشاوره فوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرایط و مزایای ویزای کار

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده