دانشگاه تریسته ایتالیا

دانشگاه تریسته ایتالیا

University of Trieste

موقعیت:ایتالیا - تریسته
نوع:دولتی
تعداد دانشجویان:17446 نفر
تعداد دانشجویان بین المللی:1266 نفر
سایت دانشگاه
رنکینگ QS
691-700
رتبه در کشور
64
هزینه ویزا
76 یورو
نرخ پذیرش
69%
بورسیه تحصیلی
دارد
خوابگاه/هزینه
دارد/230 یورو در ماه
زمان فرآیند ویزا
1 تا 3 هفته
مجوز کار
دارد
شهریه
7,500 یورو در سال
مقاطع تحصیلی
کارشناسی، دکترا، ارشد

درباره دانشگاه

Information

دانشگاه تریسته ایتالیا (University of Trieste) در مقایسه با سایر دانشگاه های ایتالیا یک موسسه آموزشی نسبتاً جوان با قدمتی 80 ساله محسوب می‌شود. این موسسه آموزشی یک دانشگاه نه چندان بزرگ و نه چندان کوچک در شهر تریسته و منطقه Friuli-Venezia Giulia ایتالیا است. دانشگاه تریسته از 12 دانشکده تشکیل شده است و دارای طیف گسترده و تقریبا کاملی از رشته‌های تحصیلی است. دانشگاه تریسته در حال حاضر حدود 24000 دانشجو دارد.
هدف تأسیس دانشگاه تریسته در سال 1924 کشف، توسعه، انتقال و کاربرد دانش در طیف وسیعی از زمینه‌های آکادمیک و حرفه‌ای بود. این دانشگاه قصد دارد تا از طریق یک سیستم آموزشی عالی در اروپا نقشی فعال داشته باشد و جامعه را تحصیلکرده‌تر، نوآورتر، منسجم‌تر و پایدارتر کند. دانشگاه تریسته یکی از معتبرترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در ایتالیا است. این دانشگاه بر اساس رتبه‌بندی QS در سال 2024 رتبه 700-691 را در جهان کسب کرده است.

ددلاین دانشگاه تریسته ایتالیا 15 ژوئن تا 5 اکتبر (25 خرداد تا 13 مهر) اعلام شده است. بنابراین متقاضیان تحصیل در این دانشگاه باید در این تاریخ مدارک خود را برای دانشگاه ارسال کنند تا مورد بررسی قرار بگیرد. همچنین با توجه به اینکه ممکن است ددلاین پذیرش در برخی رشته‌ها متفاوت باشد، بهتر است تا متقاضیان مهلت ارسال مدارک در رشته مورد نظر خود را از طریق سایت دانشگاه چک کنند.

دانشکده ها

Faculties

دانشگاه تریسته ایتالیا دارای 10 گروه آموزشی است که رشته‌های مختلف تحصیلی را ارائه می‌کنند. این دپارتمان یا گروه‌های آموزشی عبارتند از:

برخی رشته ها و دوره ها

programs

دانشگاه تریسته ایتالیا رشته‌های تحصیلی متنوعی را به دانشجویان ارائه می‌کند. برخی از این رشته‌ها نیز به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند که عبارتند از:

  • اقتصاد و بازاریابی
  • مدیریت بازرگانی
  • نوروساینس
  • ریاضیات
  • ژئوفیزیک
  • بیوتکنولوژی پزشکی
  • فیزیک پزشکی
  • نانوتکنولوژی

حداقل نمرات آزمون های مختلف که برای این دانشگاه نیاز دارید

Grades
IELTS 6 به بالا
TOEFEL 74 به بالا
PTE 37 به بالا
GPA 2 به بالا
GRE --
GMAT --

بورسیه تحصیلی

Scholarships

دانشگاه تریسته ایتالیا برای حمایت و تشویق دانشجویان برتر و شایسته خود بورسیه تحصیلی ایتالیا را ارائه می‌کند. این بورسیه‌ها توسط سازمان‌های خصوصی، دولتی و دانشگاه تریسته به دانشجویان اهدا می‌شوند. بورسیه ها به گروه‌های آموزشی داده می‌شود و گروه‌ها اهدای بورسیه‌ به دانشجویان برتر را مدیریت می‌کنند.

خوابگاه و تغذیه

Accommodation and food

دانشگاه تریسته ایتالیا تعداد زیادی خوابگاه دانشجویی برای دانشجویان فراهم کرده است. این خوابگاه‌ها بسیار مدرن و مجهز هستند و دانشجویان و کارمندان می‌توانند از آنها استفاده کنند. با توجه به محدودیت ظرفیت خوابگاه‌ها، دانشجویانی که شرایط اقتصادی مناسبی ندارند و یا در لیست دانشجویان برتر قرار گرفته‌اند برای دریافت خوابگاه در اولویت هستند

لوکیشن و تصاویر دانشگاه

Location

No images found.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *