دانشگاه پچ

University of Pécs

University of Pécs

موقعیت:مجارستان - پچ
نوع:دولتی
تعداد دانشجویان:15374 نفر
تعداد دانشجویان بین المللی:3692 نفر
سایت دانشگاه
رنکینگ QS
801-850
رتبه در کشور
6
هزینه ویزا
105 یورو
نرخ پذیرش
75 درصد
بورسیه تحصیلی
دارد
خوابگاه/هزینه
دارد/130 یورو در ماه به بالا
زمان فرآیند ویزا
30 تا 60 روز
مجوز کار
دارد
شهریه
5,000 یورو در سال
مقاطع تحصیلی
ارشد، دکترا، کارشناسی

درباره دانشگاه

Information

دانشگاه پچ (University of Pécs) با بیش از 22 هزار دانشجو، 1600 استاد و 10 دانشکده یکی از بزرگترین دانشگاه های مجارستان است. ریشه تأسیس این دانشگاه به سال 1367 میلادی باز می‌گردد. این دانشگاه نماد ارزش‌های کلاسیک است در حالی که با مدرنیته و چالش‌های زمان حال و آینده نیز به خوبی تطبیق پیدا کرده است. مناطق آموزشی زیر نظر این دانشگاه بسیار گسترده هستند، به طوریکه از محدوده شهر پچ نیز فراتر رفته است. دانشگاه پچ یک دانشکده مستقل در شهر Szekszárd و برنامه‌های آموزشی متنوعی را نیز در شهرهای Kaposvár، Szombathely و Zalaegerszeg ارائه می‌کند.
سیستم تحصیلی در دانشگاه پچ از سیستم بولونیا که یک سیستم آموزشی یکپارچه در اروپا است تبعیت می‌کند. بنابراین دانشجویانی که این دانشگاه را برای تحصیل در مجارستان انتخاب کنند در صورت تمایل و دارا بودن شرایط لازم می‌توانند برای انتقال به دانشگاه‌های دیگر کشورهای عضو این سیستم درخواست دهند.
در حال حاضر بر اساس رتبه‌بندی QS دانشگاه پچ در بین سایر دانشگاه‌های جهان دارای رتبه 850-801 است.

دانشجویانی که قصد دارند ترم پاییز سال 2024 در دانشگاه پچ تحصیل کنند، باید تا 30 ژوئن 2024 برابر با 10 تیر 1403 درخواست خود را به همراه مدارک لازم برای دانشگاه ارسال کنند تا مورد بررسی قرار بگیرد.
مبلغ اپلیکیشن فی دانشگاه بر اساس هر رشته تحصیلی متفاوت خواهد بود.

دانشکده ها

Faculties

تعداد 10 دانشکده در دانشگاه پچ وجود دارد که در آنها رشته‌های مختلف تحصیلی ارائه می‌شود. این دانشکده‌ها عبارتند از:

برخی رشته ها و دوره ها

programs

دانشگاه پچ رشته‌های تحصیلی متنوعی را برای دانشجویان ارائه می‌کند که می‌توانند بر اساس علاقه خود در یکی از این رشته‌ها تحصیل کنند. از جمله رشته‌های محبوب ارائه شده در این دانشگاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • معماری
  • فلسفه
  • هنر
  • تاریخ
  • سفالگری
  • موسیقی
  • رسانه و ارتباطات
  • آموزش زبان انگلیسی و آلمانی
  • آموزش پیش از دبستان

حداقل نمرات آزمون های مختلف که برای این دانشگاه نیاز دارید

Grades
IELTS 5.5 به بالا
TOEFEL 72 به بالا
PTE --
GPA 3 به بالا
GRE --
GMAT --

بورسیه تحصیلی

Scholarships

دانشجویانی که متقاضی دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان هستند، دانشگاه پچ بورسیه تحصیلی Stipendium Hungaricum را برای دانشجویان برتر ارائه می‌کند. این بورسیه یکی از بهترین بورسیه‌های تحصیلی در مجارستان است که هزینه‌های تحصیل و زندگی در مجارستان را به طور کامل پوشش می‌دهد. دانشجویانی که نمرات و رزومه تحصیلی درخشانی داشته باشند کاندید دریافت این بورسیه خواهند بود.

خوابگاه و تغذیه

Accommodation and food

دانشگاه پچ 10 خوابگاه برای دانشجویان ارائه کرده است. خوابگاه‌ها در مناطق آرام شهر واقع شده‌اند و دسترسی خوابگاه‌ها به دانشگاه بسیار خوب و راحت است. تعداد زیادی از خوابگاه‌ها بازسازی شده‌اند و اتاق‌ها همه دارای مبلمان و لوازم لازم هستند. تمام اتاق‌ها دارای حمام شخصی هستند و دانشجویان به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند. هزینه هر اتاق نیز بسیار مقرون به صرفه و فقط 130 یورو در ماه است.

لوکیشن و تصاویر دانشگاه

Location

No images found.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *