دانشگاه میلان بیکوکا

دانشگاه میلان بیکوکا

University of Milano-Bicocca

موقعیت:ایتالیا - میلان
نوع:دولتی
تعداد دانشجویان:29364 نفر
تعداد دانشجویان بین المللی:1453 نفر
سایت دانشگاه
رنکینگ QS
481
رتبه در کشور
15
هزینه ویزا
76 یورو
نرخ پذیرش
73%
بورسیه تحصیلی
دارد
خوابگاه/هزینه
دارد /--
زمان فرآیند ویزا
1 تا 3 هفته
مجوز کار
دارد
شهریه
2,800 تا 3,500 یورو در سال
مقاطع تحصیلی
کارشناسی، دکترا، ارشد

درباره دانشگاه

Information

دانشگاه میلان بیکوکا (university of milano-bicocca) به عنوان یک موسسه آموزشی خودمختار در سال 1998 در شهر میلان ایتالیا تأسیس شد و از جمله جدیدترین دانشگاه های ایتالیا محسوب می‌شود. این دانشگاه در سال 2015 و بر اساس رتبه‌بندی Times در بین دانشگاه‌های برتر جهان با قدمت کمتر از 50 سال رتبه 24 و رتبه اول را در ایتالیا به دست آورد. هدف از ایجاد این دانشگاه گسترش دانش، تحقیق و پژوهش بود به طوریکه بتواند به توسعه تولید و صنعت ایتالیا نیز کمک کند.

دانشگاه میلان بیکوکا امروزه به یک دانشگاه چند رشته‌ای تبدیل شده است که دانشجویان و متخصصانی در زمینه‌های علمی مختلف پرورش می‌دهد. از جمله رشته‌های تحصیلی در این دانشگاه می‌توان به رشته اقتصاد، آمار، حقوق، پزشکی، جامعه‌شناسی و روانشناسی اشاره کرد. دانشگاه میلان بیکوکا یک دانشگاه جوان و پویا برای تحصیل در ایتالیا است که مراکز و موسسات تحقیقاتی متعددی را تحت پوشش خود قرار داده است.

این دانشگاه در سال 2024 و بر اساس رتبه‌بندی QS رتبه 481 جهان را از آن خود کرده است و در بین دانشگاه‌های ایتالیا رتبه 15 را دارد.

دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه میلان بیکوکا را دارند می‌توانند از تاریخ 3 آوریل تا 1 سپتامبر (13 اردیبهشت تا 10 شهریور) برای ارسال مدارک و فرم درخواست پذیرش خود اقدام کنند. دقت کنید که ددلاین دانشگاه ممکن است برای رشته و مقاطع مختلف متفاوت باشد. بنابراین پیشنهاد می‌شود متقاضیان سایت دانشگاه را چک نمایند.

دانشکده ها

Faculties

دانشگاه میلان بیکوکا دارای 7 دانشکده است که رشته‌های مختلف تحصیلی در آن ارائه و تدریس می‌شوند. این دانشکده‌ها عبارتند از:

برخی رشته ها و دوره ها

programs

دانشگاه میلان بیکوکا در رشته‌های تحصیلی مختلف دانشجو می‌پذیرد. این دانشگاه به عنوان یکی از دانشگاه‌های برتر و چند رشته‌ای در ایتالیا شناخته می‌شود که در زمینه‌های مختلف افراد ماهر را پرورش می‌دهد. برخی از رشته‌های تحصیلی محبوب در این دانشگاه عبارتند از:

  • روانشناسی کاربردی
  • هوش مصنوعی
  • اخترشناسی و فیزیک فضایی
  • علوم اطلاعات
  • بازاریابی و مطالعات بازار جهانی
  • اقتصاد بین الملل
  • علوم دریایی

حداقل نمرات آزمون های مختلف که برای این دانشگاه نیاز دارید

Grades
IELTS 6.5 به بالا
TOEFEL 86 به بالا
PTE --
GPA 2 به بالا
GRE --
GMAT --

بورسیه تحصیلی

Scholarships

دانشگاه میلان بیکوکا برای دانشجویان دکتری بورسیه تحصیلی ایتالیا را در نظر گرفته است. مبلغ این بورسیه حدود 16 هزار یورو است و به دانشجویان برتر اهدا می‌شود. دانشجویانی که این بورسیه را دریافت می‌کنند مجاز به دریافت سایر بورسیه‌ها مانند اراسموس نیستند. در صورت دریافت دو بورسیه به صورت همزمان بورسیه اهدایی به حالت تعلیق درخواهد آمد.

خوابگاه و تغذیه

Accommodation and food

دانشجویان دانشگاه میلان بیکوکا می‌توانند درخواست خود را برای دریافت خوابگاه به دانشگاه تحویل دهند. این دانشگاه با همکاری سازمان‌های خصوصی چند خوابگاه و اقامتگاه دانشجویی ارائه کرده است. دانشجویانی که دارای نمرات و رزومه خوبی باشند برای دریافت خوابگاه در اولویت هستند.

لوکیشن و تصاویر دانشگاه

Location

No images found.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *