دانشگاه دبرسن

دانشگاه دبرسن مجارستان

University of Debrecen

موقعیت:مجارستان - دبرسن
نوع:دولتی
تعداد دانشجویان:18536 نفر
تعداد دانشجویان بین المللی:4752 نفر
سایت دانشگاه
رنکینگ QS
671-680
رتبه در کشور
4
هزینه ویزا
105 یورو
نرخ پذیرش
75 درصد
بورسیه تحصیلی
دارد
خوابگاه/هزینه
دارد/52 یورو در ماه به بالا
زمان فرآیند ویزا
30 تا 60 روز
مجوز کار
دارد
شهریه
6,000 یورو در سال
مقاطع تحصیلی
کارشناسی، ارشد، دکترا

درباره دانشگاه

Information

دبرسن یکی از شهرهای بزرگ مجارستان است که بیش از 200 هزار نفر شهروند دارد و به عنوان مرکز فرهنگی، اقتصادی و علمی مجارستان و یک شهر دانشگاهی مشهور شناخته می‌شود.
دانشگاه دبرسن (University of Debrecen) در شهر دبرسن مجارستان قرار دارد که با بیش از 28 هزار نفر دانشجو، امروزه به عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه های مجارستان به شمار می‌رود. همکاری 14 دانشکده در این دانشگاه، کیفیت آموزش رشته‌های تحصیلی آن را تضمین می‌کند و دانشگاه دبرسن را به یک دانشگاه پیشرو تحقیقاتی، آموزشی و مرکز فکری در شرق مجارستان تبدیل کرده است.
دانشگاه دبرسن با افتخار اعلام کرده است که برای دانشجویان خارجی که قصد تحصیل در مجارستان را دارند، حدود 80 رشته را به زبان انگلیسی ارائه کرده است. همچنین این دانشگاه در سال 2007 موفق به دریافت جایزه و کسب مقام اول صلاحیت آموزش عالی در بین بهترین دانشگاه‌های مجارستان شد. در حال حاضر دانشگاه دبرسن بر اساس رتبه‌بندی QS رتبه 680-671 را در بین دانشگاه‌های جهان کسب کرده است.

یکی از موارد مهمی که متقاضیان تحصیل در دانشگاه دبرسن باید به آن توجه کنند، ددلاین و مهلت ارسال مدارک است. ددلاین دانشگاه دبرسن بر اساس رشته و مقطع متفاوت و به شرح زیر است:

 

ترم تحصیلیتاریخ ددلاین
ترم پاییزمقطع دکتری: 15 می (25 اردیبهشت)
سایر مقاطع: 15 ژوئن (25 خرداد)
ترم زمستانرشته پزشکی: 1 نوامبر (19 آبان)
سایر رشته ها: 15 نوامبر ( 24 آبان)

دانشکده ها

Faculties

دانشگاه دبرسن دارای 14 دانشکده است که با یکدیگر ارتباط نزدیک و قوی دارند. در هر یک از این دانشکده‌ها رشته‌های تحصیلی به صورت حرفه‌ای تدریس می‌شوند. دانشکده‌های این دانشگاه شامل موارد زیر هستند:

برخی رشته ها و دوره ها

programs

دانشگاه دبرسن 32 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی و 65 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌کند. برخی از رشته‌های تحصیلی محبوب در این دانشگاه در جدول زیر ارائه شده است:

حداقل نمرات آزمون های مختلف که برای این دانشگاه نیاز دارید

Grades
IELTS 5.5 به بالا
TOEFEL 77 به بالا
PTE 46 به بالا
GPA 3 به بالا
GRE --
GMAT --

بورسیه تحصیلی

Scholarships

دانشگاه دبرسن برای آن دسته از دانشجویانی که متقاضی دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان هستند و رزومه تحصیلی بسیار خوبی دارند بورسیه تحصیلی ارائه می‌کند. این بورسیه بر اساس نوع آن می‌تواند 30 درصد تا 90 درصد از هزینه تحصیل دانشجو را در سال اول تحصیل کاهش دهد. اعطای بورسیه تحصیلی از سال دوم به بعد به نمرات کسب شده دانشجو بستگی دارد.

خوابگاه و تغذیه

Accommodation and food

دانشگاه دبرسن خوابگاه‌های مجهزی را برای دانشجویان بین‌المللی ارائه کرده است. این خوابگاه‌ها در پردیس اصلی دانشگاه واقع شده‌اند. به عنوان مثال خوابگاه Lajos Kossuth از دانشکده هنر و علوم انسانی و دانشکده فناوری فقط 100 متر فاصله دارد. در این خوابگاه‌ها امکاناتی مانند سالن تلویزیون، اتاق‌های یک خوابه با حمام شخصی، آشپزخانه در هر طبقه و اینترنت پر سرعت ارائه شده است.

لوکیشن و تصاویر دانشگاه

Location

No images found.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *