دانشگاه کمبریج

دانشگاه کمبریج انگلستان دانشگاه کمبریج انگلستان

University of Cambridge

موقعیت:انگلستان - کمبریج
نوع:دولتی
تعداد دانشجویان:21180 نفر
تعداد دانشجویان بین المللی:7973 نفر
سایت دانشگاه
رنکینگ QS
2
رتبه در کشور
2
هزینه ویزا
490 پوند
نرخ پذیرش
21%
بورسیه تحصیلی
دارد
خوابگاه/هزینه
دارد /400 تا 800 پوند در ماه
زمان فرآیند ویزا
3 هفته
مجوز کار
فقط دانشجویان دکتری
شهریه
22 هزار تا 69 هزار پوند در سال
مقاطع تحصیلی
کارشناسی، ارشد، دکترا

درباره دانشگاه

Information

دانشگاه کمبریج (University of Cambridge) یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه های جهان است که در سال 1209 میلادی تأسیس شده است. این دانشگاه از نظر قدمت و تاریخچه بسیار غنی است و فقط ساختمان دانشگاه هر ساله گردشگران بسیاری را از سراسر جهان به سمت خود جذب می‌کند. دانشگاه کمبریج در شهر کمبریج انگلستان واقع شده و دارای گنجینه‌های بسیاری است که در موزه این دانشگاه نگهداری می‌شود. این گنجینه‌ها نشان دهنده فعالیت‌های علمی اساتید و دانشجویان دانشگاه چه در زمان حال و چه در گذشته هستند.

 

دانشگاه کمبریج چهارمین دانشگاه قدیمی جهان و یکی از بزرگترین دانشگاه های انگلیس است که در بین 5 دانشگاه برتر دنیا قرار دارد. شهرت این دانشگاه از نظر قدرت آکادمیک و دستاوردهای علمی به حدی است که در سراسر جهان شناخته شده است و هر ساله افراد بسیاری برای پذیرش در این دانشگاه با یکدیگر رقابت می‌کنند.

 

استانداردهای بالا در دانشگاه کمبریج نتیجه فرصت‌های یادگیری ارائه شده در این دانشگاه و منابع گسترده آن از جمله کتابخانه با بیش از 3 میلیون جلد کتاب و مقاله، موزه‌ها و سایر مجموعه‌ها است. تدریس دانشجویان در دانشگاه کمبریج توسط بهترین و ماهرترین دانشمندان و محققینی انجام می‌شود که در زمینه علمی خود به عنوان یک رهبر و نخبه شناخته می‌شوند و فرصت‌های زیادی برای دانشجویان فراهم شده است تا در کنار این اساتید به تحقیق و یادگیری بپردازند و رشد کنند.

 

دانشگاه کمبریج دارای 31 دانشکده است که 3 مورد از آنها مخصوص دختران و 2 مورد مخصوص تحصیلات تکمیلی است. هر کالج یک موسسه آموزشی مستقل با دارایی و درآمد خاص خود را است. کالج‌ها به صورت مستقل کارکنان خود را انتخاب می‌کنند و مسئولیت انتخاب دانشجویان را بر اساس مقررات دانشگاه بر عهده دارند. بیش از 9 هزار دانشجوی بین‌المللی از 140 کشور در این دانشگاه تحصیل می‌کنند. دانشگاه کمبریج در سال 2024 بر اساس رتبه‌بندی QS رتبه 2 جهان را از آن خود کرده است و بدون شک بهترین گزینه مهاجرت تحصیلی به انگیس برای دانشجویان نخبه با رزومه تحصیلی درخشان است.

مهلت ارسال مدارک جهت پذیرش در دانشگاه کمبریج 23 اکتبر (1 آبان) اعلام شده است. با این حال دانشگاه به دانشجویانی که در این بازه زمانی موفق به ارسال مدارک خود نشده‌اند فرصت دیگری در 8 مارس (17 اسفند) نیز داده است. دانشجویانی که در ماه مارس پذیرفته و دعوت به محاسبه شوند یک ترم از دانشجویان پذیرفته شده در اکتبر دیرتر شروع به تحصیل خواهند کرد.

دانشکده ها

Faculties

دانشگاه کمبریج دارای 31 دانشکده است که رشته‌های تحصیلی و موضوعات تحقیقاتی را ارائه می‌کنند. به طور کلی این دانشکده‌ها در 6 کالج سازماندهی شده‌اند که عبارتند از:

برخی رشته ها و دوره ها

programs

با در نظر گرفتن 31 دانشکده در دانشگاه کمبریج می‌توان به راحتی حدس زد که این دانشگاه طیف وسیعی از رشته‌های تحصیلی را به دانشجویان ارائه می‌کند که تمام آنها با بالاترین استانداردها تدریس می‌شوند. این دانشگاه 30 رشته در مقطع کارشناسی در بیش از 65 حوزه و بیش از 300 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌کند. 38 رشته در دانشگاه کمبریج در رتبه 10 جهان از نظر کیفیت آموزش قرار دارند. اطلاعات برخی از رشته‌های تحصیلی این دانشگاه در جدول زیر ارائه شده است:

 

حداقل نمرات آزمون های مختلف که برای این دانشگاه نیاز دارید

Grades
IELTS 7 به بالا
TOEFEL 100 به بالا
PTE --
GPA 3.25 به بالا
GRE 160 به بالا در بخش کمی و کلامی
GMAT 651 به بالا

بورسیه تحصیلی

Scholarships

دانشگاه کمبریج هر سال به تعدادی از دانشجویان برتر که شرایط مالی خوبی ندارند بورسیه تحصیلی انگلیس را ارائه می‌کند. مبلغ بورسیه‌ها بر اساس نوع آنها متفاوت است. برخی از بورسیه‌های ارائه شده توسط این دانشگاه عبارتند از:

  • بورسیه Gates Cambridge برای دانشجویان رشته MBA
  • بورسیه Chevening/Cambridge برای دانشجویان MBA
  • بورسیهCambridge Trust برای دانشجویان کارشناسی رشته علوم کامپیوتر
  • بورسیه Cambridge Trust برای دانشجویان کارشناسی رشته اقتصاد
  • بورسیه Cambridge Trust برای دانشجویان کارشناسی رشته معماری

خوابگاه و تغذیه

Accommodation and food

دانشگاه کمبریج برای دانشجویان تمام وقت در مقطع کارشناسی و برخی دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری خوابگاه ارائه کرده است. همچنین در صورتی که شما تمایل به زندگی در خوابگاه‌های دانشگاه را نداشته باشید، می‌توانید از بخش خدمات اقامت دانشگاه برای پیدا کردن یک محل مناسب در خارج از دانشگاه کمک بگیرید. هزینه خوابگاه‌های دانشگاه کمبریج بر اساس نوع آن بین 100 تا 200 پوند در هفته است.

لوکیشن و تصاویر دانشگاه

Location

No images found.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *