دانشگاه فنی برلین

دانشگاه فنی برلین

TU Berlin

موقعیت:آلمان - برلین
نوع:دولتی . موسسه
تعداد دانشجویان:20632 نفر
تعداد دانشجویان بین المللی:5301 نفر
سایت دانشگاه
رنکینگ QS
154
رتبه در کشور
8
هزینه ویزا
75
نرخ پذیرش
52 درصد
بورسیه تحصیلی
دارد
خوابگاه/هزینه
دارد/450 یورو
زمان فرآیند ویزا
بیش از 3 ماه
مجوز کار
دارد
شهریه
رایگان
مقاطع تحصیلی
کارشناسی، دکترا، ارشد

درباره دانشگاه

Information

دانشگاه فنی برلین که در سطح بین المللی بسیار مشهور است، در شهر برلین آلمان و در قلب اروپا واقع شده است. فعالیت‌های این دانشگاه بر اهداف کاملاً تعریف شده‌ای متمرکز است: ایجاد یک تصویر متمایز برای دانشگاه، اطمینان از عملکرد فوق العاده در تحقیق و آموزش و ارائه صلاحیت‌ها و شایستگی‌های لازم به دانشجویان.
این دانشگاه که به اختصار به آن TU نیز گفته می‌شود در حدود 40 برنامه لیسانس و 60 برنامه کارشناسی ارشد را در برنامه‌های اموزشی خود دارد. بسیاری از این دوره‌ها به خصوص در حوزه‌ی مهندسی و تکنولوژی در مقایسه با دیگر دانشگاه های آلمان بسیار منحصر به فرد هستند. دستاوردهای علمی این دانشگاه بر پایه‌ی تحقیقات اساسی در حوزه‌ی علوم طبیعی، ریاضیات، شیمی و فیزیک به همراه پژوهش‌های بسیار نوآورانه در حوزه‌ی مهندسی برق و علوم کامپیوتر به دست آمده‌اند که نتیجه‌ی آنها در دوره‌های آموزشی به دانشجویان تدریس می‌شوند.
این دانشگاه علاوه بر اینکه دانشجویان را با به روز ترین دانش دنیا در رشته‌های خود آشنا می‌کند، در قبال تامین شغل برای آنها پس از فارغ التحصیلی نیز دغدغه مند است به همین دلیل راهنمایی‌ها و مشاوره‌های لازم در این زمینه را به آنها ارائه می‌دهد. این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه‌های مقصد برای افرادی است که قصد تحصیل در آلمان را دارند. در این مقاله همراه ما باشید تا با جزئیات بیشتری درباره ان آشنا شویم.

ددلاین درخواست پذیرش برای ترم زمستان و تابستان1 نوامبر تا 10 ژانویه (10 آبان تا 20 دی)
ددلاین درخواست پذیرش برای تکمیل ظرفیت‌های باقی مانده1 تا 31 می (11 اردیبهشت تا 10 خرداد)

دانشکده ها

Faculties

این دانشگاه دارای 8 دانشکده مختلف است که تعداد بسیار زیادی از رشته‌‌های تحصیلی را پوشش می‌دهد. با داشتن رتبه QS جهانی 154 دانشگاه TU از نظر کیفیت آموزشی از برترین دانشگاه های جهان به شمار می‌رود. اسامی دانشکده‌ها عبارتند از:

برخی رشته ها و دوره ها

programs

اگرچه دانشگاه فنی برلین دوره‌های تحصیلی مختلف را در حوزه‌های گوناگون ارائه می‌دهد، اما رشته‌های مربوط به مهندسی و تکنولوژی در این دانشگاه زبانزد هستند. این دانشگاه واحدهای درسی را هم به زبان انگلیسی و هم به زبان آلمانی تدریس می‌کند که بیشتر دوره‌های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی هستند. نکته قابل توجه در مورد دانشگاه فنی برلین این است که هیچ یک از رشته‌های مربوط به شاخه پزشکی و سلامت در ان تدریس نمی‌شوند. در جدول زیر تعداد دوره‌های ارائه شده در مقاطع مختلف آورده شده است:

حداقل نمرات آزمون های مختلف که برای این دانشگاه نیاز دارید

Grades
IELTS 6 به بالا
TOEFEL 79 به بالا
PTE 76 به بالا
GPA --
GRE --
GMAT --

بورسیه تحصیلی

Scholarships

دانشگاه فنی برلین برنامه‌های بورسیه تحصیلی آلمان متفاوتی را به دانشجویان ارائه می‌دهد که هر یک از آنها با توجه به میزان بودجه‌ای که دارند بخشی و یا تمام هزینه‌های تحصیلی دانشجویان را پوشش می‌دهند. مهم‌ترین بورسیه‌های این دانشگاه عبارتند از:

  • بورسیه Federal Training Assistance Act
  • Emergency Fund of the Diakonisches Werk
  • DAAD Scholarships
  • Otto-Benecke-Stiftune e.V
  • Konrad Adenauer Scholarship
  • Heinrich Boll Stiftung

خوابگاه و تغذیه

Accommodation and food

این دانشگاه اقامتگاه‌هایی را برای اسکان دانشجویان در شهر برلین به آنها ارائه می‌دهد. خوابگاه‌های دانشجویی معمولا به صورت مبله هستند و به صورت تک نفره و یا شریکی با دیگر دانشجویان ارائه می‌شوند. به طور میانگین هزینه‌ی اقامت در این اقامتگاه‌ها در شهر برلین 450 یورو در ماه است.

لوکیشن و تصاویر دانشگاه

Location

No images found.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *