دانشگاه ساپینزا

دانشگاه ساپینزا

Sapienza University of Rome

موقعیت:ایتالیا - رم
نوع:دولتی
تعداد دانشجویان:72984 نفر
تعداد دانشجویان بین المللی:6672 نفر
سایت دانشگاه
رنکینگ QS
134
رتبه در کشور
3
هزینه ویزا
76 یورو
نرخ پذیرش
39%
بورسیه تحصیلی
دارد
خوابگاه/هزینه
دارد/500- 1400 یورو در ماه بر اساس نوع خوابگاه
زمان فرآیند ویزا
1 تا 3 هفته
مجوز کار
دارد
شهریه
3 هزار یورو در سال
مقاطع تحصیلی
کارشناسی، دکترا، ارشد

درباره دانشگاه

Information

دانشگاه ساپینزا رم (Sapienza University of Rome) از قدیمی‌ترین دانشگاه های ایتالیا است که در سال 1303 میلادی در شهر رم ایتالیا تأسیس شده است. مأموریت و هدف این دانشگاه کمک به توسعه دانش در جامعه از طریق تحقیق و آموزش با کیفیت و همکاری با سایر دانشگاه‌های جهان است. این دانشگاه با بیش از 700 سال سابقه و هزاران دانشجو و کارمند یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاه‌های اروپا است. دانشگاه ساپینزا از نظر کیفیت آموزش و تأثیرگذار بودن در ایتالیا رتبه اول را دارد و به عنوان مرجع برای بسیاری از رشته‌ها قرار گرفته است.
دانشگاه ساپینزا رم بر اساس رتبه‌بندی QS در سال 2024 رتبه 134 را در بین سایر دانشگاه‌های جهان کسب کرده است و جزو گزینه‌های برتر برای تحصیل در ایتالیا محسوب می‌شود.

مهلت درخواست پذیرش و ددلاین دانشگاه ساپینزا برای دانشجویان داخل اتحادیه اروپا و خارج از اتحادیه اروپا متفاوت بوده و طبق جدول زیر برای سال تحصیلی 2024 ارائه شده است:

 

نوع دانشجوتاریخ ددلاین
دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا29 آوریل 2024 (10 اردیبهشت 1403)
سایر دانشجویان29 جولای 2024 (8 مرداد 1403)

دانشکده ها

Faculties

دانشگاه ساپینزا رم دارای 11 دانشکده است که دانشجویان در رشته‌ها و مقاطع مختلف در آن مشغول به تحصیل هستند. این دانشکده‌ها عبارتند از:

برخی رشته ها و دوره ها

programs

دانشگاه ساپینزا دارای 301 رشته در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و 86 رشته در مقطع دکتری است. با این حال تنها 64 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. برخی از محبوب‌ترین رشته‌های تحصیلی در این دانشگاه عبارتند از:

حداقل نمرات آزمون های مختلف که برای این دانشگاه نیاز دارید

Grades
IELTS 5.5 به بالا
TOEFEL 72-80 به بالا
PTE 42 به بالا
GPA 75 از 100
GRE 150 به بالا
GMAT --

بورسیه تحصیلی

Scholarships

دانشگاه ساپینزا انواع بورسیه تحصیلی ایتالیا را برای دانشجویان در نظر گرفته است که بر اساس شایستگی و نمرات به دانشجو اهدا می‌شود. برخی از این بورسیه‌ها عبارتند از:

 

نام بورسیهمبلغ
بورسیه تحصیلی Don’t Miss Your Chance 2023/244300 یورو در سال

 

بورسیه Wanted the Best Scholarships 2023/243000 یور در سال

 

بورسیه بین‌المللی مخصوص پایان‌نامه2,281 یورو

خوابگاه و تغذیه

Accommodation and food

دانشگاه ساپینزا برای راحتی دانشجویانی که محل اقامتی در رم ندارند با برخی از شرکت‌های اقامتی خصوصی قرارداد بسته است. بنابراین دانشجویان می‌توانند در خوابگاه‌های خصوصی تحت نظر این دانشگاه در سطح شهر اقامت داشته باشند. این خوابگاه‌ها بسیار مجهز هستند و ظرفیت پذیرش تعداد زیادی دانشجو را دارند. اتاق‌های این خوابگاه‌ها به صورت یک نفره و دو نفره است که در هر اتاق حمام و آشپزخانه، اینترنت پر سرعت و سایر امکانات رفاهی وجود دارد. هزینه خوابگاه‌ها بر اساس نوع اقامتگاه و اتاق از 400 یورو تا 1300 یورو در ماه متغیر است.

لوکیشن و تصاویر دانشگاه

Location

No images found.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *