دانشگاه رور بوخوم

Ruhr University Bochum

Ruhr University Bochum

موقعیت:آلمان - بوخوم
نوع:دولتی . موسسه
تعداد دانشجویان:41743 نفر
تعداد دانشجویان بین المللی:6573 نفر
سایت دانشگاه
رنکینگ QS
375
رتبه در کشور
20
هزینه ویزا
75
نرخ پذیرش
37 درصد
بورسیه تحصیلی
دارد
خوابگاه/هزینه
دارد/--
زمان فرآیند ویزا
بیش از 3 ماه
مجوز کار
دارد
شهریه
رایگان
مقاطع تحصیلی
کارشناسی، دکترا، ارشد

درباره دانشگاه

Information

دانشگاه رور که در انگلیسی به آن Ruhr University Bochum گفته می‌شود، اولین دانشگاه دولتی جدیدی بود که پس از جنگ جهانی دوم در سال 1962 در شهر بوخوم تأسیس شد. این دانشگاه در حال حاضر یکی از پر رونق ترین دانشگاه‌های اروپا با محوطه‌ای پر جنب و جوش است که بیش از 41000 دانشجو را از سراسر جهان به خود جذب کرده است.
طیف گسترده‌ای از رشته‌ها توسط این دانشگاه با یک زیرساخت تحقیقاتی عالی ارائه می‌شود. 20 دانشکده موجود در این دانشگاه 35 رشته تحصیلی، تعداد زیادی پروژه تحقیقاتی و آموزشی را ارائه می‌دهند. مدرسه تحقیقاتی رور دارای یک پردیس مرکزی فوق العاده برای محققان دکتری است. این دانشگاه مدرک پیشرفته‌ای فراتر از مرزها ارائه می‌دهد، از انتقال دانشجویان به بازار کار پشتیبانی می‌کند و به همه داوطلبان علاقه مند به تحصیل در آلمان توصیه می‌کند تا دکترا را در این مرکز علمی شروع و برنامه ریزی کنند.
دانشگاه Ruhr در سطح بین المللی به دلیل عملکرد تحقیقاتی درخشان خود در حوزه‌ی امنیت سایبری و همچنین برای تمرکز پژوهش‌های خود در مطالعات دین شناسی، تحقیقات مواد، علوم اعصاب، تحقیقات پلاسما و پروتئین شناخته شده است. مقر اصلی این دانشگاه در شهر بوخوم آلمان است اما مراکزی را نیز در شهرهای نیویورک، مسکو و ریو دوژانیرو دارد و از نقاط قوت خود در علوم پایه و مهندسی، علوم اجتماعی و علوم انسانی استفاده می‌کند و فرصت‌های منحصر به فردی را برای همکاری‌های آکادمیک بین المللی ایجاد می‌کند. این دانشگاه با دیگر دانشگاه های آلمان نیز همکاری دارد.

  • ددلاین ترم زمستان 15 جولای (24 تیر)
  • ددلاین ترم تابستان 15 ژانویه (25 دی)

دانشکده ها

Faculties

دانشگاه رور دارای 20 دانشکده مختلف است که هر یک گروهی از رشته‌های مرتبط را ارائه می‌دهند. این دانشگاه از نظر به کارگیری متدهای آموزشی و انجام تحقیقات از جایگاه خوبی در میان دانشگاه های جهان برخوردار است. اسامی دانشکده‌های این موسسه علمی عبارتند از:

برخی رشته ها و دوره ها

programs

دانشگاه رور بوخوم با داشتن رتبه QS جهانی 375، یکی از معتبرترین مراکز علمی جهان است که در آن دوره‌های تحصیلی مختلف با بالاترین کیفیت آموزشی و تحقیقاتی به دانشجویان ارائه می‌شود. در جدول زیر به تعداد دوره‌های ارائه شده در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی و علوم پایه اشاره شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره‌های دیگر می‌توانید به سایت این دانشگاه به آدرس https://www.ruhr-uni-bochum.de/de مراجعه کنید.

حداقل نمرات آزمون های مختلف که برای این دانشگاه نیاز دارید

Grades
IELTS 6 به بالا
TOEFEL 79 به بالا
PTE --
GPA --
GRE --
GMAT --

بورسیه تحصیلی

Scholarships

دانشجویان بین المللی این دانشگاه از انواع بورسیه‌های مختلفی می‌توانند بهره مند شوند و بسته به نهادهای ارائه دهنده‌ی این بورسیه‌ها از کمک هزینه‌های مختلفی استفاده کنند. این دانشگاه بورسیه تحصیلی آلمان را توسط دانشکده مطالعات آسیای شرقی ارائه می‌دهد که در آن به دانشجویان مبلغ 3600 یورو اعطا می‌شود. از دیگر بورسیه‌هایی که دانشجویان می‌توانند برای ثبت نام آنها اقدام کنند عبارتند از:

  • بورسیه K.C. Mahindra
  • بورسیه Unimoni Student Stars 2023
  • بورسیه Narotam Sekhsaria’s Scholarships
  • بورسیه JN Tata Endowment Loan
  • بورسیه Hani Zeini

خوابگاه و تغذیه

Accommodation and food

اقامتگاه‌های زیادی برای اسکان دانشجویان بین المللی توسط این دانشگاه فراهم شده است که اجاره ماهانه هر کدام از آنها بسته به اندازه‌ی خوابگاه‌ها، فاصله‌ی آنها از دانشگاه، میزان امکانات آنها و … متفاوت است اما به طور میانگین 280 تا 350 یورو برای آن باید در نظر گرفت. برخی از این اقامتگاه‌ها به صورت اشتراکی به دیگر دانشجویان است اما برخی دیگر به صورت مستقل در اختیار افراد قرار می‌گیرد که طبیعتا هزینه‌ی اجاره آنها گران‌تر است. به طور کلی می‌توان گفت که هزینه‌ی زندگی دانشجویی در این شهر چیزی در حدود 850 یورو می‌شود.

لوکیشن و تصاویر دانشگاه

Location

No images found.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *