دانشگاه پلی تکنیک میلان

دانشگاه پلی تکنیک میلان

polytechnic university of milan

موقعیت:ایتالیا - میلان
نوع:دولتی
تعداد دانشجویان:37330 نفر
تعداد دانشجویان بین المللی:8422 نفر
سایت دانشگاه
رنکینگ QS
123
رتبه در کشور
4
هزینه ویزا
76 یورو
نرخ پذیرش
28%
بورسیه تحصیلی
دارد
خوابگاه/هزینه
دارد/4300 یورو در سال
زمان فرآیند ویزا
1 تا 3 هفته
مجوز کار
دارد
شهریه
4 هزار یورو در سال
مقاطع تحصیلی
کارشناسی، دکترا، ارشد

درباره دانشگاه

Information

دانشگاه پلی تکنیک میلان (Politecnico Di Milano) یکی از بهترین دانشگاه‌های اروپا در حوزه تکنولوژی و علوم مهندسی و از بزرگترین دانشگاه های ایتالیا در رشته مهندسی، معماری و طراحی است. این دانشگاه در سال 1863 در شهر میلان ایتالیا تأسیس شد و در حال حاضر بیش از 74.500 دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند. دانشگاه پلی‌تکنیک میلان دارای 6 پردیس در شهر میلان و سایر شهرهای ایتالیا از جمله لکو، کرمونا، مانتوا و پیاچنزا است. پژوهش و ارائه بهترین استانداردها در آموزش، نقش اساسی و مهمی در عملکرد این دانشگاه ایفا می‌کند.

دانشگاه پلی‌تکنیک میلان طبق رتبه‌بندی QS در سال 2024 رتبه 123 را در بین سایر دانشگاه‌های جهان کسب کرده است. بنابراین این دانشگاه یکی از بهترین گزینه‌ها برای تحصیل در ایتالیا محسوب می‌شود.

دانشگاه پلی‌تکنیک میلان در 3 ترم پاییز، زمستان و بهار پذیرش دانشجو دارد. برای پذیرش در هر یک از این ترم‌ها اطلاع از ددلاین برای ارسال مدارک و درخواست پذیرش الزامی است. ددلاین این دانشگاه طبق جدول زیر است:

 

ترم تحصیلیتاریخ ددلاین
پاییز
  • مرحله اول: سپتامبر- نوامبر (مرداد- آبان)
  • مرحله دوم: ژانویه- مارچ (دی- فروردین)
بهارمی – جولای (اردیبهشت-مرداد)
زمستانجولای (خرداد- تیر)

دانشکده ها

Faculties

در دانشگاه پلی تکنیک میلان رشته‌های مختلف در 3 حوزه طراحی، مهندسی و معماری ارائه شده است. این رشته‌ها در 4 دانشکده این دانشگاه ارائه می‌شود که عبارتند از:

برخی رشته ها و دوره ها

programs

دانشگاه پلی‌تکنیک میلان در 3 مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می‌پذیرد. در این دانشگاه 41 رشته کارشناسی ارشد، 2 رشته کارشناسی و 20 رشته دکتری به انگلیسی ارائه می‌شود. محبوب‌ترین رشته‌های دانشگاه در جدول زیر ارائه شده است:

حداقل نمرات آزمون های مختلف که برای این دانشگاه نیاز دارید

Grades
IELTS 6 به بالا
TOEFEL 78 به بالا
PTE --
GPA 70 از 100
GRE 153 به بالا
GMAT 500 به بالا

بورسیه تحصیلی

Scholarships

آن دسته از دانشجویانی که متقاضی دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا هستند می‌توانند با تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان به دریافت بورسیه امیدوار باشند. این دانشگاه چندین بورسیه برای دانشجویان در نظر گرفته است که بر اساس شایستگی و نمرات به دانشجو تعلق می‌گیرد. برخی از این بورسیه‌ها عبارتند از:

 

نام بورسیهمبلغ
بورسیه تحصیلی Platinum10 هزار یورو + معافیت از پرداخت شهریه

 

بورسیه Gold5 هزار یورو + معافیت از پرداخت شهریه

 

بورسیه silverمعافیت از پرداخت شهریه

 

خوابگاه و تغذیه

Accommodation and food

دانشجویان دانشگاه پلی تکنیک میلان می‌توانند برای دریافت خوابگاه درخواست دهند. این دانشگاه اقامتگاه‌های دانشجویی در نزدیک پردیس‌های دانشگاه برای دانشجویان فراهم کرده است. تمام خوابگاه‌های دانشجویی به گونه‌ای طراحی و ساخته شده‌اند که دانشجویان کاملا احساس راحتی و امنیت داشته باشند. همچنین دانشجویان در صورت تمایل می‌توانند در خوابگاه‌های خصوصی دانشگاه اقامت داشته باشند. هزینه سالانه خوابگاه‌ها به صورت میانگین 4300 یورو است.

لوکیشن و تصاویر دانشگاه

Location

No images found.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *