دانشگاه لایپزیگ

دانشگاه لایپزیگ آلمان دانشگاه لایپزیگ آلمان

Leipzig University

موقعیت:آلمان - لایپزیگ
نوع:دولتی. موسسه
تعداد دانشجویان:28164 نفر
تعداد دانشجویان بین المللی:3174 نفر
سایت دانشگاه
رنکینگ QS
479
رتبه در کشور
29
هزینه ویزا
75 یورو
نرخ پذیرش
10 درصد
بورسیه تحصیلی
بورسیه تخصصی ندارد
خوابگاه/هزینه
خوابگاه های خارج از محوطه /450 تا 550 یورو
زمان فرآیند ویزا
بیش از 3 ماه
مجوز کار
دارد
شهریه
رایگان
مقاطع تحصیلی
ارشد، کارشناسی، دکترا

درباره دانشگاه

Information

شهر لایپزیگ شهری پرجنب‌وجوش و بین‌المللی است که دارای قدمتی 550 ساله در تجارت است. در طول چند سال گذشته این شهر به طور قابل توجهی تغییر کرده است و زیبایی‌های تاریخی خود را بازسازی کرده و یک زیرساخت مدرن و رقابتی ایجاد کرده است. لایپزیگ کلانشهری است که کیفیت بالایی از زندگی را ارائه می‌دهد و در تقاطع دو مسیر نظامی و تجاری بزرگ واقع شده است و در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری کانون محورهای تردد در همه جهات جاده ای، ریلی و هوایی است. دانشگاه لایپزیگ نیز با عملکرد آکادمیک خود توانسته است جایگاه خوبی را در میان برترین دانشگاه های آلمان بدست آورد.

 

دانشگاه لایپزیگ یکی از دانشگاه‌های پیشرو در آلمان برای تخصص پزشکی و تحقیقات درجه یک است. این دانشگاه یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه های جهان است و در ایالت آزاد ساکسون آلمان واقع شده است. بسیاری از شخصیت های مطرح دنیا در این دانشگاه تحصیل کرده‌اند. این دانشگاه دارای 14 دانشکده، نزدیک به 30000 دانشجو و 460 استاد است. لایپزیگ یک قرارداد دوجانبه با 56 موسسه آموزش عالی بین المللی دیگر دارد.

 

این دانشگاه که عضو شبکه U15 آلمان است، یک دانشگاه جامع و مدرن است و به طور مرتب در رتبه بندی بودجه منتشر شده توسط سرویس تبادل علمی آلمان (DAAD) به موقعیت‌های برتر دست می یابد. دوره‌های تحصیلی مختلف در مقاطع گوناگون در این دانشگاه ارائه می‌شوند و دانشکده‌های آن دارای امکانات آموزشی و پژوهشی باکیفیتی هستند. اگر شما هم برای مهاجرت تحصیلی به آلمان به فکر اخذ پذیرش از این دانشگاه هستید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

ددلاین درخواست پذیرش برای ترم زمستاناوایل آوریل تا اوایل سپتامبر (اواسط فروردین تا اواسط شهریور)
ددلاین درخواست پذیرش برای ترم تابستاناوایل نوامبر تا اوایل مارس (اواسط آبان تا اواسط اسفند)

دانشکده ها

Faculties

دانشگاه Leipzig انواع مختلفی از موضوعات را از علوم انسانی و علوم اجتماعی گرفته تا علوم طبیعی و زندگی به دانشجویان ارائه می‌دهد. دانشکده‌های آن متعهد به همکاری بین رشته‌ای و بین دانشگاهی در تحقیق و تدریس، همکاری با سایر موسسات تحقیقاتی و شرکای تجاری و تشدید روابط بین الملل هستند. این دانشکده‌ها عبارتند از:

برخی رشته ها و دوره ها

programs

لایپزیگ در طیف گسترده‌ای از رشته‌ها مانند پزشکی، علوم طبیعی و قانون و علوم انسانی، دوره های متمایزی را به دانشجویان ارائه می‌دهد. دانشجویان می‌توانند از میان بیش از 150 دوره مختلف، برنامه دلخواه خود برای مطالعه یا انجام تحقیقات را انتخاب کنند. در جدول زیر به متداول ترین این دوره‌ها اشاره می‌کنیم:

حداقل نمرات آزمون های مختلف که برای این دانشگاه نیاز دارید

Grades
IELTS 6 به بالا
TOEFEL 78 به بالا
PTE --
GPA --
GRE --
GMAT --

بورسیه تحصیلی

Scholarships

دانشجویان بین المللی که موفق به تحصیل در دانشگاه لایپزیگ می‌شوند، می‌توانند از بورسیه های تحصیلی آلمان که توسط نهادهای دولتی و یا غیر انتفاعی تامین می‌شوند استفاده کنند. برخی از این بورسیه‌ها عبارتند از:

 

  • بورسیه Education Future International Scholarship
  • بورسیه LSE Executive Global Master’s in Management Hinrich Foundation Scholarship
  • بورسیه BeArt-Presets Academic Scholarship Program

خوابگاه و تغذیه

Accommodation and food

دانشگاه لایپزیگ هیچگونه ساختمانی را در داخل محوطه برای اقامت دانشجویان در نظر نگرفته است و متقاضیان می‌توانند از اقامتگاه‌های خارج از دانشگاه استفاده کنند. این اقامتگاه‌ها شامل آپارتمان‌های اشتراکی و یا استودیویی است و امکانات مختلفی را از جمله تخت خواب، وسایل مورد نیاز در آشپزخانه، میز و صندلی، اینترنت وای فای و … را شامل می‌شود. ایستگاه‌های اتوبوس در فاصله بسیار کمی از این خانه‌ها قرار دارند و تمام مغازه‌ها در همان نزدیکی واقع شده‌اند. به طور میانگین هزینه‌ی اجاره‌ی ماهیانه آنها 450 تا 550 یورو می‌باشد.

لوکیشن و تصاویر دانشگاه

Location

No images found.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *