دانشگاه حاجت تپه آنکارا

دانشگاه حاجت تپه آنکارا

Hacettepe University

موقعیت:ترکیه - آنکارا
نوع:دولتی
تعداد دانشجویان:29162 نفر
تعداد دانشجویان بین المللی:1110 نفر
سایت دانشگاه
رنکینگ QS
761-770
رتبه در کشور
5
هزینه ویزا
--
نرخ پذیرش
79%
بورسیه تحصیلی
دارد
خوابگاه/هزینه
دارد/115-170 دلار در سال
زمان فرآیند ویزا
--
مجوز کار
دارد
شهریه
2,500_8,700 دلار در سال
مقاطع تحصیلی
کارشناسی، دکترا، ارشد

درباره دانشگاه

Information

دانشگاه حاجت تپه آنکارا (Hacettepe University) یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه است که در این کشور به عنوان دانشگاهی پیشرو محسوب می‌شود. سنگ بنای این دانشگاه توسط پروفسور دکتر احسان دوگراماچی در سال 1954 میلادی در شهر آنکارا و زمانی که دانشکده پزشکی حاجت تپه با تأکید بر بهداشت کودکان تأسیس شد، نهاده شد. در سال 1957 بیمارستان و مرکز بهداشتی کودکان تأسیس و فعالیت رسمی دانشگاه در سال 1958 شروع شد.
در حال حاضر دانشگاه حاجت تپه با 16 دانشکده، 15 موسسه آموزش عالی، 2 مدرسه علوم کاربردی، 1 هنرستان، 6 دانشکده فنی و حرفه‌ای و 101 مرکز تحقیقاتی در ترکیه به فعالیت خود ادامه می‌دهد.
هدف این دانشگاه پرورش افراد ماهر در تمام رشته‌های تحصیلی و تبدیل شدن به دانشگاهی پیشرو در عرصه ملی و بین‌المللی است. این دانشگاه در حال حاضر بر اساس رتبه‌بندی QS رتبه 770-761 جهان را دارد و یکی از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در ترکیه است.

ددلاین دانشگاه حاجت تپه برای دانشجویان بین‌المللی 29 می تا 16 ژوئن (8 خرداد تا 25 تیر) است. بنابراین دانشجویان باید در این بازه زمانی مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه را آماده و برای دانشگاه ارسال کنند.

دانشکده ها

Faculties

دانشگاه حاجت تپه آنکارا دارای 16 دانشکده است که رشته‌های مختلف تحصیلی در آنها ارائه می‌شوند. این دانشکده‌ها عبارتند از:

برخی رشته ها و دوره ها

programs

دانشگاه حاجت تپه آنکارا رشته‌های تحصیلی متنوعی را برای دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی ارائه می‌کند. برخی از این رشته‌ها به زبان انگلیسی و برخی به زبان ترکی ارائه می‌شوند. رشته‌های محبوب این دانشگاه عبارتند از:
• ادبیات
• مهندسی کامپیوتر
• بهداشت
• اقتصاد
• مدیریت بازرگانی
• علوم مهندسی

حداقل نمرات آزمون های مختلف که برای این دانشگاه نیاز دارید

Grades
IELTS 6 به بالا
TOEFEL 79 به بالا
PTE --
GPA 2 به بالا
GRE 156 به بالا
GMAT --

بورسیه تحصیلی

Scholarships

متقاضیان دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه می‌توانند در دانشگاه حاجت تپه برای انواع بورسیه‌های دولتی و خصوصی درخواست خود را ارسال کنند. همچنین در این دانشگاه وام‌های دانشجویی و تخفیف در هزینه خوابگاه به دانشجویانی که شرایط مالی خوبی ندارند ارائه می‌شود. دانشجویان برتر که نمرات بالاتری داشته باشند برای دریافت بورسیه‌های تحصیلی اولویت دارند. بورسیه‌ها شامل پوشش هزینه خوابگاه برای 100 دانشجو برتر و پوشش هزینه غذا برای 3 دانشجو برتر است.

خوابگاه و تغذیه

Accommodation and food

در هر دو پردیس دانشگاه حاجت تپه آنکارا برای دانشجویان اقامتگاه و خوابگاه در نظر گرفته شده است. این خوابگاه‌ها استاندارد هستند و حدود 3472 دانشجو را پوشش می‌دهند. هزینه اقامت در این خوابگاه‌ها 205 تا 310 لیر ترکیه یا 115 تا 170 دلار آمریکا است. خوابگاه‌ها شامل 12 آپارتمان و خوابگاه خصوصی در نزدیکی دانشگاه هستند.

لوکیشن و تصاویر دانشگاه

Location

No images found.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *