دانشگاه فنی درسدن آلمان

دانشگاه فنی درسدن آلمان

Dresden University of Technology

موقعیت:آلمان - درسدن
نوع:دولتی . موسسه
تعداد دانشجویان:29200 نفر
تعداد دانشجویان بین المللی:5040 نفر
سایت دانشگاه
رنکینگ QS
246
رتبه در کشور
16
هزینه ویزا
75
نرخ پذیرش
46 درصد
بورسیه تحصیلی
دارد
خوابگاه/هزینه
دارد /300 تا 500 یورو
زمان فرآیند ویزا
بیش از 3 ماه
مجوز کار
دارد
شهریه
رایگان
مقاطع تحصیلی
کارشناسی، دکترا، ارشد

درباره دانشگاه

Information

دانشگاه فنی درسدن یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های فنی آلمان و یکی از پیشروترین و پویاترین دانشگاه‌های اروپا است. به عنوان یک دانشگاه با برنامه کامل، این موسسه طیف گسترده ای از 124 رشته تحصیلی و تحقیقاتی را پوشش می‌دهد. حوزه‌هایی مانند علوم بهداشتی، پزشکی و مهندسی زیستی، فناوری اطلاعات و میکروالکترونیک، مواد و سازه‌های هوشمند در اولویت پژوهش‌های این دانشگاه قرار دارند.
این دانشگاه در سطح بین المللی نیز شهرت زیادی در زمینه مهندسی برق و نانوتکنولوژی به دست آورده است و حدود یک هشتم دانشجویان آن برای تحصیل در آلمان به این دانشگاه آمده‌اند. امروزه حدود 8300 کارمند از 70 کشور جهان در دانشگاه فنی درسدن مشغول به کار هستند. مرکز خدمات شغلی دانشگاه درسدن مشاوره‌های لازم را برای آماده کردن دانشجویان به منظور ورود به بازار کار ارائه می‌دهد و حتی 12 ماه پس از فارغ التحصیلی نیز از دانشجویان پشتیبانی می‌کند.
به دلیل رایگان بودن تحصیل در این دانشگاه، بسیاری از دانشجویان ایرانی دانشگاه فنی Dresden را به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های آلمان برای مهاجرت تحصیلی انتخاب می‌کنند. در این مقاله با اطلاعات مهمی درباره این دانشگاه آشنا می‌شویم.

ددلاین ترم زمستاناواخر می (اواسط خرداد)
ددلاین ترم تابستاناواخر نوامبر (اواسط آذر)

دانشکده ها

Faculties

دانشگاه فنی درسدن دارای 17 دانشکده مختلف است که کلاس‌های درسی زیادی در حوزه‌های متنوع در آنها برگزار می‌شوند و تحقیقات گسترده‌ای با استفاده از امکانات مناسب در آنها انجام می‌شوند. اسامی این دانشکده‌ها عبارتند از:

برخی رشته ها و دوره ها

programs

این دانشگاه رشته‌های تحصیلی متنوعی را در مقاطع مختلف به دانشجویان ارائه می‌دهد و دانشگاه TUD با محققان مختلفی از دیگر دانشگاه های جهان برای اجرای برنامه‌های تحقیقاتی و پژوهشی همکاری کرده است. در جدول زیر به تعداد دوره‌های ارائه شده در مقاطع تحصیلی مختلف اشاره شده است:

حداقل نمرات آزمون های مختلف که برای این دانشگاه نیاز دارید

Grades
IELTS 6 به بالا
TOEFEL 80 به بالا
PTE --
GPA --
GRE --
GMAT --

بورسیه تحصیلی

Scholarships

دانشگاه فنی درسدن مجموعه گسترده‌ای از بورسیه تحصیلی آلمان را به دانشجویان بین المللی ارائه می‌دهد، خواه یک بورس تحصیلی کامل باشد، یا یک بورس تحصیلی انگیزشی برای سال اول تحصیل، یا یک برنامه بورسیه تحصیلی ویژه برای دانشجویان تبادلی با دانشگاه‌های دیگر. متقاضیانی که قصد دارند تحصیلات عالی خود را از TU Dresden دنبال کنند، برای بهره مندی از مزایا باید برای بورسیه تحصیلی مورد نظر خود اقدام کنند. برخی از محبوب ترین بورسیه‌های این دانشگاه عبارتند از:

  • بورسیه DAAD EPOS Scholarships
  • بورسیه School of Embedded Composite Artificial Intelligence (SECAI)
  • بورسیه Motivational scholarships for graduates of DSD schools
  • بورسیه Motivational Scholarships for Graduates of German Schools Abroad
  • بورسیه Financed places at the Studienkolleg TUDIAS

خوابگاه و تغذیه

Accommodation and food

دانشگاه فنی درسدن اقامتگاه‌های زیادی را برای اسکان دانشجویان بین المللی فراهم کرده است. دانشجویان با توجه به بودجه‌ای که دارند می‌توانند از این اقامتگاه‌ها به صورت تکی و یا مشترک با سایر دانشجویان بهره مند شوند. به طور میانگین هزینه اجاره خانه در این شهر 300 تا 500 یورو می‌باشد.

لوکیشن و تصاویر دانشگاه

Location

No images found.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *