دانشگاه کارلتون

دانشگاه کارلتون کانادا دانشگاه کارلتون کانادا

Carleton University

موقعیت:کانادا - اتاوا
نوع:دولتی
تعداد دانشجویان:26905 نفر
تعداد دانشجویان بین المللی:5371 نفر
سایت دانشگاه
رنکینگ QS
671 - 680
رتبه در کشور
23
هزینه ویزا
150 دلار کانادا
نرخ پذیرش
21%
بورسیه تحصیلی
برای دانشجویان بین المللی در دسترس است
خوابگاه/هزینه
خوابگاه های داخل پردیس و آپارتمان های اشتراکی در خارج پردیس/خوابگاه های داخل پردیس دانشگاه سالانه در حدود 6864 دلار کانادا
زمان فرآیند ویزا
6 هفته و 20 روز پس از ارائه تست های بیومتریک
مجوز کار
با دریافت مجوز کار دانشجویی
شهریه
مقطع کارشناسی سالانه از 28.000 تا 38.000 دلار کانادا و مقطع ارشد سالانه از 16.000 تا 20.000 دلار کانادا
مقاطع تحصیلی
دکترا، ارشد، کارشناسی

درباره دانشگاه

Information

دانشگاه کارلتون (Carleton University) در ابتدا به عنوان یک کالج غیر مذهبی تاسیس شد و تا حدودی توسط کمک‌های خیریه شهر اتاوا پشتیبانی می شود و همین امر آن را در بین دانشگاه های کانادا منحصر به فرد کرده است. این دانشگاه که در سال 1942 آغاز به کار کرد در پاسخ به نیاز به کمک جوانان اتاوا ایجاد شد چرا که آنها به شدت دچار رکود شغلی شده بودند.

این دانشگاه متعهد به ارائه برنامه‌ها و خدمات گوناگونی به دانشجویان برای گذراندن دوره‌های مختلف تحصیلی و یادگیری مهارت‌های مفید است و با کمک مرکز مشاوره و کاریابی خود، افراد واجد شرایط را به شرکت‌ها و آژانس‌های مختلفی که به دنبال استخدام افراد توانمند هستند معرفی می‌کند. همچنین مرکز پژوهشی این دانشگاه منابع و امکانات مختلف را در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد تا آنها با خیالی آسوده به دنبال انجام تحقیقات میان رشته‌ای و یا تخصصی خود باشند. دانشگاه کارلتون یکی از مقاصد مناسب برای مهاجرت تحصیلی به کانادا می‌باشد و در این مقاله به بررسی اطلاعات مهمی درباره آن می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

ددلاین ترم پاییز15 ژانویه تا 1 آوریل (25 دی تا 13 فروردین)
ددلاین ترم زمستان1 اکتبر (11 اردیبهشت)

دانشکده ها

Faculties

تمام کلاس‌های درسی و پژوهش‌های این دانشگاه در 5 دانشکده‌ی مختلف آن برگزار می‌شود. اسامی این دانشکده‌ها عبارتند از:

برخی رشته ها و دوره ها

programs

در دوره‌های دانشگاه کارلتون، بیش از 200 برنامه دانشگاهی در 100 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی در دسترس است. رشته‌های تحصیلی در مقطع کارشناسی شامل بازرگانی، علوم کامپیوتر، اقتصاد، مهندسی، ارتباطات و مطالعات رسانه، فناوری اطلاعات و غیره است. لیست برنامه‌های محبوب دانشگاه کارلتون، مدت زمان آنها و هزینه‌های تحصیل را از جدول زیر بررسی کنید:

حداقل نمرات آزمون های مختلف که برای این دانشگاه نیاز دارید

Grades
IELTS 6+
TOEFEL 86+
PTE 60+
GPA 2+
GRE --
GMAT 550+

بورسیه تحصیلی

Scholarships

جزئیات بورسیه تحصیلی کانادا که توسط دانشگاه کارلتون به دانشجویان بین المللی ارائه می‌شود به شرح زیر است:

 

  • بورسیه های ورودی مقطع لیسانس: بورسیه‌های ورودی به طور خودکار به همه دانشجویان دبیرستانی که شرایط تحصیلی و زبانی دانشگاه کارلتون را برآورده می‌کنند ارائه می‌شود. میزان بورسیه تحصیلی بر اساس عملکرد تحصیلی قبلی متقاضی است. این بورسیه‌های مبتنی بر شایستگی هر ساله برای دانشجویان با نمره A (معدل سالانه 10.0) قابل تمدید هستند و فقط به داوطلبان ورودی ترم پاییز تعلق می‌گیرد.
  • بورسیه های پرستیژ: دانشجویان فقط در صورتی برای بورسیه پرستیژ در نظر گرفته می‌شوند که مستقیماً از دبیرستان وارد کارلتون شوند. برای اعطای این بورس تحصیلی فعالیت‌های غیر درسی دانشجویان نیز لحاظ می‌شوند.

خوابگاه و تغذیه

Accommodation and food

دانشگاه کارلتون خوابگاه‌های مختلفی را برای اقامت دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد در نظر گرفته است. خوابگاه‌ها فرصتی عالی را برای ملاقات و زندگی با افراد با پیشینه‌ها، مذاهب، ملیت‌ها، فرهنگ‌ها و علایق مختلف برای دانشجویان فراهم می‌کنند. در حال حاضر بیش از 3600 دانشجو در محوطه دانشگاه زندگی می‌کنند که شهریه سالانه این اقامتگاه‌ها برای مقطع لیسانس 12384 دلار و برای مقطع فوق لیسانس 15185 دلار کانادا می‌باشد.

در خارج از محوطه دانشگاه نیز متقاضیان می‌توانند از آپارتمان‌های مشترک و خانه‌های مسکونی برای اقامت بهره مند شوند. این آپارتمان‌ها و خانه‌ها با تمام امکانات اولیه مانند آب، برق و اینترنت پرسرعت در دسترس هستند و مدت اجاره بین 8 تا 12 ماه متغیر است. متوسط اجاره آنها بین 830 تا 1025 دلار کانادا در ماه متغیر است.

 

لوکیشن و تصاویر دانشگاه

Location

No images found.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *