بورسیه تحصیلی تایلند

بورسیه تحصیلی تایلند

امروزه تحصیل در خارج از کشور توسط متقاضیان ایرانی به طور جدی دنبال می شود. کشور تایلند فرصتی منحصر به فرد برای افرادی است که خواهان دوران تحصیلی مناسب می باشند. وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) قادر به مشاوره اخذ پذیرش تحصیلی و همچنین دریافت بورسیه تحصیلی تایلند می باشند.

شرایط انواع بورسیه های تحصیلی تایلند

دو نوع بورس مهم جهت تحصیل در تایلند توسط OCSC اعطا می شود. یک مورد کمک هزینه تحصیلی پادشاه و بورس تحصیلی دولت سلطنتی تایلند برای سازمان های غیر خصوصی و دیگری کمک هزینه تحصیلی دولت سلطنتی تایلند که بر اساس شرایط لازم سازمان ها مشخص شده است. بورس تحصیلی پادشاه و دولت سلطنتی تایلند برای سازمان های غیر خصوصی. هر سال مالی، 9 بورس تحصیلی اعطا می شود. دریافت کنندگان مجبور به بازگشت و کار بری سازمان های دولتی نیستند.

از سوی دیگر، دریافت کنندگان می توانند بدون توجه به نوع سازمان، در هر جای تایلند مشغول به کار شوند. بورس تحصیلی دولت سلطنتی تایلند برای سازمان های غیر خصوصی، متقاضیان باید کارمندان دولتی تایلند شوند. دریافت کنندگان باید برگردند و دو برابر دوره تحصیل خود برای دولت کار کنند. در صورتی که قادر نباشند برای دولت کار کنند، باید سه برابر پولی که دولت پرداخت کرده را برگردانند.

بورس تحصیلی دولت سلطنتی تایلند اختصاص یافته بر اساس نیاز های سازمان، متقاضیان باید کارمندان دولتی تایلند شوند. دریافت کنندگان باید برگردند و به مدت دو برابر دوره تحصیل خود برای سازمان های مشخص دولتی کار کنند. در صورتی که نتوانند برای این سازمان ها کار کنند، باید سه برابر مبلغی که دولت بورس کرده است را بازگردانند. کمک هزینه های تحصیلی ارائه شده توسط OCSC، سطوح مختلف تحصیلی را ارائه می دهد. شرایط مختلف کلی نیز متناسب با هر تقسیم گروهی با توجه به سطح تحصیلات دریافتی تعریف می شود.

کمک هزینه های تحصیلی ارائه شده توسط OCSC، شامل مزایای مالی می شود: از جمله هزینه تحصیلی (پرداخت کامل)، حقوق ماهانه (مقدار آن با توجه به مکان تعیین می شود)، ابزارهای آموزشی مانند کتاب، کامپیوتر و غیره، بیمه سلامتی (پرداخت کامل) و هزینه های متفرقه مثل کارهایی که باید قبل از تحصیل آماده شوند. به نوع مدرکی که متقاضی درخواست می دهد، بستگی دارد. OCSC برای 4 سال کارشناسی، 2 سال کارشناسی ارشد و حداکثر 3 سال دکترا اعطا می شود.

شرایط تحصیل رایگان در تایلند

تایلند فرهنگی باز و متنوع دارد که باعث می شود کشور بتواند از طریق تشویق بحث و گفتگو راه حل هایی پایدار و جامع برای مشکلات ارائه دهد. در این کشور حدودا ً 400 دوره کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین المللی طراحی شده که به زبان انگلیسی تدریس میشوند. بسیاری از موسسات آموزش عالی در تایلند بسیار مورد توجه هستند به خصوص در مطالعات زیست محیطی، کشاورزی، انرژی، حقوق، و مطالعات بودایی. به علاوه دوره های کارشناسی ارشد بسیاری در رشته های تجارت و مدیریت وجود دارد و همگی به انگلیسی تدریس می شوند.

تایلند 80 دانشگاه دولتی و 71 موسسه اموزش عالی خصوص دارد. از این 80 دانشگاه دولتی 63 مورد جزء دانشگاه های با پذیرش محدود طبقه بندی می شوند، 2 مورد پذیرش آزاد، و 15 مورد جزء دانشگاه مستقلند که دو مورد از این ها دانشگاه های بودایی هستند. بیشتر موسسات آموزش عالی پذیرای دانشجویان بین الملل هستند و حدود 20000 دانشجوی خارجی هرساله در تایلند تحصیل می کنند. محبوب ترین رشته ها برای دانشجویان بین الملل به زبان انگلیسی و تایلندی، مدیریت بازرگانی، و بازرگانی بین المللی و مارکتینگ است.

شرایط تحصیل رایگان در تایلند

هر سال تحصیلی در بیشتر دانشکده ها دو ترم 16 هفته ای و ترم تابستان است. ترم اول از ژون شروع و تا اکتبر ادامه دارد، ترم دوم از نوامبر تا مارس است؛ و ترم تابستان از اوریل تا می. بعضی دانشگاه ها از تقویم ترمی غربی استفاده می کنند – سبتامبر تا دسامبر و ژانویه تا می، و بعضی دانشگاه ها سه ترمی هستند. از سال 2014 از همه دانشگاه های تایلند خواسته شد که برای همراه شدن با جامعه بین المللی از سیستم ترمی غربی استفاده کنند.

فرصت های شغلی بسیاری بعد از فارغ التحصیلی در تایلند وجود دارد، به خصوص برای شرکت های چندملیتی. تایلند اقتصاد متنوعی دارد، صنعت های بزرگی چون گردشگری، پارچه و لباس، محصولات کشاورزی، مشروب، تنباکو، سیمان، صنایع تولیدی سبک مثل جواهرات، کامپیوتر، تراشه، مبلمان، محصولات پلاستیکی و اتومبیل. دانشجویانی که قصد اقامت در تایلند و کار را دارند باید برای ویزای غیر مهاجرتی از طریق سفارت یا کنسولگری تایلند در کشور خودشان، اقدام کنند.

برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری در تایلند را دارند نیز فرصت های زیادی برای تحصیلات اینده فراهم است و باید با موسسه ای که قصد شرکت در دوره های آموزشی آن را دارند کار کنند. برای تحصیل رایگان باید برای بورسیه یا وام دانشجویی اقدام کنید.

شرایط اخذ بورسیه و فاند از دانشگاه های تایلند

برخی از بورسیه های تحصیلی برای دانشگاه ها بر اساس شایستگی افراد است. شما می توانید به وسیله ی کسب استاندارد های مشخص شده که توسط ارایه دهنده ی بورسیه تنظیم می شود، به این بورسیه ها دست یابید. بورسیه هایی که بر اساس شایستگی افراد ارایه می شود ممکن است طبق دستاورد های تحصیلی یا تلفیقی از تحصیلات و یک استعداد یا ویژگی یا علاقه ی خاص به افراد اعطا شود. دیگر بورسیه ها بر اساس نیاز های مالی می باشد.

بسیاری از بورسیه ها به سمت گروه های خاصی از مردم هدایت می شود، برای مثال بورسیه هایی وجود دارد که متخص بانوان است یا فقط برای فارغ التحصیلان می باشد. برخی از ان ها ممکن است به دلیل محل کار شما یا خانواده تان در دسترس باشد و یا به این دلیل باشد که شما دارای سابقه ی خاصی هستید (مثلا بورسیه هایی برای خانواده های نظامی وجود دارد).

یک بورسیه ی تحصیلی ممکن است کل هزینه ی شهریه را در برگیرد یا ممکن است به یک باره چند صد دلار اعطا کند. هر دوی آنها به قدر کافی ارزش دارد که برای آن درخواست دهید، زیرا می تواند به کاهش هزینه ی تحصیلی شما کمک کند. شما به چند طریق میتوانید درباره ی بورسیه ها اطلاعات کسب کنید، مثل ارتباط با دفتر کمک های مالی در آموزشگاهی که قصد تحصیل در ان را دارید و بررسی اطلاعات در کتابخانه ی عمومی و یا به صورت آنلاین. اما دقت کنید، مطمئن شوید که اطلاعات بورسیه و پیشنهاداتی که دریافت می کنید قانونی باشد و به یاد داشته باشید که شما نیازی به پرداخت هزینه برای یافتن بورسیه و دیگر کمک های مالی ندارید.

برای دریافت بورسیه ی خود شما باید دارای شواهد معتبر از توانایی تحصیلی مثل مقالات باشید. این مورد بستگی به مهلت هر بورسیه دارد. برخی از مهلت ها زود ترین زمان یک سال قبل از شروع دانشگاه می باشد، بنابراین اگر شما الان دبیرستانی هستید، باید در طول تابستان بعد از سال های تحصیلی دبیرستان و قبل از شروع سال های تحصیلی دانشگاه, شروع به تحقیق و درخواست برای بورسیه کنید. اما اگر آن بازه ی زمانی را از دست داده اید، تسلیم نشوید.

بورسیه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در تایلند

مرکز بازآفرینی مفتخر است که قادر به ارائه بورس تحصیلی به دانشجویان سختکوش جنوب شرقی، در مقطع کارشناسی و فارغ التحصیلان در رشته علوم، پزشکی و زیست شناسی در سراسر دنیا می باشد؛ تا دانشجو ها قادر به ادامه تحصیلات بیشتر باشند. بورس تحصیلی سالانه یک بار جهت کمک به تأمین بودجه برای افرادی ارائه می شود که به دنبال تحصیل در رشته های مراقبت بهداشتی، علوم، پزشکی می باشند؛ و به ویژه برای افردی که توانایی مالی برای این تحصیلات را ندارند.

در رقابت بورس تحصیلی سال 2019، 500 $ (416 یورو) پول نقد به برنده مسابقه مقاله اهدا می شود. مهلت ارسال مقاله چه زمانی است؟ مدت کوتاهی پس از پذیرش و تأیید وضعیت تحصیلی، برنده رقابت امسال اعلام می شود. از تمامی شرکت کنندگان برای ارسال مقاله استقبال می شود. تمام افرادی که برنده نشدند، می توانند برای مسابقه مقاله بورس تحصیلی سال 2019 که از هم اکنون امکان پذیر می باشد، مجدداً درخواست ارسال کنند.

تمامی مقاله های نوشته شده باید تا 31 دسامبر سال 2019 ارسال شوند تا برای اهدای سال های آینده در نظر گرفته شوند. چه زمانی برنده ها را اعلام می کنند؟ مقاله برنده شده، دقیقاً دو هفته پس از موعد مقرر بورس تحصیلی ~ 14 ام ژانویه انتخاب می شود. به برنده اعلام و مدارک مورد نیاز، جهت تأیید ارزش یابی رقابت، از مدارس درخواست می شود.

در مورد مقاله چگونه داوری می شود؟ تمام مقاله ها باید بر اساس اصالت، ترتیب و نظم، و خلاقیت ارزیابی شوند. برنده چگونه جایزه خود را دریافت می کند؟ جایزه 500 $ پول نقد، به صورت چک تضمینی مستقیم به خود برنده یا دفتر کمک های مالی در دانشگاه یا کالج مربوطه ارسال می شود. قوانین ارسال:

  • تمام مقاله ها باید به صورت زیر در فایل ورد یا پی دی اف (PDF) ارسال شود.
  • تمام مقاله باید فقط به زبان انگلیسی نوشته شوند.
  • محدودیت یک ثبت برای هر شرکت کننده.
  • مقاله ها باید اصل باشند و بازتاب تحقیق و مهارت های تفکر و نوشتن خود فرد باشند.
  • تمام ارسالی ها محدود به حداکثر 1.000 کلمه می باشند.
  • هر ثبت فرم نا کاملی به صورت خودکار رد صلاحیت می شود.

برای کسب مشاوره رایگان در خصوص هزینه زندگی در تایلند و همچنین تحصیل می توانید با دفاتر موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) واقع در تهران، شیراز و اصفهان به صورت تلفنی تماس حاصل فرمایید.

مقالات مرتبط

ثبت درخواست مشاوره فوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرایط و مزایای ویزای کار

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده