تحصیل دوره زبان در سوئد

تحصیل دوره زبان در سوئد

تحصیل دوره زبان در سوئد ؛ سوئد کشوری است در شمال اروپا که سالیانه دانشجویان بسیاری از سراسر جهان علاقمند به تحصیل در این کشور میباشند و درخواست پذیرش تحصیلی کشور سوئد را در مقاطع مختلف دارند. ایرانیان بسیاری بین سالهای 2000 تا 2010 با تحصیل رایگان به کشور سوئد مهاجرت کرده و موفق به اخذ اقامت تحصیلی، کاری و حتی سرمایه گذاری کشور سوئد شده اند البته شرایط تحصیل رایگان در سوئد یکی از دلایل جذب دانشجویان بسیار بود. یکی از شرایط بسیار مهم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور سوئد در مقاطع مختلف داشتن مدرک زبان انگلیسی میباشد. بسیاری از افراد توانائی اخذ این مدرک زبان که آیلتس 6 یا تافل 85 میباشد را ندارند و این مانع بسیار بزرگی برای حذف این گزینه تحصیلی خواهد بود. مقاله پیش رو پیرامون شرایط تحصیل دوره زبان در سوئد می باشد.

دوره زبان در سوئد

موسسه حقوقی توسعه گران مهر شیراز با آگاهی کامل به امور حقوق بین الملل و مهاجرت تحصیلی به سوئد ، همچنین داشتن کادری توانمند، کاردان و با تجربه که در جهت اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی و کاری بیش از 30 کشور جهان فعالیت دارد راه بسیار مناسبی را جهت حل این مساله برای شما لحاظ کرده است. شما میتوانید اقدام جهت پذیرش از کالج های زبان این کشور نمایید و نخست با گذراندن دوره های زبان انگلیسی در کالج های سوئد تحصیل خود را آغاز کرده و پس از اتمام این کورس های زبان راه ورود به دانشگاه های این کشور ، جهت ادامه تحصیل برای شما فراهم خواهد شد.

پذیرش و ویزا از طریق این دوره های زبان از بهترین و سریعترین راه های ورود به کشور سوئد می باشد، همچنین خارج از مطلب ذکر شده، تحصیل دوره زبان در سوئد از جمله کورس های پر طرفداری میباشد که علاقمندان خاصی را به سمت خود جذب کرده است. قابل ذکر است که از سال 2011 قوانین مهاجرتی کشور سوئد تغییراتی داشته است، از مهمترین این تغییرات میتوان به هزینه های تحصیلی این کشور اشاره کرد که دیگر رایگان نیست و افراد برخلاف گذشته نمیتوانند بصورت رایگان در دانشگاه های کشور سوئد تحصیل کنند ولی کماکان دانشجویان بسیاری تمایل به ادامه تحصیل این کشور را با توجه به کیفیت بالای زندگی ، در آمدهای بالا، خدمات درمانی رایگان و … دارند.

درباره کشور سوئد

سوئد کشوری در شمال اروپا که در شبه جزیره ی اسکاندیناوی واقع شده است. سفر به سوئد از دیگر نقاط اروپا بسیار سریع و آسان میباشد. این کشور از غرب با نروژ، از جنوب غربی با کشور دانمارک، از شمال شرقی با فنلاند و از جنوب شرقی با دریای بالتیک مرز مشترک دارد. پایتخت کشور سوئد شهر استکهلم است که میتوان از شهرهای مهم و پرجمعیت آن به گوتنبرگ، مالمو، اوپسالا، وستروس، اوربرو، لینشوپینگ و … اشاره کرد. سوئد پس از کشور سوئیس در رتبه دوم برترین کشور جهان از لحاظ نوآوری میباشد. این کشور از لحاظ رفاه اجتماعی و کیفیت بالای زندگی نیز از رتبه بالائی در جهان برخوردار است، نرخ بیکاری در آن پایین و دارای جمعیتی بیش از نه میلیون و ششصد هزار نفر است.

این کشور دارای زمستان های بسیار سرد و تابستان های معتدل میباشد. جالب است  بدانید زبان رسمی مردم این کشور سوئدی است ولی تقریبا تمام سوئدی ها به خوبی تسلط به زبان انگلیسی دارند و بسیاری از شرکت های سوئدی از زبان انگلیسی در ارتباط های کاری و تجاری خود استفاده میکنند. متذکر میشوم که واحد پول این کشور کرون است. از مهمترین موارد صادراتی این کشور میتوان به کاغذ، دارو، آهن، فراورده های نفتی و ماشین آلات اشاره کرد.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل دوره زبان در سوئد

دانشجویانی که علاقمند به یادگیری زبان انگلیسی می باشند می توانند از کالج های زبان انگلیسی کشور سوئد که در محل دانشگاه های این کشور برگزار میشود استفاده کنند. برگزاری تحصیل دوره زبان در سوئد از شش ماه تا یکسال و نیم میباشد و هر فردی با سطح زبان متفاوت میتواند در این دوره ها شرکت نماید. معمولا افراد مبتدی بین 6 تا یکسال مسلط به زبان سوئدی خواهند شد. شما با داشتن حداقل نمره زبان آیلتس آکادمیک 5 و همچنین مدرک پیش دانشگاهی میتوانید اقدام جهت پذیرش در کالج های زبان سوئد نمایید.

هزینه های تحصیل در دوره های زبان انگلیسی در کشور سوئد برای کورس های شش ماهه حدودا 70 تا 75 هزار کرون میباشد، که معادل 35 میلیون تومان است. افرادی که موفق به دریافت مدرک آیلتس در ایران نمیشوند، میتوانند با همان هزینه ذکر شده اقدام جهت پذیرش از کالج های به زبان سوئدی نمایند. از مدارک لازم برای اقدام جهت پذیرش از کالج های زبان کشور سوئد ارایه اصل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی، پاسپورت، همچنین ریز نمرات این دو مقطع تحصیلی میباشد. از شهرهای بسیار مطرح دارای کالج ها و دوره های زبان انگلیسی شهر لینشوپینگ در جنوب کشور سوئد است. لینشوپینگ مرکز فرهنگی سوئد و پنجمین شهر بزرگ کشور سوئد میباشد. این شهر در استان گیوتلند شرقی قرار دارد و دارای آثار باستانی و کلیساهای بسیار قدیمی و زیبا است. دانشگاه لینشوپینگ هشتمین دانشگاه برتر سوئد میباشد.

تحصیل دوره زبان در سوئد

مزایای تحصیل دوره زبان در سوئد

 • شرط سنی برای تحصیل در دوره های تحصیل دوره های زبان درکشور سوئد مطرح نمیباشد.
 • امکان پذیرش برای تمامی افراد با داشتن مدرک پیش دانشگاهی، لیسانس، فوق لیسانس و دکترا فراهم است.
 • با توجه به اینکه این دوره ها در محل دانشگاه های کشور سوئد برگزار میشود، پس از تمام شدن این دوره ها امکان ادامه تحصیل مهیا است یا میتوانید جهت اخذ ویزای کار اقدام نمایید.
 • درصورت متاهل بودن شما میتوانید برای همسر و فرزند زیر 18 سال خود اقدام جهت ویزای همراه نمایید.
 • شما با اخذ ویزای تحصیل دوره زبان در سوئد ، ویزای شینگن را دریافت نموده و بطور آزادانه میتوانید در حوزه اتحادیه اروپا سفر و زندگی کنید.
 • تسهیلاتی که کشور سوئد برای همراهان فرد فراهم میکند بسیار مناسب است.
 • افرادی که قصد تحصیل در دوره های شش ماهه کالج جهت تحصیل دوره های زبان درکشور سوئد را دارند میتوانند تا سه ترم این دوره ها را تمدید نمایند.
 • افرادی که قصد تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی را دارند میتوانند پس از به پایان رسیدن دوره های زبان سوئدی در آزمونهای این رشته شرکت نمایند و در صورت قبولی در رشته های ذکر شده ادامه تحصیل دهند.
 • امکان استفاده از امکانات پزشکی و داشتن حساب بانکی.
 • حتی اگر پذیرش برای کورس های شش ماهه کالج زبان باشد، از ویژگی های قابل ذکر این است که ویزا یکساله میباشد.
 • فرد بعد از گذراندن دوره های زبان و یا تحصیل دوره های زبان درکشور سوئد، میتواند در این کشور اقدام جهت یافتن شغل مناسبی داشته باشد و سپس بعد از 4 سال کارکردن و پرداخت مالیات به دولت این کشور موفق به دریافت اقامت دائم کشور سوئد خواهد شد.

مهاجرت تحصیلی در مقاطع مختلف به کشور سوئد :

در این قسمت به بررسی شرایط تحصیل در مقاطع مختلف سوئد می پردازیم، البته برای افرادی که دارای مدرک زبان نمی باشند، اقدام برای تحصیل دوره زبان در سوئد گزینه بهتری است. تحصیل در مقطع کارشناسی در سوئد مستلزم دانستن زبان سوئدی است. البته تعدادی از رشته ها بصورت محدود به زبان انگلیسی ارائه میگردد. طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی سوئد همچون دیگر کشورهای اروپائی معمولا بین 3 تا 4 سال است.

شما بایستی جهت پذیرش اولیه مدرک آیلتس 6 را داشته باشید و یا مدرکی دال بر آشنائی به زبان سوئدی را نشان دهید. موسسه حقوقی توسعه گران مهر این امکان را برای شما دوست عزیز مهیا نموده است که نخست با شرکت در دوره های زبان سوئدی یا انگلیسی در کشور سوئد دانش زبان خود را افزایش داده و سپس اقدام جهت ورود به مقطع کارشناسی نمایید. اگر شما بتوانید بواسطه ی اقوام یا آشنایانی که در این کشور دارید هزینه تحصیل خویش را کاهش دهید و یا استطاعت مالی لازم برخوردار باشید تا برای مقطع کارشناسی کشور سوئد اقدام نمایید، شما بواسطه ی آشنایی با زبان انگلیسی، همچنین معتبر بودن مدارک دانشگاهی این کشور شانس اخذ اقامت کشورهایی چون آمریکا، کانادا، استرالیا، نیوزلند و انگلستان برایتان چندین برابر خواهد شد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد سوئد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد سوئد اکثرا به زبان انگلیسی ارائه میگردد و کشور سوئد بخاطر داشتن دانشگاه های معتبری چون لوند، اوپسالا، استکهلمز، چالمرزو … مورد استقبال کثیری از افراد برای ادامه تحصیل واقع شده است. دقت داشته باشید با توجه به اینکه کشور سوئد در مقطع دکترا به دانشجویان خویش حقوق میپردازد و این مقطع در کشور سوئد شغل محسوب میشود، بهتر است که فرد مقطع کارشناسی ارشد را نیز در این کشور بگذراند تا سریعتر و راحت تر به وی پذیرش تحصیلی مقطع دکترا اعطا شود. متذکر میشوم که طول دوره ی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این کشور بین یک یا دو سال و جهت پذیرش، فرد نیازمند داشتن آیلتس 6.5 میباشد.

تحصیل در مقطع دکترا سوئد

تحصیل در مقطع دکترا در کشور سوئد به زبان انگلیسی و با حقوق همراه میباشد. فرد علاوه بر تحصیل رایگان ماهی 2000 دلار نیز دریافت میکند و این بسیار ارزشمند است. پذیرش مستقیم دکترا با توجه به رقابت شدید، امری محال به نظر میرسد. شانس شما با داشتن آیلتس 6.5 ، تالیفات دانشگاهی و حمایت یک استاد راهنما افزایش می یابد. طول دوره ی تحصیل در مقطع دکترا در سوئد بین 4 تا 5 سال می باشد.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در سوئد

 • دانشگاه گوتنبرگ  Goteborgs University
 • دانشگاه لوند Lund University
 • دانشگاه  اپسالا  Uppsala University
 • دانشگاه امئو Umea University
 • انستیتو كارولینسكا Karolinska Institute
 • دانشگاه لینكشاپینگز  Linkopings University

شایان ذکراست که هزینه های زندگی در کشور سوئد ماهیانه متغیر و ماهی 700 تا 800 یورو میباشد. که این هزینه شامل هزینه های غذا، رفت و آمد، خوابگاه و پوشاک است. همچنین هزینه های تحصیل در این کشور با پرداخت سالیانه 10 تا 30 هزار یورو میسر میگردد. در ضمن فرد در حین تحصیل اجازه کار دانشجوئی را بصورت پارت تایم خواهد داشت که بواسطه کار دانشجوئی نیمی از هزینه های زندگی وی پوشش داده میشود.

در نهایت موسسه حقوقی توسعه گران مهر از بهترین موسسات حقوقی کشور آماده پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز متقاضی تحصیل در کالج های جهت تحصیل دوره زبان در سوئد و دیگر کشورهای اروپائی و آمریکائی است و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا جهت ورود به کشور سوئد را در کمتر از 6 ماه با گارانتی و تضمین کامل انجام میدهد. تقاضا داریم با توجه به آنکه بسیاری از موسسات، بدون مجوز رسمی اقدام جهت اخذ ویزا برای افراد مینمایند و متاسفانه مسائل بسیاری اهم از بی اعتمادی نسبت به صحت خدمات، حقایق گفتار، انجام قول ها صورت میگیرد، قبل از هر گونه اقدامی و منعقد کردن قرارداد با موسسات از دارا بودن مجوز رسمی برای انجام امور اعزام دانشجو به دیگر کشور ها، از سوی وزارت علوم و فناوری اطمینان حاصل فرمایید.

مقالات مرتبط

ثبت درخواست مشاوره فوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرایط و مزایای ویزای کار

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده