تحصیل دوره های A-level و foundation در انگلستان

تحصیل دوره های A-level و foundation در انگلستان

تحصیل در انگلستان با توجه به نظام آموزشی خاص این کشور و ارزش و اعتبار جهانی مدارک آن همواره از اصلی ترین کشورهای انتخابی افراد برای تحصیل و زندگی است. سالانه افراد بسیاری از کشورهای مختلف به دلایل متعددی کشور انگلستان را برای تحصیل و زندگی خود انتخاب می نمایند.

اگر شما در ایران در مقطع دبیرستان در حال تحصیل هستید و یا مدرک دیپلم خود را اخذ کرده اید میتوانید برای تحصیل در دوره های A-level و foundation در انگلستان اقدام نمایید و به این ترتیب به دانشگاه های برتر کشور انگلستان که از برترین دانشگاه های جهان نیز محسوب می شوند, وارد شوید.

تحصیل در این دوره ها فرد را برای ورود به دانشگاه آماده می نماید و علاوه بر آن با زبان و شیوه تحصیل و زندگی در انگلستان نیز آشنا می شود. آیا شما نیز سوالات زیادی در زمینه تحصیل در انگلستان دارید؟ آیا از مزایای بسیار تحصیل در کشور انگلستان آگاهی دارید؟ اگر علاقه مند به تحصیل در انگلستان هستید اما نمی دانید باید کدام دوره را انتخاب کنید با ما تماس بگیرید.

موسسه حقوقی توسعه گران مهر در شهر شیراز با بهره گیری از کادری مجرب, متشکل از بهترین و مجرب ترین وکلای حقوق بین الملل این امکان را برای علاقه مندان به تحصیل در دوره های A-level و foundation در انگلستان فراهم نموده است تا بتوانید از مشاوره ای کاملا تخصصی در زمینه شرایط اعزام دانشجو به انگلستان و تحصیل در دوره های کالج در انگلیس بهره مند شوید. همچنین در کنار اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه ها و کالج های انگلستان ما برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان نیز در کنار شما خواهیم بود و شما میتوانید با خاطری آسوده کلیه مراحل اخذ پذیرش و دریافت ویزای تحصیلی انگلستان خود را به ما بسپارید و کارشناسان حقوق بین الملل ما در کوتاه ترین زمان ممکن شما را به هدفتان خواهند رسانید.

مهاجرت به انگلستان از طریق یکی از بهترین روش های اخذ اقامت انگلستان و در ادامه تابعیت یا شهروندی انگلستان است، این روش در کنار روش های سرمایه گذاری در انگلستان یا ویزای کار در انگلستان از مزایای بهتری برخوردار است و حتی افرادی که قصد مهاجرت به انگلستان جهت ازدواج یا الحاق به همسر را دارند، از این روش جهت مهاجرت به انگلیس اقدام می کنند. شرایط کلی اعزام دانشجو و تحصیل در دبیرستان ها و مدارس انگلستان را می توانید در این مطلب مطالعه فرمایید. همچنین اینکه در نظر داشته باشید تابعیت انگلستان از طریق تولد نیز از طریق خون بوده و قانون خاک در این کشور چند سال قبل عوض شده است و این نیز از اطلاعاتی است که برای مهاجرت به انگلیس باید مد نظر داشته باشید.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در دبیرستان ها و مدارس انگلستان

تحصیل در مقطع کارشناسی در انگلستان از پرطرفدارترین مقاطع تحصیلی در میان متقاضیان تحصیل در انگلستان است. با توجه به تفاوت های موجود میان نظام های آموزشی کشورهای مختلف از جمله ایران و انگلستان اگر شخصی بخواهد در مقطع کارشناسی در کشور انگلستان تحصیل نماید باید دوره ای را در کالج های این کشور بگذراند. طول مدت این دوره ها با توجه به سال های تحصیل فرد, آخرین مدرک تحصیلی او و رشته ای که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه را دارد تعیین می شود و یک دوره یک تا دو ساله را شامی می شود.

تحصیل در دبیرستان های انگلستان

تحصیل در دوره foundation در انگلستان

دانش آموزانی که دارای مدرک دبیرستان و سن 17 سال هستند میتوانند دوره foundation یا فایدیشن را برای تحصیل خود در کالج انتخاب نمایند. دروس این دوره با توجه به رشته ای که فرد برای ادامه تحصیل خود در دانشگاه انتخاب نموده تعیین میشود. تحصیل در دوره foundation در انگلستان شامل یک دوره یک ساله است. در این دوره فرد علاوه بر زبان انگلیسی دروسی مانند زیست شناسی, شیمی, ریاضی, فیزیک, علوم اجتماعی و … را میگذراند.

لازم به ذکر است اگر شما تمایل به تحصیل در دوره foundation را دارید باید در ایران مدرک دیپلم خود را با میانگین نمرات خوب اخذ نموده باشد ولی نیازی نیست دوره پیش دانشگاهی را گذرانده باشید. از طرف دیگر اگر سن شما کمتر از 17 است و مدرک دیپلم خود را اخذ کرده اید ما میتوانیم برای شما پذیرش قطعی برای تحصیل در دوره foundation را بدون نیاز به مدرکی دال بر آشنایی شما به زبان انگلیسی اخذ نماییم و این امکان را برای شما فراهم کنیم که زبان انگلیسی خود را در کشور انگلستان تقویت کنید. از طرف دیگر اگر سن شما بیش از 17 سال است به مدرکی نیاز دارید که نشان دهنده تسط شما به زبان انگلیسی است.

اکنون کالج های انگلستان برای آنکه به افراد بالای 17 سال پذیرش اعطا کنند مدرک آیلس 5.5 را از او تقاضا میکنند با توجه به اینکه داشتن مدرک زبان میتواند 10 امتیاز از امتیاز های مورد نیاز فرد برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان را فراهم آورد داشتن این مدرک لازم و ضروری است. اگر هنوز نمیدانید چگونه می توانید زبان انگلیسی خود را تقویت کنید و به سطح لازم برسانید با ما تماس بگیرید.

موسسه حقوقی توسعه گران مهر شیراز با داشتن دپارتمان زبان خود متشکل از اساتید مجرب زبان, شما را برای یادگیری هرچه سریعتر زبان انگلیسی و رسیدن به این سطح از زبان یاری خواهد کرد و به این ترتیب راه رسیدن شما به کشور انگلستان را هموار خواهد نمود. پس از اتمام دوره کالج و قبولی در امتحانات دانش آموز می تواند تحصیل خود را در دانشگاه و در رشته مورد نظر خود در دانشگاه آغاز نماید. البته از شرایط ویزای تحصیلی انگلستان آیلس خاصی می باشد که شرایط آنها را می توانید در سایت آیلس مشاهده فرمایید و یا با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید. هزینه تحصیل در انگلستان در دور ه های foundation و a-level در کالج های مختلف بسیار متنوع و بسته به نوع کالج و شهر انتخابی می باشد.

تحصیل در دوره A-level در انگلستان

مدت تحصیل در این دوره 2 سال است و طیف بسیار وسیعی از دانش آموزان میتوانند برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در کشور انگلستان ابتدا در این دوره تحصیل کنند. تحصیل در دوره ها ی A-level انگلستان هم برای دانش آموزانی که مدرک دیپلم خود را اخذ کرده اند مناسب است و هم افرادی که هنوز در دوره دبیرستان مشغول به تحصیل هستند واجد شرایط برای تحصیل در این دوره می باشند. این بدان معنی است که اگر متقاضی سال دوم دبیرستان خود را به پایان رسانده باشد میتواند وارد دوره A – level شده و پس از طی کردن مدت دو ساله این دوره وارد بهترین دانشگاه های انگلستان شود که این امر خود میتواند موجب صرفه جویی در وقت و هزینه های دانش آموزان و والدین آنها گردد.

دانش آموزانی که قصد تحصیل در رشته های پزشکی,دندان پزشکی و داروسازی در انگلستان را دارند می توانند با شرکت در این دوره ها و پس از آن با کسب نمره مناسب به برترین دانشگاه های انگلستان مانند دانشگاه آکسفورد , کمبریج , ucl و … راه پیدا کنند. برای تحصیل در دوره A – level نیز فرد نیازمند داشتن مدرکی برای اثبات دانش زبان انگلیسی خود می باشد و در حال حاضر داشتن مدرک زبان آیلس 5.5 برای فرد متقاضی تحصیل, مورد نیاز است. دروسی که در این دوره خوانده می شود با توجه به رشته انتخابی فرد برای ادامه تحصیل در دانشگاه متفاوت می باشد و به طور کلی دروسی مانند ریاضی, زیست, شیمی, علوم اجتماعی و … را در بر میگیرد.

نحوه کسب نمره در این دوره از A تا E است و هرچه دانش آموزان نمره بالاتری را در دروس ارائه شده در کالج کسب نمایند امکان تحصیل در دانشگاه های برتر انگلستان برای ایشان فراهم تر خواهد بود. با توجه به تعداد زیاد دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در انگلستان اگر نمرات دانش آموز در محدوده D تا E هم باشد باز هم امکان انتخاب دانشگاهی با سطح کیفی متوسط را خواهد داشت. دقت داشته باشید، امکان اخذ پذیرش در دانشگاه ها جهت تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان وجود دارد ولی از الزامات سفارت انگلستان جهت ویزای تحصیلی ارائه مدرک زبان می باشد، این معمولاً سوالی است که متقاضیان تحصیل از موسسات اعزام دانشجو به انگلستان می پرسند. در صورت کسب نمرات مناسب دانشجو در این کشور می تواند از بورسیه تحصیلی در انگلستان نیز بهره مند شود.
تحصیل در دوره های a-level انگلستان

مزایای تحصیل دوره های A-level و foundation در انگلستان

  1. امکان تحصیل به زبان انگلیسی امری است که بسیاری از افراد با توجه به بین المللی بودن زبان انگلیسی به دنبال آن هستند. تحصیل به زبان انگلیسی این امکان را برای فرد فراهم می آورد که پس از تحصیل, طیف گسترده ای از کشورهای جهان را برای کار و زندگی آینده خود پیش رو داشته باشد و محدود به چند کشور خاص نگردد.
  2. نظام آموزشی کشور انگلستان بسیار مدرن , منظم و دارای اعتبار جهانی است و این بدان معنی است که اگر شما در این دوره ها و در کالج های انگلستان تحصیل نمایید از مدرکی دارای اعتبار و ارزش بسیار بالایی برخوردارید و این مدرک در کشورهای بسیاری برای شما دارای کاربرد است و میتوانید در صورت تمایل ادامه تحصیلات خود را در دیگر کشورهای برتر دنیا بگذرانید.
  3. تحصیل در دوره های A-level و foundation در انگلستان موجب معادل سازی مدرک دبیرستان , دیپلم و یا پیش دانشگاهی اخذ شده شما از ایران با نظام آموزشی انگلستان می شود. در ثانی وجود این دوره ها به شما امکان می دهد بدون نیاز به اتمام دوره دیپلم دوازده ساله خود وارد کشور انگلستان شوید که این امر خود میتواند در وقت و هزینه شما صرفه جویی نماید.
  4. امکانات آموزشی , رفاهی و تفریحی کالج های انگلستان بدون اغراق در بالاترین سطح از سطوح جهانی قرار دارد. والدین میتوانند بدون هیچ نگرانی فرزندان نوجوان خود را برای تحصیل در کالج های انگلستان ثبت نام نمایند و مطمئن باشند با این عمل آینده شغلی و تحصیلی فرزند خود را بیمه نموده اند. زیرا کشور انگلستان سالهاست ثابت نموده است یکی از بهترین کشورهای جهان برای تحصیل دانش آموران بین المللی است و میتواند تمام توقعات والدین دانش آموزان را نیز تامین نماید.
  5. کشور انگلستان به علت حضور افراد زیادی از ملیت های مختلف و مردی مهربان و بسیار اجتماعی همواره کشوری بسیار مناسب برای تحصیل و زندگی محسوب می شود و افراد را به راحتی در خود پذیرا خواهد بود. این امر ضمن آنکه در ابتدا فرد را هرچه سریعتر وارد اجتماعات مختلف مردمی میکند میتواند باعث شود فرد پس از تحصیل به راحتی وارد بازار کار شود.

ذکر این نکته ضروری است که با توجه به تنوع کالج ها و دانشگاه های انگلستان متقاضی نیاز به دریافت مشاوره ای تخصصی برای انتخاب کالج محل تحصیل خود دارد و مشاورین و وکلای حقوق بین الملل ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر شیراز با داشتن سابقه ای طولانی و درخشان در زمینه تحصیل در انگلستان و اخذ ویزای تحصیلی این کشور شما را برای یافتن بهترین کالج ها که بر ترین امکانات تحصیلی و رفاهی و آموزشی را در اختیار متقاضیان قرار می دهند یاری خواهد نمود. با ما تماس بگیرید تا از همین امروز پروسه شما برای تحصیل در انگلستان آغاز گردد و در نهایت ما شما را تا دریافت ویزای تحصیلی انگلستان همراهی می نماییم. شایان ذکر است این موسسه تحصیل در بهترین کالج های این کشور را جهت تحصیل دوره های A-level و foundation در انگلستان فراهم آورده است.

مقالات مرتبط

ثبت درخواست مشاوره فوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرایط و مزایای ویزای کار

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده