هر ساله افراد زیادی به دنبال تحصیل پزشکی در کانادا و پذیرش پزشکی در دانشگاه‌های کانادا هستند. کانادا یکی از پیشرفته‌ترین و بهترین کشورهای جهان است که دارای دانشگاه‌های بسیار خوبی است و امکانات زیادی در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. سطح علمی دانشگاه‌های پزشکی کانادا بسیار بالا است و چنانچه شما در یک رشته علوم پایه در کانادا مدرک تحصیلی دریافت کنید می‌توانید پس از آن وارد رشته پزشکی در این کشور شوید و پس از اتمام تحصیل نیز فرصت‌های شغلی بسیاری برای شما وجود خواهد داشت.

این مقاله توسط موسسه مهاجرتی اصطهباناتی خدمت شما عزیزان ارائه شده است. چنانچه تمایل دارید شرایط خود را برای پذیرش در رشته پزشکی در دانشگاه‌های کانادا ارزیابی کنید، می‌توانید با کارشناسان مجرب ما در موسسه تماس حاصل فرمایید تا به سوالات شما پاسخ داده شود.

معرفی رشته پزشکی در کانادا

رشته پزشکی در کانادا طرفداران بسیار زیادی دارد. کانادا یکی از بزرگترین و توسعه‌یافته‌ترین کشورهای جهان است که سیستم آموزشی بسیار خوبی برای تحصیل دانش‌آموزان و دانشجویان فراهم کرده و مدارک اخذ شده از دانشگاه‌های این کشور نیز دارای اعتبار بالایی در سطح جهان هستند. رشته پزشکی یکی از رشته‌های رقابتی در کانادا است که پذیرش در آن کار چندان راحتی نیست اما با این وجود در صورتی که شما دارای شرایط و صلاحیت‌های لازم باشید می‌توانید پذیرش خود را دریافت کنید. سایر اطلاعات در خصوص رشته پزشکی در کانادا در جدول زیر ارائه شده است:

اطلاعات کلی تحصیل پزشکی در کانادا

تعداد دانشگاه‌های برتر پزشکی در کانادا17
طول مدت تحصیل5 سال
نوع مدرکدکترای عمومی
نوع دورهدکترای پیوسته
میانگین شهریه سالانه13 هزار تا 90 هزار دلار
متوسط درآمد پزشکان در کانادا281 هزار دلار در سال

مزایای تحصیل پزشکی در کانادا

دلایل زیادی برای تحصیل پزشکی در کانادا وجود دارد. دانشجویان بین‌المللی با تحصیل این رشته در کانادا علاوه بر اینکه از یک سیستم آموزشی پیشرفته برای یادگیری بهره‌مند می‌شوند آینده شغلی بسیار خوبی نیز با مدرک دریافت شده از دانشگاه‌های کانادا خواهند داشت. کشور کانادا یکی از 5 کشور برتر در زمینه آموزش است و به همین دلیل یکی از بهترین انتخاب‌ها برای علاقه‌مندان پزشکی است. از جمله مزایای تحصیل پزشکی در کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

دانشگاه های پزشکی کانادا

هر ساله سیستم‌های رتبه‌بندی جهانی از جمله سیستم QS لیستی از برترین دانشگاه‌های جهان ارائه می‌کنند و کشور کانادا از جمله کشورهایی است که بسیاری از دانشگاه‌های آن در این لیست‌ها وجود دارند. دانشگاه‌های پزشکی کانادا دارای اعتبار بالایی هستند و امکانات بسیار خوبی را به دانشجویان ارائه می‌کنند. در رشته پزشکی، دانشگاه تورنتو کانادا رتبه اول را دارد و دانشگاه بریتیش کلمبیا در رتبه دوم قرار گرفته است. به طور کلی دانشگاه‌های برتر کانادا در رشته پزشکی به همراه رتبه در جدول زیر ارائه شده است:

نام دانشگاه

رتبه در رشته پزشکی

رتبه در جهان

دانشگاه تورنتو (University of Toronto)521
دانشگاه بریتیش کلمبیا (University of British Columbia)3334
دانشگاه مک گیل (McGill University)2530
دانشگاه آلبرتا (University of Alberta)81111
دانشگاه مک مستر (McMaster University)133189
دانشگاه کلگری (University of Calgary)89182
دانشگاه مونترال (University of Montreal)77141
دانشگاه اتاوا (University of Ottawa)98203
دانشگاه وسترن (Western University)152114
دانشگاه لاوال (Laval University)182441

دانشگاه های مورد تأیید وزارت بهداشت و علوم ایران در کانادا

تحصیل در دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت و علوم ایران در کانادا هدف بسیاری از متقاضیان رشته پزشکی در این کشور است. به این دلیل که مدرک اخذ شده از دانشگاه‌های مورد تأیید به دانشجویان این امکان را می‌دهد تا بعد از اتمام تحصیل در صورت تمایل با مدرک خود در ایران مشغول به کار شوند و یا ادامه تحصیل دهند. دانشگاه‌های بسیاری از جمله دانشگاه‌های برتر پزشکی در کانادا مورد تأیید وزارت بهداشت و علوم ایران هستند. بنابراین در صورتی که دانشجویان موفق به پذیرش در این دانشگاه‌ها شوند، از بابت پذیرش مدرک تحصیلی خود در ایران نیز نگرانی نخواهند داشت و یک مدرک بسیار معتبر اخذ خواهند کرد.

کشور کانادا یکی از 5 کشور برتر در زمینه آموزش است و به همین دلیل یکی از بهترین انتخاب‌ها برای علاقه‌مندان پزشکی استهزینه تحصیل پزشکی در کانادا

هزینه تحصیل پزشکی در کانادا یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های دانشجویان و متقاضیان این رشته است. شهریه دانشگاه‌های کانادا بر اساس دانشگاه و استان در این کشور متفاوت است. به عنوان مثال شهریه تحصیل دانشجویان بین‌المللی پزشکی در دانشگاه‌های استان کبک پایین‌تر از استان بریتیش کلمبیا است. اما به طور کلی هزینه تحصیل پزشکی در کانادا برای دانشجویان بین‌المللی بین 13 هزار تا 120 هزار دلار در سال در بعضی دانشگاه‌ها متغیر خواهد بود. شهریه تحصیلی بهترین دانشگاه‌های پزشکی کانادا در جدول زیر ارائه شده است:

نام دانشگاه

شهریه رشته پزشکی (دلار کانادا در سال)

دانشگاه تورنتو92 هزار
دانشگاه مک گیل50 هزار
دانشگاه آلبرتا13 هزار
دانشگاه بریتیش کلمبیا19 هزار
دانشگاه اتاوا28 هزار
دانشگاه مک مستر96 هزار
دانشگاه کلگری72 هزار
دانشگاه وسترن26 هزار
دانشگاه لاوال19 هزار

هزینه تحصیل پزشکی در کانادا بدون آزمون

بسیاری از دانشگاه‌های پزشکی کانادا برای پذیرش دانشجویان، آنها را ملزم به شرکت و قبولی در آزمون MCAT کرده‌اند. این آزمون یک آزمون 4 بخشی است که در کشورهای مختلف برگزار می‌شود. بنابراین داوطلبان تحصیل پزشکی در کانادا بهتر است ابتدا سایت دانشگاه مورد نظر خود را برای شرایط لازم جهت پذیرش بررسی کنند و در صورتی که نمره قبولی آزمون MCAT نیز جزو شرایط مورد نیاز بود، هزینه این آزمون را نیز در نظر بگیرند. هزینه آزمون بر اساس منطقه و کشوری که در آن آزمون می‌دهید بین 320 تا 370 دلار است. همچنین در صورتی که تمایل داشته باشید در کلاس‌های آمادگی برای این آزمون شرکت کنید، یا اینکه آزمون را کنسل کنید و یا زمان آن را تغییر دهید باید هزینه جداگانه‌ای را بپردازید.

شرایط تحصیل پزشکی در کانادا

در صورتی که تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل رشته پزشکی در کانادا را دارید، می‌توانید به پادکست زیر گوش دهید.

متقاضیانی که به تحصیل پزشکی در کانادا علاقه دارند باید ابتدا در یک رشته علوم پایه در مقطع لیسانس در کانادا پذیرش دریافت کنند و مدرک کارشناسی خود را دریافت نمایند. دوره کارشناسی در کانادا 3 الی 4 سال به طول می‌انجامد. بعد از سپری کردن دوره کارشناسی، متقاضیان باید در آزمون MCAT شرکت کنند و در این آزمون نمره قبولی کسب کنند. همچنین دانشگاه از بابت سلامت جسمی و روانی متقاضیان رشته پزشکی باید اطمینان حاصل کند؛ به همین جهت ارائه گواهی سلامت پزشکی ضروری است.

علاوه بر این ارائه انگیزه‌نامه قوی نیز جزو مدارک مهم است که نقش تعیین‌کننده در پذیرش دانشجو ایفا می‌کند. چهارچوب آموزشی رشته پزشکی در کانادا برای دانشجویان به نحوی طراحی شده است که تمرکز فقط روی دانش نیست و بر روی سابقه شخصی و اجتماعی دانشجو با بیماران و کسب مهارت‌های بالینی نیز متمرکز است.

شما عزیزان می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط تحصیل پزشکی در دانشگاه مورد نظرتان در کشور کانادا با موسسه مهاجرتی اصطهباناتی تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما پس از بررسی دقیق شرایط در دانشگاه مورد علاقه شما، لیست مدارک مورد نیاز را ارائه کرده و در آماده‌سازی مدارک لازم در کنارتان خواهند بود.

شرایط سنی تحصیل پزشکی در کانادا

متقاضیان برای پذیرش در رشته پزشکی در کشور کانادا باید حداقل سن 18 سال را دارا باشند. اگر چه شرط سنی خاصی از طرف دانشگاه‌ها اعلام نشده است اما بیشترین شانس برای پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی در این رشته 18 تا 20 سال است اما متقاضیان تا سن 30 سال نیز می‌توانند برای پذیرش درخواست دهند. باید دقت کنید که هرچه سن و گپ تحصیلی بیشتر شود، شانس پذیرش و به خصوص شانس دریافت ویزای تحصیلی کانادا کمتر خواهد شد. به طور کلی سفارت کانادا برای صدور ویزای تحصیلی روی سن متقاضیان سختگیری دارد و به افرادی که سن بالایی داشته باشند ویزای تحصیلی نمی‌دهد. بنابراین بر اساس تجربه گپ تحصیلی تا 2 سال مورد قبول است.

شرط معدل برای تحصیل پزشکی در کانادا

یکی از سوالات مهم متقاضیان تحصیل پزشکی در کانادا شرط معدل است. بهترین معدل برای پذیرش معدل بالای 16 تا 15 است و افرادی که دارای مدرک دیپلم با معدل بالا و نمرات خوب در دروس شیمی، زیست و ریاضی هستند شانس بیشتری برای قبولی در رشته پزشکی کانادا دارند. علاوه بر این دانشگاه‌های کانادا معمولا یک آزمون ورودی برای پذیرش برگزار می‌کنند که کسب نمره قبولی در این آزمون بسیار مهم است. همچنین به ارائه نمره زبان انگلیسی 6.5 تا 7 در آزمون آیلتس و یا مدرک زبان فرانسوی معتبر بسته به زبان مورد انتخاب برای تحصیل نیاز خواهید داشت.

بیشترین شانس برای پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی در رشته پزشکی کانادا 18 تا 20 سال استتحصیل پزشکی در کانادا با مدرک دیپلم

تحصیل پزشکی در کانادا با مدرک دیپلم در صورتی که گپ تحصیلی زیادی نداشته باشید و شرایط سنی لازم را دارا باشید، امکان‌پذیر است. همانطور که اشاره شد بهترین سن تحصیل پزشکی با مدرک دیپلم در کانادا 18 تا 20 سال است و گپ تحصیلی تا 2 سال مورد قبول است. هرچه سن متقاضی از این بازه بیشتر باشد، شانس پذیرش و اخذ ویزا برای وی کمتر خواهد بود. علاوه بر این معدل بالای 16 دیپلم و نمرات خوب در درس‌های کلیدی به خصوص زیست شناسی نیز دارای اهمیت است.

مدت زمان تحصیل پزشکی در کانادا

طول دوره پزشکی در کانادا 3 تا 5 سال است و در صورتی که 4 سال تحصیل علوم پایه در مقطع لیسانس و قبل از ورود به رشته پزشکی نیز در نظر گرفته شود، مدت زمان تحصیل 9 تا 7 سال خواهد بود. دوره 5 ساله پزشکی کانادا مختص دانشجویانی است که دوره علوم پایه را سپری نکرده‌اند و برنامه 4 ساله برای دانشجویانی که دوره علوم پایه را در مقطع کارشناسی سپری کرده‌اند ارائه می‌شود. دوره 3 ساله پزشکی تنها در دانشگاه مک مستر و دانشگاه کلگری کانادا ارائه می‌شود که دانشجویان حتی در تابستان نیز به طور پیوسته باید در کلاس‌ها شرکت کنند.

آزمون ورودی پزشکی در کانادا

اکثر دانشگاه‌های کانادا به جز دانشگاه پزشکی کبک، اتاوا و نورثن انتاریو دانشجویان را ملزم به شرکت در آزمون MCAT برای پذیرش در رشته پزشکی کرده‌اند. آزمون MCAT یک آزمون تستی استاندارد مبتنی بر کامپیوتر است که برای دانشجویان متقاضی رشته پزشکی در کشورهای کانادا، استرالیا و آمریکا ارائه می‌شود. این آزمون برای ارزیابی مهارت حل مسأله، تفکر انتقادی، دانش مفاهیم طبیعی، رفتاری و علوم اجتماعی است و پیش نیاز رشته پزشکی است. دانشجویان معمولا در سال سوم دوره پیش نیاز پزشکی (کارشناسی) در آزمون MCAT شرکت می‌کنند. این آزمون توسط انجمن پزشکان آمریکا (AAMC) برگزار می‌شود.

بورسیه پزشکی درکانادا

دانشجویان پزشکی در کانادا تحت شرایطی می‌توانند بورسیه تحصیلی دریافت کنند و این امکان برای آنها وجود دارد. بیش از 250 بورسیه تحصیلی در کانادا برای دانشجویان پزشکی در نظر گرفته شده‌اند که بر اساس معیارهایی به دانشجویان اهدا می‌شوند. بعضی از این بورسیه‌ها بر اساس شایستگی‌های دانشجو مانند نمرات و معدل بالا و رزومه تحصیلی درخشان به وی تعلق خواهد گرفت و بعضی دیگر از بورسیه‌ها مانند بورسیه grants و bursaries در صورتی که دانشجو نتواند به دلیل مشکل مالی از عهده مخارج دانشگاه بربیاید، صرف نظر از اینکه صلاحیت علمی لازم را دارد یا خیر، به او تعلق خواهد گرفت. در نظر داشته باشید که معمولا بورسیه‌ها از ابتدای شروع تحصیل به دانشجویان اعطا نمی‌شوند و بعد از حداقل یک سال امکان دریافت بورسیه وجود دارد.

تحصیل رایگان پزشکی در کانادا

امکان تحصیل رایگان پزشکی در کانادا برای دانشجویان بین‌المللی وجود ندارد اما دانشجویان می‌توانند با دریافت بورسیه تحصیلی، تحصیل پزشکی در کانادا را کم هزینه کنند. البته باید دقت کنید که دریافت بورسیه نیز بسیار رقابتی است و دانشجویان باید دارای شرایطی باشند از جمله اینکه:

تحصیل پزشکی در کانادا بدون آزمون

اگر چه اکثر دانشگاه‌های کانادا دانشجویان را ملزم به شرکت در آزمون ورودی کرده‌اند اما بعضی دانشگاه‌ها مانند دانشگاه‌های کبک، انتاریو و اتاوا الزامی برای قبولی در آزمون ندارند و بر اساس معدل و کارنامه تحصیلی به دانشجویان پذیرش می‌دهند.

بنابراین متقاضیان باید سایت دانشگاه مورد نظر خود را برای شرایط و مدارک مورد نیاز بررسی کنند.

تحصیل دندانپزشکی در کانادا

دندانپزشکی در کانادا یکی از رشته‌های پرطرفدار است. طول دوره دندانپزشکی کانادا 5 سال است و این رشته یکی از گرایش‌های شاخه علوم پزشکی محسوب می‌شود که در دانشگاه‌های پزشکی کانادا ارائه شده است. در این رشته دانشجویان به بررسی دروسی مانند بیماری‌های دهان و دندان، لثه، فک و صورت، بافت‌ها و استخوان‌ها می‌پردازند. متقاضیان برای سپری کردن دوره دندانپزشکی کانادا باید در آزمون ورودی DAT شرکت کنند و معدل بالایی ارائه دهند. همچنین داشتن نمره زبان بیشتر از 6.5 یا 7 آیلتس نیز برای پذیرش ضروری است و پس از سپری کردن دوره عمومی دندانپزشکی امکان ورود به دوره تخصص وجود دارد.

امکان تحصیل رایگان پزشکی در کانادا وجود ندارد اما دانشجویان می‌توانند با دریافت بورسیه تحصیلی، تحصیل پزشکی در کانادا را کم هزینه کنندتحصیل داروسازی در کانادا

متقاضیان تحصیل رشته داروسازی در کانادا باید یک مدرک کارشناسی در یکی از رشته‌های علوم پایه در کانادا دریافت کنند.

همچنین دارا بودن مدرک زبان و معدل بالا با نمرات خوب در درس‌های زیست شناسی، شیمی، ریاضیات و فیزیک ضروری است.

این رشته در 3 مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌شود. دانشجویان پس از اتمام تحصیل خود در دانشگاه باید در آزمون Pharmacist Evaluating Examination شرکت کنند و دوره‌های کارآموزی را پشت سر بگذارند تا بتوانند مجوز کار در کانادا را کسب کنند.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش پزشکی در کانادا

برای اخذ پذیرش در رشته پزشکی مهمترین شرط سپری کردن دوره علوم پایه در یکی از دانشگاه‌های کشور کانادا است.

بنابراین ارائه مدرک کارشناسی دریافت شده الزامی است. سایر مدارک لازم برای تحصیل پزشکی در کانادا عبارتند از:

تحصیل تخصص پزشکی در کانادا

بسیاری از دانشجویان پس از اتمام دوره پزشکی عمومی علاقه‌مند به تحصیل تخصص پزشکی در کانادا هستند. اگر شما مدرک پزشکی عمومی خود را در کشور کانادا اخذ نکرده باشید در اولین قدم نیاز به معادل‌سازی مدرک تحصیلی خود دارید. همچنین برای پذیرش در دوره تخصص باید معدل دوره عمومی و نمره زبان شما بالا باشد. پس از معادل سازی مدرک باید در آزمون‌های عملی و تئوری شرکت کنید و پس از کسب حداکثر امتیاز لازم این امکان را خواهید داشت تا در گرایش‌های مختلف در دوره تخصص پزشکی کانادا تحصیل نمایید.

کار حین تحصیل در رشته پزشکی در کانادا

دانشجویانی که به تحصیل پزشکی در کانادا مشغول هستند مجاز هستند تا حدود 20 ساعت در هفته به صورت پاره‌وقت حین تحصیل کار کنند. کارهای دانشجویی در کانادا می‌تواند در حوزه‌های مختلف انجام بگیرد و اگر چه که درآمد کار پاره‌وقت مانند کار تمام وقت بالا نیست اما می‌تواند بخشی از هزینه‌های تحصیل و زندگی را پوشش دهد. البته بعضی دانشگاه‌های کانادا محدودیت‌هایی را برای کار دانشجویی در نظر گرفته‌اند. بنابراین حتما باید مجوزهای لازم را دریافت کنید و کار مورد نظر نباید به تحصیل شما لطمه بزند.

درآمد پزشکان در کانادا

رشته پزشکی یکی از پردرآمدترین مشاغل کانادا محسوب می‌شود. البته متوسط حقوق سالانه یک پزشک به استان و شهر محل زندگی و گرایش تخصص (در صورتی که تخصص دریافت کنید)، محل کار و … بستگی دارد. همچنین میزان سابقه شغلی در میزان درآمد بسیار تأثیرگذار است اما به طور میانگین درآمد یک پزشک در کانادا معمولاً 280 هزار دلار کانادا است و این مقدار می‌تواند از حداقل 100 هزار دلار تا حداکثر 470 هزار دلار متغیر باشد. همچنین میزان سابقه شغلی نیز در درآمد بسیار تأثیرگذار است.

اقامت کانادا از طریق تحصیل پزشکی

دانشجویانی که پس از تحصیل بتوانند در کانادا مجوز کار دریافت کنند و مشغول به کار شوند و مالیات خود را به صورت مرتب پرداخت کنند می‌توانند پس از مدت 5 سال برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنند. پس از پیدا کردن کار، متقاضی می‌تواند برای دریافت ویزای کاری اقدام کند. نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که شغل مورد نظر باید تمام وقت باشد تا ویزای کاری به متقاضی تعلق بگیرد.

سخن پایانی

در این مقاله تحصیل پزشکی در کانادا مورد بررسی قرار گرفت. کانادا یکی از بهترین کشورها برای تحصیل است و پزشکان جزو پردرآمدترین افراد در کانادا محسوب می‌شوند. چنانچه شما نیز تمایل به تحصیل پزشکی در کانادا دارید، می‌توانید از طریق موسسه مهاجرتی اصطهباناتی برای ادامه تحصیل در کانادا اقدام کنید. کارشناسان مجرب ما در موسسه با سال‌ها تجربه در زمینه اعزام دانشجو به کانادا، شرایط شما را به دقت ارزیابی کرده و در تمامی مراحل آماده‌سازی مدارک و اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا همراهتان خواهند بود.

سوالات متداول در مورد تحصیل پزشکی در کانادا

1- شرایط تحصیل پزشکی در کانادا چیست؟

برای تحصیل پزشکی در کانادا ابتدا باید در دوره کارشناسی علوم پایه شرکت کنید و سپس آزمون MCAT را پشت سر بگذارید.

2- آیا امکان تحصیل رایگان پزشکی در کانادا وجود دارد؟

خیر، دانشگاه‌های کانادا رایگان نیستند و شما باید شهریه بپردازید اما امکان دریافت بورسیه تحصیلی وجود دارد که تحصیل شما را کم هزینه می‌کند.

3- آیا بدون مدرک زبان امکان پذیرش در رشته پزشکی در کانادا وجود دارد؟

خیر، برای پذیرش ارائه مدرک زبان معتبر با نمره خوب الزامی است.

4- طول دوره پزشکی در کشور کانادا چند سال است؟

مدت زمان تحصیل پزشکی در کانادا 3 تا 5 سال است.

5- آیا امکان اخذ اقامت پس از تحصیل بپزشکی در کانادا وجود دارد؟

بله، دانشجویان پس از اتمام تحصیل می‌توانند به دنبال کار باشند و پس از پیدا کردن کار برای اخذ ویزای کاری و اقامت اقدام کنند.

348 پاسخ

  1. با سلام و عرض ادب
   برای شرکت در رشته پزشکی کشور کانادا نیاز به ارائه مدرک کارشناسی علوم پایه و قبولی در آزمون mcat است.

 1. سلام خسته نباشید و خداقوت
  ببخشید من الان دیپلمم رو گرفتم و ایلتس 6.5 رو هم دارم چطور میتونم برا ی دندانپزشکی در کانادا اقدام کنم ؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل دندانپزشکی نیاز به گذراندن دوره های علوم پایه و قبولی در آزمون ورودی دارید.

 2. با سلام و وقت بخیر.
  میخواستم بدونم شرایط پزشکی برای دانشجویان کانادایی ودانشجویان بین الملل تفاوت دارد؟
  منظورم اینکه همه افراد باید ۴سال لیسانس رو سپری کنند و بعد آزمون پزشکی بدهند؟
  برای دانشجویانی که با خانواده اقامت دائم گرفتن، چطور؟
  وسوال آخراینکه شروع دوره لیسانس هم نیاز به آزمون ومصاحبه دارد یا براساس نمرات دبیرستان میتوان ثبت نام کرد؟
  سپاس فراوان.

  1. سلام وقتتون بخیر
   شرایط تحصیل در کانادا برای دانشجویان شبیه می باشد؛ تنها تفاوت در هزینه های پرداخت می باشد.

 3. سلام روزتون بخیر
  بنده در حال تحصیل رشته شیمی در دانشگاه آزاد هستم
  حدود یکسال دیگر درسم تموم میشه. در حال حاضر بیست و سه سال سن دارم و ترم 6 هستم
  برای تحصیل در رشته پزشکی در کشور کانادا میخواستم اقدام کنم.
  آیا از لحاظ سنی مشکلی ندارم؟
  آیا مدرک لیسانسی که دارم معادل سازی میشه یا اینکه حتما باید دوره لیسانس چهار ساله رو دوباره در کشور مقصد بگذرونم؟

  1. با سلام و احترام
   امکان معادل سازی کارشناسی شما وجود دارد. پس از موفقیت در ازمون ورودی دانشگاه های پزشکی هر دانشگاه الزامات مربوط به خود را دارد که ممکن است سن شما نیز مورد بررسی قرار بگیرد.

 4. سلام و خسته نباشید
  من منخصص روانپزشکی و در حال گذراندن دوره طرح هستم و تمایل دارم که برای ادامه تحصیل در مقطع فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان به کانادا در صورت امکان برم. میخواستم راهنمایی بفرمایید که امکانش هست و اگر بله شرایط آن چی هست؟ ممنونم

  1. سلام وقتتون بخیر
   برای ادامه تحصیل در کانادا نیاز به قبولی در ازمون تایید مدارک خود را دارید. سپس می توانید برای ادامه تحصیل اقدام نمایید.

 5. سلام وقت بخیر من ۲۳سالمه دانشجوی دندانپزشکی در کشور آذربایجان هستم و در حال حاضر آماده امتحان تخصص ترکیه میشم.سوالم اینکه امکانش هست من بعد اتمام تحصیل درخواست ویزای کار کانادا رو بکنم؟!یا اینکه برای تخصص برم کانادا؟!همسرم هم همین شرایط من رو داره

  1. سلام روزتون بخیر
   برای کار در کانادا نیاز به شرکت در آزمون معادل سازی مدرک تحصیلی خود دارید. در صورتیکه در این آزمون قبول شوید، با ارائه مدرک زبان می توانید برای ویزای کاری این کشور اقدام نمایید.

 6. سلام
  من 24 سالمه و لیسانس زیست شناسی از دانشگاه آزاد با معدل 19.30 و آیلتس 7.5 و پی آر کانادا هستم.

  آیا میتونم با دادن آزمون DAT ، برای دوره های دندان پزشکی کانادا اقدام کنم یا باید لیسانس اول در علوم پایه هم از کانادا گرفته بشه ؟
  با تشکر

  1. سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل دندانپزشکی در کانادا نیاز به شرکت در آزمون ورودی با ارائه مدرک کارشناسی علوم پایه دارید.

   1. همونطور که گفتم لیسانس علوم پایه ( زیست شناسی ) دارم با معدل 19.30 از دانشگاه آزاد.

    پس با دادن آزمون DAT ، میتونم برای دندانپزشکی اقدام کنم ؟

    1. سلام وقتتون بخیر
     با قبولی در آزمون ورودی پزشکی و ارائه مدرک زبان، می توانید برای تحصیل دندانپزشکی در کانادا اقدام نمایید.

 7. سلام خسته نباشيد من با مدرك مهندسي عمران و سن ٢٢ سال ميتونم در كانادا دندانپزشكي يا داروسازي بخونم؟

  1. سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل دندانپزشکی در کانادا نیاز به گذراندن دوره های کارشناسی علوم پایه و قبولی در آزمون ورودی دارید.

    1. با سلام و احترام
     برای تحصیل پزشکی در کانادا نیاز به گذراندن دوره کارشناسی علوم پایه و شرایط سنی مناسب حداکثر 23-25 سال است.

 8. سلام خسته نباشید .
  من دانشجوی سال دوم دکترای پیوسته بیوتکنولوژي دانشگاه تهران هستم . میخواستم بدونم لیسانسم رو که گرفتم میتونم برای دندون پزشکی اقدام کنم در کانادا ؟ ۱ مقاله isi آیلتس ۷.۵ دارم .
  آیا شرایطم مطلوب هست ؟

  1. با سلام و احترام
   شرایط سنی و قبولی در آزمون ورودی رشته های پزشکی کانادا برای تحصیل پزشکی حائز اهمیت است.

 9. سلام من به تازگی کنکور داده ام و اگر رتبه ای حدود 200 ( شهید بهشتی پزشکی ) بیاورم در چه مقطعی بهتر است برای کانادا اقدام کرد ؟
  (بهتر است قبل از شروع پزشکی اقدام کرد یا بعد از 7سال اقدام کرد ؟)
  و اگر بخواهم قبل از شروع پزشکی اقدام کنم با توجه به اینکه مدال های ورزشی دارم و در مدارس تیزهوشان بودم و معدل خوبی هم داشتم احتمالش چه قدر است ؟ (زبانم هم اوکی است) یا باید امتیازات بیشتری جمع آوری کرد ؟

  1. سلام روزتون بخیر
   برای شروع تحصیل پزشکی در کانادا باید دوره علوم پایه را گذرانده و پس از قبولی در ازمون ورودی، وارد کورس اصلی شوید.

 10. سلام
  من 17 سالمه و پایه یازدهم رشته تجربی هستم . مدرک دیپلم زبان دارم و معدلمم پارسال 19.30 بوده. تو زمینه ی آزمایشگاه و نانو هم فعال هستم . خواستم بپرسم برای تحصیل پزشکی در کانادا امکانش هست که دانشگاه رو قبول بشم و بعد از طریق
  ساپورت دانشگاه برم یا از همین الان به فکرش باشم بهتره؟ اصلا دانشگاه ایران ساپورت میکنه یانه؟ بهترین زمان برای رفتن همین سنه یا بعد از کنکور بهتره؟ اصلا دادن یا ندادن کنکور نقشی در پذیرش برای دانشگاه داره یانه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. با سلام و عرض ادب
   تحصیل پزشکی در کانادا ملزم به گذراندن 4سال دوره علوم پایه و قبولی در آزمون ورودی است.

 11. سلام. من 20 سال سن دارم و مدرک ایلتس اکادمیک با امتیاز 8 و 75 صدم دارم. داروسازی دانشگاه ازاد میخونم و قصد گرفتن فاند تحصیلی در رشته پزشکی از دانشگاه تورنتو رو دارم. باید ازمون ورودی بدم برای اخذ فاند یا کلا نمیتونم به عنوان دانشجوی بین المللی فاند بگیرم؟

  1. سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل پزشکی در کانادا باید در ازمون ورودی شرکت کنید.

 12. با سلام من کارشناسی مهندسی مواد دانشگاه سراسری بودم منتها چون علاقه ای به رشته ام نداشتم بعد از گذروندن ۷۲ واحد مدرک کاردانی مهندسی مواد متالورژی صعنتی رو گرفتم.
  دیپلمم ریاضی هس با معدل ۱۶/۳۳ و معدل پیش دانشگاهیم هم بالای ۱۷ هس
  در حال حاضر مشغول خوندن زبان انگلیسی و اخذ آیلتس هستم ، بنظر شما من میتونم و اساسا شانسی برای تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در کانادا و سایر کشورهای اروپایی رو دارم ؟
  من میتونم امسال کنکور تجربی بدم و با قبولی پزشکی یا دندون پزشکی مستقیما تحصیلم رو خارج از کشور ادامه بدم ؟؟؟

  در ضمن خانم من ارشد معماری با معدل بالای ۱۹ و مقاله آی اس آی هستن واسه ایشون میخوایم اقدام کنیم پذیرش واسه دکترا یا دوباره ارشد از کانادا بگیریم اگر پذیرش خانمم اوکی بشه من به بعنوان همراه باهاش میتونم برم کانادا یا سایر کشورهای دارای شرایط ، سوال دومم اینه که بعد از رفتن بعنوان همراه با خانمم اونجا میتونم خودم اقدام به تحصیل پزشکی و دندان پزشکی کنم ؟؟
  خیلی ممنون میشم دقیق و کامل راهنماییم کنین چون ما تصمیمون قطعی هس و در حال گرفتن آیلتس هستیم و دنبال یه جای خوب واسه سپردن کارامون واسه انجام و اقدام هس.
  قربان لطف و محبت شما

  1. با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل رشته های پزشکی در کانادا در ابتدا باید 4 سال دوره های علوم پایه را گذرانده و سپس در ازمون ورودی پزشکی کانادا که به نسبت سخت است، شرکت نمایید و نمره قبولی را دریافت نمایید.

 13. با سلام. بنده ۲۰ساله هستم میخواستم شرایط تحصیل دردندانپزشکی رو در کانادا بدونم و چطور میتونم پذیرش دندانپزشکی بشم اگر امکانش هست توضیح بدید. ودر باره هزینه ها هم برای هر ترم تحصیل در کانادا در رشته دندانپزشکی چقدر نیاز است؟

  1. با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل پزشکی در کانادا باید 4 سال دوره های علوم پایه را بگذرانید و سپس در ازمون ورودی که آزمون سختی است، شرکت نمایید و نمره قبولی را دریافت نمایید.

 14. سلام وقتتون بخير
  من فوق ليسانس مهندسي صنايع دارم و رشته دبيرستانم رياضي بوده. خواستم بدونم ميتونم براي ليسانس يكي از رشته هاي پيش نياز پزشكي يا دندان پزشكي مثل بايولوژي در كانادا اقدام كنم و بعدش براي Master و Phd اقدام كنم؟

  1. با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل در کانادا باید مدارک تحصیلی شما مرتبط باشد.

 15. با سلام. بنده به زودی در رشته دندان پزشکی فارغ التحصیل خواهم شد. با توجه به توضیحاتتون من باید 4 سال دوره علوم پایه رو طی کنم سپس ازمون MCAT بدهم و بعد از اون باید چند سال دیگه تحصیل کنم تا بتونم مدرک بگیرم؟ عملا ایا تفاوتی بین کسی که مدرک دندان پزشکی را در ایران گرفته و کسی که نیمه کاره رها کرده هست؟(در مدت زمان دوره تحصیلی پس از مهاجرت)

  1. سلام روزتون بخیر
   بله، درست است. برای تحصیل دندانپزشکی و یا ادامه تحصیل باید در آزمون ورودی شرکت نمایید.

   1. ممنون از پاسختون…بله متوجهم. سوال من این است که پس از شرکت در ازمون ورودی، چند سال باید دوباره درس بخونم؟ اصلا ایا باید بخونم؟
    جدا از علوم پایه و ازمون ورودی دیگه چند سال باید درس خوند؟ کمی وکه کننده اگر ثرار باشه بعد 7 سال در خوندن باز محوب رشدم 6-7 سال دیگه بخونم.

    1. سلام وقتتون بخیر
     تحصیل پزشکی در کانادا پس از امتحان ورودی حدود 3-5 سال به طول می انجامد.

 16. سلام
  من سی سالمه و فوق لیسانس مدیریت دارم مدت 10 سال سابقه کار در شرکت خودرو سازی کرمان موتور رو دارم و سرپرست بخش بارزگانی این شرکت هستم. دیپلم من در رشته کامپیوتر از هنرستان بوده در واقع پیش دانشگاهی رو نگذروندم و نمره زیست و شیمی و باقی دروس تجربی رو ندارم. مایلم بدونم برای پذیرش گرفتن برای پزشکی توی کانادا باید اینجا امتحان بدم و دیپلم تجربی بگیرم؟

  1. با سلام
   برای تحصیل رشته های پزشکی در کانادا رشته های تحصیلی شما باید با یکدیگر مرتبط باشد.

 17. با سلام و خسته نباشید.
  من آقای ۳۵ ساله و فوق تخصص گوارش و کبد بالغین هستم که ۲ سال از طرح فوق تخصص مونده و میخوام در طی این دو سال اقدام برای مهاجرت به کانادا داشته باشم.آیا برای یک فوق تخصص هم نیاز به آزمون و گذراندن دوره های پزشکی هست و یا امکان مهاجرت وجود دارد.همسر بنده نیز متخصص داخلی هستند.
  با سپاس از راهنمایی شما.

  1. با سلام روزتون بخیر
   برای کار و یا ادامه تحصیل در کانادا در ابتدا باید مدارک تحصیلی خود را تایید کنید که برای این کار نیاز است در آزمون شرکت نمایید.

  1. سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل رشته پزشکی باید در ابتدا 4 سال دوره های علوم پایه را بگذرانید و سپس در آزمون ورودی شرکت نمایید.

 18. سلام. بنده دانشجوی دندانپزشکی پردیس اصفهان هستم , ایلتس 6.5 دارم و گپ تحصیلی هم ندارم.میتونم برای دوره کارشناسی ارشد از یکی از دانشگاه های معتبر کانادا پذیرش بگیرم؟
  میشه چند تا دانشگاه مقرون به صرفه و معتبر کانادا را نام ببرید؟

  1. سلام روزتون بخیر
   تحصیل در دانشگاه های کانادا بستگی به رزومه علمی شما دارد.

 19. سلام من در دبیرستان رشته ریاضی خوندم نه تجربی میخواستم بدونم اگر پزشکی بخوام بخونم میتونم کانادا بخونم؟معدل دیپلمم 17 است ولی پیش دانشگاهی 14.28( ولی ریاضی )

  1. با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل در کشور کانادا باید رشته های تحصیلی شما مرتبط باشد.

 20. سلام‌ من کارشناسی رشته زیست شناسی سلولی و‌مولکولی دانشگاه آزاد هستم و اگر اول برای فوق‌ لیسانس این رشته در کانادا اقدام کنم و بعد برای پزشکی امکان گرفتن بورسیه کامل برای پزشکی دارم؟
  ممنون میشم کمکم کنید

  1. سلام روزتون بخیر
   متاسفانه شرایط اخذ بورسیه تحصیلی برای رشته پزشکی مقداری سخت است. به شما توصیه می کنیم کشور دیگری را انتخاب نمایید.

 21. سلام وقت بخیر
  من دانشجوی ترم 2 پزشکی روزانه هستم آیا راهی هست که بتونم برای دانشگاه british columbia اقدام کنم؟
  یعنی بتونم دوره ی اینترنیم رو اونجا بگدرونم؟
  و اینکه معدل دانشگاهم چه قدر برای دریافت بورسیه تاثیر داره؟
  مدرک زبان با نمره ی بالا هم دارم

  1. سلام
   طبق اطلاعات ما چنین کاری امکانپذیر نیست و شما باید از اول شروع کنید.

 22. با سلام
  من 17 سالمه و سال 1400 کنکور تجربی میدم. اگر معدل دیپلمم را بالای 19 بگیرم میتونم قبل از کنکور از دانشگاه مک گیل برای رشته دندان پزشکی پذیرش کالج بگیرم؟؟؟

  1. سلام وقت بخیر
   شما می توانید پذیرش کالج را بگیرید و محدودیتی وجود ندارد اما زمان مراجعه به دانشگاه باید مدارک کامل را در اختیار داشته باشید.

 23. سلام منظور از ریز نمرات. نمرات دبیرستان هست؟ واینکه برای 2تا4 سال تحصیل در علوم پایه چه عاملی باعث میشه 2 سال تحصیل کنیم یا 4 سال؟

  1. سلام
   ریز نمرات دبیرستان و دیپلم
   پذیرش در رشته و همچنین تعداد واحد ها و دانشگاه ثبت نامی هممگی دخیل در طول مدت تحصیل شما خواهد بود.

 24. سلام ببخشید میخواستم بدونم اگر در کنکور تجربی ایران رتبه بالایی داشته باشیم مثل ۲۰۰میتونیم بورسیه کانادا. در رشته پزشکی بشیم؟

  1. سلام
   بله معمولا دانشگاه های خارجی در صورتی که رزومه تحصیلی خوبی ارائه دهید، به شما پذیرش همسطح قبولی در کنکور کشور ایران را می دهند، اما این مسئله نیازمندی های دیگه ای نیز دارد که باید حتما رعایت شود.

   1. سلام من ۲۱ سال سن دارم و رشته ام شیمی هستش
    می خواستم بدونم معدل لازم برای اخذ پذیرش معدل دیپلم و پیش دانشگاهیم میشه یا معدل لیسانسم ؟
    واینکه معدل کل لحاظ میشه یا کتبی دیپلمم لحاظ میشه؟

    1. سلام وقت بخیر، معدل شما همانی است که تحت عنوان معدل کل دیپلم ارائه می شود.
     طبیعتا معدل دیپلم شما و نمرات دو سال آخر مدرسه را باید برای اخذ پذیرش ارائه دهید.

 25. با سلام دختر بنده كلاس ١١ است به معدل ١٩/٧٨ در رشته تجربي و نمره ايلس ٧/٥ خيلي دوست داره دندنپزشكي بخونه شما چي پيشنهاد ميكنيد از كالج بياد انجا يا از كارشناسي شروع كنه و دانشكاه مك گيل مد نظرمون هست

  1. سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط مطلوبی که دختر شما دارد، می توانید برای ورود از مقطع کالج اقدام کرده و در ادامه ایشان را در دانشگاه های معتبر کانادا ثبت نام کنید.

 26. با سلام و وقت بخير ممنون از مطالبتون
  ميخواستم بپرسم براي تحصيل در تخصص پزشكي در يكي از دانشگاه هاي كانادا چه شرايطي لازمه؟ممنون ميشم اگر محبت كنيد و جواب بديد.

  1. سلام خواهش میکنم نظر لطف شماست
   باید مدارک و توانمندی های خود را برای دانشگاه های این کشور ارسال کنید تا در جوابیه که صادر می شود به شما نتیجه را اطلاع دهند.

  2. سلام.وقت بخیر
   من کارشناسی هوشبری دارم و مدرک آیلتس ۷
   اگر بخوام رشته پزشکی رو تو کانادا بخونم و خودم همزمان کار کنم؛چه شرایطی وجود داره
   باتشکر

   1. سلام
    شرایط کار همزمان با تحصیل در اکثر کشور ها فراهم است اما مدت زمان یا همان ساعت کاری که شما مجاز به کار پاره وقت خواهید بود قطعا محدود است.

 27. سلام خسته نباشید!
  من پایه دوازدهم تجربی هستم و معدل دهمم ۱۹.۶۲، یازدهم و دوازدهمم ۲۰ هست مدرک تافل زبان دارم اگر رتبه کنکورم تک رقمی یا دورقمی باشد میتونم بدون آزمون ورودی پذیرش و بورس دانشگاه بریتیش کلمبیا را بگیرم؟؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

  1. سلام وقت بخیر
   بله در صورتی که میفرمایید، با ارائه رزومه تحصیلی قوی، می توانید پذیرش دانشگاه را بگیرید.

 28. با سلام من مدرک پیش دانشگاهی تجربی با معدل 16 و آیلتس 6 رو دارم
  میخواستم بدونم میتونم مستقیم ( منظور با آزمون ورودی ) وارد دانشگاه کانادا به جهت تحصیل در پزشکی یا دندانپزشکی بشوم یا اینکه باید حتما یه لیسانس تو یکی از رشته های علوم پایه در ایران بگیرم و بعد اقدام کنم ؟

  1. سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل پزشکی در کانادا باید در ازمون ورودی شرکت نمایید.

 29. سلام من دانشجوی داروسازی دانشگاه تهران هستم. میخواستم ببینم با توجه به این که من علوم پایه رو گدروندم توی این رشته ی داروسازی و الان معادل علوم پایه ی پزشکی هستش ، آیا امکانش هست بدون این که کارشناسی از اول بخونم توی کانادا ، مستقیم ام کت بدم؟؟؟

  1. سلام وقت بخیر
   این موضوع پذیرش شما بدین نحو را باید بر اساس شرایط دانشگاه کانادایی که قرار است برای آن درخواست کنید، بسنجیم.
   برخی دانشگاه های این کشور اصلا دانشگاه های خارجی را قبول ندارند و شما بایستی از ابتدا دوره کارشناسی خود را بگذرانید اما برخی دانشگاه های دیگر نیز شما را با آزمون تعیین سطح ورودی مورد سنجش قرار می دهند و بر همین اساس به شما اجازه ادامه تحصیل می دهند.

 30. با سلام وخسته نباشید
  اگر کسی دندانپزشک فارغ التحصیل دانشگاه سماشکو روسیه باشد می تواند برای ورود به دوره تخصص از کانادا اقدام کند ؟ در صورتی که ممکن باشد سابقه کار بعنوان دندانپزشک لازم است یا بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی میتواند اقدام کند؟
  متشکرم از اینکه وقت می گذارید و پاسخگو هستید.

  1. سلام
   بله میشه اقدام کرد ولی باید معادل سازی کنید و معمولا شرط معادل سازی سابقه کار است.

   1. سلام
    با سن ۱۸ سال و دیپلم ریاضی و معدل ۱۹ میشه برای دندان پزشکی کانادا اقدام کرد؟؟آیلتس ۷هم دارم واینکه باید همون دو سال لیسانس علوم پایه قبل از آزمون DAT رو خوند؟؟شانس قبولی در آزمون DAT چقدر است؟
    هزینه تقریبی برای دانشگاه چقدره؟

    1. سلام
     بله می توانید اقدام کنید اما باید حتما دوره های پیش پزشکی را بگذرانید تا واجد شرایط ورود به دانشگاه ها شوید.
     پیشنهاد میکنم تا اطلاعات لازم در مورد آزمون DAT و شرایط حضور و قبولی در آن را از طریق مشاورین زبده ما کسب کنید.

 31. سلام . برای ازمون ورودی به پزشکی حتما باید مدرک لیسانس علوم پایه باشه یا اینکه اگه کسی لیسانس پرستاری داشته باشه میتونه در این ازمون شرکت کنه؟

  1. سلام. من ليسانس زيست شناسي با معدل ١٦ دارم. آيلتس ٥.٥ هم دارم. قصد دارم براي رشته بهداشت دهان و دندان پذيرش بگيرم آيا امكانش هست؟ و اينكه كدام دانشگاه ها و كالج هاي مونترال براي اين رشته مناسب تر هستند؟ و هزينه كامل تحصيل در اين رشته چقدر است؟

   1. سلام، وقت بخیر
    برای اینکه مشخص کنیم، با توجه به رزومه تحصیلی شما کدام دانشگاه به شما پذیرش می دهد، لازم است مدارک و سابقه شما را بررسی کنیم.
    هزینه ها هم با توجه به دانشکاه ها متغیر است، پیشنهاد می کنم جهت بررسی مدارک با یکی از دفاتر موسسه تماس بگیرید.

 32. با سلام…من کارشناسی پرستاری خوندم و دو سال سابقه کار دارم معدل دانشگام ۱۶ و معدل پیش و دیپلمم ۱۷ شده و ۲۶ ساله هستم آیا شرایط لازم رو دارم برای پزشکی و دندان پزشکی در کانادا رو دارم ؟؟
  لطفا راهنمایی کنید ?

  1. سلام وقت بخیر
   سن شما برای قبولی در مقطع کارشناسی شرایط لازم را ندارد اما می توانید شانس پذیرش خود را برای دانشگاه هایی که مشاورین ما به شما پیشنهاد می کنند، امتحان کنید.

 33. سلام. پسر من متولد کاناداست ولی در ایران بزرگ شده و زبان ایلتز 7 دارد و دانشجوی سوم پزشکی است. بنظر شما میتواند الان mcat شرکت کند یا باید از صفر شروع کند

 34. سلام وقتتون بخیر من 19 ساله دانشجوی رشته دندانپزشکی در دانشگاه ازاد هستم ایا امکان ادامه تحصیل در رشته خودم در کانادا رو دارم و این که ایا باید ازمون بدم یا خیر و میتونم واحد هایی رو که این جا پاس کردم تطبیق بدم؟
  ایا امکان بورس شدن هست و این که هزینه دانشگاه رایگان باشه
  ممنون میشم از پاسخگوییتون

  1. سلام بله امکان ادامه تحصیل را دارید، اما باید حتما بابت تطبیق واحد ها از قبل با دانشگاه مد نظر مکاتبه کنید.
   بورسیه های تحصیلی نیز اکثرا در مقاطع ارشد و دکتری ارائه می شود و حتما باید شرایط شما پیش از درخواست بررسی گردد.

 35. سلام ببخشید یه سوال داشتم ، اگر پی ار کانادا رو داشته باشیم باز هم لازمه چهار سال لیسانس علوم پایه رو بگذرونیم ؟

  1. سلام
   اگر منظور شما برای تحصیل در رشته های پزشکی است، بله به هرحال شما اگر رشته ای غیر مرتبط را خوانده باشید و اکنون قصد حضور در دوره های پزشکی را دارید، داشتن پایه تحصیلی مرتبط از الزامات خواهد بود.

 36. سلام.من دانشجوی پزشکی ترم ۷ دانشگاه سراسری در ایران هستم(۲۲ ساله) با معدل بالای ۱۷ تا به اینجا و معدل دیپلم و ماقبلش هم ۲۰ بوده پیش دانشگاهی ۱۹/۹۶ (تحصیل در سمپاد)امکان مهاجرت به کانادا هست؟ایا این ۷ ترم رو قبول میکنن؟چه جوریه کلا.با تشکر

  1. سلام
   قبول کردن واحدهای گذرانده شما توسط دانشگاه منوط به قوانین پذیرش آن است و حتما باید در حین ثبت نام به این شرایط دقت کنید و چارچوب پذیرش دانشگاه را مطالعه کنید.

 37. سلام وقت شما بخیر
  دختر من سال تحصیلی 98-99 پیش دانشگاهی میخواند و تا الان معدل درسیش بالای 19 بوده برای ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی کانادا از چه زمانی شروع کنیم ؟

  1. سلام
   بهترین زمان برای اقدام با توجه به بازه های پذیرش که در ماه سپتامبر و می است، چندین ماه قبل از شروع روند پذیرش و ثبت نام قانونی است.

 38. با سلام و احترام. من بیش از 2 سال در دانشگاه رودن مسکو مشغول به تحصیل در رشته دندانپزشکی بودم و حدود 40 واحد دروس اختصاصی و عمومی هم گذراندم ولی بدلیل افزایش قیمت دلار مجبور به بازگشت به ایران شدم و معدل دیپلم تجربی من 18 میباشد. آیا امکان ادامه تحصیل در رشته دندان پزشکی در کانادا برایم وجود دارد. البته با هزینه مناسب. چون هزینه تحصیل سالانه در مسکو فقط تحصیلی 12000 دلار بود و مدرک پاتفک یعنی زبان روسی هم گذرانده ام. ضمنا 26 ساله هستم. با تشکر

  1. سلام
   با توجه به شرایطی که بیان کردید، در صورتی که گپ تحصیلی داشته باشید، باید توجیح کنید که در این مدت چه فعالیت هایی انجام میداده اید. اما در غیر اینصورت اگر دانشگاه به دلایل مربوط به انصراف شما از تحصیل دقت نکند، می توانید با ارائه تمکن مالی ویزای کشور کانادا را بگیرید.

 39. سلام ببخشید میخواستم ببینم هزینه دانشگاه برای رشته دندانپزشکی در المان چقدر هست واینکه حتما باید زبان المانی رو یاد گرفت یا انگلیسی کافی است و چه نمره ای میخواد؟
  دیگه اینکه اگه یکی از فامیل هامون تبعه کانادا باشند و منو پذیرش کنند میتونم المان برم ؟
  و اینکه با مدرک دیپلم اگه بخواییم برای دندان پزشکی اقدام کنیم ، حداقل نمره دیپلم برای کانادا و المان چقدره و همینطور زبان ؟
  هزینه دانشگاه دندانپزشکی در کانادا حدودا چقدره با وام تحصیلی چطور؟
  واینکه به نظر شما بهتره با مدرک دیپلم برای دندانپزشکی اقدام کرد به عنوان دانجشوی بین الملل با وام ؟
  یا یک نفر منو پدیرش کنه و به عنوان شهروند اقدام به تحصیل کنم ؟
  مدت زمان کارای پذیرش چقدر طول میکشه ؟ ممنون

  1. سلام، تعداد سوالات شما زیاد است، همه سوالات را نمی شود با توجه به محدودیت متن پاسخ داد.
   آلمان هزینه تحصیل تقریبا رایگان است، تبعه کانادا ربطی به پذیرش و ویزای آلمان ندارد. معدل به دانشگاه بستگی دارد، معمولا ۱۸ به بالا. هرکشور شرایط و روند خود را دارد.
   بهتر است با دفتر تماس بگیرید، با توجه به شرایط شما و شرایط پذیرش هر کشور مقصد خودتون را انتخاب کنید.

 40. سلام برای تحصیل پزشکی ، برای ورود به دانشگاه و ۴سال تحصیل علوم پایه نیاز به مدرک آیلتس هست یا برای ورود به دانشکده پزشکی(۴سال دوم) نیاز به مدرک آیلتس هست؟

 41. سلام خسته نباشید
  من30سن دارم و دیپلم رشته تجربی
  حدود 400هزار دلار کانادا سرمایه دارم
  میخواستم بدونم میتونم با ای مقدار سرمایه مهاجرت کنم؟
  و اینکه بعد از مهاجرت آیا میتونم برای ادامه تحصیل و شرکت در رشته ی پزشکی اقدام کنم؟

  1. سلام
   به صورت کلی زمینه های متفاوتی برای ارائه سرمایه و راه اندازی کسب و کار در کانادا وجود دارد اما بایستی جوانب مهم کار اعم از بازده و مالیات و نوع خدمات و مزایا در نظر گرفته شده تا سرمایه شما در راه اشتباه صرف نشود.
   این اطلاعات را متخصصین ارشد مهاجرت ما در موسسه، در اختیار دارند که پیشنهاد میکنم حتما با ایشان در تماس باشید وکسب اطلاعات کنید.

 42. سلام،ببخشید من میخواستم بدونم گرفتن پی آر برای کسی که میخواد پزشکی بخونه چطوریه؟چون برای کالج دو سال و خورده ای درس میخونن بعد یکسال هم کار میکنن تا پی ار شن،برای پزشکی چقد طول میکشه؟تو دوره ی چهار ساله ی ساینس امکان پی آر گرفتن هست اصلا؟

  1. سلام در وهله اول مدرک شما باید معادلسازی شود و شواهد مربوط به توانایی زبان و تخصص خود را به سفارت ارائه دهید.
   در صورتی که این مراحل را به درستی طی کنید، نهایتا پس از 3 تا پنج سال می تواند به مرحله اخذ PR برسید.

 43. من دانشجوی علوم ازمایشگاهی تهرانم.ایا این امکان وجود داره که وقتی لیسانسم رو گرفتم توی ازمون mcat شرکت کنم و وارد یکی از دانشکده های پزشکی کانادا یا امریکا بشم یا حتما باید لیسانسم رو از کشورایی که سطح بالاترن گرفته باشم؟ سوال دومم اینه که اون دسته از دروس که در ازمون سنجیده میشه در دانشگاه بازهم باید توسط دانشجو گذرونده بشه؟ و سوال سومم اینه که ایا دروسی که من ایران گذروندم رو حتما باید اونجا دوباره بگذرونم؟؟

  1. سلام برای تحصیل در مقاطع بالا و رشته های معتبر دو کشوری که ذکر کردید، حتما باید مدرک لیسانس را از همان کشور ها اخذ کرده باشید.
   قوانین مربوط به پس کردن واحد ها بنابر سطح شما در آزمون ورودی مشخص می شود و مورد ثابتی نیست.

 44. سلام .من نمرات درسیم خوب نیست،آیا با کسب رتبه یک تا دورقمی در کنکور ۹۹،میتونم پذیرش بگیرم؟؟بامدرک ایلتس

  1. سلام
   طبیعتا داشتن رتبه های برتر کنکور در ایران می تواند به شما در امر پذیرش و نشان دادن سوابق تحصیلی کمک زیادی کند.
   اما مورد مهم، داشتن آیلتس مطلوب و پیشینه تحصیلی خوب (پیش دانشگاهی و دیپلم) است.

 45. سلام من کارشناس پرستاری هستم با دو سال سابقه کار و ایلس هفت و ۲۷ سال سن میتونم واسه پزشکی کانادا اقدام کنم؟؟؟؟
  معدل دیپلم ۱۹
  معدل پیش دانشگاهیی و کارشناسی ۱۶

  1. سلام
   شما باید تمامی مدارک دال بر تخصص و تجربه تحصیلی خود را برای دانشگاه های کشور کانادا ارسال فرمائید تا بررسی های لازم توسط آنها ، منجر به گرفتن نتیجه بوسیله شما شود.

 46. باعرض سلام وخسته نباشید من الان 18سالمه ومعدل دیپلمم17شده با این شرایط می تونم دندانپزشکی یا پزشکی کانادا تحصیل کنم

  1. سلام
   بله می توانید برای تحصیل در کانادا و رشته مد نظرتان درخواست کنید اما نمرات پیشین مربوط به پیش دانشگاهی و دیپلم شما تعیین کننده خواهد بود.
   همچنین در این میان داشتن مدرک زبان آیلتس نیز جزو الزامات است.

 47. سلام وقت بخیر
  میخواستم برای رشته ی دندان پزشکی اقدام کنم ولی معدل دیپلم و پیش دانشگاهی ام هر دو زیر 15 می باشد
  ایا با مشکل مواجه میشوم؟

  1. سلام داشتن مدرک دو مقطع پیش دانشگاهی و دیپلم برای تحصیل رشته پزشکی در این کشور ضروری است، اما در برخی شرایط می توانید با گذراندن دوره های پیش نیاز دانشگاهی، وارد مقطع و رشته مورد نظر شوید.

 48. سلام من یه پسر ۱۹ ساله ام که دارم از طریق جهاد دانشگاهی تحت نظارت علوم پزشکی تهران مدرک دستیار کنار دندانپزشکی میگیرم (هر روز مطالعه و تمیرن میکنم و مطمئنم که نمره بالای ۹۰ کسب میکنم) و میخوام در دوره های فشرده زبان انگلیسی شرکت کنم تا ایلتس بگیرم و نمره دیپلم تجربی من ۱۷.۵ شده اما تنها درسی که افتام ریاضی بوده با نمره ۳‌.۵ که تک ماده شده و دانشگاه هم نمیرم سربازی ام نرفتم مدرک دیپلمم رو بهم نمیدن میخواستم بدونم با این شرایط میتونم برا رشته دندانپزشکی به کانادا مهاجرت کنم ؟ (شما فرض رو بزارین روی اینکه نمره دستیاریم بالای ۹۰ ایلتسم ۶.۵ به بالا و دیپلمم هم یه جوری بگیرم ۱۷.۵ با یک تک ماده ریاضی نمره ۳.۵ میتونم در کانادا دندانپزشکی بخونم ؟)

  1. سلام
   برای مهاجرت تحصیلی و شروع مطالعات در رشته های پزشکی، نیاز است حتما مدارک تحصیلی مربوط به پیش دانشگاهی و دیپلم را در اختیار داشته باشید، داشتن دیپلم و یا پیش دانشگاهی ناقص، می تواند مانع از ورود شما به دوره های تحصیلات شود.
   می توانید شرایط خود را به صورت دقیق تر با کارشناسان متخصص ما در موسسه بررسی کنید، شاید بتوانید از میان راه های پیشنهادی، گزینه مطلوب را پیدا کنید.

 49. سلام
  من دانشجوی پزشکی سال دو در کشور اکراین دانشگاه کارازین هستم من سال بعد امتحان علوم پایه دارم میخواستم ببینم من میتونم برای ادامه تحصیل به کانادا انتقالی بگیرم

  1. سلام
   این موارد را بایستی با قوانین انتقالی و پذیرش هردو دانشگاه انطباق دهید تا مشخص گردد که تا چه حد امکان این تغییر برای شما وجود دارد.

 50. سلام من هفده سالمه و در مدرسه ي فرزانگان در رشته ي رياضي درس ميخونم معدلم 19.3هست و ايلتس هفت دارم باتوجه به اينكه من در رشته ي تجربي درس نخوندم ميتونم براي تحصيل دندان پزشكي تو كانادا اقدام كنم ؟

  1. سلام
   بله شما می توانید با گذراندن دوره ای در کشور کانادا وارد کورس پزشکی دانشگاه های این کشور شوید. اما به صورت مستقیم نمی توانید وارد دانشگاه شوید.

 51. سلام
  محمد هستم 34 سالمه فارغ التحصیل رشته مهندسی عمران.مجرد
  آیا میتوانم در رشته دندانپزشکی در کانادا ادامه تحصیل بدهم؟
  تقریبا شروع دوباره از صفر
  ممنون از راهنمایی شما

  1. سلام
   برای تحصیل در رشته نامرتبط با مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم، نیاز است حتما دوره های پیش نیاز دانشگاه و رشته مورد نظر را بگذرانید.
   اما مورد مهم تر سن شماست که معمولا کشور ها برای آغاز دوره کارشناسی، سن 24 سال را به صورت حداکثر سن در نظر می گیرند.

 52. سلام میشه در مورد شهریه های سالانه شفاف‌سازی بیشتری داشته باشین و دقیقتر توضیح بدین

  1. سلام
   دقت بفرمایید که بررسی شهریه های هر دانشگاه بسته به رشته انتخابی و وضعیت دانشجو دارد.
   بنابراین در صورتی که میخواهید ریز جزئیات برای شما روشن شود، بهتر است با مشاورین ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر تماس بگیرید.

 53. سلام من دانشجوی سال دوم بیوتکنولوژی تهرانم ، با مدرک لیسانس میتونم تقاضای تحصیل پزشکی یا دندونپزشکی کانادا رو انجام بدم ، و ایا میشه بورسیه شد؟

  1. سلام
   بله از لحاظ امکان سنجی، می توانید اما مسئله این است که تطبیق واحدها در کشور مبدا و مقصد عموما با مشکل روبروست که عمده تاثیر آن نیز بر روند تحصیل دانشجو نمایان می شود.
   ممکن است به شما اجازه ندهند ادامه تحصیلات خود را در کشور کانادا بگذرانید و مجبور شوید از ابتدای دوره مورد نظر مشغول به تحصیل شوید.

 54. من 38 سالمه میخوام برای رشته داندانپزشکی اقدام کنم ارشد در یکی از رشته های کشاورزی خواندم معدل بالای 15 و چهار مقاله دارم. شش یا هفت ما دیگه ایلتس میگیرم آیا میشه آیا میشود در رشته دندانپزشکی خواند و اگه ایلتس 6.5 باشه برای من مشکل هست یا نه ؟

  1. سلام
   از نظر امکان ادامه تحصیل، بله می توانید تحصیل کنید اما اگر شروط لازم را برآورده نکنید و شرط سنی برای پذیرش شما ملاک قرار داده شود، از تحصیل شما ممانعت بعمل می آید.

 55. من 38 سالمه میخوام برای رشته دندانپزشکی اقدام کنم ارشد در یکی از رشته های کشاورزی درس خواندم معدل بالای 15 و چهار مقاله دارم. شش یا هفت ماه دیگه آیلتس میگیرم. آیا میشود در رشته دندانپزشکی پذیرش بشم؟ و آیا ایلتس 6.5 باشه برای من مشکل هست یا نه ؟

  1. سلام
   برای تحصیل در این رشته از مقطع کارشناسی شما نیازمند رعایت شرط سنی 24 – 26 سال می باشید، اما فرض میکنیم با وجود سوابق تحصیلی درخشان اندکی به شما ارفاق شود و شرط سنی را افزایش دهند اما بازهم احتمال ریجکت شدن شما از دید سفارت وجود دارد.

 56. سلام من 37 ارشد کشاورزی هستم میخوام برای رشته پزشکی اقدام کنم چطور میتونم پذیرش و امتحان ورودی بدم

  1. سلام
   عموما برای سنین بالاتر از استاندارد تحصیل کارشناسی، شر