اعزام دانشجو و تحصیل در اسلواکی

اعزام دانشجو و تحصیل در اسلواکی

کشور اسلواکی، به عنوان جمهوری اسلواکی شناخته شده است، این کشور دارای مناظر طبیعی، کوه ها، غارها، قلعه های قرون وسطی و شهرهایی با معماری محلی، چشمه های معدنی و پیست های اسکی فراوان می باشد. این کشور در در وسط اروپا واقع شده است و دارای مرزهایی با  اتریش، جمهوری چک، لهستان، اوکراین و مجارستان است. یکی از راه­های مهاجرت به اسلواکی اقدام از طریق مهاجرت تحصیلی و اخذ اقامت از طریق تحصیل است. این روش در کنار روش­های دیگر مهاجرت به این کشور می­باشد. در همه روش­های فوق شخص پس از مهاجرت به این کشور باید نسبت به اخذ اقامت و نهایتا تابعیت یا شهروندی اسلواکی اقدام نماید. مهاجرت به اسلواکی از طریق تحصیل یکی از بهترین روش های مهاجرت به این کشور می باشد. این مقاله اطلاعات مفیدی راجع به اعزام دانشجو و تحصیل در اسلواکی در اختیار شما قرار می دهد.

اعزام دانشجو و تحصیل در اسلواکی پزشکی و غیر پزشکی

همه کودکان در مطالعه اسلواکی باید به صورت اجباری دوره 10 ساله تحصیلی را بگذرانند. دانش آموزان اسلواکی به جای نمره با مقیاس از 1 تا 5 سنجیده می شوند، 1 به عنوان بهترین نمره و 5 به عنوان بدترین نمره است (یعنی سیستم آموزش و پرورش اسلواکی مخالف سیستم های نمره دهی است و در سراسر جهان مدرک وی قابل قبول است).

هنگام اتمام دوره آموزش متوسطه تمام دانشجویان اسلواکی در امتحان فارغ التحصیلی به نام “maturita” شرکت میکنند.

اعزام دانشجو و تحصیل در اسلواکی

موسسه مهاجرت به اسلواکی برگزیده اصطهباناتی میتواند به شما در اخذ پذیرش تحصیل از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران  برای افرادی که تمایل به تحصیل در اسلواکی کمک کنند. همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه شرایط اعزام دانشجو به اسلواکی به صورت تضمینی می توانند به مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایند. بسیاری افراد جهت مهاجرت به اسلواکی معمولا از طریق تحصیل اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیلی نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی میتوانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت می باشد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسلواکی

طبق اعلام و اطلاعیه جدید وزارت بهداشت برخی دانشگاه های پزشکی اسلواکی مورد تایید واقع شده اند، امکان تحصیل پزشکی در اروپا و بدون نیاز به مدرک زبان از جمله مزایای این کشور است، دانشجویان باید قبل از ورود به دانشگاه دوره کالج را بگذرانند و پس از آن وارد دانشگاه شوند. مشاورین موسسه می توانند اطلاعات تخصصی در زمینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسلواکی در اختیار شما قرار دهند.

آموزش و پرورش راهنمایی

بخش 2 پایه و اساس شامل مدارس راهنمایی می شود و به عنوان základná škola stupeň شناخته می شود، که در آن برنامه درسی استاندارد به صورت علمی برای دوره 4 سال تدریس می شود. جوانان با آموزش و پرورش ابتدایی و راهنمایی جمعا 8 سال آموزش رایگان دریافت میکنند.

تحصیل در اسلواکی آموزش متوسطه

دو نوع اصلی مدرسه متوسطه در اسلواکی وجود دارد، این دو نوع شامل نهادهای عمومی و تخصصی می شود. برنامه درسی دوره متوسطه 4 سال به طول می انجامد. آموزش در یکی از رشته های فنی، اقتصادی، کشاورزی، بهداشت و درمان و یا هنری تدریس میگردد. پس از 4 سال دانش آموز دیپلم متوسطه را دریافت میکند.

آموزش فنی حرفه ای در اسواکی

آموزش فنی حرفه ای جایگزین مدارس متوسطه می باشد و به عنوان stredné odborné učilište در اسلواکی شناخته می شود. پس از طی دوره 4 ساله فنی حرفه ای دانش آموز بایستی دوره کارآموزی را بگذراند.

سیستم آموزش عالی در اسلواکی

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های اسلواکی بستگی به دانشگاه انتخابی شما در این کشور دارد. معمولا اخذ پذیرش در دانشگاه های خصوصی راحت تر از دانشگاه های دولتی است، اما حتما دقت فرمایید دانشگاه انتخابی مورد تایید وزارت علوم باشد. شهریه دانشگاه های خصوصی اسلواکی معمولا بالا می باشد.

معمولا بورسیه برای تحصیل در مقاطع بالاتر مانند دکتری PHD و کارشناسی ارشد تعلق می گیرد و شرایط تحصیل در اسلواکی در مقطع دکترا یا PhD و شرایط تحصیل در اسلواکی در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس را آسان تر می کند. بورسیه تحصیلی در دانشگاه های اسلواکی معمولا به افرادی با رزومه های بالا تعلق می گیرد در صورت پذیرش از دانشگاه های اسلواکی  با بورسیه در هر دانشگاهی شرایط تحصیل رایگان دراسلواکی برای شما امکان پذیر میگردد. سطح علمی دانشگاه های اسلواکی با یکدیگر متفاوت می باشد حتما قبل از انتخاب دانشگاه مورد نظر خود رتبه این دانشگاه در سال جاری را بیابید.

بیشتر دانشگاه ها در اسلواکی هنوز متعلق به دولت هستند، با این حال برخی از مدارس، متعلق به کلیسای و یا خصوصی هستند که در چند سال گذشته ظهور کرده اند. هر سه نوع موسسات آموزش اسلواکی عبارتند از:

دانشگاه دولتی آموزش عالی که اکثریت را تشکیل می دهند. هزینه آنها توسط دولت تامین میگردد و توسط قانون دولتی میچرخند. دقت کنید قبل از مهاجرت بایستی اطلاعات لازم در رابطه با هزینه زندگی دانشجویی دراسلواکی را به دست آورید.

نهادهای دولتی آموزش عالی ارتش، پلیس و دانشکده های پزشکی در اسلواکی نیز توسط دولت اداره میگردد و توسط قانون دولتی میچرخند.

 مدارس خصوصی آموزش عالی غیر دولتی از سوی مراکز غیر دولتی حمایت میگردد، اما این دانشگاه ها نیز از سوی وزارت آموزش و پرورش اسلواکی اداره میگردند. این نوع از دانشگاه ها در اسلواکی بسیار نادر هستند.

برای ورود به دانشگاه های اسلواکی دانش آموزان باید در یک یا چند امتحانات ورودی شرکت کنند، تعداد امتحانات و محتوای آنها با آنچه در مدرسه میخوانید کمی متفاوت باشد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسلواکی نیز ممکن است و دانشگاه های پزشکی این کشور مورد تایید وزارت علوم است.

سیستم تحصیلی در اسلواکی با سیستم درجه بندی اروپا  (ECTS) اداره می شود. این باعث می شود انتقال نمرات و / یا درجه بسیار آسان باشد. سال تحصیلی در عمل از سپتامبر و از ماه ژوئن در دو ترم ارائه میگردد. زبان آموزش در این کشور تا چند سال پیش تنها به زبان اسلواکی بوده است، اما امروز بسیاری از برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد را به زبان انگلیسی ارائه می دهد.

ممکن است در یک رشته خاص اما در دانشگاه های مختلف دروس دانشگاه های اسلواکی با یکدیگر متفاوت باشند. مدرسه و مدارس نیز برای دانش آموزانی که سنین آنها کمتر از 18 سال یا سن دانشگاه می باشد موجود است. تحصیل در اسلواکی بدون مدرک زبان در برخی از دانشگاه ها ممکن است ، تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی نیز در برخی از دانشگاه ها مقدور است. شرایط تحصیل در اسلواکی در مقطع کارشناسی یا لیسانس مانند دیگر کشور های می باشد اما مسلما تفاوت هایی وجود دارد که قبل از اقدام بایستی از آنها آگاه گردید. زبان تحصیل در این کشور به زبان اسلواکی  و انگلیسی می باشد.

اگر شما دانشجویی از اتحادیه اروپا (EU) هستید، آموزش عالی در اسلواکی هنوز هم برای شما رایگان است، در غیر این صورت شما مجبور به پرداخت 6.500 تا 2.500-دلار بسته به رشته و دانشگاه انتخابی در هر سال تحصیلی هستید.

اعزام دانشجو و تحصیل در اسلواکی در دانشگاه ها

این بالاترین شکل آموزش در اسلواکی است. این آموزش معمولا بین 4 تا 6 سال طول می کشد و در سن 19 شما می توانید وارد دانشگاه شوید. کسانی که میخواهند وارد دانشگاه شوند بایستی یک یا چند آزمون ورودی را بگذرانند. بسیاری از دانش آموزان برای ادامه تحصیلات خود را در دانشگاه میتوانند وارد رشته ها و دانشگاه های خاصی مانند قانون (دانشکده حقوق) یا پزشکی (دانشکده پزشکی) و یا دانشگاه با جهت گیری های انسانی و … شوند.

دانشگاه اسلواکی از یک سیستم دو دوره ای استفاده میکنند: شرایط ترم ها در زمستان و تابستان به صورت دوره ای و به طور منظم در هر سال تحصیلی می باشد.

هنگامی که دانش آموزان با موفقیت تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته خود به پایان رساندند مدارک زیر به آنها اعطا میگردد:

  • مدرک لیسانس پایین ترین سطح تحصیلات دانشگاهی است و به مدت 3 سال به طول می انجامد.
  • مدرک کارشناسی ارشد پس از مطالعات آموزشی دوره فوق لیسانس اعطا میگردد.

تحصیل در اسواکی دوره دکتری

برخی از دانشگاه های معتبر اسلواکی:

  • دانشگاه کامنیوس در براتیسلاوا
  • دانشگاه کنستانتینوس در نیترا
  • دانشگاه St.Cyril و Methodius
  • دانشگاه ماتی بل در بانسکا بیستریکا
  • دانشگاه پاول جوزف Šafárik در بودگلد
  • دانشگاه فنی Košice

زندگی دانشجویی اعزام دانشجو و تحصیل در اسلواکی

خوابگاه دانشجویی توسط بسیاری از موسسات آموزش عالی در اسلواکی به دانشجویان اعطا میگردد، شما به طور کلی میتوانید یک اتاق اشتراکی با چند دانشجوی دیگر دریافت کنید.

غذاهای اسلواکی شامل غذاهای گوشتی، غذاهای تهیه شده با سیب زمینی، و یا سوپ و … باشد. غذای ملی کشور اسلواکی با نام Bryndzové halušky در اغلب رستوران ها سرو میگردد، کوفته سیب زمینی با پنیر، شیر و بیکن سرخ شده نیز یکی از غذاهای معمول این کشور است. در شهرهای بزرگ اسلواکی انواع مواد غذایی از انواع فرهنگ ها ارائه می شود.

در انتهای این مقاله لازم به ذکر است موسسه حقوقی اعزام دانشجو به اسلواکی برگزیده اصطهباناتی جزو بهترین موسسات حقوقی کشور در این زمینه آماده خدمات رسانی حضوری و تلفنی به شما هم میهنان گرامی در کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد.

علاقه مندان به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسلواکی برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط مهاجرت و شرایط اعزام دانشجو و اخذ ویزای تحصیلی به صورت تضمینی در این کشور می توانند با کمک  وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی از بهترین موسسات اعزام دانشجو کشور به راحتی و در کمترین زمان ویزای تحصیل در اسلواکی را دریافت کرده و به ادامه تحصیل در اسلواکی بپردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”آیا تحصیل در اسلواکی رایگان است؟” answer-0=”تحصیل در دانشگاه های دولتی اسلواکی برای دانشجویان بومی و دانشجویان بین المللی که از کشورهای اتحادیه اروپا آمده اند، بصورت رایگان در دسترس است. دانشجویان غیر اتحادیه اروپا برای هر سال تحصیلی باید از 2000 تا 5000 یورو هزینه بپردازند.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”دانشجویان چرا تحصیل در اسلواکی را انتخاب می کنند؟” answer-1=”تاریخ، فرهنگ، طبیعت، رتبه و رنکینگ دانشگاه ها، مردم خون گرم و غیره باعث شده است که اسلواکی را به عنوان هدف انتخاب کنند. آموزش مقرون به صرفه و درجه یک در کشور پر جنب و جوش است که شما را در مسیر صحیحی برای موفقیت در طول زندگی قرار می دهد.” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”آیا باید برای تحصیل در اسلواکی به زبان بومی این کشور تسلط داشته باشم؟” answer-2=”خیر، بیش از 2000 دانشجو بین المللی و بسیاری از کارگران خارجی در اسلواکی وجود دارد و بیشتر براتیسلاوا به زبان انگلیسی صحبت می کنند. یادگیری زبان اسلواکی بسیار دشوار است، بنابراین از شنیدن زبان انگلیسی تعجب نکنید. همچنین دوره های دانشگاه شما کاملاً به زبان انگلیسی برگزار می شود.” image-2=”” headline-3=”h2″ question-3=”برای اخذ پذیرش دانشگاه خود به چه مدارکی نیاز دارم؟” answer-3=”هر دانشگاه برای دانشجویان جدید الورود الزامات خاص خود را دارد؛ اما به طور کلی باید موارد زیر را ارائه دهید: ارائه مدرک دیپلم یا پیشین خود شناسنامه کپی گذرنامه معتبر” image-3=”” headline-4=”h2″ question-4=”چگونه می توانم برای دانشگاه اسلواکی اقدام کنم؟” answer-4=”ابتدا توصیه می کنیم برای یافتن بهترین دوره تحصیلی خود، در رابطه با دانشگاه مورد نظر و شرایط موجود بیشتر بررسی کنید. همچنین می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید تا شما را راهنمایی نمایند.” image-4=”” headline-5=”h2″ question-5=”آیا می توانم به صورت پاره وقت به عنوان دانشجو در اسلواکی کار کنم؟” answer-5=”بله، شما می توانید 20 ساعت در هفته در حین تحصیل در اسلواکی کار کنید.” image-5=”” headline-6=”h2″ question-6=”آیا می توانم برای زندگی در خوابگاه های دانشجویی اسلواکی اقدام نمایم؟” answer-6=”با توجه به دانشگاه مورد نظر شما میتوانید برای خوابگاه های دانشجویی این کشور اقدام نمایید.” image-6=”” headline-7=”h2″ question-7=”آیا ویزای دانشجویی اسلواکی به من اجازه سفر به اروپا را می دهد؟” answer-7=”بله، اسلواکی عضو اتحادیه اروپا است و ویزای دانشجویی اسلواکی به شما اجازه می دهد تا در کشورهای عضو منطقه شنگن سفر کنید.” image-7=”” headline-8=”h2″ question-8=”چند دانشگاه در اسلواکی وجود دارد؟” answer-8=”در حال حاضر 20 دانشگاه دولتی، 10 دانشگاه خصوصی و سه دانشگاه دولتی و کالج در اسلواکی وجود دارد.” image-8=”” headline-9=”h2″ question-9=”آیافرزندان من در اسلواکی فقط می توانند به مدارس اسلواکی بروند؟” answer-9=”خیر، مدارس بین المللی در اسلواکی وجود دارد که کل دروس تحصیلی به زبان انگلیسی برگزار می شود. با این حال، آنها خصوصی هستند و والدین باید شهریه سالانه را بپردازند.” image-9=”” headline-10=”h2″ question-10=”آیا دوره های تحصیلی در دانشگاه های اسلواکی به زبان انگلیسی وجود دارد؟” answer-10=”طبق اطلاعات وزارت آموزش و پرورش، در حال حاضر 28 دانشگاه و کالج در اسلواکی وجود دارد که دوره هایی را به زبانی غیر از اسلواکی، بیشتر به زبان انگلیسی ارائه می دهند. دانش آموزان خارجی، با این حال، باید هزینه های تحصیل در زبان های غیر از اسلواکی را پرداخت کنند. این ناشی از قانون دانشگاه ها است که در سال 2002 به تصویب رسید.” image-10=”” count=”11″ html=”true” css_class=””]

مقالات مرتبط

ثبت درخواست مشاوره فوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرایط و مزایای ویزای کار

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده