تحصیل در مقطع دکترا اتریش | شرایط پذیرش دکترا اتریش

شرایط تحصیل دکترا در اتریش

کشور اتریش، کشوری علاقه مند به شرکت در تحقیقات تا جایی که بودجه اجازه دهد می باشد. این کشور یکی از کشورهای با سرانه بالاترین تعداد جایزه نوبل در جهان است، و همچنین به عنوان سنگر تعالی فرهنگی و فکری اروپا شناخته می شود. شهرها و دانشگاه های این کشور نقش مهمی در تحقیق و سرمایه های فکری این کشور بازی می کنند. این مقاله اطلاعات سودمندی در رابطه با تحصیل مقطع دکترا در اتریش در اختیار شما قرار می دهد.

با توجه به کمیسیون تحقیقات اروپا، اتریش، سومین کشور ملی تحقیقاتی در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. در دهه گذشته، شدت تحقیق و توسعه (R & D) در اتریش سریع تر از میانگین اتحادیه اروپا پیشرفت داشته است. هزینه های عمومی در R & D به عنوان یک درصد از تولید ناخالص داخلی روند رو به بالا را در اتریش از سال 2002 نشان داده است، با وجود محدودیت های بودجه و رکود اقتصادی از سال 2009 روند تحقیقات در این کشور رو به افزایش داشته است. دقت کنید قبل از مهاجرت بایستی اطلاعات لازم در رابطه با هزینه زندگی دانشجویی در اتریش را به دست آورید.

یکی از راه­ های مهاجرت به اتریش اقدام از طریق مهاجرت تحصیلی و اخذ اقامت از طریق تحصیل است. این روش در کنار روش­های دیگر مهاجرت به این کشور می­ باشد. در همه روش­ های فوق شخص پس از مهاجرت به این کشور باید نسبت به اخذ اقامت و نهایتا تابعیت یا شهروندی اتریش اقدام نماید. مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل یکی از بهترین روش های مهاجرت به این کشور می باشد.

تحصیل در کشور اتریش

 • کشور اتریش واقع در اروپای مرکزی است که از با کشور های آلمان، جمهوری چک، ایتالیا و اسلونی همسایه است و با تهران 2.5 ساعت فاصله دارد.
 • اتریش دارای 9 استان است و 9 میلیون جمعیت نیز دارد.
 • پایتخت کشور اتریش وین است و تا کنون چندین بار به عنوان بهترین کشور برای زندگی انتخاب شده است.
 • مردم این کشور به زبان آلمانی صحبت می‌ کنند و البته زبان‌های کروات و مجارستانی نیز در این کشور دیده می‌ شود.
 • آب و هوای کشور اتریش معتدل اقیانوسی است به طوری که اغلب دارای تابستان‌های گرم بوده و دما به ۳۵ درجه هم نمی‌ رسد.
 • دین اکثریت مردم اتریش مسیحیت است اما مسلمان نیز در بین آن ها پیدا می‌ شود.
 • مردم کشور اتریش کمی خشک و سر اما در کنار آن بسیار مهربان و مهمان دوست هستند.
 • کشور اتریش همواره در لیست ۲۰ اقتصاد برتر در جهان قرار دارد.
 • تورم در اتریش کمتر از ۲٪ است و تنها ۶٪ از افراد زیرخط فقر زندگی می‌ کنند.
 • بیشترین کشورهای صادراتی با کشور اتریش آلمان و ایالات متحده هستند و رتبه‌های بعدی ایتالیا، سوئیس و فرانسه است.
 • دانشگاه‌ های کشور اتریش روز به روز در حال پیشرفت است و این موضوع به نوبه خود از دیگر ارزش‌های آن محسوب می‌شود.
 • تحصیل در اتریش در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس تقریبا رایگان بوده و البته نیاز به قبولی در دانشگاه‌های سراسری ایران و کنکور دارد.
 • تحصیل در مقطع کارشناسی در اتریش به زبان آلمانی می‌باشد.
 • اگر مدرک زبان آلمانی ندارید باید در یک دوره آموزشی سه ترمی شرکت کنید و مدرک زبان بگیرید.
 • هزینه دوره زبان در اتریش برای هر ترم حدود 450 الی 1200 یورو می‌ باشد.
 • برای متقاضیان تحصیل در اتریش امکان بردن همراه نیز وجود دارد مانند همسر و فرزندان زیر 18 سال که امکان تحصیل رایگان در مدارس اتریش برای فرزندان زیر 18 سال وجود دارد.

شرایط و قوانین بورسیه و تحصیل مقطع دکترا در اتریش

تحصیل تخصصی در سراسر این کشور دارای طیف وسیعی از رشته به ویژه در زمینه های علوم و علوم انسانی است، اتریش انتخاب خوبی برای محققان حرفه ای، از جمله دانشجویان دکترا برای تحصیل است.

اگر شما با هدف تحصیل در مقطع دکترای قصد دارید وارد اتریش شوید، بایستی از برخی از شرایط خاص این کشور آگاه باشید. اکثر برنامه های دکترا در دانشگاه های دولتی به عنوان پیش نیاز یک مدرک کارشناسی ارشد در رابطه با رشته ای  که شما مایل به تحصیل در مقطع دکترای هستید نیاز دارد. در اغلب موارد، تسلط به زبان آلمانی نیز برای فرد ضروری خواهد بود مگر اینکه شما بتوانید یک دوره دکترا با زبان انگلیسی پیدا کنید و در آن دوره پذیرش بگیرید؛ در برخی موارد، ممکن است دانشگاه مدرک کارشناسی ارشد رشته غیر مرتبط را نیز برای پذیرش شما قبول کند، به خصوص اگر شما با پایان نامه کارشناسی ارشد خود توانایی بالقوه خود برای تحصیل درمقطع دکترا را نشان دهید.

شرایط تحصیل دکترا در اتریش

موسسه مهاجرت به اتریش برگزیده اصطهباناتی میتواند به شما در اخذ پذیرش تحصیل از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران  برای افرادی که تمایل به تحصیل مقطع دکترا در اتریش کمک کنند. همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه شرایط اعزام دانشجو به اتریش به صورت تضمینی می توانند به مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایند.

سیستم آموزش عالی تحصیل دکترا در اتریش

بخش آموزش عالی اتریش شامل 23 دانشگاه های دولتی، 13 دانشگاه خصوصی و 18 موسسات رسمی به عنوان “Fachhochschulen”(دانشگاه علوم کاربردی) می باشد. این موسسات دارای درجه بالایی از خودمختاری در ارائه واحد های درسی هستند و طیف کاملی از برنامه های تحصیلی را برای متقاضیان دوره های دکترا ارائه می کنند. تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه های دولتی اتریش برای شما یکی معتبرترین مدارک تحصیلی در سراسر دنیا را فراهم میکند.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش معمولا وابسته به دانشگاه و زبان انتخابی شما دارد. اخذ پذیرش در دانشگاه های دولتی سخت تر از اخذ پذیرش در دانشگاه های خصوصی است زیرا شهریه دانشگاه های خصوصی اتریش بسیار بالاتر است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درمورد تحصیل رایگان در اتریش، تحصیل به زبان انگلیسی در اتریش و دانشگاه‌های انگلیسی زبان در اتریش به مقاله‌های سایت مهاجرتی اصطهباناتی مراجعه کنید. تحصیل در رشته شیمی در اتریش، تحصیل در رشته فیزیولوژی در اتریش و تحصیل در دانشگاه‌های فنی مهندسی اتریش از رشته‌های برتر این کشور هستند.

ساختار دکترا  در اتریش

اتریش یکی از امضاء کنندگان فرآیند بولونیا است، فرایند بولونیا یک درجه سنتی است که توسط آن در یک دوره  سه ساله کارشناسی ارشد (یک و دو سال یا بیشتر) برای دانشجو به ارمغان می آید و به نوبه خود بعد از آن دانشجو می تواند برای اخر مدرک دکترا اقدام کند.

با این حال، این سیستم “قدیمی” هنوز هم در برخی از دانشگاه ها ارائه میگردد، و مدت زمان برنامه تحصیلی ممکن است چهار تا پنج سال بسته به میزان تحصیل قبلی و پیشرفت فردی به طول انجامد. به عنوان مثال، اگر شما یک مدرک کارشناسی ارشد داشته باشید، دوره دکترا برای شما کوتاهتر خواهد شد.

این برنامه ها اغلب به دو مرحله آزمون مقدماتی تقسیم می شوند، دانشجویانی که بعد از اخذ مدرک لیسانس خود مستقیما به دوره دکترا رفته اند حداکثر دو سال از تاریخ شروع تحصیل خود، بایستی برای اخذ مدرک فوق لیسانس تلاش کنند و بعد از آزمون مقدماتی دوره دکترا برای آنها آغاز خواهد شد. فاز اول شباهت به دوره های ولکام تراست دکترا 4 سال در انگلستان دارد، که در آن دانشجو ابتدا مدرک کارشناسی ارشد را اخذ میکند و بعد دوره دکترا آغاز میگردد.

بورسیه تحصیل مقطع دکترا در اتریش

برای دکترا بولونیا در مرحله دوم برای اخذ مدرک دکترا می باشد، ساختار این دوره بسیار شبیه سیستم تحصیلی انگلستان است. یک دانشجوی دکترا در درجه اول تحقیقات خود را بر روی پایان نامه برای سه سال شروع می کند. بررسی پیشرفت کار پایان نامه به طور منظم بررسی میگردد، برای باقی ماندن دانشجو در دانشگاه نیاز است دانشجو به صورت مدام پیشرفت خود را نشان دهد.

از نظر برنامه درسی، دانشجویان دکترا در روش تحقیقی (کمی / کیفی)، بررسی مطالعات پیشین، آمار و روش خاص تحقیق (برای کسانی که در رشته های علوم تحصیل می کنند) را می آموزند. فرد شرکت کننده در دوره دکترا باید  در سمینارها تحقیقاتی و یا باشگاه های علمی و مجله ها حضور داشته باشد و مشارکت کند. دانشگاه اینسبروک در اتریش دارای یک جدول زمانی برای دوره دکترا می باشد. در حالی که تحصیل در دوره دکترا در مدیریت خود دانشجو است.

دوره دکترا شامل یک دفاع عمومی، یک ارائه شفاهی از پیش نویس پایان نامه در حضور کمیته بازرسی و به دنبال آن پرسش و پاسخ در خصوص پایان نامه می باشد. برای اعطا مدرک دکترای به شما پژوهش شما باید تایید کمیته بازرسی را به دست آورد. همچنین شما می بایستی برخی از دروس این دوره را تکمیل کنید و ممکن است انتظار رود در مجلات علمی مرتبط با رشته خود مقالاتی را منتشر کنید.

ممکن است در یک رشته خاص اما در دانشگاه های مختلف دروس دانشگاه های اتریش با یکدیگر متفاوت باشند. شرایط تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی یا لیسانس مانند دیگر کشور های می باشد اما مسلما تفاوت هایی وجود دارد که قبل از اقدام بایستی از آنها آگاه گردید. زبان تحصیل در این کشور به زبان آلمانی می باشد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش نیز ممکن است و دانشگاه های پزشکی این کشور مورد تایید وزارت علوم می باشد.

سطح علمی دانشگاه های اتریش با یکدیگر متفاوت می باشد حتما قبل از انتخاب دانشگاه مورد نظر خود رتبه این دانشگاه در سال جاری را بیابید.

فرصت های شغلی و اشتغال تحصیل دکترا در اتریش

در اتریش، دوره دکترا هنوز هم به عنوان مدرک تحصیلی برتر با هدف شروع یک دوره حرفه ای در دانشگاه ها در نظر گرفته می شود. با این حال، این روند در حال تغییر است و تاکید بیشتر بر روی مهارت های قابل انتقال، فارغ التحصیلان دکترا پیش می رود. سازمان خصوصی یا دولتی نیاز دارند که فارق التحصیلانی دارای توانایی های تحلیلی، منعکس کننده علم، و دارای روحیه انتقاد پذیر را در سیستم خود افزایش دهند.

دانشگاه ها زمینه آموزش جامع فارغ التحصیلان خود را فراهم می کند. طریقه استفاده از این منابع دانش را به فارغ التحصیلان دکترا می آموزد تا به خوبی در آینده به عنوان کارفرمایان برای فرصت های محلی و همچنین ارتباط با شرکت های بین المللی توانا باشند.

اغلب دانشجویان دکترا همزمان با تحصیل خود در اتریش می توانند شغل خود را در دانشگاه و یا در شرکت های مرتبط آغاز کنند. دانشجوی دکترا می تواند به عنوان کمک استاد یا محقق همکار با دیگر کارکنان دانشگاه شروع به کار کند.

پشتیبانی مالی دانشجویان و بورسیه تحصیل مقطع دکترا در اتریش

همه دانشجویان دکترا ما به طور کامل از لحاظ مالی تامین می شوند، حقوق و دستمزد دانشجویان بین المللی بسته به موضوع پایان نامه و دانشگاه انتخابی آنها متفاوت می باشد، دانشجویان تحت پوشش کامل امنیت اجتماعی قرار میگیرند. همچنین حمایت مالی از دانشجویان دکترا برای حضور در کنفرانس های علمی و کارگاه های آموزشی وجود دارد.

بورسیه تحصیلی در دانشگاه های اتریش معمولا به افرادی با رزومه های بالا تعلق می گیرد در صورت پذیرش از دانشگاه های اتریش  با بورسیه در هر دانشگاهی شرایط تحصیل رایگان دراتریش برای شما امکان پذیر میگردد. معمولا بورسیه برای تحصیل در مقاطع بالاتر مانند دکترا PHD و کارشناسی ارشد تعلق می گیرد و شرایط تحصیل مقطع دکترا در اتریش یا PhD و شرایط تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس را آسان تر می کند.

طول برنامه تحصیل مقطع دکترا در اتریش

طول برنامه دکترا در اتریش معمولا 4 تا 5 سال است، بسته به اینکه مدرک قبلی دانشجو کارشناسی یا کارشناسی ارشد باشد طول دوره اخذ مدرک دکترا متفاوت است.

مدرسه و مدارس نیز برای دانش آموزانی که سنین آنها کمتر از 18 سال یا سن دانشگاه می باشد موجود است. تحصیل مقطع دکترا در اتریش بدون مدرک زبان ممکن نیست، تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی نیز در برخی از دانشگاه ها مقدور است.

در انتهای این مقاله لازم به ذکر است موسسه حقوقی اعزام دانشجو به اتریش برگزیده اصطهباناتی جزو بهترین موسسات حقوقی کشور در این زمینه آماده خدمات رسانی حضوری و تلفنی به شما هم میهنان گرامی در کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد.

هموطنان متقاضی تحصیل مقطع دکترا در اتریش برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط مهاجرت و شرایط اعزام دانشجو و اخذ ویزای تحصیلی در این کشور به صورت تضمینی با کمک  وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی می توانند با مراجعه یا تماس با موسسه ما به راحتی ویزای تحصیل در اتریش را دریافت کرده و به ادامه تحصیل مقطع دکترا در اتریش بپردازند.

مقالات مرتبط

ثبت درخواست مشاوره فوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرایط و مزایای ویزای کار

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده