تحصیل داروسازی در کانادا | لیست دانشگاه ها + شرایط تحصیل

تحصیل داروسازی در کانادا

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”مهم ترین مدارک لازم اخذ ویزای تحصیلی کانادا کدامند؟” answer-0=”نامه پذیرش از دانشگاه کانادا، گواهی تمکن مالی، آخرین مدرک تحصیلی، رزومه علمی تحصیلی قوی، مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس 6 به بالا” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”متقاضیان ایرانی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا باید به کجا مراجعه کنند؟” answer-1=”از آنجا که کشور ایران فاقد دفتر سفارت کانادا است، متقاضیان باید به سفارت کانادا در کشورهای ترکیه، امارات متحده عربی و ارمنستان مراجعه کنند.” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”مهم ترین شرایط تحصیل داروسازی در کانادا چیست؟” answer-2=”دارا بودن مدرک کارشناسی علوم پایه در رشته های زیست شناسی، شیمی، فیزیک و رشته های مرتبط می باشد.” image-2=”” headline-3=”h2″ question-3=”آیا امکان کار پس از تمام شدن دوره کارشناسی داروسازی کانادا وجود دارد؟” answer-3=”بله، متقاضی باید در دوره یک ساله کارآموزی این کشور شرکت کند و نمره لازم در آزمون ملی داروسازی را کسب کند تا مجاز به کار در حوزه فعالیت های داروسازی شود.” image-3=”” headline-4=”h2″ question-4=”مدت زمان تحصیل داروسازی در کانادا چند سال است؟” answer-4=”برای مقطع کارشناسی در حدود 6 سال که متقاضی باید 2 سال را به تحصیل کارشناسی علوم پایه بپردازد و سپس دوره 4 ساله حرفه ای داروسازی را شروع کند.” image-4=”” headline-5=”h2″ question-5=”شرط اخذ مجوز کار داروسازی در کانادا چیست؟” answer-5=”برای اخذ مجوز کار پس از فارغ التحصیلی متقاضیان باید فقط در دانشگاه هایی تحصیل کنند که مورد تایید دولت کانادا می باشد.” image-5=”” headline-6=”h2″ question-6=”دانشگاه های معتبر داروسازی مورد تأیید دولت کانادا کدامند؟” answer-6=”دانشگاه داروسازی تورنتو، دانشگاه داروسازی مک گیل، دانشگاه داروسازی آلبرتا، دانشگاه داروسازی بریتیش کلمبیا، دانشگاه داروسازی مک مستر، دانشگاه داروسازی کلگری” image-6=”” headline-7=”h2″ question-7=”آیا امکان تحصیل رایگان داروسازی در کانادا وجود دارد؟” answer-7=”بله، تا حدودی با دارا بودن شرایط تحصیلی عالی، مدرک زبان انگلیسی با نمره بالا و رزومه علمی تحصیلی قوی” image-7=”” headline-8=”h2″ question-8=”متوسط هزینه تحصیل داروسازی در کانادا چقدر است؟” answer-8=”از حدود 15000 دلار تا 45000 دلار کانادا و هزینه های زندگی دانشجویی از حدود 1200 دلار تا 2500 دلار کانادا است.” image-8=”” headline-9=”h2″ question-9=”مراحل مهم کار به عنوان یک داروساز حرفه ای و مستقل در کانادا کدامند؟” answer-9=”اخذ مدرک داروسازی از دانشگاه های معتبر کانادا، مدرک مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی، اخذ نمره لازم در آزمون ملی انجمن داروسازی کانادا، شرکت در دوره های آموزشی داروسازی” image-9=”” headline-10=”h2″ question-10=”متوسط درآمد و حقوق داروسازان در کانادا چقدر است؟” answer-10=”متوسط درآمد داروسازان سالانه در حدود 151.000 دلار کانادا می باشد.” image-10=”” count=”11″ html=”true” css_class=””]تحصیل در رشته داروسازی در کانادا مانند رشته های پزشکی و دندانپزشکی از گزینه های برتر متقاضیان ایرانی است. بدین منظور گروه مشاوران ارشد موسسه مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی با تهیه این مقاله به ارائه اطلاعات لازم در مورد شرایط تحصیل داروسازی در کانادا پرداخته اند. اگر قصد تحصیل داروسازی در کانادا را دارید، مطالعه این مقاله کامل را از دست ندهید.

دلایل متقاضیان ایرانی برای تحصیل داروسازی در کانادا چیست؟

متقاضیان ایرانی در سال های اخیر تحصیل در رشته داروسازی در کانادا را برای مهاجرت تحصیلی انتخاب می کنند. از جمله دلایل انتخاب این رشته و کشور برای تحصیل می توان به کیفیت سیستم آموزشی تحصیلی، اعتبار و ارزش مدرک تحصیلی در کشورهای اروپایی و آمریکا و درآمد بالا پس از فارغ التحصیلی اشاره کرد.

 • امکان کار و اشتغال پس از تمام شدن دوره تحصیلی و امکان اخذ اقامت دائم کانادا پس از فارغ التحصیلی و کار در این کشور از مهم ترین دلایل متقاضیان ایرانی برای تحصیل در رشته داروسازی در کانادا می باشد.
 • از جمله دلایل دیگر متقاضیان می توان به تحصیل به زبان های انگلیسی و فرانسه، امکان اخذ ویزای همراه خانواده و امکان اخذ مجوز کار دانشجویی ضمن تحصیل اشاره کرد.

تحصیل داروسازی در کانادا و اخذ پذیرش

اولین مرحله در روند تحصیل داروسازی در کانادا انتخاب دانشگاه و شهر مورد نظر در کانادا می باشد. متقاضی پس از این انتخاب باید برای اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر اقدام کند. از مهم ترین شرایط تحصیل داروسازی در کانادا دارا بودن مدرک دیپلم 12 ساله دبیرستان و ریزنمره های عالی دروس پایه دوران دبیرستان می باشد. دارا بودن نمره های عالی در دروس علوم پایه مانند شیمی، فیزیک، زیست شناسی و ریاضیات برای اخذ پذیرش رشته داروسازی کانادا الزامی است.

"<yoastmark

اخذ ویزای تحصیلی

متقاضیان برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا نیازمند اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا می باشند. پس از اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه داروسازی متقاضی با در دست داشتن مدارک لازم و نامه پذیرش باید به سفارت کانادا مراجعه کند. از آنجا که کشور ایران فاقد دفتر سفارت کانادا است، متقاضیان باید به سفارت کانادا در کشورهای ترکیه، امارات متحده عربی و ارمنستان مراجعه کنند. مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی داروسازی کانادا عبارت است از:

 • نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر در رشته داروسازی کانادا
 • گواهی تمکن مالی کافی و حساب بانکی با موجودی 10.000 دلار کانادا
 • آخرین مدرک تحصیلی دیپلم یا کارشناسی
 • انگیزه نامه تحصیلی با بیان دقیق هدف از تحصیل در کانادا
 • گواهی عدم سوپیشینه
 • رزومه علمی تحصیلی قوی
 • مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس 6 به بالا
 • پاسپورت با اعتبار کافی
 • آدرس محل اقامت در کانادا یا رسید رزور هتل

شرایط تحصیل داروسازی در کانادا

از مهم ترین شرایط تحصیل داروسازی در کانادا دارا بودن مدرک کارشناسی علوم پایه در رشته های زیست شناسی، شیمی، فیزیک و رشته های مرتبط می باشد. در واقع متقاضی با دارا بودن مدرک کارشناسی علوم پایه می تواند در مقطع کارشناسی 4 ساله داروسازی تحصیل کند. پس از تمام شدن دوره تحصیلی متقاضی می تواند در مقطع کارشناسی ارشد و یا دکترای تخصصی داروسازی ادامه تحصیل دهد و یا وارد باز کار کانادا شود.

برای کار پس از تمام شدن دوره کارشناسی داروسازی متقاضی باید در دوره یک ساله کارآموزی این کشور شرکت کند و نمره لازم در آزمون ملی داروسازی را کسب کند تا مجاز به کار در حوزه فعالیت های داروسازی شود.

برنامه تحصیلی

متقاضیان با دارا بودن شرایط تحصیل داروسازی در کانادا و مدرک کارشناسی علوم پایه می توانند در این رشته تحصیل کنند. مدت زمان تحصیل داروسازی در کانادا برای مقطع کارشناسی در حدود 6 سال می باشد. از مجموع این 6 سال متقاضی باید 2 سال را به تحصیل کارشناسی علوم پایه بپردازد و سپس دوره 4 ساله حرفه ای داروسازی را شروع کند.

 • متقاضیان در طول تحصیل داروسازی دروس بیوشیمی، پاتوفیزیولوژی، فیزیولوژی، میکروبیولوژی، فارماکولوژی و مراقبت های دارویی را فرا می گیرند.
 • علاوه بر این مهارت های کلینیکی، سم شناسی، بیوشیمی دارویی و فیزیولوژی آسیب نیز در طول تحصیل به متقاضیان آموزش داده می شود.
 • متقاضی با اخذ مدرک کارشناسی داروسازی می تواند در مقطع کارشناسی ارشد و یا دکترای تخصصی داروسازی ادامه تحصیل دهد.

دانشگاه های برتر کانادا

متقاضیان برای تحصیل در رشته داروسازی کانادا می توانند در دانشگاه های مختلف این کشور ثبت نام کنند. در واقع تحصیل داروسازی در همه دانشگاه های علوم پزشکی کانادا مجاز است. اما برای اخذ مجوز کار پس از فارغ التحصیلی متقاضیان باید فقط در دانشگاه هایی تحصیل کنند که مورد تایید دولت کانادا می باشد. از مجموع 10 دانشگاه معتبر داروسازی برای تحصیل در این رشته که مورد تایید دولت کانادا می باشد، موارد زیر را می توان نام برد:

 • دانشگاه داروسازی تورنتو
 • دانشگاه داروسازی مک گیل
 • دانشگاه داروسازی آلبرتا
 • دانشگاه داروسازی بریتیش کلمبیا
 • دانشگاه داروسازی مک مستر
 • دانشگاه داروسازی کلگری
 • دانشگاه داروسازی مونترال
 • دانشگاه داروسازی وسترن

تحصیل داروسازی در کانادا و مقاطع تحصیلی

دانشگاه های کانادا و همچنین برخی از کالج های این کشور دوره ها و مقاطع مختلف را برای رشته داروسازی ارائه می دهند. دانشگاه ها و کالج های ارائه دهنده مقاطع تحصیلی مختلف داروسازی کانادا عبارتند از:

 • کالج سنکا: مقطع کارشناسی تکنولوژی آزمایشگاهی شیمی دارو
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا: مقطع دکترای علوم دارویی
 • دانشگاه تورنتو: مقطع کارشناسی ارشد علوم دارویی
 • دانشگاه آلبرتا: مقطع کارشناسی داروسازی
 • دانشگاه ساسکاچوان: مقطع کارشناسی فیزیولوژی و داروشناسی
 • دانشگاه دالهوزی: کارشناسی ارشد علوم دارویی

بورسیه داروسازی کانادا

موضوع بورسیه داروسازی کانادا و همچنین رشته های دیگر از موضوعات مهم در مهاجرت تحصیلی به کانادا می باشد. متقاضیان با برخورداری از بورسیه های تحصیلی می توانند بخش زیادی از هزینه های تحصیل و زندگی خود در کشور کانادا را تامین کنند.

البته برای اخذ برخی بورسیه ها دارا بودن شرایط تحصیلی عالی حائز اهمیت است. در حالی که برخی از بورسیه ها فقط مختص متقاضیانی است که فاقد تمکن مالی کافی برای تحصیل می باشند و شرایط تحصیلی چندان در اعطای این بورسیه ها نقشی ندارند.

بورسیه داروسازی کانادا
بورسیه داروسازی کانادا

از مهم ترین بورسیه داروسازی کانادا موارد زیر را می توان نام برد:

 • بورسیه تحصیلی کینگ مکنزی
 • بورسیه تحصیلی دلتا
 • بورسیه تحصیلی فارغ التحصیلی کانادا
 • بورسیه تحصیلی SSRHC
 • بورسیه تحصیلی CGS

کار دانشجویی

متقاضی ضمن تحصیل در رشته داروسازی در کانادا می تواند با اخذ مجوز کار دانشجویی به کار و اشتغال پاره وقت بپردازد. متقاضیان با اخذ مجوز کار دانشجویی می توانند تا 20 ساعت در هفته به کار در محیط خارج از دانشگاه و یا کار در محیط اداری دانشگاه بپردازند.

تحصیل رایگان داروسازی در کانادا

به طور کلی تحصیل رایگان داروسازی در کانادا یا حتی در رشته های تحصیلی دیگر در این کشور وجود دارد. در واقع تحصیل رایگان داروسازی در کانادا فراهم نمودن شرایط لازم برای اخذ بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی می باشد. متقاضی برای برخورداری از بورسیه های تحصیلی کانادا در رشته داروسازی باید دارای شرایط تحصیلی عالی، مدرک زبان انگلیسی با نمره بالا و رزومه علمی تحصیلی قوی باشد.

 • متقاضی با دارا بودن شرایط لازم اخذ بورسیه های تحصیلی می تواند شرایط تحصیل رایگان داروسازی در کانادا را فراهم کند.
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا بورسیه تحصیلی داروسازی Affiliated Fellowships in Canada را به متقاضیان اعطا می کند.

هزینه تحصیل داروسازی در کانادا

به طور کلی هزینه های تحصیل داروسازی در کانادا در مقایسه با دیگر رشته های تحصیلی بالاتر است. متوسط هزینه تحصیل داروسازی در کانادا از حدود 15000 دلار تا 45000 دلار کانادا می باشد. هزینه های زندگی دانشجویی از حدود 1200 دلار تا 2500 دلار کانادا است.

اخذ ویزای همراه

متقاضی با تحصیل در رشته داروسازی در کانادا می تواند برای همراهی همسر و فرزندان خود در کانادا ویزای همراه دریافت کند. از جمله شرایط اخذ ویزای همراه دارا بودن تمکن مالی کافی برای تأمین هزینه های زندگی و تحصیل خود و خانواده خود در کانادا می باشد. بدین منظور متقاضی باید علاوه بر دارا بودن حساب بانکی با موجودی 10.000 دلار کانادا برای اثبات تمکن مالی کافی برای هر فرزند در حدود 3000 دلار کانادا و برای همسر در حدود 4000 دلار به موجودی خود اضافه کند.

شرایط کار پس از فارغ التحصیلی

فارغ التحصیلان رشته داروسازی در کانادا پس از تمام شدن دوره تحصیلی خود نمی توانند به عنوان داروساز در این کشور مشغول کار و فعالیت شوند. فارغ التحصیلان برای اخذ مجوز فعالیت در حوزه داروسازی باید در دوره های آموزشی و آزمون های مختلفی شرکت کنند. از دوره های آموزشی داروسازی در کانادا می توان به دوره یک ساله کار در صنعت داروسازی، دوره یک ساله کار در بیمارستان ها و دوره های تکمیلی کارشناسی ارشد و یا دکترا اشاره کرد.

فارغ التحصیلان با اخذ نمره لازم در آزمون تخصصی داروسازان کانادا Pharmacist Evaluating Examination مجوز کار و فعالیت در حوزه داروسازی را کسب می کنند.

کار به عنوان داروساز

فارغ التحصیلان رشته داروسازی در کانادا برای کار به عنوان یک داروساز مستقل در این کشور باید واجد شرایط باشند و مراحل مختلفی را پشت سر بگذرانند. از مراحل مهم کار به عنوان یک داروساز حرفه ای و مستقل در کانادا موارد زیر را می توان نام برد:

 • اخذ مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترای داروسازی از دانشگاه های معتبر کانادا
 • دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • اخذ نمره لازم در آزمون ملی انجمن داروسازی کانادا
 • شرکت در دوره های آموزشی داروسازی

متوسط درآمد

فارغ التحصیلان داروسازی با دارا بودن مجوز کار از طرف انجمن داروسازان کانادا می توانند در حوزه داروسازی در این کشور به فعالیت بپردازند. با توجه به نرخ بیکاری در سال 2021 که در کانادا به 8.9 رسیده است، فارغ التحصیلان می توانند با دارا بودن مجوز کار در این کشور درآمد مناسب را کسب کنند. متوسط درآمد داروسازی در مقایسه با مشاغل دیگر در این کشور در سطح بالایی است.

متوسط درآمد و حقوق داروسازان در کانادا سالانه در حدود 151.000 دلار کانادا می باشد.

اخذ اقامت کانادا

فارغ التحصیلان داروسازی در کانادا پس از تمام شدن دوره خود می توانند در فرصت جستجوی کار در این کشور کار مورد نظر را پیدا کنند. فارغ التحصیلان بر اساس مدت زمان تحصیل خود می توانند مجوز کار کانادا را اخذ کنند و با کار و اشتغال در این کشور مقدمات اخذ مجوز اقامت دائم کانادا را فراهم کنند.

 • فارغ التحصیلان می توانند از طریق برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری اقامت دائم کانادا را اخذ کنند.
 • پس از 3 سال کار و اشتغال از 5 سال اقامت و زندگی در کانادا متقاضی می تواند با دارا بودن شرایط لازم برای اخذ تابعیت و شهروندی کانادا اقدام کند.

مزایای تحصیل داروسازی در کانادا

متقاضیان با تحصیل در رشته داروسازی در کانادا می توانند از مزیت های فراوان تحصیل و اقامت در این کشور برتر برخوردار شوند.

"مزایای

برخی از مهم ترین مزیت های تحصیل داروسازی عبارت است از:

 • تحصیل و زندگی در کشوری چند ملیتی و کسب تجربه و سازگاری با دیگر افراد
 • تحصیل در باکیفیت ترین سیستم آموزشی جهان
 • هزینه های تحصیلی مناسب در مقایسه با کشورهای اروپایی، آمریکا و استرالیا
 • امکان کار در حین تحصیل و کسب درآمد برای تامین بخشی از هزینه های تحصیل
 • امکان اخذ ویزای همراه خانواده و همراهی همسر و فرزندان در حین تحصیل در کانادا
 • امکان اخذ بورسیه ها، کمک هزینه ها و وام های دانشجویی
 • امکان یافتن کار در فرصت جستجوی کار و اخذ ویزای کار کانادا
 • امکان اخذ اقامت دائم و تابعیت کانادا در صورت دارا بودن شرایط

دروس رشته داروسازی در کانادا

دروس رشته داروسازی در کانادا مفاهیم علمی در خصوص مواد دارویی و کاربرد آن ها برای مصارف درمانی را به دانشجویان آموزش می دهد. دانشگاه های برتر کانادا دوره های داروسازی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری برای دانشجویان بین الملل ارائه می دهند. علاوه بر این برنامه ها، چندین دوره تخصصی در دانشگاه های کانادا برای دانشجویان بین الملل در زمینه داروسازی در دسترس است.

در سال اول رشته داروسازی در کانادا، دانشجویان در دوره های علوم زیست پزشکی با موضوعاتی از جمله آناتومی، بیوشیمی، میکروبیولوژی، فارماکولوژی، و فیزیولوژی آموزش می بینند. در سال های دو تا چهار به طور کامل دانشجویان به یادگیری موضوعاتی مانند درمان، مراقبت های دارویی، روابط حرفه ای، حقوق و اخلاق، مسائل داروسازی اجتماعی و اداری و نقش داروسازی در سیستم مراقبت های بهداشتی می پردازند.

رشته داروسازی در کانادا یکی از پرتقاضاترین رشته های تحصیلی به ویژه در مقاطع تحصیلات تکمیلی است. یکی از دلایل تقاضای بالا برای این رشته، ورود به بازار کار بلافاصله بعد از تحصیل داروسازی در کانادا است.  فارغ التحصیلان رشته داروسازی در کانادا به راحتی می توانند در مراکز درمانی، داروخانه ها و آزمایشگاه ها مشغول به کار شوند. بر اساس آمار انجمن داروسازان کانادا (CphA) کمبود داروساز متخصص در این کشور بیش از هر زمان دیگری به چشم می خورد.

گرایش های رشته داروسازی در کانادا

متقاضیان زیادی به دلیل ارائه آموزش با کیفیت و کسب مهارت های عملی ویژه، خواستار تحصیل رشته داروسازی در کانادا هستند. اکثر دانشگاه های برتر پزشکی کانادا برنامه مطالعاتی رشته داروسازی را در مقاطع مختلف تحصیلی ارائه می کنند. دانشگاه های پزشکی کانادا همچنین از زیرساخت ها و آزمایشگاه های بسیار مدرنی برای رشته داروسازی برخوردار هستند و هر ساله تعداد مشخصی از دانشجویان بین الملل را پذیرش می کنند. متقاضیان تحصیل در رشته داروسازی در کانادا می توانند در گرایش های زیر تحصیل کنند:

 • گیاه داروشناسی (Pharmacognosy)
 • سم شناسی (Toxicology)
 • بیوتکنولوژی دارویی (Pharmaceutical Biotechnology)
 • داروشناسی (Pharmacology)
 • داروسازی بالینی (Clinical Pharmacy)
 • شیمی دارویی (Pharmaceutical Chemistry)
 • فرآورده های دارویی (Pharmaceutics)

تحصیل داروسازی در کانادا

در جواب این سوال که داروسازی در کانادا چند سال است؟ باید گفت که رشته داروسازی در کانادا یک برنامه 5 تا 6 سال است که دارای ماژول تحصیلی مشخصی است. تحصیل داروسازی در کانادا، دانشجویان را برای مشاغل حوزه بهداشت، درمان و صنعت داروسازی آماده می کند. دانشجویانی که در رشته داروسازی در کانادا تحصیل می کنند، می توانند در داروخانه ها، بیمارستان ها و همچنین آزمایشگاه های تحقیقاتی مشغول به کار شوند.

در مرحله اول تحصیل داروسازی در کانادا ، متقاضیان در مقطع کارشناسی رشته داروسازی تحصیل کرده و مهارت های کافی برای فعالیت در داروخانه را کسب می کنند. سپس می توانند در یکی از برنامه های تحصیلات تکمیلی رشته داروسازی در کانادا تحصیل خود را ادامه دهند. در دوره کارشناسی ارشد داروسازی در کانادا، دانشجویان مهارت های لازم برای تشخیص، ترکیب، و خواص مواد و اثر آنها بر بدن انسان را فرا می گیرند.

الزامات تحصیل داروسازی در کانادا از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است، با این وجود معیارهای عمومی برای واجد شرایط بودن تحصیل در این رشته وجود دارد که شامل موارد زیر می شود:

 • ارائه مدرک تحصیلات دوره متوسطه
 • مدرک زبان
 • اظهارنامه شخصی در خصوص اهداف تحصیلی و شغلی و همچنین ویژگی های شخصی و تجربیات
 • رزومه
 • نامه پشتیبانی
 • ریز نمرات تحصیلی

آزمون ملی داروسازی در کانادا

بسیاری از افرادی که متقاضی تحصیل در دانشگاه های داروسازی در کانادا هستند ، در خصوص برگزاری آزمون ورودی برای تحصیل در این رشته پرتقاضا مطمئن نیستند. به طور کلی باید گفت که هر چند که الزامات پذیرش در دانشگاه ها ی کانادا برای تحصیل داروسازی متفاوت است، اما متقاضیان برای دریافت پذیرش از اکثر دانشگاه های این کشور پس از اتمام تحصیلات کارشناسی در علوم پایه می بایست در آزمونی که توسط انجمن بررسی صلاحیت داروسازی در کانادا (PEBC) برگزار می شود، شرکت کنند. در این آزمون توانایی های تحصیلی و علمی متقاضیان مورد ارزیابی قرار می گیرد. پذیرفته شدگان در این آزمون می توانند تحصیلات کارشناسی خود در رشته داروسازی را شروع کنند.

تخصص داروسازی در کانادا

تحصیل در تخصص های داروسازی در کانادا یکی از بهترین گزینه ها برای دانشجویانی است که به دنبال کسب موفقیت هستند. که متقاضی ادامه تحصیل داروسازی در کانادا هستند، می توانند در دوره های تکمیلی و اضافه در رشته های مختلف نیز شرکت کنند. در کشور کانادا، تخصص های مختلف داروسازی در زمینه های متعددی برای دانشجویان بین الملل در دسترس است. از متداول ترین تخصص های داروسازی در کانادا می توان به تخصص داروخانه، داروسازی بیمارستان، مراقبت های مدیریت شده دارویی، صنایع داروسازی و داروسازی ترکیبی، تکنسین داروسازی و فارماکولوژی اشاره کرد.

هزینه تحصیل داروسازی در کانادا

بسیاری از متقاضیان در خصوص هزینه تحصیل در کانادا سوال دارند و می خواهند بدانند که آیا امکان تحصیل رایگان داروسازی در کانادا وجود دارد یا خیر؟ به طور کلی هزینه تحصیل داروسازی در کانادا بسته به دانشگاه انتخابی و مقطع تحصیلی متفاوت است. به طور میانگین هزینه تحصیل داروسازی در کانادا بین 15.000 دلار تا 45.000 دلار در سال متغیر است.

مسیر شغلی رشته داروسازی در کانادا

مشاغل رشته داروسازی در کانادا بسیار پر درآمد است. متخصصان رشته داروسازی می توانند در طیف گسترده ای از فرصت های شغلی از کار در داروخانه تا تحقیقات دارویی در صنعت بهداشت و درمان کار کنند.  درآمد رشته داروسازی در کانادا جزو درآمدهای بالا در این کشور محسوب می شود. مشاغل رشته داروسازی در کانادا شامل کار در شرکتهای داروسازی، داروخانه ها و یا کار در صنایع مواد غذایی می شود. داروسازان همچنین می توانند در مراکز پژوهشی یا آزمایشگاه های دارویی مشغول به کار شوند. علاوه بر این متخصصان داروسازی در محیط های تحقیقات بالینی که در خصوص خواص دارویی، تکامل دارو و کنترل کیفیت کار می کنند، می توانند استخدام شوند. در ادامه به معرفی برخی از  مسیرهای شغلی رشته داروسازی در کانادا می پردازیم:

 • داروساز
 • متوسط حقوق : 46 دلار در ساعت
 • وظایف شغلی: یک داروساز در کانادا نسخه های بیماران را بررسی وآماده می کند و دستورالعمل های چگونگی استفاده از دارو را به بیمار توضیح می دهند.
 • تکنسین داروخانه
 • متوسط حقوق: 24 دلار در ساعت
 • وظایف شغلی: تکنسین داروخانه در کانادا با کسب مجوز می تواند تحت نظارت یک داروساز در داروخانه و مراکز دارویی فعالیت کند. آنها همچنین مسئول بررسی آلرژی های دارویی و یا واکنش های غذایی و دارویی هستند که ممکن است سلامت بیمار را تحت تاثیر قرار دهد.
 • دستیار داروساز
 • متوسط حقوق: 34 دلار در ساعت
 • وظایف شغلی: دستیار داروساز، طبق نسخه بیمار داروها را انتخاب می کند و آن ها را در ظرفی با برچسب مناسب قرار می دهد. علاوه بر این، اطلاعات شخصی و بیمه ای بیمار را در کامپیوتر ثبت می کند. بیشتر وظایف دستیار شامل کمک به داروساز از جمله مدیریت موجودی، ثبت سفارشات، قرار دادن داروها در قفسه و ارتباط با شرکت های بیمه می شود
 • کارمند داروخانه
 • متوسط حقوق: 17 دلار در ساعت
 • وظایف شغلی: کارمند داروخانه در کانادا وظیفه تحویل نسخه بیمار و دریافت هزینه ها را بر عهده دارد. او همچنین مسئولیت هایی در خصوص ثبت اطلاعات بیمار و قفسه بندی داروها دارد.
 • مدیر داروخانه
 • متوسط حقوق: 43 دلار در ساعت
 • وظایف شغلی: مدیر داروخانه وظیفه نظارت بر توزیع و تحویل دارو را بر عهده دارد. او همچنین باید به طور مداوم موجودی داروها را بررسی کند و در زمان مشخص سفارشات دارویی را ثبت کنند. علاوه بر این مدیر داروخانه در کانادا می بایست از رعایت قوانین و مقررات توسط کارمندان اطمینان حاصل کند.
 • فارماکولوژیست
 • متوسط حقوق: 193 دلار در ساعت
 • وظایف شغلی: فارماکولوژیست در کانادا اثرات مواد شیمیایی تجویز شده بر بدن انسان را بررسی می کند. او همواره با محققان در یک محیط تحقیقاتی مانند یک محیط دانشگاهی یا بیوتکنولوژی برای کشف و تکامل درمان های دارویی همکاری می کند.
 • محقق دارویی
 • متوسط درآمد: 23 دلار در ساعت
 • وظایف شغلی: یک محقق دارویی در کانادا در خصوص یک موضوع خاص تحقیق می کند و بر اساس نتایج دریافتی راه حل خلاقانه برای موضوعات پیدا می کند.

معایب داروسازی در کانادا

هر چند که داروسازی یکی از مشاغل فوق العاده حوزه بهداشت و درمان است، اما دارای معایبی است. یکی از معایب داروسازی در کانادا، طول دوره تحصیل است. به طور معمول دانشجویان برای دریافت مدرک داروسازی در کانادا می بایست در یک دوره 6 ساله کارشناسی ثبت نام کنند. علاوه بر این، در برخی از موارد فارغ التحصیلان در برنامه های انترنی یک یا دو ساله شرکت می کنند. یکی دیگر از معایب شغل داروسازی در کانادا ترفیع شغلی است. اگر چه تقاضای زیادی برای متخصصان داروسازی در کانادا وجود دارد و بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی می توانند در مراکز درمانی مشغول به کار شوند، اما دریافت ارتقاء شغلی بسیار کند است به طوری که داروسازان را دلسرد می کند.

خدمات موسسه اصطهباناتی

متقاضیان برای اخذ پذیرش رشته داروسازی از دانشگاه های کانادا می توانند با مراجعه به وب سایت دانشگاه مورد نظر اقدام کنند. اما درصد بسیار بالایی آن نتیجه مطلوب و دلخواه را دریافت نمی کنند. زیرا برای اخذ پذیرش تحصیلی باید از شرایط و مدارک ارسالی آگاهی داشت و با جدیدترین قوانین مهاجرتی آشنا بود. اگر متقاضیان برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا با مشاوران موسسه های مهاجرتی مشاوره کنند، نتیجه مطلوب را دریافت خواهند کرد.

گروه مشاوران موسسه مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی با دارا بودن گروه مشاوران مجرب و باسابقه خدمات مشاوره ای مهاجرتی سودمندی را به متقاضیان ارائه می کنند.

سخن آخر

در این مقاله تحصیل داروسازی در کانادا مورد بررسی قرار گرفت. از جمله شرایط تحصیل داروسازی کانادا می توان به دارا بودن مدرک کارشناسی علوم پایه و دارا بودن تمکن مالی کافی اشاره کرد.

اگر در مورد تحصیل داروسازی نیازمند کسب اطلاعات بیشتر می باشید، می توانید با مشاوران موسسه مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی تماس حاصل کنید. مشاوران این موسسه برتر در شعبه های تهران، شیراز، اصفهان، تبریز، مشهد و رشت در همه روزهای کاری هفته آماده پاسخگویی به مراجعان گرامی می باشند.

مقالات مرتبط

ثبت درخواست مشاوره فوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرایط و مزایای ویزای کار

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده