تحصیل در کشورهای آفریقایی

تحصیل در کشورهای آفریقایی

کشورهای آفریقایی اخیرا به یکی از گزینه های مناسب برای مهاجران تحصیلی تبدیل شده است. در این مقاله به بررسی چگونگی شرایط تحصیل در کشورهای آفریقایی می پردازیم. در این مقاله می خوانید:

 • چرا تحصیل در کشورهای آفریقایی؟
 • اهمیت قاره آفریقا و کشورهای آفریقایی
 • فهرست کشورهای آفریقایی
 • تحصیل در کشور آفریقای جنوبی
 • اهمیت کشور آفریقای جنوبی
 • دلایل تحصیل در کشور آفریقای جنوبی
 • تحصیل در کشور مصر
 • دلایل تحصیل در کشور مصر
 • تحصیل در کشور نیجریه
 • تحصیل در کشور سودان
 • سخن آخر
 • سوال های متداول در مورد تحصیل در کشورهای آفریقایی

چرا تحصیل در کشورهای آفریقایی؟

کشورهای آفریقایی از فقیرترین کشورهای جهان محسوب می شوند اما علی رغم این موضوع متقاضیان فراوانی برای مهاجرت تحصیلی به این کشورها مهاجرت می کنند. پایین بودن هزینه های زندگی و تحصیل در این کشورها و همچنین کیفیت بالای دانشگاه های این کشورها از جمله دلایل مهم در انتخاب این کشورها برای تحصیل می باشد.از مهم ترین دلایل جذب متقاضیان تحصیل در کشورهای آفریقایی می توان هزینه بسیار پایین و اعتبار مدرک دانشگاهی این کشورها را نام برد. یکی دیگر از معیارهای مهم در مهاجرت به کشورهای آفریقایی تحصیل به زبان انگلیسی در این کشورها می باشد.کشورهای آفریقایی که دارای دانشگاه های معتبر جهان می باشند، در سال های اخیر به یکی از مقاصد تحصیلی برای متقاضیان ایرانی تبدیل شده است. متقاضیان ایرانی که با همه تلاش خود موفق به پذیرش در رشته مورد نظر خود در کنکور سراسری نمی شوند، دانشگاه های کشورهای آفریقایی را محل مناسبی برای تحقق آرزوهای خود می بینند.از جمله دلایل علاقمندی متقاضیان ایرانی به تحصیل در دانشگاه های کشورهای آفریقایی می توان تحصیل به زبان انگلیسی، پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی، بالا بودن کیفیت آموزشی، هم راستا بودن سیستم آموزشی با سیستم آموزشی کشورهای اروپایی و امکان اخذ اقامت این کشورها با تحصیل و اشتغال را نام برد.برخی از دانشگاه های کشورهای آفریقایی در میان دانشگاه های کشورهای جهان از ارزش و اعتبار علمی خوبی برخوردار هستند.

این مقاله که توسط مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی تهیه شده است به بررسی دقیق چگونگی تحصیل در کشورهای آفریقایی می پردازد و روش های ممکن در جهت امکان تحصیل در این کشورها را به تفضیل شرح می دهد. اگر قصد تحصیل در کشورهای آفریقایی را دارید و نمی دانید از کجا شروع کنید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید. با ما همراه باشید.

اهمیت قاره آفریقا و کشورهای آفریقایی

قاره آفریقا از فقیرترین مناطق مسکونی زمین می باشد. استعمار و تسلط دولت های فاسد اقتصاد این کشورها را در طول سالیان طولانی به یغما برده است. فقر و عدم ثبات در اقتصاد و تجارت موجب تنش و بی ثباتی و پایین آمدن درآمد سالانه و امید به زندگی در زندگی مردم کشورهای آفریقایی شده است. در سال های اخیر کشورهای آفریقای جنوبی، غنا، کنیا، کامرون و مصر با تکیه بر منابع طبیعی و معادن طلا و الماس و بر اساس ایجاد نظام قانونی مناسب به موفقیت های اقتصادی و تجاری نائل شده اند.این قاره سبز که از نظر برخورداری از منابع طبیعی و معادن ارزشمند سالیان سال مستعمره های کشورهای اروپایی بوده اند، در سال های اخیر با استقلال توانسته اند در مسیر توسعه اقتصادی و تجاری گام بردارند.کشور ثروتمند نیجریه بر روی یکی از بزرگترین ذخایر نفت جهان قرار دارد که در حال حاضر به عنوان یکی از سریع ترین اقتصادهای در حال رشد جهان محسوب می شود. زیر ساخت های این قاره ثروتمند اما فقیر با تکیه بر منابع ارزشمند و استقلال مالی و تجاری در حال پیشرفت وتوسعه است.قاره آفریقا دومین قاره بزرگ جهان و کهن ترین قاره جهان است که بسیاری از مهم ترین کشورهای جهان در این قاره قرار دارد. در مجموع این قاره از ۵۴ کشور تشکیل شده است. بزرگترین کشور قاره آفریقا کشور الجزایر و پرجمعیت ترین کشور این قاره سیاه کشور نیجریه است. به دلیل مهاجرت های فراوان در این قاره تنوع و گوناگونی قومیتی و نژادی فراوانی دیده میشود. در این قاره شگفت مردم به ۲۰۰ زبان مختلف با هم صحبت می کنند که این تفاوت در زبان و گویش نیز از دلایل مهاجرت های فراوان و مستعمره بودن این کشورها می باشد. از قرن ۷ تا قرن ۲۰ برده داری در این قاره سیاه مرسوم بوده است. ازجمله کشورهای آفریقایی که مستعمره دیگر کشورها نبوده اند، می توان کشور لیبریا و اتیوپی را نام برد.شهرها و کشورهای مهم عرب زبان مانند مصر، خارطوم، ژوهانسبورگ، کازابلانکا، الجزیره و نایروبی نیز در این قاره قرار دارند که اهمیت جهانی دارند. کشورهای مصر و آفریقای جنوبی از اقتصادهای برتر این قاره محسوب می شوند. قاره آفریقا بیش از ۷ میلیون سال قدمت دارد و جاذبه های طبعی این قاره هر ساله توریست های فراوانی را به شهرهای زیبای آن می کشاند.

فهرست کشورهای آفریقایی

کشورهای آفریقایی مجموعی از بیش از ۵۰ کشور می باشد که برخی از این کشورها در گذشته های دور مستعمره های کشورهای برتر اروپایی بوده اند. کشورهای آفریقایی عبارتند از:

نیجریه، اتیوپی، مصر، جمهوری دموکراتیک کنگو، آفریقای جنوبی، تانزانیا، کنیا، سودان، الجزایر، اوگاندا، مراکش، موزامبیک، غنا، آنگولا، ساحل عاج، ماداگاسکار، کامرون، نیجر، بورکینافاسو، مالی، مالاوی، زامبیا، سومالی، سنگال، چاد، زیمباوه، سودان جنوبی، تونس، گینه، بنین، بوروندی، توگو، اریتره، سیرالئون، لیبی، جمهوری کنگو، جمهوری آفریقای مرکزی، لیبریا، موریتانی، نامیبیا، بوتسوانا، گامبیا، گینه استوایی، لسوتو، گابن، گینه بیسائو، موریس، اسواتینی، جیبوتی، رئونیون( مستعمره فرانسه)، کومور، کیپ ورد، صحرای غربی، مایوت( فرانسه)، سائوتومه و پرنسیب، سیشل و سنت هلینا( بریتانیا)

تحصیل در کشور آفریقای جنوبی

متقاضیان تحصیل در دانشگاه های آفریقای جنوبی برای تحصیل در مقطع لیسانس یا کارشناسی نیازمند مدرک مهارت زبان آیلتس با نمره ۶ می باشند. برای تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا متقاضیان باید دارای مدرک مهارت زبان آیلتس ۶.۵ و ۷ باشند. از مجموع دانشگاه های معتبر کشور آفریقای جنوبی در حدود ۱۱ دانشگاه این کشور مورد تائید وزارت علوم ایران می باشد. دانشجویان در حال تحصیل در دوره های دانشگاهی می توانند برای اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان خود اقدام کنند. البته امکان اخذ ویزای همراه شامل دانشجویانی نمی شود که برای تحصیل در دوره ها و کورس های زبانی در این کشور حضور دارند.

تحصیل در کشور آفریقای جنوبی
تحصیل در کشور آفریقای جنوبی

اهمیت کشور آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی از مهم ترین و پیشرفته ترین کشورهای قاره آفریقا محسوب می شود. این کشور که در جنوب قاره سیاه آفریقا قرار دارد، دارای ۳ پایتخت متفاوت است: پروتوریا، کیپ تاون و بلوم فونتین. شهر زیبا و توسعه یافته ژوهانسبورگ را می توان پرجمعیت ترین شهر آفریقای جنوبی نامید. کشور آفریقای جنوبی به دلیل توسعه و پیشرفت رو به رشد یکی از کشورهای پیشرفته و با فرصت های شغلی عالی می باشد.

دلایل تحصیل در کشور آفریقای جنوبی

کشور آفریقای جنوبی بنا به دلایل مهمی در سال های اخیر از گزینه های مناسب برای تحصیل متقاضیان از سرتاسر جهان می باشد. از جمله این دلایل می توان موارد زیر را نام برد:

رواج زبان انگلیسی

کشور آفریقای جنوبی در گذشته های دور از مستعمره های کشور انگلستان بوده است و بیشتر مردم به همین دلیل تسلط بالایی به زبان انگلیسی دارند. بسیاری از متقاضیان تحصیل در کشورهای اروپایی به دلیل عدم تسلط به زبان رسمی کشورهای اروپایی از تحصیل در این کشورها باز می مانند. در حالی که به دلیل رواج زبان انگلیسی و فراگیری راحت این زبان کشور آفریقای جنوبی به یک گزینه محبوب مهاجرت تحصیلی در میان متقاضیان تحصیل تبدیل شده است. فراگیری زبان انگلیسی در محیط کاملا انگلیسی زبان و با تعامل با مردم در جامعه انگلیسی زبان آفریقای جنوبی به قطع یکی از برترین روش های تسلط به این زبان می باشد.

اخذ ویزای کورس ها و دوره های زبان انگلیسی

متقاضیان تحصیل در کشورهای برتر اروپایی که به دلیل دشواری های اخذ ویزای این کشورها و دارا نبودن مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس و تافل شرایط لازم برای تحصیل در کشورهای اروپایی را ندارند، راهی کشور آفریقای جنوبی می شوند تا با شرکت در دوره ها و کورس های زبان انگلیسی مدرک مهارت زبان را اخذ کنند. در حال حاضر کشور آفریقای جنوبی، مالزی و مالتا برای دوره ها و کورس های آمادگی زبان انگلیسی به متقاضیان ویزا می دهند. متقاضیان با اخذ ویزای دوره های زبان می توانند در دوره ها و کورس های زبان انگلیسی در این کشورها شرکت کنند و پس از کسب نمره و مهارت لازم در صورت تمایل برای تحصیل در دانشگاه های برتر اروپایی اقدام کنند.

پایین بودن هزینه های زندگی

یکی از مهم ترین دلایل مهاجرت تحصیلی متقاضیان به کشور آفریقای جنوبی پایین بودن هزینه های زندگی و تحصیل می باشد. در واقع مهم ترین موضوع در جهت تحصیل در هر کشور تمکن مالی کافی متقاضی برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی در کشور مقصد می باشد. مقرون به صرفه بودن هزینه های تحصیل در آفریقای جنوبی و هزینه زندگی در کشور آفریقای جنوبی موجب جذب متقاضیان فراوانی از سرتاسر جهان شده است. در واقع هزینه های زندگی در این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای انگلیسی زبان بسیار مناسب می باشد.

فرصت کار و تحصیل در کشورهای برتر جهان

کشور آفریقای جنوبی می تواند برای متقاضیانی که قصد کار و اشتغال و تحصیل در کشورهای برتر جهان را دارند، به مثابه یک سکوی پرتاب عالی باشد. متقاضیان پس از شرکت در دوره ها و کورس های آمادگی زبان و اخذ مدرک مهارت زبان انگلیسی خود می توانند برای تحصیل به کشورهای آمریکا، انگلستان، کانادا و استرالیا مهاجرت کنند و یا این که در همان کشور آفریقای جنوبی مشغول کار و اشتغال شوند. متقاضیان با تحصیل در دانشگاه های این کشور می توانند به کار در آفریقای جنوبی و اشتغال بپردازند.

فرصت کار و تحصیل کشورهای برتر جهان
فرصت کار و تحصیل کشورهای برتر جهان

وجود فرصت های شغلی فراوان

کشور در حال رشد و توسعه آفریقای جنوبی به دلیل ورود به دنیای مدرن و صنعتی نیاز به افراد تحصیل کرده و با مهارت حرفه ای و شغلی دارد و این یکی از مزیت های بزرگ تحصیل در این کشور می باشد. فارغ تحصیلان دوره زبان و یا دانشگاه های آفریقای جنوبی به دلیل وجود فرصت های شغلی فراوان در این کشور می توانند مشغول به کار و فعالیت شوند و بر اساس درآمد بالای افراد تحصیل کرده در این کشور زندگی خوبی برای خود فراهم کنند.

تحصیل در کشور مصر

کشور مصر یک کشور مسلمان با قوانین و مقررات اسلامی می باشد. محدودیت های موجود بر اساس دین و مذهب این کشور موجب محدودیت زندگی و تحصیل برای دانشجویان بین المللی نمی باشد و این دانشجویان می توانند آزادانه از فضای سنتی و مدرنیته این کشور کهن و باستانی برای تحصیل و اقامت استفاده کنند. متقاضیان تحصیل در دانشگاه های کشور مصر باید دارای مدرک تحصیلی دیپلم و یا معادل آن باشند.دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی تافل و یا آیلتس نیز برای تحصیل در دانشگاه های این کشور الزامی می باشد. هزینه های تحصیل در دانشگاه های مصر به طور متوسط در حدود ۵۰۰۰ دلار می باشد.هزینه های اجاره بهای محل اقامت در این کشور نیز در حدود ۳۰۰۰ دلار می باشد. متقاضیان تحصیل پزشکی می توانند با اخذ پذیرش از دانشگاه های علوم پزشکی مصر در این کشور مشغول به تحصیل پزشکی شوند. طول مدت تحصیل پزشکی در این کشور ۷ سال می باشد.

تحصیل در کشور مصر
تحصیل در کشور مصر

دلایل تحصیل در کشور مصر

کشور زیبا و کهن مصر که پایتخت آن شهر قاهره می باشد، از پیشرفته ترین کشورهای قاره آفریقا محسوب می شود. زبان رسمی این کشور عربی و دارای آب و هوای گرم و خشک می باشد. متقاضیان تحصیل در این کشور را به دلایل مختلف انتخاب می کنند. از جمله دلایل انتخاب این کشور برای تحصیل موارد زیر را می توان نام برد:

 • پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی
 • آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم کشور کهن مصر
 • زندگی و اقامت در کشور آفریقایی برتر
 • دارا بودن دانشگاه های بسیار معتبر

دانشگاه های کشور مصر از برترین دانشگاه های جهان می باشند و ۵ دانشگاه این کشور در میان برترین دانشگاه های جهان قرار دارند. دانشگاه اسکندریه مصر با رتبه جهانی ۵۷۹، دانشگاه قاهره با رتبه جهانی ۶۹۳، دانشگاه منصورا با رتبه جهانی ۱۱۱۰، دانشگاه آمریکایی قاهره با رتبه جهانی ۱۱۶۷ و دانشگاه بنها با رتبه جهانی ۱۳۱۶ از جمله معتبر ترین و برترین دانشگاه های کشور مصر محسوب می شوند.

تحصیل در کشور نیجریه

کشور نیجریه که از کشورهای مهم و در حال پیشرفت کشورهای آفریقایی محسوب می شود، در بخش غربی قاره آفریقا قرار دارد. کشور نیجریه با تسهیل روند مهاجرت تحصیلی و اعطای بورسیه های تحصیلی متقاضیان بسیاری را برای تحصیل به این کشور جذب کرده است. در واقع با اعطای بورسیه های تحصیلی شرایط تحصیل رایگان در این کشور برای دانشجویان فراهم می شود. بورسیه های تحصیلی تا ۷۰ درصد هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویان را پوشش می دهند. دانشگاه های این کشور در رتبه بندی های جهانی دارای رتبه های خوبی می باشند. دانشگاه آیبادان با رتبه جهانی ۱۲۳۳، دانشگاه نیجریه با رتبه جهانی ۱۶۷۷ و دانشگاه لاگوس با رتبه جهانی ۲۰۹۴ از برترین دانشگاه های این کشور محسوب می شوند. دانشجویان می توانند با تحصیل در دانشگاه های این کشور به دانشگاه های برتر اروپا منتقل شوند و تحصیل خود را در آن کشورها ادامه دهند. متقاضیان برای تحصیل در دانشگاه های کشور نیجریه نیاز به شرکت در آزمون ورودی و پذیرش ندارند.

تحصیل در کشور سودان

کشور سودان سومین کشور بزرگ قاره آفریقا و دومین کشور عربی پس از الجزایر می باشد. کشور سودان یکی از کشورهای آفریقایی است که اقتصاد آن بر پایه نفت است و در سال های اخیر دولت این کشور در حال بهبود اقتصاد و وضعیت بهداشت و زندگی مردم می باشد. زبان عربی زبان رسمی و زبان انگلیسی زبان دوم این کشور محسوب می شود. دانشگاه رومبک این کشور شرایط تحصیل رایگان را برای متقاضیان فراهم کرده است. اعطای بورسیه های تحصیلی عالی در رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف این دانشگاه را به یک گزینه مناسب برای تحصیل رایگان تبدیل کرده است. دانشگاه جوبا دیگر دانشگاه این کشور است که دارای رتبه یک در میان دانشگاه های کشور سودان می باشد. این دانشگاه معتبر دارای رتبه جهانی ۱۱۵۲۶ می باشد.

تحصیل در کشور سودان
تحصیل در کشور سودان

سخن آخر

در این مقاله به بررسی چگونگی تحصیل در کشورهای آفریقایی و توضیح های مفید در مورد برترین دانشگاه های این کشورها پرداختیم. از مجموع موارد ذکر شده در مورد دانشگاه های کشورهای آفریقایی می توان این نتیجه را گرفت که در حال حاضر تحصیل در کشورهای آفریقایی یکی از گزینه های خوب برای مهاجرت تحصیلی محسوب می شود. وجود دانشگاه های معتبر و جهانی، پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی در این کشورها، اعتبار بالای مدارک دانشگاهی، بالا بودن سطح علمی وکیفیت آموزشی برخی دانشگاه ها و شرایط سهل و راحت پذیرش در دانشگاه ها و کالج های این کشورها از موارد مهمی است که موجب جذب متقاضیان بین المللی به این کشور ها می شود.تحصیل به زبان انگلیسی و شرایط پذیرش راحت از مهم ترین دلایل تحصیل در کشورهای آفریقایی محسوب می شود. از جمله دلایل علاقمندی متقاضیان ایرانی به تحصیل در دانشگاه های کشورهای آفریقایی می توان تحصیل به زبان انگلیسی، پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی، بالا بودن کیفیت آموزشی، هم راستا بودن سیستم آموزشی با سیستم آموزشی کشورهای اروپایی و امکان اخذ اقامت این کشورها با تحصیل و اشتغال را نام برد. برخی از دانشگاه های کشورهای آفریقایی در میان دانشگاه های کشورهای جهان از ارزش و اعتبار علمی خوبی برخوردار هستند.

اگر با همه مزیت های ذکر شده در این مقاله کامل برای مهاجرت تحصیلی به کشورهای آفریقایی تردید دارید و نمی دانید از کجا شروع کنید، می توانید از خدمات مشاوره ای مهاجرت تحصیلی موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی بهره مند شوید. کارشناسان موسسه ما در شعبه های تهران، شیراز، اصفهان، مشهد و تبریز با آگاهی از جدیدترین قوانین حقوقی و مهاجرتی بهترین گزینه مهاجرتی ممکن را از لحاظ شرایط زندگی، تحصیلات و بودجه به شما ارائه می دهند.

این مقاله به شرح چگونگی تحصیل در کشورهای آفریقایی پرداخت. بالا بودن کیفیت آموزشی برخی دانشگاه ها و شرایط سهل پذیرش در دانشگاه های این کشورها موجب جذب متقاضیان بین المللی به این کشور ها می شود. وجود برخی دانشگاه های معتبر با رتبه های جهانی و منطقه ای، پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی در این کشورها، اعتبار بالای مدارک دانشگاهی و تحصیل به زبان انگلیسی را می توان از مهم ترین دلایل انتخاب کشورهای آفریقایی برای تحصیل دانست. از دیگر مزیت های تحصیل در این کشورها آشنایی با فرهنگ های مختلف و زندگی در کشورهای مدیترانه ای را می توان نام برد. اگر قصد مهاجرت تحصیلی به کشورهای اروپایی، آسیایی، آمریکای لاتین و آفریقایی را دارید، مقاله های موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی را دنبال کنید و بدون پرداخت هزینه از خدمات مشاوره ای این موسسه برتر در سطح کشور برخوردار شوید.

سوالات متداول در مورد تحصیل در کشورهای آفریقایی

1- چرا متقاضیان تحصیل در کشورهای آفریقایی را انتخاب می کنند؟

پایین بودن هزینه های زندگی و تحصیل در این کشورها و همچنین کیفیت بالای دانشگاه ها و اعتبار مدرک دانشگاهی و امنیت و ثبات این کشورها و تحصیل به زبان انگلیسی

2- مهم ترین کشورهای آفریقایی کدام کشورها می باشند؟

آفریقای جنوبی، مصر، نیجریه، سودان، غنا، تیوپی اوگاندا، مراکش، موزامبیک، غنا، آنگولا، ساحل عاج، ماداگاسکار، کامرون، نیجر، بورکینافاسو، مالی، مالاوی، زامبیا، سومالی، سنگال، چاد، زیمباوه

3- دلایل تحصیل در کشورهای آفریقایی چیست؟

پایین بودن هزینه های زندگی و تحصیل تحصیل به زبان انگلیسیآشنایی با فرهنگ های مختلفوجود دانشگاه های برتر جهانی

4- زبان تحصیل و زندگی در کشور آفریقای جنوبی چیست؟

زبان انگلیسی

5- مهم ترین مدرک برای تحصیل در کشور آفریقای جنوبی چیست؟

متقاضیان برای تحصیل در مقطع لیسانس باید دارای مدرک مهارت زبان آیلتس با نمره ۶ و برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا باید دارای مدرک مهارت زبان آیلتس ۶.۵ و ۷ باشند.

6- آیا امکان اخذ ویزای همراه با تحصیل در دوره زبان کشور آفریقای جنوبی وجود دارد؟

امکان اخذ ویزای همراه شامل دانشجویانی نمی شود که برای تحصیل در دوره ها و کورس های زبانی در این کشور حضور دارند.

7- دلایل تحصیل در کشور آفریقای جنوبی چیست؟

رواج زبان انگلیسیاخذ ویزای کورس و دوره های زبان انگلیسیپایین بودن هزینه های زندگیفرصت کار و تحصیل در کشورهای برتر جهانوجود فرصت های شغلی فراوان

8- هزینه های تحصیل و زندگی در کشور مصر چقدر است؟

هزینه های تحصیل در دانشگاه های مصر به طور متوسط در حدود ۵۰۰۰ دلار می باشد. هزینه های اجاره بهای محل اقامت در این کشور نیز در حدود ۳۰۰۰ دلار می باشد.

9- دلایل تحصیل در کشور مصر کدامند؟

پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگیدارا بودن دانشگاه های بسیار معتبرآشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم کشور کهن مصرزندگی و اقامت در کشورآفریقایی برتر

10- مدارک لازم برای تحصیل در کشور مصر چیست؟

متقاضیان باید دارای مدرک تحصیلی دیپلم و یا معادل آن باشند. دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی تافل و یا آیلتس نیز برای تحصیل در دانشگاه های این کشور الزامی می باشد.

11- رتبه های جهانی دانشگاه های معتبر مصر کدامند؟

دانشگاه اسکندریه با رتبه جهانی ۵۷۹، دانشگاه قاهره با رتبه جهانی ۶۹۳، دانشگاه منصورا با رتبه جهانی ۱۱۱۰، دانشگاه آمریکایی قاهره با رتبه جهانی ۱۱۶۷ و دانشگاه بنها با رتبه جهانی ۱۳۱۶

مقالات مرتبط

ثبت درخواست مشاوره فوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرایط و مزایای ویزای کار

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده