شرایط بورسیه تحصیلی در خارج از کشور

اخذ بورسیه های تحصیلی خارج از کشور این روزها با توجه به گرانی ارز دلار، یورو و غیره خیلی پرطرفدار شده است، بورسیه ها که از دولت ها یا دانشگاه های خارجی اعلام می شود، انواع مختلفی دارد، برخی از آنها شهریه کامل و برخی علاوه بر شهریه هزینه های زندگی نیز پوشش می دهند. ما در این مقاله به صورت خلاصه توضیحاتی راجع به شرایط بورسیه آورده ایم. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران موسسه در دفاتر تهران، شیراز و اصفهان و مشهد در ارتباط باشید.

بورسیه تحصیلی خارج از کشور

سازمان دهی، الویت بندی و درخواست به موقع : هنگامی که برای بورسیه های تحصیلی تحقیق می کنید مطمئن شوید و یاد داشت بردارید . ( اگر به صورت آنلاین جستجو می کنید )  url و آدرس مربوط به بورسیه ی تحصیلی , مقدار بورسیه ی تحصیلی , آخرین مهلت  و اینکه برای چه کسی است را یاد داشت کنید و آن چیزی هایی را که برای درخواست نامه نیاز دارید را فراهم کنید . هنگامی که جستجو هایتان تمام شد , بورسیه های تحصیلی که پیدا کردید را الویت بندی کنید . کدام بورسیه ی تحصیلی بیشترین احتمال را دارد که به شما تعلق گیرد؟ کدام یک ارزش بیشتری دارد ؟ کدامیک دارای مهلت ثبت نام مشخصی است که ممکن است زود تمام شود؟

درخواست برای تعداد زیادی بورسیه: هرچه تعداد درخواست شما برای بورسیه ها بیشتر باشد شما شانس بیشتری برای دریافت یکی از آن ها دارید , و احتمال دارد شانس با شما یار باشد و بیشتر از یک بورسیه دریافت کنید . اما باید مطمئن شوید که تمام تلاش خود را برای هر درخواست نامه به کار گرفته اید. یک درخواست نامه ی نامرتب و ناقص شانسی برای گرفتن بورسیه ندارد بنابراین 5 درخواست نامه ی خوب بهتر از 10 درخواست نامه ی بد است.

هرچه سریع تر برای آموزشگاهی که تمایل دارید ثبت نام کنید : آموزشگاه ها بزرگترین ارائه دهندگان بورسیه های تحصیلی هستند . بسیاری از آموزشگاه این اجازه را به شما میدهند که هم زمان که فرم درخواست تحصیل در انجا را ارسال میکنید , برای بورسیه ی تحصیلی نیز درخواست دهید.

آنها فقط به دانشجویانی که پذیرفته میشوند بورسیه ی تحصیلی اعطا میکنند و بورسیه ها محدود هستند بنابراین مطمئن شوید که زود درخواست داده اید ( بیشتر از 6 ماه قبل از شروع دوره ی تحصیلی ) تا شانس خود را برای دریافت بورسیه از آموزشگاه مورد نظر بالا ببرید.

چه چیز هایی نیاز است که در فرم درخواست نامه ذکر شود؟

این موضوع ممکن است در بورسیه های تحصیلی مختلف متفاوت باشد , بنابراین مطمئن شوید که هر چیزی که نیاز است را ارسال کرده باشید.  مدارک مورد نیاز معمول CV/رزومه، مقاله، رونوشتی از ریز نمراتتان، مدارک کمک های مالی و توصیه نامه. بیایید نگاه دقیق تری به کدام از موارد گفته شده در بالا بیندازیم.

اهمیت مقاله در اخذ بورسیه

مقاله: مقاله ی شما بقدری مهم است که باعث حفظ بورسیه ی تحصیلی شما میشود . فقط یک چیزی با سرعت ننویسید و در پاکت بگذارید . روی مقاله تان کار کنید . تکه به تکه بنویسید و اجازه دهید این روند چند روزی طول بکشد . مطمئن شوید که خواننده ی مقاله تان را قانع کرده باشید که چرا میخواهید در یک دانشگاه یا برنامه ی تحصیلی خاص تحصیل کنید و و چرا به این بورسیه ی تحصیلی احتیاج دارید . مشتاق , متشخص و مصر باشید.

توصیه نامه استاد جهت بورسیه

توصیه نامه: برای بسیاری از بورسیه های تحصیلی شما نیاز به ضمیمه کردن توصیه نامه دارید .این نامه باید توسط مادر یا نامزد یا شخص دیگری که در درجه ی اول رابطه ی شخصی با شما دارد , نوشته شده باشد . این نامه میتواند توسط دبیر, کار فرما یا مربی شما نوشته شود  که شما و استعدادتان را به عنوان دیدگاه حرفه ای میشناسد .

درخواست نامه ی خود را برجسته کنید : برای بورسیه های تحصیلی رقابتی , بسیار مهم است که درخواست نامه ی شما در میان ازدحام درخواست نامه ها برجسته باشد . یک سابقه ی تحصیلی بسیار عالی یا یک مقاله ی تاثیر گذار میتواند شروع خوبی باشد .

شما همچنین ممکن است بخواهید یک عکس یا یک پاکت رنگی یا یک تمبر خاص استفاده کنید اما نباید در انجام این کار ها افراط نمایید .

ارسال درخواست نامه: همیشه قبل از مهلت مقرر ثبت نام کنید . مطمئن شوید که همه چیزهایی که از شما درخواست شده در درخواست نامه ضمیمه کرده باشید. دوباره مقاله و رزومه تان را بررسی کنید تا غلط املایی و غلط دستوری نداشته باشد و مطمئن شوید که آدرس و برچسب روی پاکت درست باشد.

چه افرادی بهترین شانس را برای دریافت بورسیه ی تحصیلی دارند؟

دانشجویان PhD: اگر قصد تحصیل برای مقطع PhD دارید , شانس خوبی برای گرفتن پشتوانه ی مالی دارید . در این مرحله به عنوان شغل دانشگاهی شما میتوانید یک دارایی ارزشمند برای دانشگاه خود باشید تا بتوانید به آنها در تدریس درسها و انجام تحقیقات کمک کنید .

دانشجویان کارشناسی ارشد: به عنوان دانشجوی کارشناسی ارشد تجربیات بسیار زیادی به دست آورده اید و میتوانید به عنوان دستیار اساتید یا تیم اجرایی یا اداری در دانشگاه خود کمک کنید . این کار ها معمولا 10 ساعت کاری در هفته را شامل میشود که می تواند در عوض شهریه ی مجانی شما به حساب بیاید .

دانشجویان ممتاز تحصیلی: دانشجویان با سابقه ی تحصیلی ممتاز دارای شانس بهتری برای دریافت بورسیه ی تحصیلی هستند , بخصوص دانشجویانی که دارای نمره های عالی در آزمون های ورودی مربوطه هستند .

دانشجویان فقیر: یکی از معیار های معمول برای بورسیه های تحصیلی وضعیت اقتصادی خانواده ی دانشجو میباشد . هدف بسیاری از بورسیه های تحصیلی کمک به دانشجویان فقیر است که بتوانند تحصیلات خوبی داشته باشند , در حالیکه دانشجویانی که از نظر اقتصادی وضعیت بهتری دارند توقع دارند خانواده شان از آنها حمایت مالی کند.

در این مقاله سعی کردیم اخذ بورسیه را به صورت خیلی کلی توضیح دهیم و وارد شرایط خاص هر کشور مثل بورسیه تحصیلی ایتالیا و غیره نشویم، جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بورسیه ها و شرایط اپلای کردن می توانید با مشاوران موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در ارتباط باشید.

مقالات مرتبط

ثبت درخواست مشاوره فوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرایط و مزایای ویزای کار

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده