تحصيل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه رودن یا دوستی ملل روسيه

دانشگاه رودن روسيه

امروزه دانشگاه رودن یا دوستی ملل (RUDN) یکی از موسسات آموزش عالی دولتی روسیه است. این دانشگاه تنها دانشگاه جهان است که هر ساله تجمعی از دانشجویان 145-150 کشور را دارد. این دانشگاه دارای یک ساختار چند دانشکده ای و رشته ای است، به نوعی این دانشگاه یکی از دانشگاه های کلاسیک جهان است. بیش از 77 هزار فارغ التحصیل این دانشگاه به کار در 170 کشور جهان می پردازند، در میان آنها بیش از 5500 نفر دارندگان درجه دکترا می باشند. متخصصان در 62 رشته در این دانشگاه تحصیل میکنند. بیش از 29 هزار فارغ التحصیل کارشناسی ارشد و در حال حاضر دانشجویان از 140 کشور در این دانشگاه تحصیل می کنند. این دانشگاه نشان دهنده بیش از 450 کشور و ملیت جهان است.

موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی می تواند شما در اخذ پذیرش پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه رودن یا دوستی ملل و ویزای کشور روسیه کمک و راهنمایی کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید.

اعزام دانشجو و تحصيل پزشكي و دندانپزشکی در دانشگاه رودن

شما می توانید برای کسب مشاوره رایگان تلفنی در زمینه شرایط اعزام دانشجو به روسیه به صورت تضمینی با مشاورین ما در تهران و شیراز تماس حاصل فرمائید. موسسه مهاجرت به روسیه برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) با همراهی وکیل مهاجرت در تمامی مسیر مهاجرت شما می تواند در اخذ پذیرش از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران و وزارت بهداشت به متقاضیان کمک کند.

دانشگاه رودن روسيه

فعالیت های بین المللی دانشگاه رودن یا دوستی ملل

رقابت های علمی و فکری با دیگر دانشگاه ها بالاترین رتبه بندی بین المللی را در اروپا و آسیا دارد، در طول مدت کار دانشگاه رودین  ارتباط این با مؤسسات دانشگاهی و چهره دانشگاهی در شرق و غرب اروپا، و در سراسر جهان همواره برقرار بوده است. از زمان آغاز ضرورت وجود این استراتژی به یک عامل موفقیت تبدیل شده است: در حال حاضر RUDN حدود 100 مشارکت در سطح گسترده دانشگاه ، از جمله شبکه تبادل علمی و برنامه همکاری مشترک را دارد.

این دانشگاه دارای یک مرکز تحقیقاتی مشهور است. و دارای یک تیم از 4500 کارمند می باشد، که در میان آنها 2826 معلمان مجرب وجود دارد. این دانشگاه شامل بیش از 870 گواهی ثبت اختراع  و 150 اختراع ثبت شده از فدراسیون روسیه در همه زمینه های پژوهش های علمی دانشگاهی می باشد.

بسیاری از چهره های خارجی و روسی سیاسی و محققان و دانشمندان برجسته دانشگاه رودن اساتید بازنشسته شده اند. در میان آنها رئیس جمهور نامیبیا، آنگولا، سریلانکا و جمهوری آفریقای جنوبی، گابن و نیجریه هستند. نخست وزیر بنگلادش، قزاقستان؛ مدیر ارشد اجرایی سازمان ملل متحد در آموزش و پرورش، فرهنگ و علم؛ مدیر CEPES نیز جزو دانشجویان این دانشگاه بوده اند.

مدارس کالج ها و ادارات دانشگاه رودن مسکو

دانشگاه رودن یک دانشگاه عمومی چند رشته ای است، ادغام پژوهش و آموزش در ده ها زمینه در این دانشگاه قابل مشاهده است. RUDN شامل 7 دانشکده، 10 موسسه، 156 آزمایشگاه های علمی و آموزشی، 4 مراکز آموزش و پژوهش در سطح دانشگاه و 18 برنامه کارشناسی و کارشناسی ارشد معتبر در سطح جهانی شده است.

دروس دانشگاه بسته به رشته انتخابی شما متغیر است.  تحصیل در دانشگاه رودن بدون مدرک زبان نیز ممکن است ، تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی نیز در دانشگاه رودن مقدور است.

شرایط تحصیل در دانشگاه رودن در مقطع کارشناسی یا لیسانس مانند دیگر دانشگاه ها می باشد اما مسلما تفاوت هایی وجود دارد که قبل از اقدام بایستی از آنها آگاه گردید.

بخش ها و دانشکده های دانشگاه دوستی ملل

 • موسسه کشت و فن آوری
 • موسسه مشکلات پزشکی
 • دانشکده علوم انسانی و اجتماعی
 • دانشکده مهندسی
 • موسسه پزشکی و داروسازی
 • دانشکده علوم
 • دانشکده زبانشناسی
 • دانشکده محیط زیست
 • دانشکده اقتصاد
 • موسسه حقوق
 • موسسه تحقیقات علمی گرانش و کیهان شناسی
 • موسسه تحقیقات فنی و اقتصادی
 • موسسه زبان های خارجی
 • موسسه اقتصاد جهانی و کسب و کار

موسسه پزشکی دانشگاه رودن یا دوستی ملل

این موسسه در سال 1961 تاسیس شد.  تا کنون بیش از 5000 دانش آموز از این دانشگاه فارغ التحصیل شدند.

این دانشگاه شامل 44 صندلی، 2 دوره مستقل و مرکز شبیه سازی پزشکی می باشد.

420 استاد، 5 دانشگاه، 2 اعضای وابسته RAS، 24 اعضای وابسته آکادمی عمومی، 15 دانشمند برگزیده از فدراسیون روسیه، 3 برنده جایزه دولتی، 2 برندگان جایزه دولت روسیه، 165 پزشکان علوم و 220 نامزد دریافت جایزه علوم داشته است.

موسسه پزشکی PFUR به طور گسترده ای هم در روسیه و هم در خارج از کشور به علت تعداد زیادی از دانشمندان و دانش آموختگان شناخته شده است. بیش از 6400 فرد حرفه ای، فارغ التحصیلان PFUR در بیش از 110 کشور در حال کار و فعالیت می باشند. در بین آنها دانشمندان معروف، که به علوم پزشکی کمک کرده اند نیز وجود دارد، ارائه سخنرانی و برگزاری کلاس های عملی در این موسسه صورت میگیرد. به دانشجویان رمز و راز بدن انسان و عملکردهای فیزیولوژیکی بدن را در آزمایشگاه نشان می دهند، این آزمایشگاه مجهز به دستگاه های مدرن می باشد، تشخیص بیماری و روش های جدید درمان جزو اهداف این دانشگاه است.

کارکنان موسسه پزشکی نقش فعالی در توسعه و استفاده از برنامه های آموزشی ابتکاری جدید برای پزشکان و کارشناسان دیگر ارائه میکنند. امکانات اصلی این موسسه عبارتند از پژوهش های جامع دانشجویی، که در آن دانشجویان می توانند در مراحل اولیه به عنوان دانشمند در فعالیت های علمی درگیر شوند؛ جامعه پزشکان جوان «بقراط» دارای تئاتر و باشگاه تاریخ و ادبیات است. آموزش پیش دانشگاهی شامل یک مدرسه پزشکی بیولوژیکی و کلاس های مقدماتی می باشد.

 امروزه امکانات موسسه پزشکی شامل آزمایشگاههای بالینی، که در آن یک سیستم آموزش فعال بر اساس آزمون کامپیوتری و سخنرانی های ویدیویی استفاده می شود می باشد. کلاس های عملی ممکن است با استفاده از گروه های توموگرافی و اتاق های اسک برگزار شود.

کد دوره های آموزش دانشگاه دوستی ملل

 •     31.05.01 مراقبت های پزشکی
 •     31.05.03 دندانپزشکی
 •     33.05.01 داروسازی
 •     34.03.01 پرستاری

مراکز آموزشی دانشگاه رودن

 • دانشکده آموزش پیشرفته پزشکان
 • دانشکده آموزش پیشرفته استادان
 • مرکز مطالعات بیماری کبدی
 • مرکز تجهیزات چشم پزشکی
 • مرکز علمی پزشکی فن آوری های نوین
 • مرکز منبع فدرال در اقتصاد سلامت
 • مرکز شبیه سازی پزشکی

شرایط پذیرش دانشگاه رودن یا دوستی ملل

دانشگاه در دو نوع ثبت نام غیر رایگان (با پرداخت هزینه) و با بورسیه تحصیلی را ثبت نام می کند. همه روش های ورودی به طور مستقیم توسط هیئت پذیرش دانشگاه اجرا می شود. تصمیم گیری در مورد پذیرش یک متقاضی خارجی پس از بررسی دقیق از سطح از علائم عمومی ( “معدل دیپلم”) صورت میگیرد. شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه رودن بستگی به رشته انتخابی شما در این دانشگاه دارد. معمولا اخذ پذیرش در دانشگاه رودن مشکل نیست و این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران می باشد.

 بورسیه تحصیلی در دانشگاه رودن معمولا به افرادی با رزومه های فوق العاده تعلق می گیرد و معمولا بسیار مشکل است اما در صورت پذیرش از دانشگاه رودن با بورسیه شرایط تحصیل رایگان در روسیه برای شما امکان پذیر میگردد. معمولا بورسیه برای تحصیل در مقاطع بالاتر مانند دکتری PHD و کارشناسی ارشد تعلق می گیرد و شرایط تحصیل در روسیه در مقطع دکترا یا PhD و شرایط تحصیل در روسیه در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس را آسان تر می کند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش دانشگاه رودن :

 •    کپی پاسپورت
 •    کپی از یک سند آموزش و پرورش با ترجمه روسی
 •   کپی از مدرک دیپلم و ریز نمرات (متن) با ترجمه روسی

برای تکمیل ثبت نام متقاضیان نیاز است موارد زیر را فراهم کنند:

 1.    ریز نمرات تایید شده تویط آموزش و پرورش (اصلی همراه با ترجمه)
 2.   ترجمه روسی مدرک دیپلم (متن اصلی همراه با ترجمه)
 3.    ترجمه رسمی روسی مدارک آموزش و پرورش تایید شده توسط دادگستری و امورخارجه
 4.    کپی پاسپورت (عکس دار) تایید شده توسط دفتر اسناد رسمی با ترجمه روسی
 5.    7 عکس (3×4)

همه موارد بالا نیاز است به زبان روسی ترجمه و با همان نام در ویزای ورود به روسیه مشخص شوند.

امضای قرارداد اولیه مطالعه در این دانشگاه ضروری است. در ورود مقدماتی یک پیشنهاد عمومی یا نامه پذیرش از دانشگاه الزامی می باشد  (ماده 437 از قانون مدنی فدراسیون روسیه). میزان پرداخت با توجه به مقدمات قرارداد باید برابر هزینه اولین ترم باشد. پس از ورود به دانشگاه شما نیاز به انجام تمام شرایط لازم تعیین شده توسط مقررات پذیرش از  این دانشگاه دارید، برای سال تحصیلی جاری (مقررات پذیرش در وب سایت رسمی دانشگاه موجود می باشد.). سپس، قرارداد تحصیل فردی بین دانشجو و دانشگاه وجود خواهد داشت را امضا کند. پرداخت هزینه با توجه به قرارداد مقدماتی تحصیل، یعنی 1500 دلار ایالات متحده می باشد.

پس از پرداخت لازم است تاییدیه پرداخت با ارسال یک کپی اسکن شده از سند بانک پرداختی از طریق پست الکترونیکی به دفتر بین المللی انجام شود.

ارسال یک ایمیل به دفتر بین المللی با اطلاعات زیر که برای پشتیبانی ویزا مورد نیاز است:

 • کشور و شهرستان محل تولد
 • آدرس زندگی در کشور محل اقامت
 • محل دریافت ویزا (کشور، شهرستان)
 • آدرس کامل خانه شما که به آن دعوت نامه باید ارسال شود (کشور استان شهرستان و غیره)
 • نام و شماره تماس شخصی که دعوت نامه را دریافت خواهد کرد.
 • دعوت رسمی پس از  تایید پرداخت برای متقاضی ارسال می شود.

پشتیبانی برای گرفتن ویزا برای متقاضیان پذیرفته شده از طریق سفارت مربوطه (کنسولگری) از فدراسیون روسیه صورت میگیرد. مدت زمان صدور دعوت نامه 30 روز کاری است.

دقت کنید قبل از مهاجرت بایستی اطلاعات لازم در رابطه با مبلغ تمکن یا ساپورت مالی سفارت را به دست آورید. و همچنین به علت اینکه یکی از موارد بسیار مهم در امر مهاجرت هزینه می باشد از قبل از هزینه زندگی دانشجویی در روسیه مطلع گردید.

وضعیت خوابگاه دانشگاه رودن

-دانشگاه رودن دارای محوطه دانشگاه با 13 خوابگاه دانشجویی واقع در محیط دانشگاه می باشد. خوابگاه های دانشگاه به صورت تمام مبلمان و تختخواب می باشد.

خوابگاه ها بین دو ایستگاه مترو واقع شده است، شماره اتوبوس عبارتند از: 226، 261، 752، 699، 250، 718. همچنین می توانید برای رسیدن به خوابگاه خود از یک تاکسی استفاده کنید.

یک بخش پلیس دانشگاه (بلوک 42) جود دارد.

این ساختمان ها دارای آسانسور می باشند. هر یک از خوابگاه ها می توانند بیش از 800 نفر را میزبان باشد. برای تضمین آسایش به هر دو یا سه دانشجو یک اتاق اختصاص داده شده است. آپارتمان ها دارای دوش حمام، توالت، آشپزخانه می باشد. آپارتمان ها نیز شرایط راحت تری نیز ارائه میکنند، اما نیاز به پرداخت های اضافی دارد و دارای تلویزیون، یخچال و فریزر، نظارت با دوربین و امنیت بالایی می باشد.

شهریه رشته پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه رودن مسکو

شهریه دانشگاه رودین در دوره مقدماتی و بنیادی در هر سال تحصیلی 4300 USD $، 4900 USD $ برای پزشکی و دندانپزشکی می باشد. سطح علمی رودن بالا می باشد.

تحصیل در دوره های کارشناسیشهریه (در هر سال در USD $)
                                                        موسسه پزشکی
                      پزشکی عمومی7000
                        دندانپزشکی7000
                           داروسازی4750

هزینه دوره های به زبان انگلیسی دانشگاه دوستی ملل یا رودن

 

تدریس دوره ها به زبان انگلیسی

شهریه (در هر سال در USD $)
موسسه پزشکی
                                پزشکی عمومی7800
                                  دندانپزشکی7450

زبان تحصیل در این کشور به زبان روسی و انگلیسی می باشد.

رنکینگ و رتبه دانشگاه رودن روسیه

سیستم چند لایحه ای آموزش و پرورش شامل دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و برنامه های اقامت، شرایط آموزش عالی را در هفت دانشکده، ده مؤسسه و 156 آزمایشگاه تحقیقاتی ایجاد می کند. این دانشگاه برنامه های سازگاری مؤثر برای دانشجویان بین المللی را ارائه می دهد، فرصتی را برای یادگیری زبان روسی با استفاده از روش های و تکنیک های آموزشی منحصربه فرد، و نیز فرصت دریافت مدرک زبان انگلیسی ارائه می دهد. RUDN در میان دانشگاه های روسی تعدادی برنامه ی کارشناسی ارشد انگلیسی ارائه می دهد. 18 دوره ی کارشناسی و دوره ی کارشناسی ارشد در سطح بین المللی تأیید شده است. دانشجویان RUDN می توانند با دانشگاه های هم سطح همکاری کنند و کسانی که در برنامه های مشترک شرکت می کنند، این فرصت را دارند تا دیپلم RUDN  و دانشگاه هم سطح را بدست آورند. این شرایط رتبه دانشگاه رودن روسیه را بالا برده است. درباره تحصیل در روسیه بیشتر بخوانید .

سطح دانشکده رودن

 • اطلاعات تاریخی ، امتیاز ، رتبه
 • رتبه بندی دانشگاه های جهانی 2018 501-550
 • رتبه بندی دانشگاه جهانی 2017 601-650
 • رتبه بندی دانشگاه های جهانی 2016 601-650
 • رتبه بندی دانشگاه های جهانی 2015 30.5 471-480
 • رتبه بندی دانشگاه های جهانی 2014 28.4 491-500
 • رتبه بندی دانشگاه های جهانی 2014 28.4 491-500
 • رتبه بندی دانشگاه های جهانی 2012 501-550
 • موقعیت در رتبه بندی بین المللی
 • سال ، رتبه بندی ، موقعیت
 • 2015  دانشگاه GreenMetric World رتبه ی 256
 • 2015 رتبه بندی دانشگاه QS دانشگاه : BRIC  84
 • 2015  دانشگاه QS رتبه بندی 601-650
 • 2015رتبه بندی دانشگاه QS : EECA ( QS در حال توسعه ی اروپا و آسیای مرکزی ) 70

در نهایت موسسه حقوقی اعزام دانشجو به روسیه برگزیده اصطهباناتی از بهترین موسسات حقوقی کشور آماده پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد. هموطنان متقاضی تحصیل در روسیه برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط مهاجرت و شرایط اعزام دانشجو و اخذ ویزای تحصیلی در این کشور به صورت تضمینی با کمک  وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی می توانند با مراجعه یا تماس با موسسه ما به راحتی ویزای تحصیل در روسیه را دریافت کرده و به ادامه تحصیل در روسیه بپردازند.

مقالات مرتبط

ثبت درخواست مشاوره فوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرایط و مزایای ویزای کار

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده