اقامت اوکراین

مراحل اقامت اوکراین

کشور اوکراین از جمله کشورهایی است که به دلایل مختلف مورد استقبال افراد زیادی جهت اخذ اقامت بوده است، ما در این مقاله به بررسی روش های مختلف اخذ اقامت اوکراین می پردازیم.  روش تحصیل، کار، ازدواج و ثبت شرکت و سرمایه گذاری از جمله این روش ها می باشند، جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید در این زمینه می توانید با مشاورین موسسه در دفاتر تهران، شیراز و اصفهان تماس حاصل فرمایید.

مزایای زندگی و داشتن اقامت اوکراین

 1. اجاره های پایین: به عنوان مثال، یک آپارتمان 2 اتاق خوب (برای اوکراین) در نظر گرفته شده است و در حال حاضر تنها 150 دلار در ماه برای اجاره پرداخت می شود. خدمات باقی مانده از جمله: دسترسی به اینترنت با سرعت بالا، گاز طبیعی (اغلب شامل هزینه اجاره)، هزینه آب، برق و تلفنی (کمتر از هر تماس بین المللی) معمولا بین 20 تا 30 دلار در هر ماه اجرا می شود.
 2. به ندرت نیاز است که بیش از ۴۰۰ دلار در ماه برای تمام نیازهای روزانه و ماهیانه خود خرج شود. شما میتوانید بیش از نیمی از بودجه بازنشستگی خود را در یک بانک ثابت، قابل اطمینان و ثابت ذخیره کنید، که ۱۲.۵ درصد سود به شما پرداخت می کند!
 3. غذا فراوان و نسبتا ارزان است! اگر چه نمی توان انتظار انواع غذاهای موجود در ایالات متحده و کشورهای اروپای غربی را داشت، اما این امر با اکثر استانداردها مطابقت دارد. مثال: مرغ طبق هر کدام از این دو نرخ فروخته می شود. عموما بین ۱۵ تا ۱۸ Grevnah در هر کیلو است [در تاریخ این نوشتار، دلار آمریکا به ارزش 5.04 گروانا است] این به 3.57 دلار / کیلو یا تقریبا 1.62 دلار برای هر پوند معادل است.] میوه ها و سبزیجات حتی بهتر از قبل خریداری می شود م، مخصوصا در فصل بهره برداری. هویج حدود 2.50 تا 3.50 گرونا را در هر کیلو می باشد. این مبلغ به 50 سنت در هر کیلو یا 2.2 پوند برای 50 سنت معادل است! سبزیجات در اوکراین و اغلب با کیفیت بالا هستند.. آنها معمولا در خاک آلی بسیار غنی رشد می کنند.
 4. حمل و نقل محلی بسیار ارزان است! ممکن است به ازای 1 گروانا تقریبا در هر نقطه از شهر سفر کنید! به یاد داشته باشید یک گروانا حدود 1/5 دلار آمریکا یا حدود 20 سنت است. اگر یکی از اتوبوس های قدیمی تر متان را در اختیار داشته باشد، تنها نصف گرونا یا 10 سنت است!
 5. مردم محلی به نظردوستانه (معمولا)به بازدیدکنندگان و یا ساکنین از ایالات متحده نگاه می کنند. این مساله در بسیاری از کشورها در سراسر جهان صادق نیست، ممکن است قبلا آگاه باشید که این یک مزیت بزرگ است!
 6. سود پس انداز بانک به طور قابل ملاحظه ای بالا است! پیدا کردن بانک هایی که به طور امن و قابل اعتماد تاسیس شده اند بسیار آسان است که ۱۲.۵ درصد سود به پول محلی پرداخت می کند.برخی از آنها به میزان 17٪ هستند اما همیشه به عنوان قابل اعتماد نیستند. هر دو Raiffeisen (یک بانک اتریشی که در اینجا کار می کند)و OTP (یک بانک مجارستانی)کاملا قابل اعتماد هستند و به راحتی در اوکراین در دسترس هستند. همچنین دستگاه های خود پرداز در بسیاری از مکان ها در سراسر شهرها موجود هستند.
 7. مراقبت پزشکی در اوکراین (برای ساکنان)رایگان است! یک فرد فقط باید برای داروها و مواد مرتبط لازم برای اداره آن ها پول بپردازد. مثلا برای یک حمله قلبی مراقبت های بیمازستان ها مراقبت حرفه ای و صلاحیت داراست حتی اگر آخرین تکنولوژی موجود در جای دیگری را بکار نگیرد. اگر کسی در آمریکا (۲۱ روز)در بیمارستان بستری شود، بدون شک 6000 دلار تا 8000 دلار آمریکا هزینه خواهد داشت. شاید هم بیشتر! در اینجا قیمت حدود ۴۰۰ دلار هزینه خواهد داشت.
 8. املاک و مستغلات را می توان در (Dachias)به مبلغ ۴۰۰۰.۰۰ دلار آمریکا تا ۵۰۰۰.۰۰ دلار آمریکا خرید. یک Dachia معمولا یک محل از شهر در یک کشور تنظیم شده است که معمولا برای هر روز زندگی نمی کند. Dachia معمولا دارای آب (معمولا در خارج از ساختمان واقع شده) و برق است. اما آنها را می توان به نسبت ارزان قیمت ارتقا داد. اکثر آن ها تقریبا نزدیک ایستگاه اتوبوس هستند. در ۵ سال گذشته، املاک و مستغلات در اوکراین افزایش غیرواقعی را تجربه کرده است.

مراحل اقامت اوکراین

اقامت اوکراین از طریق تحصیل

براي تحصيل در كشور اكراين دانشجويان بايد ويزا نوع D را براي اقامت بيش از ٩٠ روز در اين كشور دريافت كنند.
اگر شما دانشجوي مقطع ليسانس هستيد بايستي حداقل ٥ امتياز در تمام دروسي كه مربوط به رشته اتان است را بدست آوريد.
اولين گام , ارسال فرم درخواست تكميل شده به دانشگاه و دريافت دعوتنامه از يكي از دانشگاههاي كشور اوكراين است. برای پذیرش در دانشگاه مورد نظر ارسال مدارک زیر الزامی است:

 • فرم درخواست تکمیل شده
 • گذرنامه معتبر ( اعتبار گذرنامه نباید کمتر از یکسال باشد)
 • دریافت و ارائه اسناد تحصیلی ( O level/ SSCE/ HSSC , مدرک فوق لیسانس )

برای تحصیل در این کشور نیاز به ارائه مدرک آیلتس یا تافل نیست.
دعوتنامه دریافت شده از دانشگاه شامل نام و نام خانوادگي شما، شماره گذرنامه، نام دانشگاه و رشته پذيرش شما می باشد و ارائه آن توسط شما به اداره کنسولگری ضروري است.

هنگامي كه كليه اين مراحل به درستي انجام شد بايد براي درخواست ويزا اقدام كنيد.
ضمنا قبل از ارائه مدارك دعوتنامه دانشگاه را تهيه كنيد و مدرك دانشگاهي قبل خود را نيز توسط وزارت آموزش و پرورش قانوني كنيد. در این مرحله بايد براي ويزاي بلند مدت اين كشور اقدام كنيد.
براي درخواست ويزا نوع D دانشجويان بايد مدارك زير را تهيه و به كنسولگري كشور اوكراين در كشور خود ارائه بدهند.

 • دعوتنامه
 • اصل گواهي مدرك تحصيلي قبلي
 • اصل گواهي تولد
 • اصل گواهي سلامت
 • اصل گواهي تست HIV منفي كه حداكثر اعتبار آن بايد يك ماه باشد.
 • عكس با اندازه گذرنامه حداقل ١٢ عدد
 • صورت وضعيت بانك كه نشان دهد شما توانايي تامين هزينه هاي مالي خود در اين كشور را داريد و شما بايستي حداقل ٣٠٠٠ دلار در حساب بانكي خود داشته باشيد.

حداقل زمان مورد نياز براي صدور ويزا شما يك ماه مي باشد.

اقامت کاری اوکراین از طریق تخصص

مطابق با قانون دولت اکراین در زمینه ی کار، افراد خارجی با بستن قرارداد در شرکتهای منطقه ای یا شخصی میتوانند شروع به کار کنند (شهروندان اکراینی یا یک شخص خارجی که در اکراین با در دست داشتن ویزای موقت زندگی میکند یا مجوز اقامت دائم دارد) و در شرایطی که موقعیت شغلی آنها نیاز به اخذ تابعیت شهروندی این کشور و یا دسترسی به اطلاعات محرمانه ی دولتی ندارد میتوانند کار کنند ( افسران دولت باید شهروند اکراینی باشند).

وقتی شهروند خارجی برای کار استخدام می شود، هم کارفرما و هم کارمند خارجی باید از موارد زیر مطلع باشند: در بیشتر موارد، کارفرما باید مجوز کار را برای کارمند خارجی درخواست دهدتا زمانی که این شخص بتواند کار خود را شروع کند.
تقاضای مجوز کار باید توسط کارفرما داده شود.

مجوز کار بر اساس استخدام در شرکتی خاص و محلی خاص صادر میشود. مجوز کار عمومی داده نمی شود.
توافق نامه ی استخدامی با شخص خارجی باید کتبی منعقد شود.
با توجه به مدت زمان اقامت شخص در اکراین، باید تقاضای اقامت موقت ( علاوه بر محفوظ نگه داشتن مجوز کار) کند. تقاضای اقامت موقت توسط کارفرما داده می شود.

تقاضای مجوز کار توسط شرکتی محلی که میخواهد نیرو استخدام کند یا کارفرما داده می شود که متقاضی استخدام نیروی خارجی در اکراین باشد. قانون اکراین حداقل حقوقی که برای اشخاص خارجی در نظر می گیرد بیشتر از حداقل حقوق شهروندان اکراینی است:

برای کارمندانی که در شرکتهای غیر دولتی کار میکنند یا در موسسه خیریه و یا در موسسات آموزشی مشغول به کار هستند حداقل 5 دستمزد درنظر گرفته می شود.
برای دیگر کارمندها حداقل 10 دستمزد درنظر گرفته می شود.
برای مشخص نمودن میزان دستمزد، کارمندان خارجی که در رده ی افراد برتر باشند نیازی به ثبت نام ندارند مانند:
متخصصین آی تی: (شرکت یا کارفرما باید انواع فعالیتهای بیزینسی مهم را در قرار داد ثبت کند مثلا برنامه نویسی کامپیوتر)
مورادی که سهام دار یا شخصی که از شرکت سود میبرد خود در شرکت کار کند.

متخصصین خبره که حقوق چاپ و نشر دارند.
برای کسب مجوز کار که برای یک سال تا 3 سال باشد در حدود دستمزد 6ماه نیاز است (در قانون کشور اکراین ذکر شده که از اول ژانویه سال 2017 که فرم مجوز پر میشود، دستمزد هر شخص 1600 گریونا شده است)
برای کسب مجوز کار که برای 6 ماه تا 1 سال باشد در حدود دستمزد 4 ماه نیاز است (در قانون کشور اکراین ذکر شده که از اول ژانویه سال 2017 که فرم مجوز پر می شود)
برای کسب مجوز کار که کمتر از 6 ماه باشد در حدود دستمزد 2 نفر ماه است (در قانون کشور اکراین ذکر شده که از اول ژانویه سال 2017 که فرم مجوز پر می شود)

مدت زمان کار طبق قراردادی که منعقد میشود مشخص می شود اما بیشتر نمی شود.
برای 3 سال مدت زمان کار کارمندان خارجی که در رده ی افراد برتر باشند به طور مثال : متخصصین آی تی

مواردی که شخص سهام دار یا ذی نفع در شرکت کار کند.
اشخاصی که مدرک از دانشگاه معتبری گرفته باشند که در لیست 100 دانشگاه برتر از نظر کابینه ی دولت اکراین باشد
متخصصین خبره که حقوق چاپ و نشر دارند.
متخصصین خارجی که حقوق بالا دارند ( حقوقشان کمتر از 50 دستمزد پایه نباشد)
برای 3 سال ؛ اشخاصی که به کشور اکراین جهت انجام ماموریت کاری یا انجام کار خاصی میروند طبق قراردادی که بین شرکت اکراینی و کشور خارجی منعقد شده است
برای 3 سال؛ کاندیدهایی که به کشور اکراین جهت انجام کاری خاص اعزام می شوند و وکیل چند شرکت باشند
برای 1 سال؛ برای دیگر کارمندهای خارجی

کارفرما برای مجوز کار که کمتر از موارد بالا باشد میتواند اقدام کند و این مجوز کار برای مدت زمان نامحدودی تمدید می شود.

مدارک لازم برای اخذ اقامت اوکراین

اقامت اوکراین از طریق سرمایه گذاری

کشور اکراین همانند کشورهای کانادا، سنگاپور، آمریکا که از طریق ویزای سرمایه گذاری اقامت دائم میدهند، به افراد خارجی که در این کشور در حدود 100،000 دلار سرمایه گذاری کنند اقامت دائم میدهد. البته شرایط زیر را باید داشته باشند:

 1. سرمایه گذاری به واحد پول خارجی و قابل تبدیل در اکراین باشد.
 2. مبلغ سرمایه گذاری نباید کمتر از 100،000 دلار باشد.
 3. پرداخت سرمایه در تطابق با قوانین مالی و بانکی اکراین باشد.
 4. سرمایه را باید در اقتصاد اکراین سرمایه گذاری شود.

با توجه به اینکه گفتیم سرمایه را باید در اقتصادی اکراین سرمایه گذاری کرد، همه ی سرمایه گذاری ها قابل قبول نیستند. تنها با خرید یک ملک در اکراین توسط شخصی خارجی با مبلغ 100000 دلار، نمیتوان اقامت این کشور را دریافت کرد.
شرایط این سرمایه گذاری بدین معنی است که سرمایه باید به دارایی شرکتی که در اکراین ثبت شده یا سرمایه گذاری مشترک برای فعالیت در این کشور تزریق شود. بعد از اینکه شرکتی که با سهام خارجی ساخته شده در اکراین ثبت شد، هر گونه فعالیت اقتصادی را میتواند انجام دهد در صورتی که قانون اکراین آن را منع نکرده باشد و فعالیت در اظهارنامه شرکت ثبت شده باشد ( مثلا سرمایه گذاری، تجارت، خدمات رسانی، فعالیتهای بیزینسی صادرات و واردات و غیره).
از دارایی شرکت برای خرید ملک و فعالیتهای متداول شرکت میتوان استفاده نمود ( خرید ملک واقعی، املاک و دارایی های دیگر) .
بعد از اینکه سرمایه گذاری کردید، شخص خارجی میتواند تقاضای مجوز مهاجرت و پس از آن تقاضای مجوز اقامت دائم کند.

 • قدم اول: تقاضای مجوز مهاجرت
 • قدم دوم: تقاضای ویزای نوع دی
 • قدم سوم: تقاضای مجوز اقامت دائم

اقامت اوکراین از طریق ازدواج

هر سال، هزاران مجوز اقامت بر اساس ازدواج با شهروند اکراینی در کشور اکراین صادر می شود. ازدواج بین شخص اکراینی و یک خارجی بنابر ماده ی قانونی تشکیل خانواده در اکراین صورت میگیرد. ضمانت اقامت دائم به شخص خارجی که با یک شهروند اکراینی ازدواج میکند توسط قانون دولت در ارتباط با وضعیت قانونی شهروندان خارجی داده می شود.

برای ازدواج با شهروند اکراینی، شخص خارجی باید یک پاسپورت معتبر که دارای مهر دفتر اسناد رسمی باشد و ترجمه شده داشته باشد و در صورتی که قبلا ازدواج کرده، سند طلاق برای تایید جداییش نشان دهد. شهروندانی که قبلا ازدواج کرده باشند باید یکی از مدارک زیر را ارسال کنند: برای اخذ مجوز مهاجرت به اکراین، اطلاعات مهمی لازم است از جمله: کپی از مدارک شناسایی، مجوز اقامت، گواهی پزشکی، رسید فیش واریزی هزینه ی ثبت نام و سند طلاق یا گواهی فوت شخص دیگری که با او ازدواج کرده بودید و یا هر مدرک دیگری که نشان دهنده ی فسخ سند ازدواج قبلی توسط قانون کشور خارجی باشد.

وکیل تایید می کند که تمامی مدارک خارجی باید مهر دفتر اسناد رسمی داشته باشند یا اعتبار قانونی از طرف سفارتخانه ی کشوری بگیرند که در آن زندگی میکنند و در کشور اکراین باید تمامی مدارک به زبان اکراینی ترجمه شد و مهر دفتر اسناد رسمی داشته باشد. مدارک فوق را همراه با سند واریزی هزینه ی ثبت نام ارسال کنید. برای اینکه رابطه ی دو طرف قانونی باشد زوجین باید هزینه ی مشخصی را به خزانه داری دولت بدهند. تا به حال این هزینه تغییر نکرده و در حدود پنج صدم درصد از مالیات درآمد شخص است.

همچنین، در بعضی از دفاتر ثبت ازدواج، مقدار اطلاعاتی که وارد میشود و ثبت می شود هزینه دارد و باید پرداخت کرد. چنین اطلاعاتی را مستقیما در دفتر ثبت اطلاعات مینویسند. در میان افرادی که مطابق با قانون دولت اکراین، در این کشور زندگی میکنند خارجیانی هستند که برای دیدار خانواده ی کسی که شهروند اکراینی است میروند یا در طول مدت زمانی که در اکراین هستند با شهروند اکراینی ازدواج کرده و اقامت موقت گرفته اند.
شخص خارجی شخصا باید اقدام به مجوز مهاجرت کند و این درخواست را در طول یک سال از زمان ارسال بررسی میکنند.
ویزای بلند مدت به کسی داده میشود که مجوز اقامت دائم خارج از اکراین داشته باشد و اجازه ی مهاجرت گرفته باشد. بعد از ورود یک مهاجر به کشور اکراین، مجوز اقامت دائم در این کشور را می گیرد.

در عین حال شما برای اقدامی کامل و مثمر ثمر بایستی با اطلاعات کامل و مدارک کامل پیش بروید، لذا شما می توانید برای کسب این اطلاعات با مشاورین ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) در مرکز شیراز و شعبه تهران  و اصفهان گفت و گو کنید تا آنها اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند و شما نیز از فرصت مشاوره رایگان تلفنی بهره ببرید.[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”آیا می توانیم با داشتن تابعیت اوکراین، به کشورهای دیگر سفر کنیم؟” answer-0=”بله، با داشتن تابعیت اوکراین می توانید در تعطیلات تابستانی و زمستانی به کشورهای اروپایی دیگری مانند انگلیس، آلمان، سوئد، ایتالیا، فرانسه، لهستان و غیره سفر کنید.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”شرایط اخذ تابعیت و شهروندی اوکراین چیست؟” answer-1=”برای دریافت تابعیت و شهروندی اوکراین باید حداقل 5 سال در اوکراین اقامت داشته باشید.” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”آیا اوکراین عضو پیمان شنگن است؟” answer-2=”خیر، اوکراین بخشی از کشورهای شنگن نیست. در صورت مسافرت به خارج از اوکراین، باید ویزای مناسبی برای ورود به کشور مورد نظر را داشته باشید.” image-2=”” headline-3=”h2″ question-3=”گرفتن ویزا در اوکراین چقدر طول می کشد؟” answer-3=”ارزیابی استاندارد: درخواست ویزای شما طی 19 روز کاری پردازش می شود و هزینه آن 128.00 دلار آمریکا است(هزینه خدمات نیز شامل می شود). ارزیابی فوری: ویزای خود را طی 17 روز کاری دریافت خواهید کرد، و هزینه کل آن 153.00 دلار آمریکا است(هزینه خدمات نیز شامل می شود).” image-3=”” headline-4=”h2″ question-4=”روش های مهاجرت به اوکراین کدامند؟” answer-4=”روش های متفاوتی برای مهاجرت به اوکراین وجود دارد که عبارتند از: ازدواج، تحصیلی، کاری، پناهندگی، سرمایه گذاری و ثبت شرکت.” image-4=”” headline-5=”h2″ question-5=”آیا با ویزای شینگن می توان به کشور اوکراین رفت و اقامت این کشور را دریافت نمایم؟” answer-5=”خیر، کشور اوکراین عضو پیمان شینگن نمی باشد. برای دریافت اقامت اوکراین باید درخواست ویزا دهید.” image-5=”” headline-6=”h2″ question-6=”زبان مردم کشور اوکراین چیست؟” answer-6=”زبان مردم اوکراین، اوکراینی است که به زبان روسی نیز صحبت می کنند.” image-6=”” headline-7=”h2″ question-7=”مزایای دریافت تابعیت و پاسپورت اوکراین چیست؟” answer-7=”مزایای دریافت پاسپورت اوکراین عبارتند از: اوکراین عضو اتحادیه اروپاست و از اعتبار بالایی برخوردار است. با داشتن پاسپورت اوکراین می توانید ویزای کشورهای انگلیس، آمریکا و کانادا را آسان کسب نمایید. امکان دریافت اقامت برای همسر، فرزندان، پدر و مادر پاسپورت اوکراین از امنیت بالایی برخوردار است. با پاسپورت اوکراین می توانید به راحتی به سایر کشور ها مسافرت کنید.” image-7=”” headline-8=”h2″ question-8=”شرایط خدمات درمانی در کشور اوکراین برای شهروندانش به چه صورت است؟” answer-8=”خدمات درمانی برای شهروندان اوکراینی رایگان است و از کیفیت بالایی برخوردار است.” image-8=”” headline-9=”h2″ question-9=”دریافت اقامت اوکراین از طریق کار به چه صورت است؟” answer-9=”برای دریافت اقامت اوکراین از طریق کار باید یک قرار داد کاری در اوکراین ارائه دهید و اقامت شما در این کشور بسته به قرارداد کاری شما دارد. تقاضای مجوز کار توسط کارفرما ارائه می شود.” image-9=”” headline-10=”h2″ question-10=”شرایط دریافت اقامت اوکراین از طریق سرمایه گذاری به چه صورت است؟” answer-10=”یکی از مطمین ترین روش های دریافت اقامت اوکراین سرمایه گذاری می باشد. برای دریافت اقامت اوکراین از طریق سرمایه گذاری حداقل باید 100000 دلار سرمایه گذاری کنید.” image-10=”” count=”11″ html=”true” css_class=””]

مقالات مرتبط

ثبت درخواست مشاوره فوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرایط و مزایای ویزای کار

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده