تحصیل دکترا در چین

تحصیل دکترا در چین

درچند سال اخیر، تعداد دانشجویان بین المللی وارد شده به چین برای آموزش عالی فوق العاده افزایش یافته است. این مسئله به نوبه خود، به طور مستقیم استانداردهای آموزشی چین را به سطح بسیار بالاتری برده است، چین دارای یکی از قوی ترین اقتصادهای جهان است، چین دارای صنایع زیادی در تمام زمینه ها می باشد و زمینه های جدید، نیز در این کشور در حال ظهور و جوانه زدن می باشند.

روش تدریس و آموزش ارائه شده در دانشگاه ها در چین در هماهنگی با استانداردهای علمی دیگر نهادهای پیشرو در جهان می باشد. به دنبال یک دوره کارشناسی و دوره کارشناسی ارشد، این روزها تحصیل در مقطع دکترا نیز متقاضیان زیادی را به سمت خود جذب کرده است. با تعهد حاکم در صنعت و داتشن تفکر پیشگام برای انتقال دانش و مهارت این کشور را به کشوری محبوب جهت تحصیل دکتری تبدیل کرده است. مقطع دکترا توسط نهادهای معتبر چینی ارائه می شود در حال حاضر طیف وسیعی از فرصت های شغلی در تمام بخش های صنعت برای فارغ التحصیلان وجود دارد. بنابراین، در اینجا شما را با دوره های تحصیلی مختلف ارائه شدع در مقطع دکترا و روند درخواست به دانشگاه های معتبر چینی آشنا خواهیم کرد. این مقاله اطلاعات مفیدی در رابطه به تحصیل دکترا در چین برای علاقه مندان و متقاضیان محترم تحصیل در چین فراهم می کند.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل دکترا در چین

چین به دلایل مختلف به یک کشور محبوب برای دانشجویان بین المللی دکتری تبدیل شده است، از جمله کیفیت بالای آموزش و پرورش، اقتصاد در حال رشد مستمر، هزینه های پایین زندگی و فرصت اکتشاف در کشور چین و فرهنگ غنی این کشور برخی از این موارد می باشد. برنامه دکترا در چین می تواند یک تجربه با ارزش علمی، حرفه ای برای شما باشد.

برای یک برنامه دکترا در چین، متقاضیان باید مدرک کارشناسی ارشد در رشته مربوطه را داشته. برنامه درسی بسته به برنامه و دانشگاه متفاوت است، اما به طور کلی از داوطلبان انتظار می رود در امتحانات، ترم، سمینارها، پژوهش و پایان نامه یا رساله شرکت کند. پایان نامه یا رساله باید سهم قابل توجهی در رشته تحصیلی و رشد جامعه داشته باشد. مدرک دکترا در چین طور معمول می تواند بین سه تا شش سال به طول بینجامد. برخی از رشته های محبوب برای مطالعه دکترا در چین عبارت از تجارت بین المللی، اقتصاد بین الملل، روانشناسی، فیزیک، امور مالی شرکت، علم مدیریت، و جامعه شناسی می باشد.

تحصیل دکترا در چین

درجه یا مدرک دکترا در چین

مدرک دکترا از هر دانشگاه چین در سراسر جهان به رسمیت شناخته می شود و از مجوز رسمی برخوردار از همه سازمان های پیشرو برخوردار است.

پس از موفقیت در تکمیل تحصیلات تکمیلی و اخذ مدرک کارشناسی ارشد، دانشجویان مجاز هستند در برنامه های دکترا برای کسب درجه دکترا شرکت کنند. مطابق با نظام آموزش و پرورش چین و طرح آموزش برای دانشجویان دکترا چین، در این برنامه حداقل سه سال برای برای دریافت مدرک دکترا بایستی فرد به گذراندن واحدهای درسی مشغول باشد. پس از آن دانشجوی واجد شرایط، بایستی در سخنرانی درسی مرتبط، گذراندن امتحانات، به پایان رساندن یک مقاله برای فارغ التحصیلی دکترا، و پایان نامه خود را تحت هدایت یک استاد انجام  دهند، پس از طی تمام موارد گفته شده فرد واجد شرایط اخذ مدرک دکتری می باشد. در حالی که حداقل طول تکمیل یک برنامه دکترا سه سال است، حد بالای آن پنج سال است، در نتیجه ممکن است برای اکثر دانشجویان تبدیل شدن به یک دکتر خوب شروع شغل و حرفه در بازار های باشد. توصیه می کنیم مشاوره موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی را در این زمینه از دست ندهید.

پایان نامه و نظارت بر آن در مقطع دکتری

دانشجوی دوره دکترای باید یک پایان نامه در حدود 120،000 لغت در طول دوره تحصیلی خود برای اخذ مدرک دکتری طی کند. پانل نظارت بر پایان نامه متشکل از 3 عضو هیات علمی دانشکده حقوق بین الملل، CUPL می باشد. یک عضو خارج از دانشگاه نیز ممکن است برای پیوستن به پنل نظارت از طرف رئیس دانشکده انتخاب گردد. یک متقاضی باید حداقل 11 واحد درسی را برای فارغ التحصیلی بگذراند و پایان نامه خود را با موفقیت در مقابل 5 داور دفاع کند.

مسکن و امکانات دانشجویان دکترا در چین

خوابگاه های جدید و متفاوتی برای دانشجویان دکتری در دسترس است. اتاق معمولا بین دو نفر اشتراکی است و در هر اتاق حمام وجود دارد. نرخ هزینه خوابگاه 900 RMB در هر سال، و یا 450 RMB در هر ترم می باشد. دانشگاه همچنین به دانشجویان دکتری در خصوص یافتن خوابگاه یا مسکن کمک می کند.

اتصال به اینترنت نامحدود در محوطه دانشگاه برای دانشجویان دکتری مقدور است. کتابخانه CUPL یک مجموعه کوچک از کتب به زبان انگلیسی برای دانشجویان دکتری معمولا دارد. دسترسی به مجموعه محدودی از نشریات انگلیسی در قوانین چین امکان پذیر است. دسترسی به پایگاه داده های الکترونیکی از جمله LEXISNEXIS، Westlaw و Isinolaw (پایگاه داده به زبان انگلیسی) در محوطه دانشگاه در دسترس مقدور است.

شهریه دوره های تحصیل دکترا در چین

با توجه به تخصص و دانشگاه انتخابی، شهریه برای یک برنامه دکترا می تواند بین 17،000 یوان و 27،000 یوان متفاوت باشد، به صورت سالانه این هزینه دریافت میگردد، در حالی که هزینه می توانید برای سایر رشته ها (علوم، تکنولوژی، کشاورزی، پزشکی، ورزش)، از 18،500 یوان تا 54000 یوان در سال باشد. البته هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین مقداری با متفاوت است. دانشگاه های شاندونگ، شانتو و غیره از جمله دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند.

روش ارسال درخواست پذیرش دوره دکتری در چین

فرم های درخواست پذیرش برای دوره های دکترا در چین را می توانید به صورت آنلاین در وب سایت دانشگاه بیابید. شما همچنین می توانید یک درخواست مستقیم به دانشگاه خود ارسال کنید. روش دیگر، ارسال یک کپی قابل چاپ از فرم و ارسال مستقیم آن می باشد.

  • جمع آوری تمام اسناد و مدارک لازم خود و ضمیمه آنها به فرم درخواست پر شده.
  • پرداخت هزینه بررسی درخواست دوره دکترا در چین. هزینه از دانشگاه به دانشگاه و از رشته به رشته متفاوت است. به طور کلی مقدار از 380 یوان به 770 یوان متفاوت است، که باید به ارز چین پرداخت گردد.
  • آخرین تاریخ برای دریافت در خواست دوره دکتری در چین در اواخر ماه ژوئیه برای ترم پاییز و اواخر ماه ژانویه برای ترم بهار می باشد. با این حال، تاریخ تا حد زیادی در نوسان است.

موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی، با همکاری مشاورین برجسته می تواند به شما در اخذ بورسیه تحصیلی چین راهنمایی و مشاوره دهند.

مقالات مرتبط

ثبت درخواست مشاوره فوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرایط و مزایای ویزای کار

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده