شرایط زندگی در برزیل

brazil-job-visa-conditions

برزیل بزرگترین کشور در آمریکای جنوبی و آمریکای لاتین است. برزیل بیش از 211 میلیون نفر جمعیت دارد، و پنجمین کشور بزرگ جهان از نظر مساحت و ششمین کشور پرجمعیت است. پایتخت آن برازیلیا است و پرجمعیت ترین شهر آن سائوپائولو نام دارد. این کشور به دلیل بیش از یک قرن مهاجرت گسترده از سراسر جهان، یکی از ملل با فرهنگ متنوع است. این کشور با سایر کشورهای آمریکای جنوبی به جز اکوادور و شیلی هم مرز است و 47.3 درصد از مساحت قاره امریکا را در بر می گیرد. آب و هوای برزیل طیف گسترده ای از شرایط آب و هوایی را در یک منطقه بزرگ تشکیل می دهد، اما بیشتر این کشور گرمسیری است. طبق سیستم Köppen ، برزیل دارای شش زیر گروه بزرگ آب و هوایی است : کویری، استوایی، گرمسیری، نیمه خشک، اقیانوسی و نیمه گرمسیری. بر اساس برآوردهای سال 2018 برزیل بزرگترین اقتصاد ملی در آمریکای لاتین، و نهمین اقتصاد بزرگ جهان است. برزیل دارای اقتصاد مختلط با منابع طبیعی فراوان است. سرانه تولید ناخالص داخلی کشور بزریل در سال 2017 در حدود 15.919 دلار بود که بر اساس داده های صندوق بین المللی پول در رتبه 77 قرار گرفت. این کشور در بخش های کشاورزی، معدن، تولید و خدمات دارای بیش از 107 میلیون نفر نیروی کار می باشد (رتبه ششم در سراسر جهان) و نرخ بیکاری 6.2 درصد (رتبه 64 در سراسر جهان) است.

تحقیقات فنی در برزیل عمدتاً در دانشگاه های دولتی و مؤسسات تحقیقاتی انجام می شود و بیشترین بودجه برای تحقیقات اساسی از طریق آژانس های مختلف دولتی تهیه می شود. موسسات معتبر فناوری در برزیل عبارتند از : موسسه اسوالدو کروز، انستیتوی بوتانتان، مرکز فنی هوایی نیروی هوایی، شرکت تحقیقات کشاورزی برزیل و INPE . برزیل دهمین مصرف کننده بزرگ انرژی در جهان است که بخش اعظم انرژی خود را از منابع تجدید پذیر، به ویژه هیدروالکتریک و اتانول تامین می کند. سد Itaipu بزرگترین نیروگاه برق آبی جهان با تولید انرژی است.در این مقاله که به کوشش کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی تهیه و تنظیم گردیده است به بررسی دقیق موارد زیر خواهیم پرداخت :

 • زندگی در برزیل
 • هزینه های زندگی در برزیل 2020
 • مشاغل مورد نیاز در کشور برزیل
 • مواردی که در هنگام زندگی در برزیل باید به آن ها توجه کرد
 • مزایا و معایب زندگی در برزیل

زندگی در برزیل

رفتار دوستانه بسیاری از برزیلی ها و تنوع فرهنگی، این کشور را به بزرگترین و تنها کشور پرتغالی زبان آمریکای جنوبی تبدیل کرده است. تعداد زیادی از اتباع خارجی ساکن در برزیل در سائوپائولو، ریودوژانیرو، برزیلی یا ماکئه زندگی می کنند. این امر عمدتا به دلیل وجود گزینه های اشتغال بیشتر و ایجاد زیر ساخت های بهتر در شهرهای بزرگ در مقایسه با زندگی در مناطق روستایی برزیل است.

زندگی در برزیل
زندگی در برزیل

بهداشت

برزیل یکی از معدود کشورهایی است که دسترسی جهانی رایگان به مراقبت های پزشکی را فراهم می کند. هر کسی که به طور قانونی در برزیل زندگی می کند می تواند از مشاوره پزشکی رایگان، معالجه بیمارستانی و جراحی هایی که توسط سیستم بهداشت عمومی ارائه می شود (SUS) بهره مند شود. با این حال، این سیستم دارای کمبود مالی است. زمان انتظار در بیمارستان های عمومی برای بیماران بسیار طولانی است. حدود 25 درصد از مردم سیستم مراقبت های بهداشتی خصوصی را ترجیح می دهند. امروزه بسیاری از شرکت ها به عنوان بخشی از پاداش خود برنامه های پزشکی خصوصی را به کارمندان خود ارائه می دهند. مهاجران باید قبل از شروع زندگی در برزیل، از داشتن بیمه درمانی خصوصی کافی اطمینان حاصل کنید زیرا هزینه های مراقبت های بهداشتی در بخش خصوصی می تواند بسیار بالا باشد.ارائه خدمات درمانی در شهرهای بزرگ خوب ارزیابی شده است. پزشکان عمومی، معالجه تخصصی و بیمارستان ها در شهرهای بزرگ برزیل به طور گسترده ای در دسترس هستند. هرچند اوضاع در مناطق روستایی برزیل متفاوت است. به خصوص در شمال شرقی، مراقبت های پزشکی همیشه در دسترس نیست. در بعضی از مناطق از جمله برازیلیا و کلیه مناطق روستایی یا جنگلی، واکسیناسیون تب زرد به شدت توصیه می شود، حتی اگر نیازی به ورود به ایالت نباشد. واکسن هپاتیت A و B و همچنین حصبه و هاری برای اقامت طولانی مدت توصیه می شود.

رانندگی کردن

بسیاری از مهاجران پس از ورود به برزیل، اتومبیل خریداری می کنند. به دلیل مالیات بالا، قیمت ماشین در برزیل نسبتاً گران می باشد. با این حال، خرید اتومبیل جدید هم ارزان تر و هم بسیار آسان تر از وارد کردن اتومبیل است. علاوه بر هزینه حمل و نقل، مالیات واردات قابل توجهی نیز به شخص تعلق می گیرد. کشور برزیل بزرگ ترین شبکه جاده ای در آمریکای جنوبی را دارد . رانندگی در برزیل می تواند از یک ماجراجویی هیجان انگیز گرفته تا تبدیل شدن به یک کابوس باشد، به ویژه در کلان شهرهایی مانند سائوپائولو یا ریودوژانیرو. مهاجران ساکن در برزیل می توانند تا شش ماه از گواهی نامه رانندگی ملی خود استفاده کنند، که به زبان پرتغالی ترجمه شده و توسط مقامات راهنمایی و رانندگی مهر شود.

اقتصاد

برزیل پنجمین کشور بزرگ از لحاظ جغرافیایی در جهان است. این کشور تنها کشور پرتغالی زبان در قاره آمریکا و بزرگ ترین کشور پرتغالی زبان در جهان است، علاوه بر این که یکی کشورهای چند فرهنگی است. علاوه بر این، کشور برزیل هفتمین کشور بزرگ جهان از نظر تولید ناخالص داخلی و دومین اقتصاد بزرگ آمریکا می باشد. صندوق بین المللی پول حتی با وجود شرایط سیاسی یا اقتصادی فعلی، این چشم انداز را دارد که برزیل بتواند تا سال 2050 به پنجمین اقتصاد بزرگ تبدیل شود. برزیل از نظر تولید محصولاتی مانند قهوه، نیشکر و سویا در مقام اول، و از نظر سنگ آهن و تولید گوشت در مقام سوم و از نظر تولید غلات در مقام چهارم جهان قرار دارد.

مالیات

مالیات فعلی برزیل توسط قانون اساسی فدرال تنظیم می شود، که به دولت های فدرال، ایالتی و شهرداری ها قدرت جمع آوری مالیات را داده است. با توجه به چندین آیین نامه تصویب شده توسط هری ک از این نمونه های دولتی، سیستم مالیات برزیل بسیار پیچیده است و منجر به محیطی می شود که در آن از مالیات دهندگان خواسته می شود بسیاری از تعهدات، که شامل جمع آوری مالیات و گزارش است، را رعایت کنند. افرادی که در برزیل زندگی و کار می کنند با تعدادی مالیات روبرو هستند. اصلی ترین آن ها مالیات بر درآمد، مصرف و برخی از معاملات مالی است. علاوه بر مالیات های مستقیم، برزیل دارای سیستم پیچیده مالیات غیر مستقیم است. مالیات بر مصرف (کالاها و خدمات) تقریباً 44 درصد از کل درآمد مالیاتی برزیل را تشکیل می دهد. این با مالیات بر درآمد مستقیم (بر روی افراد و شرکت ها) اعمال می شود که منجر به 21 درصد کل درآمد مالیاتی می شود.

تحصیل

تحصیل در برزیل آن هم اجباری از شش سالگی آغاز می شود. همه کودکان به مدت 9 سال در مدرسه به تحصیل می پردازند. پس از آن، دانش آموزان می توانند سه سال دیگر به Ensino Médio (دبیرستان) بروند. مدارس دولتی رایگان هستند. با این حال، کودکان مهاجران تنها در صورت داشتن مهارت کافی در زبان پرتغالی می توانند در مدارس دولتی ثبت نام کنند و امتحان adapttação را که توسط مدرسه مورد نظر تعیین شده است پشت سر بگذرانند. همچنین تعدادی مدرسه خصوصی وجود دارد که بسیاری از آن ها توسط کلیسای کاتولیک اداره می شوند. بیشتر والدین مهاجران تصمیم می گیرند فرزندان خود را به یکی از مدارس بین المللی برزیل بفرستند. تعداد کمی از مدارس بین المللی موجود است، که اکثر آن ها در سائوپائولو، ریودوژانیرو، برزیلیا و ماکئه وجود دارند.اکثر مدارس مبتنی بر سیستم آموزشی آمریکایی یا انگلیس هستند و ممکن است فرصتی برای دانش آموزان فراهم کنند که لیسانس بین المللی (IB) در برزیل را به دست آورند. برای تأمین نیاز کودکان نخبه محلی که در مدارس بین المللی نیز شرکت می کنند، برخی مدارس مطابق برنامه ملی ملی برزیل فرصت هایی را برای تحصیل ایجاد کرده اند.

تحصیل در برزیل
تحصیل در برزیل

کار کردن

موفقیت اقتصادی برزیل و رشد نسبتاً پایدار، کار کردن در برزیل را به گزینه ای جذاب برای مهاجران از سراسر جهان تبدیل می کند. به عنوان مثال، صنعت نفت و گاز و همچنین رشد اقتصادی در شهرهایی مانند سائوپائولو فرصت های جالبی برای مهاجران دارند. با این وجود، افرادی که به کار کردن در برزیل فکر می کنند، باید قبل از مهاجرت از کشور خود، برنامه ریزی کاملی داشته باشند. بازار کار برای مهاجران بسیار رقابتی است و هر ساله تعدادی از مهاجران به کشور خود باز می گردند زیرا وضعیت اشتغال آن ها در برزیل همان چیزی نبود که انتظار می رفت. باید از این نکته آگاه بود که کار در برزیل معمولاً فقط با دانش کافی از زبان پرتغالی امکان پذیر است. مهاجران در برزیل به طور معمول از شرکت های خارجی و چند ملیتی که شعبه های محلی را در این کشور فعالیت می کنند منتقل می شوند. بیشتر مهاجران خارجی که در برزیل کار می کنند در حوزه هایی مانند مهندسی یا بخش فناوری پیشرفته مشغول به کار هستند. صنعت پتروشیمی که عمدتاً در ریو دوژانیرو و ماکئه (شهر نفت) مستقر است.

سیستم تأمین اجتماعی

برزیل دارای سیستم تأمین اجتماعی گسترده ای است که هرکسی که در برزیل کار می کند، از جمله مهاجران موظف به مشارکت است. کمک های تأمین اجتماعی توسط کارمندان و کارفرمایان پرداخت می شود. بین 8 تا 11 درصد از حقوق قبل از پرداخت مالیات کارمندان توسط وزارت امور اجتماعی (Ministério da Previdência Social) برای تأمین اجتماعی کسر می شود. برزیل با تعداد کمی از کشورها مانند شیلی، یونان، ایتالیا، لوکزامبورگ، اسپانیا و پرتغال، توافق نامه های خاص تأمین اجتماعی را امضا کرده است. دولت برزیل همچنین با بلژیک، آلمان و ژاپن چنین موافقت نامه هایی را امضا کرده است، اما این موارد هنوز تصویب نشده است.

کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی آماده پاسخگویی به سوالات شما در رابطه با هزینه و شرایط زندگی در برزیل می باشند.

هزینه های زندگی در برزیل 2020

در مقایسه با اکثر مقاصد مهم اروپایی یا آمریکای شمالی، هزینه زندگی در برزیل زیاد نیست. در نظر سنجی هزینه زندگی Mercer از میان 209 مقصد، سائوپائولو در رتبه 89 و ریو دوژانیرو در رتبه 121 قرار گرفتند. هزینه ها بسیار متفاوت است. به طور کلی، اسکان، حمل و نقل و کالاهای تولیدی گران است. هزینه های غذا بسته به این که فرد بیرون غذا می خورد یا در خانه آشپزی می کند متغیر است. خدمات نسبتاً ارزان هستند زیرا هزینه های نیروی کار در کل کشور کم است. در برخی موارد مانند کالاهای تولیدی، برزیل در مقایسه با ایالات متحده یا انگلیس می تواند نسبتاً گران باشد. اما به دلیل پایین بودن هزینه نیروی کار، بسیاری از خدمات بسیار ارزان تر هستند.

مسکن

اقامت، به خصوص اجاره بها، احتمالاً بیشترین هزینه خواهد بود مگر این که کارفرمای شخص کمک هزینه مسکن را ارائه دهد. متوسط اجاره ماهانه حدود 183 دلار است و در مناطق خاص به 526 دلار افزایش یابد. هزینه اقامت برزیل به طور معمول در شهرهای بزرگ مانند سائوپائولو و ریو دوژانیرو بیشتر است. بر اساس شاخص هزینه اجاره، مکان های مقرون به صرفه تر برای اجاره شامل Fortaleza در شمال، Belo Horizonte در شرق و Porto Alegre در جنوب است .

خورد و خوراک

هزینه غذا در برزیل متفاوت است. وعده های غذایی در رستوران نسبتاً گران هستند، در حالی که مواد غذایی اساسی از قیمت مناسب تری برخوردار هستند. مهاجرانی که غذا را در خانه انتخاب می کنند می توانند هزینه های غذایی را کم تر کنند. شهرهای بزرگ دارای فروشگاه های مواد غذایی هستند که طیف گسترده ای از کالاهای وارداتی را در خود جای می دهند. خرید در بازارهای محلی برای مواد اولیه، مانند نان، غلات، محصولات لبنی و گوشت، کمترین قیمت را به همراه دارد. مواد غذایی تولید شده محلی تقریباً همیشه ارزان تر است. بنابراین، در شهرهای ساحلی، غذاهای دریایی ارزان تر خواهند بود.

خورد و خوراک در برزیل
خورد و خوراک در برزیل

حمل و نقل عمومی

هزینه حمل و نقل در برزیل زیاد است. ماشین در برزیل نسبت به بسیاری از کشور های دیگر قیمت بیشتری دارد. پارکینگ و بیمه نیز بسیار گران هستند. مهاجران با استفاده از سیستم های گسترده اتوبوس و مترو در شهرهای بزرگ برزیل می توانند در هزینه های خود صرفه جویی کنند.

رستوران ها :

 • غذا در رستوران گران قیمت : 3.92 دلار
 • سه وعده غذا برای 2 نفر در رستوران با قیمت متوسط : 19.58 دلار
 • غذا در مک دونالد (یا معادل ان) : 5.09 دلار
 • آبجو داخلی ( 0.5 لیتر) : 1.37 دلار
 • آبجو وارداتی ( 0.33 لیتر) : 2.74 دلار
 • کاپوچینو (معمولی) : 1.23 دلار
 • نوشابه پپسی ( 0.33 لیتر) : 0.92 دلار
 • آب ( 0.33 لیتر ) : 0.56 دلار
رستوران ها در برزیل
رستوران ها در برزیل

بازار ها :

 • شیر (معمولی) ، ( 1 لیتر) : 0.64 دلار
 • قرص نان سفید تازه ( 500 گرم) : 1.16 دلار
 • برنج (سفید) ، (1 کیلوگرم ) : 0.73 دلار
 • 12 عدد تخم مرغ : 1.22 دلار
 • پنیر محلی ( 1 کیلوگرم) : 5.40 دلار
 • سینه مرغ (بدون پوست و استخوان) (1 کیلو گرم) : 2.47 دلار
 • گوشت ( 1 کیلوگرم) (یا معادل گوشت قرمز ) : 5.17 دلار
 • سیب (1 کیلوگرم) : 1.21 دلار
 • موز (1 کیلوگرم ) : 0.83 دلار
 • پرتقال (1 کیلوگرم) : 0.81 دلار
 • گوجه فرنگی (1 کیلوگرم) : 1.09 دلار
 • سیب زمینی (1 کیلوگرم) : 0.77 دلار
 • پیاز (1 کیلوگرم) : 0.77 دلار
 • کاهو : 0.55 دلار
 • آب ( 1.5 لیتری) : 0.58 دلار
 • بطری شراب (قیمت متوسط) : 5.87 دلار
 • آبجو داخلی ( 0.5 لیتر) : 1.07 دلار
 • ابجو وارداتی ( 0.33 لیتر ) : 2.24 دلار
 • پک 20 تایی سیگار (مارلبورو ) : 1.96 دلار

حمل و نقل :

 • بلیط یک طرفه (عبور محلی) : 0.86 دلار
 • رفت و امد ماهانه (قیمت معمولی) : 39.16 دلار
 • تاکسی (تعرفه عادی ) : 1.02 دلار
 • تاکسی 1 کیلومتر (تعرفه عادی) : 0.59 دلار
 • تاکسی 1 ساعت انتظار (تعرفه عادی) : 6.46 دلار
 • بنزین ( 1 لیتر) : 0.88 دلار
 • فولکس واگن Golf 1.4 90 KW Trendline (یا خودروی جدید معادل ان) : 17،622.87 دلار
 • تویوتا کرولا 1.6l 97kW Comfort ( یا خودروی جدید معادل ان ) : 18،753.28 دلار

خدمات (ماهانه) :

 • قبوض ( برق، گرمایش، سرمایش، آب، زباله ) برای اپارتمان 85 متر مربعی : 62.07 دلار
 • تعرفه 1 دقیقه ای تلفن همراه (بدون تخفیف) : 0.28 دلار
 • اینترنت 60 Mbps ) یا بیشتر ، داده نامحدود ، کابلی ( ADSL / : 22.85 دلار

ورزش و سرگرمی :

 • باشگاه تناسب اندام ، هزینه ماهانه برای 1 بزرگسال : 20.47 دلار
 • اجاره باشگاه تنیس ( 1 ساعت در اخر هفته ) : 20.76 دلار
 • سینما، اکران بین المللی، 1 صندلی : 5.87 دلار

مراقبت کودکان :

 • پیش دبستانی (مهد کودک ) ، تمام روز ، خصوصی ، ماهانه برای 1 کودک : 256.83 دلار
 • مدرسه ابتدایی بین المللی ، سالیانه برای 1 کودک : 6،042.13 دلار

پوشاک و کفش :

 • 1 جفت جین Levis 501) یا معادل ان) : 38.42 دلار
 • 1 لباس تابستانی در یک فروشگاه زنجیره ای Zara) ، H&M ، … ) : 33.25 دلار
 • یک جفت کفش پیاده روی نایک (قیمت متوسط) : 64.31 دلار
 • یک جفت کفش مردانه : 49.81 دلار

اجاره در هر ماه :

 • آپارتمان ( 1 خوابه) در مرکز شهر : 262.18 دلار
 • آپارتمان ( 1 خوابه) خارج از مرکز شهر : 182.79 دلار
 • آپارتمان ( 3 خوابه) در مرکز شهر : 525.25 دلار
 • آپارتمان ( 3 خوابه) خارج از مرکز شهر : 369.00 دلار

قیمت خرید اپارتمان :

 • قیمت خرید اپارتمان برای هر متر مربع در مرکز شهر : 1،467.10 دلار
 • قیمت خرید اپارتمان برای هر متر مربع در خارج از مرکز شهر : 982.90 دلار
قیمت خرید اپارتمان در برزیل
قیمت خرید اپارتمان در برزیل

درآمد :

 • میانگین درآمد (پس از کسر مالیات) : 368.65 دلار
 • بازپرداخت وام، با نرخ ثابت و 20 ساله : 9.98 دلار

نکته : هزینه زندگی در برزیل 17.03 درصد کمتر از ایران است. اجاره در برزیل 50.76 درصد کمتر از ایران است .

هر گونه سوال را در رابطه با هزینه و شرایط زندگی در برزیل با کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در میان بگذارید.

مشاغل مورد نیاز در کشور برزیل

داشتن شغل مزایای بسیار مهمی را به همراه دارد، از جمله : تأمین منبع درآمد، تحقق آرزوهای شخصی، ایجاد عزت نفس و ایجاد مهارت. در برزیل، 61 درصد از جمعیت کار 15 تا 64 ساله هستند. این رقم پایین تر از میانگین اشتغال OECD با میانگین 68 درصدی است. در کشور برزیل فرصت های شغلی مناسبی به خصوص در شهرهایی مانند : سائوپائولو، ریو دوژانیرو، برازیلیا و ماکئه برای مهاجران وجود دارد؛ این میتواند خبر خوبی برای متقاضیان مهاجرت کاری به برزیل بخش صنعتی این کشور در حال پیشرفت و توسعه است و در نتیجه به نیروهای فعال احتیاج زیادی دارد. از جمله مشاغل مورد نیاز در برزیل می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • کارآموز بازاریابی عملکردی (Estágio)
 • مدیر فروش
 • طراح UX / UI
 • مدیر شرکت
 • مدیر مالی
 • چشم پزشک
 • مهندس مکانیک
 • معلم انگلیسی
 • گردشگری
 • حسابداری
 • زمین شناس و …

مواردی که در هنگام زندگی در برزیل باید به آن ها توجه کرد

برزیل در سر تا سر جهان به دلیل سواحل، موسیقی، کارناوال، قهوه، و فوتبال مشهور است. کسانی که با کشور کمی آشناتر هستند، می دانند که این کشور یکی از سریع ترین اقتصادهای در حال رشد و همچنین یکی از قدرت های نوظهور جهان است. برخی ممکن است از مشکلات جانبی زندگی در برزیل نیز آگاه باشند میزان بالای جرم و جنایت (به ویژه جرم خشونت آمیز)، سد زبان، گرمای زیاد (در بیشتر کشور و در بیشتر سال). با این حال، بسیاری از واقعیت ها در مورد برزیل وجود دارد که بعید به نظر می رسد از کسی شنیده شود. افرادی که پیش از این هرگز زندگی در برزیل را تجربه نکرده اند فکر می کنند که شیوه زندگی در برزیل مانند سایر کشورها است.

یادگیری زبان

بدون اطلاع از زبان پرتغالی، زندگی کردن در کشور برزیل تقریبا غیر ممکن است. اکثر مردم می دانند که پرتغالی زبانی است که در این کشور صحبت می شود ، با این حال، آن چه اکثر افراد خارجی درک نمی کنند این است که پیدا کردن شخصی که در این کشور انگلیسی صحبت می کند سخت است. تنها زبان دیگری که معمولاً در برزیل به آن صحبت می شود اسپانیایی است. در بیشتر نقاط جهان، می توان بدون دانستن زبان محلی یا حداقل با چند کلمه و اصطلاح اساسی، با مردم محلی ارتباط برقرار کرد. با این حال، بدون اطلاع از پرتغالی یا اسپانیایی مهاجرت به برزیل و تحصیل در دانشگاه های برزیل بسیار سخت خواهد بود.

مدیریت دقیق بودجه

برزیل کشور گرانی است. اکثر مردم معتقدند که زندگی در یک کشور آمریکای لاتین ارزان تر از کشور خود خواهد بود. ااما در برزیل این گونه نیست. قیمت مسکن به ویژه گران است، و مالیات های بالا تا حدی مسئول افزایش قیمت ها هستند. بر اساس برخی تخمین ها، شهرهای بزرگ برزیل می توانند به اندازه شهری مانند لندن گران باشند.

میزان جرم

میزان بالای جرم ممکن است بیش از آن چه انتظار می رود زندگی مهاجران را تحت تأثیر قرار دهد. با این حال، توصیه معمول برای مهاجران در موقعیت ها این است که در یک بخش خوب از شهر زندگی کنند، محتاط باشند.

صبور بودن

بوروکراسی در کشور برزیل خیلی زیاد نیست. مواردی از قبیل ویزا، خرید ملک یا شروع یک تجارت به کوهی از تشریفات اداری نیازمند است. نا امید کننده است، اما به عنوان یک درس خوب است بدانید که برخی چیزها خارج از کنترل است و شما فقط باید با جریان پیش رفت.

مزایا و معایب زندگی در برزیل

زندگی در برزیل مانند زندگی در هر جای دیگر دنیا دارای مزایا و معایب متعددی است که در این بخش به بررسی برخی از آن ها خواهیم پرداخت :

مزایا و معایب زندگی در برزیل
مزایا و معایب زندگی در برزیل

مردمی صبور

بر خلاف ایالات متحده، مردم برزیل معمولاً کمتر عجله می کنند. به همین دلیل در انجام کارها کمتر دچار استرس می شوند.

تنوع فرهنگی

این کشور دارای تنوع فرهنگی است که نتیجه قرن ها مهاجرت و استعمار توسط بسیاری از ملل اروپایی است. این امر باعث می شود برزیل مکانی جذاب برای زندگی باشد.

خدمات درمانی عمومی رایگان

همه ساکنان دائمی کشور برزیل قادر به دسترسی به مراقبت های بهداشتی عمومی هستند، اگر چه بسیاری از مهاجران تصمیم می گیرند که از سیستم مراقبت های بهداشتی خصوصی استفاده کنند.

اقتصاد رو به پیشرفت

اقتصاد برزیل با سریع ترین نرخ رشد در جهان رو به رو است. این را می توان در پیشرفت های گسترده زیر ساخت هایی که هم اکنون در حال انجام هستند، و در ساختمان هایی که دائما در حال ساخت هستند، مشاهده کرد.

مانع زبانی

زبان رسمی کشور برزیل، پرتغالی است و کمتر کسی را می توان در این کشور پیدا کرد که قادر به صحبت کردن به زبان انگلیسی باشد. در نتیجه نداشتن دانش کافی از زبان پرتغالی می تواند زندگی در این کشور را با چالش های زیادی رو به رو کند.

بروکراسی و قانون

برزیل دیوان سالاری دیوانه واری را در همه سطوح دارد. به نظر می رسد که آن ها تلاش می کنند سوئیسی باشند، اما فراموش می کنند که بخش اصلی فرهنگ سوئیس کارایی آن است. در حالی که کارهای اداری در این کشور بسیار چالش برانگیز است.

در نهایت موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی آماده پاسخ گویی تلفنی و حضوری به هموطنان عزیز و انجام کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت می باشد. هموطنان متقاضی هزینه و شرایط زندگی در برزیل ، می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به صورت حضوری به دفاتر موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در شهرهای تهران، شیراز، اصفهان، مشهد و تبریز مراجعه نمایند.

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”1- بهترین شهرهای برزیل برای زندگی کدامند؟” answer-0=”بهترین شهرهای برزیل برای زندگی برازیلیا، سائو پائولو، ریو دوژانیرو و ماکئه است.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”2- شرایط اقتصادی کشور برزیل چگونه است؟” answer-1=”اقتصاد کشور برزیل به سرعت در حال رشد است و از نظر تولید محصولاتی مانند قهوه، نیشکر و سویا در مقام اول، و از نظر تولید غلات در مقام چهارم جهان قرار دارد.” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”3- سیستم خدمات و مراقبت های بهداشتی در کشور برزیل به چه صورت است؟” answer-2=”برزیل یکی از معدود کشورهایی است که دسترسی جهانی رایگان به مراقبت های پزشکی را فراهم می کند.” image-2=”” headline-3=”h2″ question-3=”4- مالیات در کشور برزیل به چه شکل است؟” answer-3=”افرادی که در برزیل زندگی و کار می کنند با تعدادی مالیات روبرو هستند. اصلی ترین آن ها مالیات بر درآمد، مصرف و برخی از معاملات مالی است.” image-3=”” headline-4=”h2″ question-4=”5- کار کردن مهاجران در برزیل در چه زمینه هایی امکان پذیر است؟” answer-4=”امکان کار کردن مهاجران در برزیل در زمینه هایی مانند صنعت نفت و گاز، پتروشیمی و گردشگری وجود دارد.” image-4=”” headline-5=”h2″ question-5=”6- هزینه زندگی در برزیل در مقایسه با هزینه زندگی در ایران چگونه است؟” answer-5=”هزینه زندگی در برزیل 17.03 درصد کمتر از ایران است. اجاره در برزیل 50.76 درصد کمتر از ایران است .” image-5=”” headline-6=”h2″ question-6=”7- مناطق مقرون به صرفه برزیل برای زندگی کدامند؟” answer-6=”بر اساس شاخص هزینه اجاره، مکان های مقرون به صرفه تر برای اجاره شامل Fortaleza در شمال، Belo Horizonte در شرق و Porto Alegre در جنوب است .” image-6=”” headline-7=”h2″ question-7=”8- متوسط درآمد افراد در کشور برزیل چقدر است؟” answer-7=”متوسط درآمد افراد پس از کسر مالیات در کشور برزیل در سال 2020 در حدود 368.65 دلار است.” image-7=”” headline-8=”h2″ question-8=”9- مشاغل مورد نیاز در کشور برزیل کدامند؟” answer-8=”از جمله مشاغل مورد نیاز در کشور برزیل می توان به مدیر فروش، مهندس مکانیک، معلم زبان انگیسی، زمین شناس و … اشاره کرد.” image-8=”” headline-9=”h2″ question-9=”10- مشکلات زندگی در برزیل چیست؟” answer-9=”از جمله مشکلات زندگی در برزیل میزان سطح جرم، مانع زبانی، و … می باشد.” image-9=”” headline-10=”h2″ question-10=”11- مزایای زندگی در برزیل چیست؟” answer-10=”مزایای زندگی در برزیل خدمات بهداشتی عمومی رایگان، تنوع فرهنگی ، اقتصاد رو به رشد و … است.” image-10=”” headline-11=”h2″ question-11=”12- آیا امکان تحصیل در مدارس بین المللی برای فرزندان مهاجران در برزیل وجود دارد؟” answer-11=”بله . امکان تحصیل در مدارس بین المللی برای فرزندان مهاجران در برزیل وجود دارد.” image-11=”” count=”12″ html=”true” css_class=””]

مقالات مرتبط

ثبت درخواست مشاوره فوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرایط و مزایای ویزای کار

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده