شرایط زندگی در لوکزامبورگ

شرایط زندگی در لوکزامبورگ

آیا به خوبی این کشور را می شناسید؟ این مقاله ترکیبی از حقایق جالب و آموزنده در رابطه با زندگی در لوکزامبورگ آماده سازی شده است، با مطالعه این مقاله دانش خود را از حقایق این کشور بیازمایید. ما در این مقاله به بررسی 30 واقعیت لوکزامبورگ پرداخته ایم. زندگی در لوکزامبورگ مانند دیگر کشور ها دارای مزایای زندگی و معایب و مشکلات زندگی می باشد.

قبل از شروع زندگی در یک کشور شما بایستی با شرایط اجاره و خرید ملک و خانه، قیمت اجاره و خرید خانه در این کشور ، هزینه زندگی در لوکزامبورگ، وضعیت کار و تحصیل در آن کشور اطلاعات کسب کنید.

مخارج زندگی در لوکزامبورگ بسیار موضوع مهمی برای زندگی در لوکزامبورگ است. مخارج زندگی است که سطح و کیفیت زندگی را مشخص میکند. شرایط و وضعیت بهداشت و درمان در این کشور در این کشور مناسب می باشد.

واحد پول این کشور یورو می باشد. زبان رایج مردم لوکزامبورگ در این کشور آلمانی، فرانسوی و زبان لوکزامبورگی می باشد.

معمولا از دلایل مهاجرت به این کشور کار و تحصیل می باشد. قبل از مهاجرت برای کار به این کشور شما باید از وضعیت در آمد ، دستمزد و حقوق در این کشور آگاهی کسب کنید. برای کسب آگاهی از شرایط مردم این کشور و همچنین شرایط زندگی در لوکزامبورگ پایتخت این کشور بایستی با افرادی که تجربه زندگی در لوکزامبورگ را دارند مشورت کنید. ما در این مقاله به بررسی 30 واقعیت پیرامون لوکزامبورگ پرداخته ایم.

شرایط زندگی در لوکزامبورگ

 واقعیت هایی درباره شرایط زندگی در لوکزامبورگ

 1. کشتن از سر ترحم و کمک به خودکشی در لوکزامبورگ قانونی است. اگر چه در سال 2008، دوک بزرگ با امضای لایحه تصویب کشتن از سر ترحم از بیان باورهای شخصی خود خودداری کرد. و این مسئله به اصلاح قانون اساسی منجر شد. این پادشاه سبب تصویب این قانون به طور عمده و تشریفاتی شده است. سلطنت مشروطه لوکزامبورگ با یک دموکراسی پارلمانی و رئیس دولت دوک بزرگ است.
 2. درحدود 170 ملیت مختلف در این کشور زندگی میکنند که کمتر از نیمی از ساکنان دائمی این کشور خارجی هستند. افراد پرتغالی بزرگترین گروه را تشکیل می دهند و در حدود 16.4 درصد است. علاوه بر این، بیش از 60 درصد از جمعیت لوکزامبورگ دارای سابقه مهاجر از قلمرو دوک و لوکزامبورگ هستند.
 3. لوکزامبورگ به یکی از شارحان برجسته همکاری بین المللی پس از جنگ جهانی دوم شد. با وجود اینکه در جنگ جهانی دوم یک کشور بی طرف بود، اما لوکزامبورگ توسط نیروهای آلمانی در طول هر دو جنگ جهانی اشغال شد. و به نیروها بلژیک و هلند به شکل اتحادیه گمرکی بنلوکس در سال 1944 پیوست، و در سال 1957 به یکی از اعضای موسس جامعه اقتصادی اروپا (EEC) (اتحادیه اروپا (EU) درامد. در سال 1993 و از اعضای موسس ناتو در بود 1959. این عضو منطقه یورو از ژانویه 1999 بوده است.
 4. شعار مردم لوکزامبورگ، wëllebleiwewatmirsinn به معنی ما می خواهیم همان چیزی که هستیم باقی بمانیم. این اشاره به تاریخ مالکیت این کشور توسط قدرت های خارجی و آرزو استقلال دارد. لوکزامبورگ بین قدرت های مختلف اروپا فرانسه، اسپانیا، اتریش در طول زمان جابه جا شده است. با وجود آن به یک دولت مستقل در سال 1815 تبدیل شد. لوکزامبورگ نیمی از قلمرو خود را در سال 1839 توسط بلژیک از دست داد اما استقلال این کشور به مرور زمان بیشتر شد، توسط پیمان لندن، این کشور به یک دولت بی طرف و کاملا مستقل در سال 1867 تبدیل شد.
 5. کیلومتر تونل زیر زمینی از سنگ جامد در زیر شهر لوکزامبورگ وجود دارد. شبکه ای از باک و رودخانه پتروس casemates به عنوان بخشی از سیستم دفاعی شهرستان ساخته شده است. اولین بخش در 1644 40 سال بعد دوباره در قرن 18 ساخته شده بود، برخی از قطعات بزرگ 40 متر عمق دارند. که به عنوان پناهگاه حمله هوایی در طول جنگ جهانی دوم مورد استفاده قرار میگرفت و می تواند از 35،000 نفر محافظت کند. به عنوان میراث جهانی یونسکو شناخته شده است، در حال حاضر بازدید برای عموم آزاد است.
 6. این کشور پس از ساخت قلعه ساکسون به نام لوکزامبورگ در 963 بعد میلاد به عنوان شهرستان لوکزامبورگ Sigefroid تاسیس شد، تعداد آردن، بر روی سایت قلعه ساخته شده است؛ نام ساکسون باستان Lucilinburhuc (قلعه کوچک) نماد موقعیت استراتژیک است. در طول این سالها، قلعه به یک منطقه مهم تبدیل شده است.
 7. در واقع 23 ژوئن تاریخ تولد رسمی دوک بزرگ است اما روزی نیست که در آن روز به دنیا آمده است. بلکه این انتخاب تاریخ به اوایل قرن 20 باز می گردد که ملت تولد واقعی دوشس بزرگ شارلوت (1919-1964) در 23 ژانویه را جشن گرفتند. در سال 1962 آن را به 23 ژوئن به علت آب و هوا بهتر منتقل کردند. 23 ژوئن روز تعطیل عمومی در لوکزامبورگ است.
 8. لوکزامبورگ تنها کشور دوک نشین در جهان است. پس از شکست ناپلئون در سال 1815، کنگره وین این کشور را به یک دوک نشین تبدیل کنید، یک ایالت یا یک منطقه تحت حکومت یک دوک بزرگ و یا دوشس است. از این رو نام این کشور دوک نشین لوکزامبورگ است. در حال حاضر دوک بزرگ ولیعهد هنری که تاج و تخت را در اکتبر سال 2000 به دست آورد
 9. بزرگترین فهرست شراب جهان در رستوران های این کشور است. اگر شما از رستوران Chiggeri در شهرستان لوکزامبورگ بازدید کنید، می توانید انتخاب خود را از بیش از 2200 شراب مختلف انجام دهید.
 10. نزدیک به نیمی از نیروی کار لوکزامبورگ بین این کشور و دیگر کشورها رفت و آمد می کنند. اکثر اتباع غیر لوکزامبورگی از سراسر مرز فرانسه (78،500 نفر) ، بلژیکی (39400 نفر) و آلمان (39،100 کارگران) می باشند.
 11. لوکزامبورگ یکی از امن ترین کشورهای جهان است. بر اساس یک نظرسنجی سازمان ملل متحد، شانس حمله مسلحانه در این کشور از هر کشور دیگری در جهان کمتر است. حدود 1300 پلیس و فقط دو زندان در لوکزامبورگ وجود دارد.
 12. لوکزامبورگ دارای بالاترین حداقل دستمزد در اتحادیه اروپا می باشد – حداقل پرداخت به کارگران 1923 یورو در ماه است.
 13. لوکزامبورگ دومین کشور ثروتمند جهان است، این رتبه بندی توسط تولید ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی) سرانه 92049 دلار (2014) تهیه شده است. با توجه به پیش بینی های صندوق پول بین المللی، لوکزامبورگ از قطر نیز برای تبدیل شدن به ثروتمندترین کشور جهان در سال 2015 با تولید ناخالص داخلی سرانه 96269 دلار پیشی گرفته است.
 14.  این کشور یکی از کوچکترین کشورهای جهان است. و مساحتی حدود 2586 کیلومتر مربع (999 مایل مربع) دارد، در این مورد به اندازه به عنوان شهر دورست در انگلستان و کمی کوچکتر از رود آیلند در ایالات متحده آمریکا است.
 15.  لوکزامبرگ یکی از بالاترین سوئیچ های رای دادن در اروپا است- با 91 درصد از جمعیت رای دهنده در انتخابات اخیر (به طور متوسط برای دیگر کشورهای OECD این مقدار فقط 68 درصد است).
 16.  لوکزامبورگ یک کشور سکولار است، اما حدود 87 درصد از جمعیت آن رومی کاتولیک هستند. و بقیه پروتستان (عمدتا لوتران)، یهودیان و مسلمانان تشکیل میدهند.
 17. نخست وزیر لوکزامبورگ خاویر Bettel اولین رهبر اتحادیه اروپا بود که در ماه مه سال 2015 با یک همجنس خود ازدواج کرد. دولت این کشور ازدواج همجنسگرایان را در ژوئن 2014 پس از انتخابات 2013 تصویب کرد. که 83 درصد از مردم لوکزامبرگ از آن حمایت کردند.
 18. این کشور یکی از عمده مراکز مالی و کسب و کار در جهان است، و یک بهشت مالیاتی است. بیش از 150 بانک و موسسه مالی در این کشور وجود دارد. در پایان سال 2014، روزنامه نگاران تحقیقی را به بیرون درز دادند که در آن 28،000 توافق مالیاتی، اظهارنامه مالیاتی و اسناد دیگر افشا شد که چگونگی حدود 350 از بزرگترین شرکت های جهان، از جمله پپسی، IKEA، پراکتر و گمبل، جی پی مورگان و فدرال اکسپرس، از ذخیره میلیون ها دلار در این کشور خبر داد که علت آن استفاده از طرح های قوانین مالیاتی مطلوب لوکزامبورگ بود. “LuxLeaks نشان داد که چگونه شرکت های راه اندازی حسابداری پیچیده و ساختارهای حقوقی به طور قانونی از کشورهای با مالیات بالا مقر خود را به لوکزامبورگ کم مالیات حرکت دادند و در برخی موارد، پرداخت مالیات کمتر از 1 درصد بود.
 19. لوکزامبرگی ها عاشق رقص هستند. 10،000 نفر از مردان، زنان و کودکان در شهرستان Echertnach به افتخار 7-راهب قرن سنت Willibrord در بزرگترین صفوف رقص سنتی در اروپا شرکت می کنند، این مراسم یک رویداد است که به عنوان میراث جهانی یونسکو شناخته می شود. و حدود 40،000 تماشاگر دارد، رقصنده ها با پوشیدن پیراهن سفید و شلوار تیره یا دامن به برگزاری مراسم دستمال و رقص هماهنگ در اطراف شهر می پردازند.
 20. لوکزامبورگ دارای بالاترین نرخ مالکیت خودرو در جهان است- و با 647 خودرو برای هر 1000 نفر جمعیت است. و Volkswagon نام تجاری با فروش بالا در سال 2014 بود.
 21.  لوکزامبرگ معمولا سه زبانه است. زبان ملی این کشور Lëtzebeurgesch یا لوکزامبورگی (گویش فرانکونی یا آلمانی) است. کودکان لوگزامبورگی در مدارس و کودکستان این زبان را آموخته؛ پس از آن نیز در مدرسه ابتدایی به فرانسه و آلمانی صحبت میکنند، علاوه بر آن در سطح متوسطه به زبان انگلیسی صحبت میکنند. در محل کار، در رسانه ها و در زندگی روزمره، لوگزامبورگی، آلمانی، انگلیسی، پرتغالی فرانسوی معمولا صحبت میکنند؛ در سطح اداری، نیز لوگزامبورگی، آلمانی و فرانسوی صحبت میگردد. پارلمان این کشور با استفاده از زبان لوکزامبورگی قوانین را وضع میکند.
 22. قدرتمند ترین فرد در اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ است. ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا در این کشور می باشد.
 23.  شهر لوکزامبورگ به دلیل استحکامات تاریخی و محله های قدیمی یک میراث جهانی یونسکو است. از قرن 16 تا سال1867، این کشور یکی از سایت های بزرگ غنی اروپا بود، به طور مداوم به دست امپراتور مقدس روم تقویت میشد، کاخ هاپزانبورگ، توسط پادشاهان مختلف فرانسوی و اسپانیایی تقویت شد. عناصر در تمام این دوره ها هنوز هم می تواند در دروازه های مختلف، سنگر و قلعه ها و بخش های قدیمی شهرها دیده شود، طرح اصلی ساختمان های عمومی نگه داشته شده اند.
 24. لوکزامبورگ از همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا کم جمعیت تر است. و جمعیتی بیش از نیم میلیون نفر (563000 در سال 2015) داشت، و جزو 20 کشور کوچک از 194 کشور مستقل جهان است.
 25. 54 کانال تلویزیونی و 29 ایستگاه رادیویی با منافع در سراسر جهان دارد. این کشور RTL (رادیو تلویزیون لوکزامبورگ) بزرگترین گروه رادیو و تلویزیون در اروپا است. ایستگاه رادیویی برای اولین بار، رادیو لوکزامبورگ در سال 1924 منتشر شد.
 26.  Mullerthal .26منطقه لوکزامبورگ به عنوان یک سوئیس کوچک شناخته شده است. تپه جنگلی، و صخره های سنگی قابل توجه، آبشار  Schiessentümpel، روستاهای کوچک و قلعه مخروبه بیوفورت و لاروشت وجود دارد.
 27. بیش از یک سوم از جنگل های کشور و بیش از نیمی از آنها متعلق به بخش خصوصی است.
 28. موافقتنامه شنگن، اجازه سفر آزادانه در سراسر مرزهای اروپا را می دهد این موافقت نامه در سال 1990 به امضا رسید. دو موافقت نامه در سال 1985 و 1990 در روستای کوچک شنگن در Moselle منطقه انگور لوکزامبورگ به امضا رسید. این روستا، در این کشور واقع شده است، فرانسه و آلمان نماد حرکت آزاد و لغو مرزهای داخلی هستند.
 29. 29. بالاترین دادگاه اتحادیه اروپا مربوط به قوانین اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ واقع شده است. دیوان عدالت اتحادیه اروپا دارای 28 قضات، در هر یک از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است.
 30. در سال 1995 و دوباره در سال 2007دارای عناوین متعدد از یونسکو شد، برخی از هنرمندان برجسته دنیا لوکزامبورگی هستند شامل عکاس ادوارد سیگن و نقاشان تئو Kerg، میشل Majerus . شهرستان لوکزامبورگ برای اولین بار توسط جوزف Kutter به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا ذکر شد. در یک نقطه، نویسنده برجسته فرانسوی ویکتور هوگو در ویاندن، لوکزامبورگ (در نزدیکی مرز آلمان) اقامت داشت و خانه او تبدیل به یک موزه شده است.

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط ویزا و مهاجرت به این کشور و همچنین وضعیت و شرایط اقامت شما می توانید به موسسه مهاجرت به لوکزامبورگ یا موسسات مهاجرتی لوکزامبورگ مراجعه کنید و با سپردن کار خود به دست یک وکیل مهاجرت با تضمین کامل به این کشور مراجعه کنید.

در نهایت همکاران موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) از بهترین موسسات حقوقی کشور در دفاتر تهران و شیراز آماده پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد.

مقالات مرتبط

ثبت درخواست مشاوره فوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرایط و مزایای ویزای کار

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده