هزینه ها و شرایط زندگی در مجارستان

هزینه ها و شرایط زندگی در مجارستان

متقاضیان [sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”هزینه تحصیل در مجارستان چقدر است؟” answer-0=”هزینه تحصیل در دانشگاه های مجارستان، بین 2300 تا 3500 یورو متغیر است.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”اجاره خانه در مجارستان چقدر است؟” answer-1=”اجاره خوابگاه، 120 دلار در ماه و اجاره خوابگاه های خصوصی، 240 دلار در ماه است. اجاره آپارتمان نیز ماهیانه حدود 275 تا 750 دلار می باشد.” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”آیا بوداپست شهری گران است؟” answer-2=”خیر ولی هزینه زندگی در بوداپست به نسبت سایر شهرهای مجارستان، گران تر است.” image-2=”” headline-3=”h2″ question-3=”آیا با زندگی در مجارستان می توان به سایر کشورهای شنگن نیز سفر کرد؟” answer-3=”بله. با ویزای مجارستان می توانید به کل منطقه شنگن سفر کنید” image-3=”” count=”4″ html=”true” css_class=””]باید قبل از هر اقدام، ابتدا شرایط زندگی در این کشور، میزان درآمد و شرایط کاری را از جنبه های مختلف بررسی نمایند. این امر باعث می شود تا بتوانند بودجه خود را در این کشور مدیریت کنند و با مشکلات زندگی در مجارستان مخصوصا مشکلات مالی مواجه نشوند.

در ضمن، کسب آگاهی از شرایط کار و تحصیل در مجارستان نیز می تواند در تصمیم گیری بهتر به مهاجران کمک کند. در این مقاله سعی می کنیم تا هزینه زندگی در مجارستان به تومان و شرایط زندگی در مجارستان را بررسی کنیم.

شرایط و مشکلات زندگی در مجارستان چگونه است؟

مجارستان کشوری با 9.8 میلیون نفر جمعیت است که در مرکز اروپا واقع شده است. این کشور بخشی از مرز جنوبی اتحادیه اروپا را تشکیل می دهد و یکی از مقاصد اصلی مهاجرت است. البته تولید ناخالص داخلی مجارستان تقریبا پایین ‌تر از کل کشورهای عضو اتحادیه اروپا است، اگرچه هنوز نسبت به بسیاری از همسایگان اروپای مرکزی و بالکان وضعیت بهتری دارد.

در مجارستان، تعادل چشمگیری بین کار و زندگی وجود دارد. از میان شاغلان در این کشور، 75 درصد مرد و 61 درصد زن هستند. با این حال، تعداد کارمندانی که ساعات طولانی کار می کنند کمتر از 4 درصد است (بسیار کمتر از ایالات متحده که در آن 11 درصد از کارمندان ساعات طولانی کار می کنند).

مجارستان دارای یک موقعیت جغرافیایی ایده آل جهت تجارت، سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار است. میزان درآمد افراد شاغل در مجارستان افزایش یافته است و هزینه زندگی در این کسور نیز بسیار مقرون به صرفه می باشد و افراد می توانند به راحتی خانه مورد نظر خود را خریداری کنند.

شرایط و مشکلات زندگی در مجارستان
شرایط و مشکلات زندگی در مجارستان

بررسی شرایط و هزینه زندگی در مجارستان 2021

امنیت و کیفیت زندگی در مجارستان بالا است و مهاجران می توانند در رفاه و آسایش زندگی کنند. هزینه زندگی در کشور مجارستان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار پایین تر است و یک فرد می تواند با ماهیانه 750 یورو در این کشور زندگی کنند.

بر اساس جدیدترین آپدیت هزینه ها در وبسایت numbeo، هزینه های زندگی در مجارستان برای یک خانواده 4 نفره در بوداپست، بدون در نظر گرفتن اجاره خانه، ماهیانه در حدود 702.277.18 فورینت (1.942.96 دلار) میباشد. شهر بوداپست در مجارستان، برترین و محبوب ترین شهر در این کشور است که مهاجران بسیاری را به خود جذب می کند. شهرهای دبرسن، سگد و میشکولتس، سایر شهرهای محبوب در مجارستان هستند.

میزان درآمد در مجارستان

یک فرد شاغل در مجارستان، به طور معمول حدود 493000 فورینت در ماه درآمد دارد. میزان حقوق و دستمزدها در مجارستان، از 125000 فورینت (کمترین حقوق) تا 2200000 فورینت (بیشترین حقوق) در ماه متغیر است.

البته حداکثر میزان حقوق، می تواند بالاتر از ارقامی که به طور رسمی اعلام شده است باشد. این میانگین حقوق ماهانه، شامل مسکن، حمل و نقل و سایر مزایا است. میزان حقوق در مجارستان، بین مشاغل مختلف به شدت متفاوت است و با توجه به حرفه، میزان سابقه و بسیاری از عوامل دیگر تعیین می شود. 50 درصد از جمعیت مجارستان، کمتر از 523000 فورینت در ماه درآمد دارند.

مزایا و معایب زندگی در مجارستان

همانند سایر کشورهای جهان، تجربه زندگی در مجارستان نیز مزایا و معایب زیادی دارد که در این بخش، آن‌ها را از جنبه های مختلف بررسی خواهیم کرد.

هزینه های زندگی

مجارستان یکی از مقرون به صرفه ترین کشورهای اروپایی برای زندگی است. حال اگرچه هزینه های پایین زندگی، این کشور را برای بسیاری از مهاجران جذاب می کند، اما مالیات بر ارزش افزوده در مجارستان بالاتر از هر کشور دیگری در اتحادیه اروپا است که حدود 27 درصد می باشد. میزان مالیات بر درآمد در مجارستان برای مهاجران، ممکن است بسیاری افراد را از مهاجرت به این کشور ناامید کند.

هزینه مسکن

جالب است بدانید که هزینه مسکن در مجارستان، ارزان تر از ایران است. مهاجران این امکان را دارند که یک ملک مبله یا غیر مبله را با هزینه نسبتا کم در مجارستان اجاره یا خریداری کنند؛ اماهزینه های تعمیر خانه و قبوض آب و برق در مجارستان گران است.

هزینه حمل و نقل

مجارستان دارای سیستم حمل و نقل عمومی مقرون به صرفه و بسیار کارآمد است. در ضمن، بنزین در این کشور ارزان است؛ اما قوانین رانندگی مجارستان ممکن است مهاجرانی را که اخیراً وارد این کشور شده ‌اند سردرگم کند.

شرایط کسب و کار

اگر شرکت خود را در مجارستان راه اندازی کنید، از پرداخت مالیات شرکتی پایین (تنها 10 درصد) بهره مند خواهید شد. با این حال، درخواست برای اخذ مجوزهای تجاری و انجام تمام کارهای اداری در مجارستان می تواند یک فرآیند بوروکراتیک و پیچیده باشد که با سختی هایی همراه است.

کیفیت زندگی

کیفیت زندگی در مجارستان به طور کلی بسیار بالا است و بسیاری از مهاجران احساس می کنند که می توانند سبک زندگی بهتری در این کشور از اتحادیه اروپا داشته باشند.

بوداپست، محبوب ترین شهر مجارستان، شهری گرم و صمیمی است که به مهاجران کمک می کند تا احساس خوبی جهت زندگی در این کشور داشته باشند. اگرچه کیفیت زندگی در این کشور بالاتر از سایر کشورهای همسایه است، اما شکاف زبانی می تواند مانعی برای مهاجران باشد.

سیستم مراقبت های بهداشتی

در مقایسه با سایر کشورهای اتحادیه اروپا، مجارستان دارای یک سیستم مراقبت بهداشتی و درمانی بسیار مقرون به صرفه و کارآمد است. تنها مشکل این است که تعداد بسیار کمی از متخصصان پزشکی در این کشور، انگلیسی زبان هستند.

تحصیلات

مجارستان انواع مدارس بین المللی عالی را برای انتخاب به مهاجران ارائه می دهد که در بوداپست و اطراف آن قرار دارند.

برخلاف مدارس سنتی مجارستانی، مدارس بین ‌المللی انگلیسی در این کشور بسیار هستند و ادغام دانش‌آموزان خارجی را با سیستم محلی آسان می‌ کنند.

نقطه ضعف مدارس خصوصی و بین المللی مجارستان این است که اغلب بسیار گران هستند. تحصیل دولتی در مجارستان رایگان است، اما در بیشتر موارد، این مدارس برای نیازهای مهاجران و فرزندانشان مناسب نیستند.

بازار کار در مجارستان

نرخ بیکاری در مجارستان پایین است و فرصت های شغلی متعدد برای مهاجران وجود دارد. اقتصاد پایدار در مجارستان و گسترش مداوم تجارت و بیزنس در این کشور با پیروی از دستورالعمل های اتحادیه اروپا، مجارستان را به مقصدی عالی جهت کار تبدیل کرده است.

مجارستان یکی از مناطق اقتصادهای مهم در اتحادیه اروپا است. فعالیت اقتصادی عمده، در بزرگترین شهرهای مجارستان مانند بوداپست، میسکولک و دبرسن در جریان است که این امر باعث شده است تا مهاجران در مجارستان، فرصت های شغلی بیشتری نسبت به سایر کشورهای اروپا داشته باشند.

بازار مالی مجارستان، پیشرو و توسعه ‌یافته ‌ترین بخش اقتصادی در این کشور است. بخش فناوری نیز در مجارستان و در سال‌ های گذشته، همراه با گرایش ‌های جهانی به سرعت در حال رشد بوده است؛ بنابراین اگر می‌ خواهید شغل خود را در این بخش‌ها متمرکز کنید، احتمالا فرصت‌های شغلی زیادی در بوداپست پیدا خواهید کرد.

مهاجران می توانند در مجارستان به زبان انگلیسی نیز مشغول به کار شوند. فرهنگ تجارت در مجارستان، یکی از محبوب ترین فرهنگ ها در سراسر اروپا است. از آنجایی که شهروندان اتحادیه اروپا برای کار در مجارستان به هیچ مجوزی نیاز ندارند، مهاجران زیادی از این کشورها وارد مجارستان می شوند و به دلیل نرخ پایین بیکاری در مجارستان، به دنبال یافتن شغل در این کشور هستند.

افراد شاغل در مجارستان از استانداردهای بالای زندگی بهره مند می شوند. آن‌ها می توانند مزایای کاری شامل حقوق تعطیلات، حقوق زایمان و مرخصی استعلاجی با حقوق را دریافت کنند. ساعات کاری در مجارستان 40 ساعت در هفته است که 8 ساعت در روز و 5 روز در هفته می باشد.

بازار کار در مجارستان
بازار کار در مجارستان

تحصیل در مجارستان

مجارستان دانشجویان خارجی را از کشورهای اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا جذب می کند. مجارستان یکی از مکان های شگفت انگیز برای تحصیل است، زیرا این کشور عضو اتحادیه اروپا و همچنین یک کشور عضو پیمان شنگن است. طی سال‌های اخیر، دانشجویان کشورهای آلمان، ایران، نروژ، اسراییل و سوئد، بیشترین آمار درخواست پذیرش از دانشگاه های مجارستان را داشته اند.

سیستم آموزشی مجارستان در اروپا معروف است؛ بنابراین مدارک تحصیلی اخذ شده از دانشگاه های مجارستان، در همه جای دنیا پذیرفته می شوند. بسیاری از شرکت های داخلی و بین المللی در مجارستان پس از اتمام تحصیل، موقعیت های کارآموزی را به دانشجویان ارائه می دهند.

دانشجویان می توانید از تجربیات به دست آمده خود، برای راه اندازی کسب و کار خود در سراسر جهان استفاده کنند. هزینه زندگی دانشجویی در مجارستان در مقایسه با سایر نقاط اروپا نسبتاً مقرون به صرفه است. همچنین هزینه زندگی در مجارستان 2020 در مقایسه با بقیه کشورهای اروپایی نسبتاً پایین بود.

در ضمن، دانشجویان می توانند با کار پاره وقت در حین تحصیل، بسیاری از هزینه های خود را در این کشور پوشش دهند (مجموع روزهای کاری برای دانشجویان نباید بیش از نود روز در یک سال و پانزده روز در یک ماه باشد).

سیستم تامین اجتماعی در مجارستان

ساکنان مجارستان باید برای استفاده از مزایای تامین اجتماعی، هزینه آن را در قالب هزینه بیمه، در طی سال‌هایی که در این کشور مشغول به کار هستند پرداخت نمایند. در واقع حق استفاده از مزایای تامین اجتماعی، از درآمد افراد کسر می شود.

حال کسانی که شاغل نباشند، می توانند این هزینه را ماهیانه شخصا پرداخت نمایند. آنچه توسط سیستم تامین اجتماعی در مجارستان تحت پوشش قرار میگیرد عبارت است از:

  • بیماری
  • زایمان
  • حقوق بازنشستگی
  • بیکاری و کمک به تامین خانواده

هزینه لازم جهت بهره مندی از خدمات بازنشستگی، 10 درصد از درآمد ماهیانه افراد است. به همین ترتیب، هزینه استفاده از خدمات بیماری و زایمان، 2 تا 4 درصد از درآمد ماهیانه و همچنین هزینه استفاده از خدمات تامین اجتماعی پس از بیکاری، 5 درصد از درآمد ماهیانه افراد است.

میزان امنیت در کشور مجارستان برای زندگی

در فهرستی که در سال 2017، توسط وزارت خارجه بریتانیا از مقاصد امن در جهان جهت گردشگری، کار و زندگی منتشر شد، مجارستان در رتبه نهم قرار گرفت.

یکی از دلایلی که گفته می شود مجارستان کشوری امن برای زندگی است، سیاست های سختگیرانه دولت مجارستان در امور مهاجرتی می باشد. دولت مجارستان به هیچ عنوان مهاجرت های غیرقانونی را قبول نمی کند و در خصوص پناهندگی نیز قوانین سختگیرانه ای دارد به طوریکه این کشور بالاترین آمار رد درخواست های پناهندگی در اتحادیه اروپا را دارا می باشد.

از طرفی دیگر، مجارستانی های مسیحی، با سنت های مذهبی و فرهنگی قوی، حدود 90 درصد جمعیت این کشور را تشکیل می دهند و هیچ درگیری قومی یا جنگ مذهبی در این کشور وجود ندارد. در مجارستان، بر خلاف کشوری مانند آمریکا، غیرنظامیان مجاز به حمل اسلحه یا هر گونه سلاح های کشنده نیستند.

همین امر، به نرخ پایین جرم و جنایت در مجارستان کمک کرده است. در نهایت باید بدانید که مرزهای مجارستان، بسیار امن است. مرزهای این کشور که در منطقه اتحادیه اروپا قرار دارند، در امتداد مرزهای جنوبی با صربستان، کرواسی و رومانی، به خوبی حفاظت می شوند و از هرگونه ورود غیرقانونی از طریق مرزهای این کشور جلوگیری می شود.

میزان امنیت در کشور مجارستان برای زندگی
میزان امنیت در کشور مجارستان برای زندگی

تعطیلات رسمی در مجارستان

مهمترین روز در تقویم مجارستان، 1 ژانویه می باشد که آغاز سال نو در این کشور است. از طرفی دیگر، مردم مجارستان هر ساله روز 15 مارس را که روز استقلال و آزادی این کشور است جشن میگیرند.

البته روزهای 23 اکتبر (یادبود انقلاب 1956) و 20 آگوست (یادبود Saint Stephen، بنیانگذار کشور مجارستان) نیز تعطیلات ملی در مجارستان هستند. 1 می هر سال نیز به عنوان روز کارگر شناخته می شود و جزو تعطیلات مهم در مجارستان است.

خدمات موسسه اصطهباناتی در خصوص ارائه مشاوره به متقاضیان زندگی در مجارستان

کارشناسان و وکلای موسسه اصطهباناتی با داشتن سال ها تجربه و همچنین اطلاع از قوانین جدید می توانند مسیر مهاجرتی شما به مجارستان را تسهیل کنند.

کارشناسان ما با بررسی تخصصی شرایط متقاضیان و همچنین ارائه جدیدترین اطلاعات در خصوص شرایط زندگی در مجارستان، تصمیم گیری را برای متقاضیان گرامی، آسان تر خواهند کرد.

سخن پایانی

در این مقاله، شرایط و هزینه زندگی مجارستان بررسی شد. متقاضیان مهاجرت به مجارستان می توانند با هزینه های مقرون به صرفه در این کشور به کار، تحصیل و زندگی بپردازند و در عین حال، از رفاه، آسایش و کیفیت بالای زندگی بهره مند شوند.

موقعیت مجارستان در اروپا، آن را به کشوری محبوب جهت مهاجرت تبدیل کرده است.

مقالات مرتبط

ثبت درخواست مشاوره فوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرایط و مزایای ویزای کار

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده