شرایط زندگی در بلاروس

َشرایط زندگی در بلاروس

حقوق و درآمد بخش مهمی از زندگی تمامی افراد را تشکیل می دهد و بسیارند کسانی که به دنبال داشتن درآمدی بهتر جهت زندگی راهی کشورهای مختلف می شوند. در این مقاله قصد داریم تا شرایط زندگی در بلاروس را بررسی کنیم و اطلاعات لازم را در موسسه مهاجرتی به بلاروس در اختیارتان قرار دهیم. موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) به عنوان معتبرترین در امر مهاجرت کاری پاسخگوی تمامی سوالات شما خواهد بود.

شرایط زندگی در بلاروس چگونه است

بلاروس به دنبال جذب دانشجویان خارجی است. در اوایل ماه اوت، کانال تلویزیونی دولتی بلاروس با افتخار گزارش داد که 20 هزار دانشجوی خارجی در سال تحصیلی پیش رو مشغول به تحصیل در بلاروس خواهند شد. البته این رقم شامل دانشجویان در دانشکده‌های فنی هم می شود، هر چند این مورد به اندازه‌ی دانشگاه‌ها مطرح نیست.

آمار سال های گذشته نشان می دهد که دانشگاه های بلاروس در درجه اول دانشجویان ترکمنستان، روسیه و چین را جذب می کنند. دانشگاه ایالتی بلاروس به دلیل داشتن رشته‌های روابط بین الملل، اقتصاد و زبان شناسی تاریخی وتطبیقی به محبوب ترین دانشگاه دانشجویان خارجی تبدیل شده و تقریبا نیمی از دانشجویان بین المللی در بلاروس را جذب می‌کند. بلاروس، جمعیت 7/9 میلیون نفری دارد که سه چهارم این جمعیت در شهرستان‌ها و شهرهای بزرگ زندگی می کنند و تقریبا تمام جمعیتی که در سن اشتغال بوده‌اند استخدام شده‌اند.

نرخ بیکاری رسمی از 1 سپتامبر 2009 برابر با 1٪ اعلام شده، هر چند برآوردهای مستقل، آن را 5/4٪ تخمین زده است. نرخ سواد بزرگسالان در بلاروس یکی از بالاترین درصد‌ها در جهان است. 28 دانشگاه و هشت دانشگاه تخصصی در بلاروس وجود دارد، جمعیت دانشجویی / ساکن 340 در هر 10000 نفر است که این آمار یکی از بالاترین آمارها در اروپا است. تقریبا نیمی از کارگران دارای مدرک تحصیلی عالی هستند.

طبق آمار رسمی، حدود 55 درصد از نیروی کار برای دولت، 4/48 درصد در بخش خصوصی و 6/1 درصد در شرکت های خارجی کار می کنند. به طور کلی، بلاروس یک مکان امن برای مسافران است. … بزرگترین تهدید برای مسافران در بلاروس کیف قاپ‌ها هستند، به ویژه در حمل و نقل عمومی (به خصوص خوابگاه قطارها) و نقاط توریستی مشهور. مراقب باشید، و حواستان به کیف قاپ ‌ها باشد. قانون اساسی بلاروس، حقوق تمامی شهروندان از جمله مراقبت های بهداشتی، درمان رایگان در مراکز دولتی را تضمین می کند.

درمان پزشکی در مراکز یا بیمارستان های پزشکی به صورت رایگان و با حداقل استانداردهای اجتماعی مطابقت دارد. صاحب اصلی و مدیر سیستم مراقبت های بهداشتی در بلاروس، دولت است. نقش اصلی خدمات پزشکی دولتی در حفاظت از سلامت مردم توسط قانون حمایت می شود و این سیستم به طور عمده شامل مراکز بهداشتی و بیمارستان های وابسته به وزارت بهداشت است و مدیریت آن در ساختار عمودی مدیریتی انجام می شود. علاوه بر این، کلینیک های اداری (وزارت دفاع، وزارت امور داخلی، KGB و غیره) نیز وجود دارد.

مزایا و معایب زندگی در بلاروس

معایب مهاجرت به بلاروس، اگر شما در حال رفتن به بلاروس هستید، باید بلاروس یا روسی صحبت کنید. گزینه دیگری وجود ندارد. این کشور مانند تایلند نیست که در آن همه به نظر می رسد که با وجود فرهنگ و وضعیت اقتصادی بسیار متفاوت، انگلیسی را می شناسند. در بلاروس شما ساده ترین کارها را بدون بلاروس یا روسی انجام نخواهید داد، هیچ یک از شما مردم را در خیابان ها پیدا نخواهید کرد تا به شما کمک کنند که بیرون بروید مگر این که خیلی خوش شانس باشید.

مزایا و معایب زندگی در بلاروس

دوست من که از استرالیا به بلاروس نقل مکان کرده است، می گوید: ” به طور کلی احساس فلج خواهید کرد”. همچنین بخوانید: Belarusian, Belorussian؟ سوال ساده اما دشوار بنظر میرسد مهاجرت به سمت بلاروس؟ کمی وقت بگذارید تا زبان را حداقل در یک سطح پایه یاد بگیرید و آماده باشید که در اینجا سخت کار کنید تا نتیجه خوب شود. امروزه مردم بیشتر و بیشتر خود را چادر نشین دیجیتال می نامند. آن ها در سرتاسر دنیا سفر می کنند و از لپ تاپ شان در هر جایی که دسترسی به اینترنت دارد استفاده می کنند. بلاروس استثنا نیست.

اگر شما یکی از این افراد هستید، برای مواجهه با برخی از مسائل آماده باشید. روش های معمول کسب درآمد و انتقال پول و پرداخت مالیات ممکن است در بلاروس کار نکند. مردم محلی نمی توانند حسابی در خارج از کشور باز کنند، ممکن است انتقال وجه های بانکی سخت باشد، برخی از خدمات پرداخت مانند PayPal اجازه عملیات محدود را می دهد و برخی دیگر مثل Transferwise در اینجا کار نمی کنند. همچنین هیچ معاهده مالیاتی با برخی کشورها وجود ندارد، بنابراین باید مالیات مضاعف پرداخت کنید.

این یکی دو جنبه دارد. آموزش ابتدایی و متوسطه در بلاروس بد نیست. دوره های آموزشی ممکن است شامل موارد عجیب و غیرواقعی مانند گروه های ایدئولوژیک باشد که از آنها خواسته می شود که به آنها ملحق شوند (به یاد داشته باشید که آن ها را نمی توان مجبور به پیوستن به قانون کرد)، اما همه کودکان در یک سطح بالاتر یا کم تر در یک دبیرستان آمریکایی، در یک سطح A و GCSE و برنامه های مشابه، تدریس خواهند شد.

بلاروس در 61 مورد از 100 حقوق شخصی در شاخص پیشرفت اجتماعی در کنار ویتنام و کویت رتبه بندی شده است. در مقایسه با ایالات متحده 92، انگلستان 95، آلمان 97، حقوق سیاسی و آزادی بیان در سطح “قرمز” قرار دارند و دسترسی به رسانه های مستقل نیز امکان پذیر است.

مزایای مهاجرت به بلاروس:

هزینه زندگی در بلاروس نسبت به کشورهای جهان اول بسیار ارزان است. اجاره، مسکن و خدمات عمومی، حمل و نقل، بنزین – تمام هزینه های اصلی بسیار، بسیار ارزان تر است.تحصیل پزشکی، از جمله دندان پزشکی، رایگان است برای شهروندان / ساکنین یا ارزان تر در مقایسه با روسیه؛ همان طور که به یاد دارید، اگر برای تحصیل به آنجا بروید.

با توجه به عدم وجود خطوط هوایی کم هزینه، بلاروس ممکن است بهترین کشور برای مسافران دائمی نباشد، اما حقیقتا گفته می شود که هنوز از لحاظ جغرافیایی، موقعیت آن خوب است. تعداد زیادی از کشورها را می توان با خودرو یا بعد از گذراندن یک شب در یک اتوبوس به دست آورد. این چیزی نیست که آمریکا، بریتانیا، یا استرالیا بتواند به خود ببالد.

مینسک یک شهر کوچک نیست، اما در مقایسه با پایتخت و یا شهرهای بزرگ کشورهای جهان اول هیچ چیزی نیست. این به این معنی است که حرکت در اطراف شهر آسان تر وسریع تر است و شما نمی توانید به وضعیتی برسید که در آن به دو ساعت برای رسیدن به محل کار نیاز دارید.

وضعیت اقتصاد بلاروس

کشور روسیه سفید یعنی بلاروس کشور‌ی واقع در شرق اروپا با شاخص توسعه انسانی و مشخصات صنعتی متنوع است. پس از فروپاشی شوروی، بلاروس اساس صنعتی نسبتا توسعه یافته‌ی خود را حفظ کرد و از استراتژی اصلاحات محتاطانه با دغدغه‌ی تامین رفاه و ثبات اجتماعی پیروی کرد، دولت بلاروس با اعمال تغییراتی اقتصاد خود را از حالت دستوری به صورت بازار درآورد. از اواخر دهه 1990، بلاروس در اصلاحات اقتصادی پیشرفت کرد و ثبات پیدا کرد.

تا سال 2008، بلاروس رشد قوی داشت و تولید ناخالص داخلی آن سالانه 3/8 درصد بود. رشد کشور تحت تاثیر بحران اقتصادی جهانی قرار گرفت و دوره‌ی بی ثباتی اقتصادی دوباره تکرار شد. در سال 2013، ثبات اقتصادی کشور در ابتدای سال مالی بازسازی شد، هرچند همچنان شکننده بود زیرا بلاروس با نیازهای قابل توجه تامین مالی از خارج مواجه شده بود. (منبع: بانک جهانی). دولت بلاروس اقدامات خاصی را برای کاهش وابستگی کشور به صادرات انرژی و منابع فشرده و گسترش بخش SME انجام می دهد.

در سال 2015، شورای وزیران تا اواخر سال 2030، استراتژی ملی توسعه اجتماعی و اقتصاد پایدار بلاروس را با هدف تضمین استانداردهای زندگی و ایجاد محیطی مناسب برای توسعه هماهنگ پرستیژ کشور تصویب کردند. این استراتژی نیازمند اقتصادی پویا مبتنی بر دانش و نوآوری است، در حالی که محیط مطلوب برای نسل های آینده حفظ شود. بلاروس از سال 1945 عضو سازمان ملل بوده است. این کشور همچنین بخشی از کشورهای مستقل و مشترک المنافع (CIS) بوده که پس از فروپاشی شوروی شکل گرفت.

بلاروس عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا است که امروزه شامل ارمنستان، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان و روسیه می شود. این انجمن برای تضمین آزادی فعالیت کشورهای عضو ایجاد شد. در سال 2010، بلاروس به فضای اقتصادی مشترک پیوست و موافقتنامه اتحادیه گمرکی را با قزاقستان و روسیه امضا کرد.

بخش اولویت های اقتصاد بلاروس شامل ماشین آلات و کارهای فلزی، پالایش نفت، صنایع شیمیایی و پتروشیمی، برق، کالاهای مصرفی و صنایع غذایی، صنایع چوب است. نقش خدمات در حال افزایش است. تجارت، خدمات و بخش صنعتی منبع اصلی توسعه اقتصادی کشور است. در سال 2015، تولید صنعتی به میزان 3/41درصد از تولید ناخالص داخلی، کشاورزی به 3/9 درصد و خدمات به 4/49 درصد از تولید ناخالص داخلی اختصاص یافته است.

آمار بیکاری کشور بلاروس

نرخ بیکاری در بلاروس در سپتامبر 2018 ، 0.40 درصد بوده است. طبق گزارش قبلی در ماه آگوست 2018 همین نرخ بیکاری 0.40 درصد گزارش شده است. نرخ بیکاری در بلاروس هر ماه به روز می شود، از اکتبر 2004 تا سپتامبر 2018 میانگین 0.90 درصد گزارش شده است. در اکتبر 2004 نرخ بیکاری به بالاترین سطح 2.10 درصد و در سپتامبر 2018 به پایین ترین میزان 0.40 درصد رسیده است. این اطلاعات توسط CEI گزارش شده است.

در آخرین گزارش ها جمعیت بلاروس در دسامبر 2017 به 9.40 میلیون نفر رسیده است. درآمد ماهانه در بلاروس در دسامبر 2018 ، 455.19 دلار بوده است.در سال 2016 میزان نیروی کار در بلاروس 82.80 درصد بوده است. در بلاروس افراد بیکار به کسانی گفته می شود که بدون کار هستند و به طور فعال به دنبال کار میگردند. این مقاله نرخ بیکاری، ارزش واقعی، آمار قبلی،پیش بینی، نمودار، آمار، تقویم اقتصادی را ارائه می دهد. اطلاعات فعلی آخرین بار در ژانویه سال 2019 به روز شده است.

 • فعلی:14.20
 • قبلی:14.60
 • بالاترین میزان : 146.10
 • پایین ترین میزان: 14.20
 • مدت زمان: 2018- 2003

هزینه زندگی در بلاروس

هزینه زندگی در بلاروس در مقایسه با دیگر کشور های اروپایی مثل سوییس و نروژ , پایین است . مخارج زندگی در این کشور برای افراد بین المللی مناسب است و خدمات رفاهی همگانی مثل آب , برق و زباله بین 34 دلار تا 55 دلار است. تماس داخلی با موبایل و همچنین ارتباط به اینترنت بسیار ارزان است.

هزینه زندگی در بلاروس

اینترنت دارای داده ی نامحدود با سرعت 6 مگ بر ثانیه می باشد. یک پرس غذا در یک رستوران ارزان قیمت حدودا 10 دلار است. سه وعده غذا برای دو نفر حدودا 37 دلار می شود. مخارج ی زندگی با توجه به هزینه ی بنزین نیز تقریبا مناسب است. قیمت آن بین 0.85 تا 1 دلار به ازای هر لیتر است.

 • یک بلیط تک سفره قیمتی معادل 0.23 دلار دارد.
 • هر پرس در رستوران گران قیمت 7 دلار
 • پرس دو نفره در رستوران متوسط سه وعده 30 دلار
 • مک میل در رستوران های مک دونالد ( یا مشابه آن کومبو میل) 4.50 دلار
 • شیر ( ممولی ) هر لیتر 0.70 دلار – بین 0.60 تا 0.89 دلار
 • هر قرص نان سفید تازه 500 گرمی 0.60 دلار – بین 0.40 تا 0.89 دلار
 • برنج (سفید ) هر کیلو 1.18 دلار – بین 0.60 تا 1.84 دلار
 • تخم مرغ ( معمولی ) (12) 1.11 دلار –بین 1.00 تا 1.32 دلار
 • پنیر محلی هر کیلو 5.76 دلار
 • بلیط تک سفره (حمل و نقل داخلی) 0.30 دلار
 • عبور و مرور ماهیانه (قیمت معمولی) 18.38 دلار
 • تاکسی به محض سوار شدن (تعرفه ی عادی) 2.00 دلار
 • تاکسی به ازای هر کیلومتر (تعرفه ی عادی) 0.30 دلار
 • تاکسی به ازای هر ساعت انتظار (تعرفه ی عادی) 2.99 دلار
 • خدمات رفاهی همگانی (ماهیانه)
 • اساسی ( برق , گرمایش , سرمایش , آب , زباله ) برای آپارتمان 85 متری 48.86 دلار
 • تعرفه ی 1 دقیقه مکالمه ی داخلی با موبایل به صورت پیش پرداخت (بدون طرح یا تخفیف) 0.04 دلار
 • اینترنت 60 مگ بر ثانیه , داده نامحدود , کابل 14.27 دلار
 • پیش دبستانی ( یا مهدکودک ) تمام روز , خصوصی , ماهیانه برای یک کودک 434.40 دلار
 • مدرسه ی ابتدایی بین المللی , سالیانه برای یک کودک 6232.38 دلار
 • آپارتمان (یک اتاق) در مرکز شهر 338.18 دلار
 • آپارتمان (یک اتاق) در خارج از شهر 240.49 دلار
 • آپارتمان (سه اتاق) در مرکز شهر 569.21 دلار
 • آپارتمان (سه اتاق) در خارج از شهر 411.95 دلار

برخورد و رفتار مردم بلاروس با مهاجرین و خارجی ها

علاقه خارجیان به فرهنگ بلاروس فقط در حد حرف نیست. هنگامی که کمپین جمع آوری پول شروع شد، بلاروس انتظار “سرمایه خارجی” جمع شده را نداشت. برخی از حامیان مالی از سواحل امارات متحده عربی، برخی ساکن جزایر سرد استرالیا بودند و برخی هم مروّجان دموکراسی در ایالات متحده بودند، اما همه آنها تصمیم گرفتند از راهنمایی هایی که بلاروس را به شهرت می‌رساند، حمایت کنند.

به نظر می رسد که بلاروسی ها در رویارویی با غریبه ها با احتیاط و بی علاقه رفتار می‌کنند، اما برای دوستانشان هر کاری انجام می دهند. آن‌ها دوست دارند در طبیعت باشند، راه رفتن در جنگل، باغبانی در خانه هایشان و بازدید از اماکن معروف مانند موزه ها و اجرای نمایش های فرهنگی را دوست دارند. آنها علاقه مند به شعر، هنر و موسیقی و وقت گذراندن در هوای تازه و مناظر زیبای طبیعت هستند.

این برنامه هر معیار روشن و معقولی برای اجرا یا اثربخشی را منع می کند. با توجه به وضعیت اقتصادی و سیاسی در بلاروس، هر برنامه ریزی میان مدت به نظر غیر ممکن می رسد. شیوه های مدیریتی غلط “سردستی” مانع تعیین اهداف استراتژیک، ایجاد سیاست های بلندمدت یا دستیابی به نتایج پیش بینی شده و اساسی می شود. نبود جامعیت عمومی، شفافیت و کنترل عمومی نشان می دهد که عملکرد واقعی این برنامه، ابزاری برای توزیع مجدد بودجه عمومی میان گروه های نخبه به جای توسعه صنعت گردشگری کشور است.

داده های آماری این حقیقت ساده را تایید می کنند: توسعه گردشگری در بلاروس نیازمند تغییرات جامع و اساسی و همچنین همکاری متقابل بین کسب و کار و دولت است،. در غیر این صورت، بلاروس در حال حاضر در سطح نیجریه، سودان، چاد، گینه و غیره قرار دارد و نه تنها در مورد گردشگری بلکه در حوزه های دیگر نیز باید تلاش خود را دو چندان کند. شرایط سرمایه گذاری در بلاروس را می توانید از مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) بخواهید[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”شرایط پذیرش دانشجو در بلاروس چگونه است؟” answer-0=”بلاروس به دنبال جذب دانشجویان خارجی است و طبق آخرین آمار حدود 20 هزار نفر را در سال پیش رو جذب کرده است.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”برخورد و رفتار مردم بلاروس با مهاجرین چگونه است ؟” answer-1=”به نظر میرسد که بلاروسی ها در رویارویی با غریبه ها با احتیاط و بی علاقه رفتار میکنند.” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”نرخ بیکاری در بلاروس چقدر است؟” answer-2=”طبق آخرین اطلاعات در حدود 0.4 % بوده است.” image-2=”” headline-3=”h2″ question-3=”وضعیت سواد و تحصیلات در بلاروس چگونه است؟” answer-3=”نرخ سواد بزرگسالان در بلاروس یکی از بالاترین درصد ها در جهان است به نحوی که نیمی از کارگران دارای مدرک تحصیلی عالی هستند.” image-3=”” headline-4=”h2″ question-4=”شرایط سیستم درمانی در بلاروس چگونه است؟” answer-4=”قانون اساسی بلاروس حقوق تمامی شهروندان از جمله مراقبت های بهداشتی و درمان رایگان در مراکز دولتی را تضمین میکند.” image-4=”” headline-5=”h2″ question-5=”معایب زندگی در بلاروس چیست؟” answer-5=”محدودیت زبانی(فقط بلاروسی یا روسی)-محدودیت در نقل و انتقالات پول و مالیات های متفاوت” image-5=”” headline-6=”h2″ question-6=”مزایای زندگی در بلاروس چیست؟” answer-6=”هزینه ی زنگی پایین نسبت به کشورهای جهان اول-تحصیل رایگان برای شهروندان” image-6=”” headline-7=”h2″ question-7=”زبان رایج در کشور بلاروس چیست؟” answer-7=”فقط زبان های بلاروسی یا روسی در این کشور رواج دارند.” image-7=”” headline-8=”h2″ question-8=”هزینه های زندگی در بلاروس چگونه است؟” answer-8=”هزینه های اصلی مانند اجاره- مسکن-خدمات عمومی-حمل و نقل و بنزین بسیار ارزانتر از کشورهای جهان اول است.” image-8=”” headline-9=”h2″ question-9=”جمعیت کشور بلاروس چقدر است؟” answer-9=”در آخرین گزارش ها جمعیت بلاروس به 9.4 میلیون نفر رسیده است.” image-9=”” headline-10=”h2″ question-10=”متوسط درامد ماهانه ی افراد در بلاروس چقدر است؟” answer-10=”طبق آخرین آمار در حدود 455.19 دلار به صورت ماهانه بوده است.” image-10=”” count=”11″ html=”true” css_class=””]

مقالات مرتبط

ثبت درخواست مشاوره فوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرایط و مزایای ویزای کار

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده