دانشگاه بین المللی تاراس شفچنکو کیف

دانشگاه بین المللی تاراس شفچنکو کیف

دانشگاه شفچنکو و یا دانشگاه بین المللی تاراس شفچنکو در شهر کیف پایتخت این کشور واقع شده است. این دانشگاه بعد از دانشگاه کیف و دانشگاه خارکف سومین دانشگاه قدیمی این کشور می باشد. این دانشگاه دارای رتبه 15 در میان دانشگاه ها و رتبه 5 در میان موسسات آموزش عالی می باشد.  این دانشگاه در سال 1834 تاسیس شد و پس از آن چندین بار نام این دانشگاه دستخوش تغییرات شد. در زمان اتحادیه شوروی این دانشگاه مثل دانشگاه های موسکو و لنینگو جز 3 دانشگاه برتر معرفی شد.

شهرت و رتبه دانشگاه تاراس شفچنکو کیف

در سال 2009 مجله دلووی این دانشگاه را جز برترین دانشگاه های این کشور از لحاظ رتبه ای معرفی کرد. این دانشگاه در میان 228 دانشگاه اوکراین دارای رتبه 1 می باشد.  در سال 2009 طبق بررسی scopus این دانشگاه جز برترین دانشگاه در زمینه کارهای تحقیقاتی معرفی شد.  و در حال حاضرهم بهترین تحقیقات توسط این دانشگاه ارائه می شود. رتبه این دانشگاه در سطح جهانی، از بین 8000 دانشگاه، 1346 و در محدوده اروپای مرکزی مابین 100 دانشگاه دارای رتبه 63 می باشد.

دانشگاه بین المللی تاراس شفچنکو کیف

دانشگاه های خارجی همکار دانشگاه تاراس شفچنکو کیف

درحال حاضر این دانشگاه در حال تبادل دانشجو با 40 کشور دنیا می باشد و این کار باعث تقویت و بهبود رابطه این دانشگاه با برترین دانشگاه های دنیا می باشد. حدود 70 سال پیش این دانشگاه هیچ رابطه رسمی با دیگر کشورها نداشته است.

نمونه ای از دانشگاه های همکار در زیر آورده شده است.

 • ایتالیا: دانشگاه فلورانس
 • بلژیک: دانشگاه لژ
 • کانادا: دانشگاه مونیتابا
 • آلمان: دانشگاه مونیخ
 • انگلستان: دانشگاه لید
 • آمریکا: دانشگاه روتگرد

در این دانشگاه عظیم 13 دانشکده وجود دارد که در زمینه های جغرافیا، تاریخ، اقتصاد، ریاضی، مکانیک، اطلاعات و فن آوری، فیزیک، الکترونیک، مهندسی کامپیوتر،روانشناسی، شیمی و حقوق خدمات تحصیلی را ارائه می دهد. البته این دانشگاه علاوه بر موارد ذکر شده خدمات دیگری را هم ارائه می دهد از جمله: مرکز مطالعات اوکراین، موزه حیات وحش، مرکز انفرماتیک، موزه مربوط به تاریخچه دانشگاه، موزه زبانشناسی و کتابخانه تخصصی ماکسیموویچ می باشد. درضمن حدود 3365369 نمونه کارهای تحقیقاتی و مدارک مستند علمی در این دانشکده نگه داری می شوند. تحصیل در کالج شفچنکو جهت ورود به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین یکی از مواردی است که ایرانیان نسبت به آن اقدام می کنند.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه تاراس شفچنکو کیف

سال تحصیلی در دانشگاه تاراس شفچنکو کیف در ماه سپتامبر آغاز می گردد و در ژوئن به پایان میرسد. تحصیل در مقطع کارشناسی 4 سال، کارشناسی ارشد 2 سال و دکتری 3 سال طول میکشد. تمامی متقاضیان بر اساس نتایج مصاحبه انتخاب می گردند. اگر میخواهید در مورد شرایط تحصیل در رشته مدنظرتان مطلع شوید و اطلاعات دقیق تری به دست آورید، بهتر است که به وب سایت دانشگاه مراجعه کنید. دانشگاه تاراس شفچنکو کیف برای دانشجویان بین المللی کلاس های آموزشی زبان انگلیسی ، روسی و یا اوکراینی ( به انتخاب خود دانشجو ) برگزار می کند.

دعوت نامه: برای اینکه نامه پذیرش رسمی دانشگاه تاراس شفچنکو کیف را دریافت کنید، فرد متقاضی باید فرمی را پر کند و این اطلاعات را در آن ذکر کند: نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، شماره پاسپورت، ادرس محل سکونت و شهر محل درخواست ویزا. پس از آن باید مدارک زیر را اسکن نموده و به همراه فرم پرشده برای آدرس admission@univ.kiev.ua ایمیل کند.

 • کپی مدرک دیپلم دبیرستان به همراه ترجمه آن به یکی از زبان های روسی ، انگلیسی و یا اوکراینی
 • کپی دو صفحه اول پاسپورت (همراه با عکس ) و ترجمه آن به یکی از زبان های انگلیسی ، روسی و یا اوکراینی

اگر واجد شرایط لازم باشید نامه رسمی پذیرش دانشگاه برای شما ارسال می شود. با کمک این نامه می توانید با مراجعه به نزدیک ترین دفتر سفارت و یا کنسولگری میتوانید برای دریافت ویزا اقدام نمایدد. پس از اینکه نامه پذیرش دانشگاه تاراس شفچنکو را دریافت کردید باید به دپارتمان دانشجویان خارجی اطلاع دهید.

مصاحبه: دانشجویان خارجی با توجه به تصمیم گرفته شده توسط کمیته پذیرش دانشجو، به سال اول تحصیل در این دانشگاه راه پیدا میکنند. پس از اینکه مدارک آنها توسط این کمیته مورد بررسی قرار گرفت، دانشجو باید در یک مصاحبه به یکی از زبان های انگلیسی ، روسی و یا اوکراینی شرکت کنند و دانش آنها مورد سنجش قرار میگیرد. پس از دریافت نمره قبولی در مصاحبه ، دانشجو مبلغی را بابت شهریه خود پرداخت میکند و در دانشگاه ثبت نام می شود.

مدارکی که باید هنگام ثبت نام به دانشگاه تحویل دهید: فرم تکمیل شده درخواست، مدرک دبیرستان / دیپلم همراه با ریز نمرات و ترجمه آن به یکی از زبان های انگلیسی روسی و یا اوکراینی، اصل و کپی پاسپورت و ویزا ، کپی شناسنامه به همراه ترجمه ، گواهی سلامت پزشکی معتبر که بیش از دو ماه از تاریخ آن نگذشته باشد ، نتایج آزمایش تست و تاییدیه سلامت شما، 10 قطعه عکس 3 * 4

رتبه و رنکینگ دانشگاه تاراس شفچنکو کیف

دانشگاه تاراس شفچنکو کیف، یک موسسه ی آموزش عالی است که در سال 1834 در شهر کیف در اوکراین تاسیس شد و شامل 18 دانشکده، 1 مرکز تحقیقاتی، 8 آموزشگاه و 2 کالج می باشد.

رتبه بندی دانشگاه ها، کالج ها و موسسات آموزش عالی بر اساس ترکیب عوامل مختلف به دست می آیند مثل: درجه ی تحقیقات دانشگاه،شهرت تاریخی دانشگاه، نرخ استخدام شدگان دانشگاه پس از فارغ التحصیلی، میزان تخصص، میزان پذیرش، تعداد جایزه های دریافتی دانشگاه، درجه ی بین المللی بودن دانشگاه و … ولی رتبه بندی مختلف دانشگاه ها اغلب به میزان تحقیقات خروجی دانشگاه بستگی دارد.

هم چنین رتبه بندی دانشگاه ها معمولا توسط وب سایت ها، سازمان ها،روزنامه ها و مجلات اعلام می شوند.
رتبه و رنکینگ دانشگاه تاراس شفچنکو کیف اوکراین به صورت زیر می باشد:

 • امتیاز کلی جهانی دانشگاه تاراس شفچنگو: 28.2
 • رتبه ی تحقیقات در این دانشگاه: 542
 • رتبه ی انتشارات در این دانشگاه: 1029
 • رتبه ی دانشگاه تاراس در اروپا: 410
 • رتبه ی دانشکده ی شیمی در این دانشگاه: 576
 • رتبه ی دانشکده ی فیزیک در این دانشگاه: 515
 • رتبه ی جهانی این دانشگاه نیز 1023 می باشد.

رشته های دانشگاه تاراس شفچنکو کیف

دانشگاه بین المللی تاراس شفچنکو اوکراین دانشگاهی قدیمی با سابقه ی درخشان در تحقیقات بوده که دوره های آموزشی و تحصیلی زیادی را ارائه می دهد. 13 دانشکده ی مختلف در دانشگاه تاراس شفچنکو قرار دارد که شامل دانشکده های: جغرافیا، اقتصاد، تاریخ، ریاضیات و مکانیک، جامعه شناسی، فناوری اطلاعات، فیزیک پرتو ها، سیستم های الکترونیک و رایانه، روانشناسی، فیزیک، فلسفه، شیمی، علوم پزشکی، حقوق می باشد. هم چنین در این دانشگاه 8 موسسه وجود دارد که شامل موسسات: روزنامه نگاری، فن آوری، موسسه ی نظامی، زمین شناسی، روابط بین الملل، مرکز تحصیلات تکمیلی، مرکز زبان شناسی و اداره ی امنیت ملی بوده و دارای یک مرکز تحقیقاتی( زیست شناسی) می باشد.

برخی از رشته های تحصیلی این دانشگاه شامل:

 • جغرافیا( اقتصادی و اجتماعی،مطالعات منطقه ای، جغرافیای گردشگری اوکراین، هواشناسی، زمین شناسی، نقشه برداری و غیره)
 • اقتصاد
 • تاریخ، باستان شناسی و غیره
 • مهندسی، مکانیک و کامپیوتر، معماری،فن آوری اطلاعات، مدیریت
 • علوم پایه ( ریاضیات، فیزیک، شیمی و زیست شناسی)
 • حقوق، جامعه شناسی، فلسفه
 • رشته های علوم پزشکی: پزشکی عمومی و تخصص، دندان پزشکی،داروسازی، پرستاری، فیزیولوژی و غیره

هزینه و شهریه تحصیل در دانشگاه تاراس شفچنکو کیف

هزینه های تحصیل در دانشگاه تاراس شفچنکو در مقایسه با سایر دانشگاه های اروپایی مقرون به صرفه تر بوده و برای افراد کم درآمد مناسب تر می باشد.

هزینه ی تحصیل برای دانش آموزان بین المللی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در این دانشگاه حدود 2500-5000 دلار در سال(1800-3700 یورو) می باشد و برای دانش آموزان داخلی و تابع این کشور هزینه ی تحصیل حدود 1000-2500 دلار در سال (750-1800 یورو) می باشد.

هم چنین هزینه ی تحصیل در رشته های علوم پزشکی در این دانشگاه 3700 دلار در سال می باشد؛ علاوه بر این هزینه ی ثبت نام ودرخواست تحصیل در این دانشگاه 1500 دلار می باشد.

هزینه های زندگی در اوکراین برای دانشجویان این دانشگاه نیز بین 250-550 دلار در ماه می باشد. (که با توجه به نیاز های فردی این مبلغ ممکن است کمی بیش تر باشد و حدود 60-700 دلار در ماه باشد).

همکاران و مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی می توانند شما در اخذ پذیرش از دانشگاه کارازین خارکف اوکراین که اخیراً مورد تایید وزارت بهداشت واقع شده است، راهنمایی کنند.

مقالات مرتبط

ثبت درخواست مشاوره فوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرایط و مزایای ویزای کار

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده