پیدا کردن شغل در آلمان

پیدا کردن شغل و کاریابی در آلمان

اگر شما قصد پیدا کردن شغل و کاریابی در آلمان را در سر دارید، ما راهنمایی های لازم را در خصوص شغل دلخواه، بازارهای شغلی فعلی، شرایط شغلی و اخذ مجوز کار در آلمان در اختیار شما قرار خواهیم داد.

اگر شما انتظارات متعددی از شغل مورد نظر دارید، باید بدانید که در خصوص پیدا کردن شغل و کاریابی در آلمان مورد نظر با دشواری هایی مواجه خواهید شد. اگر شما فردی صلاحیت دیده هستید، تجارب شغلی کافی دارید و قادر به تکلم به زبان آلمانی می باشید لذا فرصت بیشتری برای پیدا کردن شغل و کاریابی در آلمان مورد نظر (در بخش های خاص) در آلمان خواهید داشت. علاوه بر موارد ذکر شده در فوق کشور آلمان به عنوان بزرگترین مرکز اقتصادی در کشور اروپا شناخته خواهد شد و از این جهت رتبه پنجم را به خود اختصاص داده است. همانطور که انتظار می رود پیدا کردن شغل و کاریابی در آلمان های عالی، کسب مهارت های خاص را می طلبد این درحالیست که اخذ برخی از مشاغل بسیار راحت می باشد و به تجربه ای خاص نیاز ندارد.

شرایط و وضعیت پیدا کردن شغل و کاریابی در آلمان

همانطور که از متقاضیان انتظار می رود، قبل از هرگونه اقدام شما ملزم به انجام تحقیقات گسترده در خصوص شغل دلخواه خواهید بود. باید بدانید که کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شغل مورد نظر در آلمان و مکان های شغلی در این مقاله امکان پذیر خواهد بود.

وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) شیراز میتوانند به شما در اخذ ویزای کار در کمک کنند. همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه دیگر راه های مهاجرت به آلمان به صورت تضمینی می توانند به مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایند.

مهاجرت کاری و شریط اخذ ویزای کار آلمان

یکی از راه های مهاجرت به آلمان از طریق کار در آلمان می باشد، که پس از اخذ اقامت آلمان از طریق کار نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی آلمان میتوانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت به آلمان می باشد روش های دیگر نظیر اخذ ویزای تحصیلی جهت مهاجرت تحصیلی در آلمان و سرمایه گذاری در آلمان نیز وجود دارند. تابعیت آلمان از طریق تولد فرزند در آلمان در این کشور وجود ندارد. جهت اطلاع از شرایط مهاجرت، هزینه زندگی در آلمان و شرایط ویزای کار، حقوق کار در آلمان و شرایط اقامت از طریق کار یا تخصص به آلمان میتوانید با موسسات مهاجرت به آلمان مراجعه کنید.

با مطالعه این مقاله اطلاعت مفیدی راجع به اداره کار آلمان ، قانون کار آلمان ، اجازه کار آلمان ، کار دانشجویی در آلمان ، شرایط کار در آلمان آشنا خواهید شد.

پیدا کردن کار حقوقی در آلمان و دیگر کشور های اروپایی و آمریکایی بسیار مشکل می باشد، کار حسابداری در آلمان و کار رشته IT در آلمان جزو مشاغلی است که نسبت به دیگر مشاغل دارای فراوانی بیشتری می باشد. به طور کلی دانشجویان پس از اخذ پذیرش و اقامت تحصیلی میتوانند اجازه کار تمام وقت یا اجازه کار نیمه وقت را در کنار تحصیل خود داشته باشند.

بازار کار در آلمان

کشور آلمان یکی از کشورهایی است که نرخ بیکاری آن در میان دیگر کشورهای اروپایی بسیار کم می باشد، نرخی که به 6.4 درصد نیز رسیده است. ناگفته نماند که تعداد افراد بیکار در شهرهای جنوب آلمان نظیر: باواریا (مکانی در مونیخ) به صورت چشمگیری کم خواهد بود. آمار و ارقام بدست آمده از سمت موسسه فدرال تحقیقات جمعیت آلمان نشان می دهد که کشور آلمان رتبه سوم جهانی را از جهت اعطای شغل مورد نظر به مهاجران غیر اروپایی بدست آورده است. اگر شما فردی کاملا صلاحیت دیده هستید، مدرک دانشگاهی معتبری را در اختیار دارید، در دوره های کارآموزی شرکت کرده اید، تجارب کاری کافی را کسب کرده اید و اطلاعات جامعی در خصوص شغل مورد نظر کسب کرده اید لذا باید بدانید که پیدا کردن شغل و کاریابی در آلمان دلخواه (شغلی با ارزش و معتبر) به راحتی برای شما امکان پذیر خواهد بود. کسب اطلاعات بیشتر در وب سایت www.destatis.de موجود می باشد.

مشاغل موجود در آلمان

باید بدانید که کمبود افراد ماهر در بسیاری از حرفه های موجود در آلمان به وضوح مشاهده می شود، چرا که این امر در مشاغلی نظیر: مهندسی (مکانیک، خودرو، برق و ساختمان)، بخش های مرتبط با علوم، ریاضیات، IT، بخش های تخصص تر نظیر: پزشکی و GPs به راحتی احساس می گردد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کمبود نیروی کار ماهر در شغل های عالی به فهرست مشاغل در وب سایت های موجود مراجعه نمایید. ناگفته نماند که از دلایل کمبود نیروی کار مواردی نظیر: افزایش جمعیت پیر، کار کردن در بخش سالمندان، بخش سلامت و پرستاری را در بر خواهد گرفت. به خاطر داشته باشید که تدریس زبان انگلیسی، مشاغل غیر مهم و مشاغل مرتبط با بخش مهمانداری به وفور در این کشور مشاهده خواهد شد.

محیط کار و مدیریت فرهنگ در آلمان

به خاطر داشته باشید که حد متوسط ساعات کاری در کشور آلمان بیش از 38 ساعت در هفته خواهد بود، این درحالیست که 18 روز در سال به تعطیلات اختصاص داده شده است. فرهنگ موجود در آلمان به صورت ریاستی می باشد و مدیریت قوی بر فرهنگ این کشور حکمفرماست. مبحث کار در کشور آلمان به صورت دقیقی برنامه ریزی شده است و انجام وظایف به صورت صریحی مشخص شده است لذا افراد ملزم به رعایت قوانین و مقررات خواهند بود. علاوه بر این تمامی جلسات موجود در شرکت های آلمان به صورت کارآمد می باشند و از قبل برنامه ریزی های لازم برای آن ها صورت گرفته است. باید بدانید که تصمیمات اهم تنها در حضور تمامی جمع گرفته می شود و نتیجه نهایی به تمامی افراد اعلام خواهد شد. همچنین مبحث زمان در تمامی مشاغل آلمان به صورت واضحی تعریف شده است و به همین دلیل افراد در این خصوص بسیار دقیق و منظم می باشند. باید بدانید که در سال 2014 حداقل دستمزد تعریف شده برای هر ساعت کاری حدود 8.50 یورو خواهد بود.

اخذ ویزای کار و مجوز اقامت در آلمان

اگر شما متعلق به اتحادیه اروپا (EU)، منطقه اقتصادی اروپا (EEA) و یا سوئیس می باشید، جهت کارکردن در کشور آلمان نیازی به اخذ مجوز کار نخواهید داشت این در حالیست که شما ملزم به ارائه گذرنامه ای معتبر و کارت شناسایی می باشید. اگر شما متعلق به کروآتی می باشید، باید بدانید که در خصوص پیدا کردن شغل و کاریابی در آلمان مناسب با محدودیت هایی رو به رو خواهید شد و جهت سال اول کاری به اخذ مجوز کاری نیاز خواهید داشت.

شهروندان متعلق به استرلیا، اسرائیل، کانادا، ژاپن، نیوزیلند، کره جنوبی و آمریکا قادر به آمدن به کشور آلمان بدون اخذ ویزا و درخواست دادن جهت اخذ مجوز کار از اداره بومی افراد بیگانه خواهند بود.

باید بدانید که اشخاص متعلق به سایر کشورها جهت کار و اقامت در کشور آلمان به اخذ مجوز و دادن درخواست نیاز خواهند داشت. ناگفته نماند که اخذ مجوز اقامت پیدا کردن شغل و کاریابی در آلمان تا حد بسیاری بستگی به صلاحیت شما و بخشی که قصد کارکردن در آن را دارید خواهد داشت. درست است که اخذ مجوز اقامت جهت کارکردن در کشور آلمان امری دشوار است اما باید بدانید که انجام دادن کارهای غیرقانونی در این کشور هیچگونه ارزشی نخواهد داشت.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ مجوز کار در آلمان و مهاجرت، راهنمایی های پیشنهادی ما در خصوص پیدا کردن شغل و کاریابی در آلمان را مطالعه نمایید.

زبان

باید بدانید که جهت اخذ مشاغل در کشور آلمان افراد ملزم به کسب حداقل مهارت زبان آلمانی خواهید بود. ناگفته نماند درصورتی که شما تمایل به تدریس زبان انگلیسی دارید از این قاعده مستثنی می باشید. به خاطر داشته باشید که در صورت کسب مهارت های زبان آلمانی در حد عالی شما قادر به اخذ مشاغل مورد نظر به آسانی خواهید بود.

شرایط صلاحیت ها و تخصص

به طور کلی حدود 60 حرفه (تابع قوانین و مقررات خاص) در کشور آلمان وجود دارد مشاغلی که مواردی نظیر: دبیری، پزشکی و بینایی سنجی را در بر خواهد گرفت. اگر شما جزء یکی از آن افراد می باشید، شما ملزم به مراجعه کردن به سازمان مشاغل حرفه ای در آلمان، سازمانی که صلاحیت و توانایی های شما را مورد سنجش قرار می دهد خواهید بود. باید بدانید که شما قادر به بررسی شغل خود در سازمان تشخیص خواهید بود، همچنین امکان برقراری ارتباط با اداره مرکزی آموزش خارجی (ZAB) برای شما وجود خواهد داشت. کشورهایی که در فرایند بولونیا عضو هستند ملزم به ارزیابی صلاحیت های خود نخواهند بود چرا که این کشورها نزد آلمان به رسمیت شناخته شده اند.

پیدا کردن شغل و کاریابی در آلمان

شرح مشاغل

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مشاغل آلمان به وب سایت مشاغل موجود برای مهاجران مراجعه نمایید. باید بدانید که تمامی اطلاعات موجود در این وب سایت به روز رسانی شده اند و اطلاعات کافی را در اختیار انگلیسی و یا بومی زبانان قرار خواهند داد.

EURES

اگر شما متعلق به کشور اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و یا سوئیس می باشید، باید بدانید که شما قادر به مشاهده مشاغل مورد نظر در وب سایت EURES (سازمان استخدام اروپا) خواهید بود. EURES یک شبکه شغلی می باشد که توسط انجمن اروپایی حفظ و نگهداری می شود و امکان دسترسی آن برای افراد متعلق به منطقه اقتصادی اروپا به صورت رایگان خواهد بود. اگر شما به دنبال پیدا کردن شغل و کاریابی در آلمان دلخواه هستید، شما قادر به ارسال رزومه خود به سازمان حقوقی و مدیریتی مشاغل آلمان خواهید بود.

سایت های عمومی

سازمان فدرال استخدام (Bundesagentur fur Arbeit, BA) یکی از بزرگترین سازمان ها در خصوص ارائه دهنده خدمات به بازار مشاغل خواهد بود. باید بدانید که این شبکه بیش از 700 سازمان و اداره در اطراف کشور را در خود جای داده است. خدمات مشاغل بین المللی (ZAV) اطلاعات دقیقی در خصوص فرصت های شغلی و مشاغل غیر حرفه ای در اختیار شما قرار خواهد داد. ناگفته نماند که شما قادر به ارسال رزومه، ارائه نمونه کار و رزومه خود به این سازمان خواهید بود.

وب سایت مشاغل

وب سایت های پیشنهادی در خصوص مشاغل موجود در کشور آلمان به شرح ذکر شده در ذیل خواهد بود:

عمومی:

 • Graigslist – مشاغل غیر مهم و معمول.
 • مشاغل مرتبط با خلبانی.
 • مشاغل پلکانی.
 • Monster
 • The local
 • Praktikum
 • Stellenboersen

خصوصی:

 • آکادمیک – مشاغل آکادمی و تحقیقی
 • Jobware – مشاغل مدیریتی و تخصصی.
 • Staufenbiel – کارآموزی و مشاغل پس از فارغ التحصیلی.
 • Stepstone – کارآموزی و در نظر گرفتن جایگاهی برای فارغ التحصیلان.
 • مشاغل مرتبط با زبان های مختلف – انگلیسی (و یا دیگر زبان ها) – مشاغل زبانی.

سازمان های استخدام در برلین

در صفحه زرد رنگ آلمانی مشاهده نمایید (Gelben seiten). در صورتی که سازمان ها در فدرال استخدام اشخاص و ارائه دهنده خدمات (Bundesarbeitgeberverbandder personaldienstleister, BAP) عضو باشند شهرت خواهند یافت. انتظار می رود که قبل از هرگونه اقدام و ثبت نام افراد شرکت های مورد نظر، حقوق و مزایا و … را مورد ارزیابی قرار دهند.

تدریس زبان انگلیسی

فرصت های بسیاری برای انگلیسی زبانان بومی جهت تدریس انگلیسی به آلمانی در نظر گرفته شده است. این درحالیست که آنان قادر به تدریس در مدارس کودکان، مدارس بزرگسالان، مدارس زبان، تدریس به صورت خصوصی، آموزش زبان به صورت تخصصی به کارمند شرکت های بین المللی خواهند بود. ناگفته نماند که شما ملزم به در اختیار داشتن مدرک زبان و کسب صلاحیت طبق TEFL خواهید بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مشاغل زبان به سازمان TEFL مراجعه نمایید.

روزنامه ها

باید بدانید که بسیاری از مشاغل با کیفیت و آکادمیک در سطح ملی، در روزنامه روز شنبه برلین به چاپ خواهند رسید. به علاوه شما قادر به مشاهده روزنامه هایی نظیر: Zeitung, Suddeutsche zeiting, Frankfurter Allgemeine, Die Welt, Handelsblatt(Dusseldorf), Frankfurter Rundshau, BerlinOnline, Berliner zeitung به صورت آنلاین خواهید بود.

وب سایت شرکت ها

برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت شرکت ها مراجعه نمایید، باید بدانید که برخی از این شرکت ها تبلیغات خود را به زبان انگلیسی و آلمانی در اختیار افراد قرار می دهند. معمولا تمامی مشاغل تحت نظارت Stellenangebote, Karriere, Vakanzen خواهند بود. شرکت های آلمانی برتر به شرح ذکر شده در ذیل خواهد بود:

Adidas, Aldi, BASF, Bayer, BMW, Bosch, Daimler, Deutsche, Bank, E.ON, Lidi, Merck, SAP, Siemensand Volkswagen و …

بخاطر داشته باشید که شرکت های کوچک و یا متوسط (SMEs) به عنوان اصلی ترین مرکز اقتصادی کشور آلمان به حساب خواهند آمد.

سفارت و کنسولگری

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مشاغل موجود در آلمان شما قادر به مراجعه کردن به سفارت و یا کنسولگری آلمان در کشور مادری خود خواهید بود. جهت اخذ این مشاغل شما ملزم به کسب مهارت های کافی در خصوص تکلم و نوشتن به زبان آلمانی خواهید بود.

شبکه سازی

برای بسیاری از افراد آلمانی بر این باورند که شبکه سازی به معنای رخ دادن چیزی مابین دوستان و هم کالجی های نزدیک خواهد بود. مبحث شبکه سازی در کشور آلمان بسیار مهم می باشد و کشور آلمان اصطلاحات بسیاری را در این خصوص به کار برده است. پیشنهاد می شود که متقاضیان آینده نگر در سایت Xing، که یکی از مشهورترین سایت ها در خصوص شبکه های تجاری در آلمان می باشد ثبت نام نمایند و اطلاعات کامل تری را در شبکه شغلی آلمان بدست آورند.

اولین اقدام

به طور کلی نظریه شرکت کردن متقاضیان خارجی در شرکت های آلمانی امری قابل قبول می باشد اما از افراد انتظار می رود که قبل از هرگونه اقدام آگاهی کافی را نسبت به صلاحیت و تجارب مورد نیاز و مکانی که قرار است در آن مشغول به کار شوند بدست آورند.

آموزش، کارآموزی و داوطلبان موجود در آلمان

داوطلبان و متقاضیانی که قصد شرکت در دوره های کارآموزی را در سر دارند قادر به شرکت در دوره ها تحت نظارت اداره کاریابی (Bureau de stage) و یا یافتن جایگاه خود در AIESEC (مکانی برای تازه فارغ التحصیلان) و IAESTE ( دانشجویان گرایش علوم، مهندسی و هنرهای کاربردی) خواهند بود. باید بدانید که دوره های کارآموزی پیشنهادی (داخلی و یا خارجی) در وب سایت های ذکر شده آورده شده است.

به خاطر داشته باشید که شما قادر به کارکردن در خارج از کشور و در مراکز غذایی، بیمه و اماکنی که به اخذ مجوز نیازی ندارد خواهید بود. برای افرادی که سن آنان مابین 17 تا 30 سال می باشد برنامه ای 12 ماهه و ارائه خدماتی از سوی EVS (سازمان ارائه خدمات به داوطبان) در نظر گرفته شده است. به خاطر داشته باشید که سازمان Concordia از دیگر سازمان های در نظر گرفته شده برای داوطلبان خواهد بود.

درخواست جهت پیدا کردن شغل و کاریابی در آلمان

پس از اینکه شما تصمیمات لازم را در جهت شغل مورد نظر در آلمان گرفتید، پس از آن ملزم به دادن درخواست بر اساس انتظارات کشور آلمان خواهید بود. در کشور آلمان این امر به معنای ارسال فایل رزومه، ارائه کپی از مدارک تحصیلی، ارائه نمونه کار (در صورت در اختیار داشتن) و … خواهد بود. همچنین شما ملزم به ارسال نامه کاور شده ای که بایستی به فایل درخواستتان ضمیمه شود خواهید بود. علاوه بر تمامی موارد ذکر شده در فوق، شما ملزم به شرکت در مصاحبه می باشید لذا از متقاضیان انتظار می رود که انتظارات شغلی در مصاحبه، مواردی که بایستی گفته شود و یا بالعکس را در طول دوران مصاحبه مد نظر داشته باشند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص چگونگی دادن درخواست جهت پیدا کردن شغل و کاریابی در آلمان مورد نظر در آلمان، نحوه ارسال رزومه و شرکت در مصاحبه شغلی تمامی راهنمایی های ما را مد نظر داشته باشید.

در نهایت موسسه حقوقی توسعه گران مهر از معتبرترین موسسات حقوقی کشور در شیراز، آماده پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز و کلیه امور مربوط به پیدا کردن شغل و کاریابی در آلمان و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد.

علاقه مندان به کار در آلمان برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط اخذ ویزای جست و جوی کار در آلمان و پیدا کردن شغل و کاریابی در آلمان به صورت تضمینی در این کشور می توانند با تحویل مدارک خود که شامل: کپی از همه صفحات گذرنامه و ترجمه مدارک و ریزنمرات دبیرستان، پیش دانشگاهی و دانشگاهی و مدرک زبان و عکس پاسپورتی به وکیل مهاجرت به آلمان، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) واقع در شهر شیراز از موسسات به راحتی و در کمترین زمان ویزای کار در آلمان را دریافت کرده و به کار در آلمان بپردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین آگاهی از قوانین جدید مهاجرت به آلمان می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط تحصیل و پیدا کردن شغل و کاریابی در آلمان، شرایط مهاجرت از طریق تولد فرزند ، شرایط مهاجرت از طریق کار یا تخصص، شرایط مهاجرت از طریق خرید ملک اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج، نحوه مهاجرت  مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج با موسسه حقوقی توسعه گران مهر یا سفارت آلمان نظر تماس حاصل فرمایید.

مقالات مرتبط

ثبت درخواست مشاوره فوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شرایط و مزایای ویزای کار

پیشنهادات فوق العاده

پیشنهادات فوق العاده